Ніжин

Офіційний сайт Ніжинської міської ради

Автор світлини Денис Скороход
Всі розділи

Анонси:

Відділ з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення, оборонної та мобілізаційної роботи інформує


                      Що робити під час пожежі: правила, які врятують життя

Пожежа може статися будь-де і будь-коли. Займання особливо почастішали у осінньо-зимовий  період року. Так, - в с. Авдіївка Куликівського району в господарстві по вул. Шевченка, 51 о 04 год. 17 хв. 15 листопада 2019 року сталася пожежа житлового будинку (6х10 м, стіни дерев'яні, покрівля шиферна). Вогнем знищено стіни на площі 10 кв.м, пошкоджено покрівлю та перекриття на площі 20 кв.м. Причина пожежі   встановлюється. На місці пожежі травмовано малолітніх дітей  Чернюка К.О., 2014 року народження, Чернюка М.О., 2015 року народження, та Чернюка Д.О., 2018 року народження, які з попереднім діагнозом "отруєння чадним газом" доставлені до Куликівської центральної районної лікарні.
Найперше, що слід робити під час пожежі: у жодному випадку не панікувати. Якщо ви в змозі – відразу зателефонуйте “101” і викличте пожежну команду.
Основні небезпеки під час пожежі: висока температура, задимленість та загазованість, обвал конструкцій будинків і споруд, вибухи технологічного обладнання і приладів, падіння обгорілих дерев, а також провалів. Небезпечно входити в зону задимлення.
Якщо ви, не дай Боже, опинитеся в подібній ситуації, пам’ятайте про ці правила.

Шановні громадяни! Дбайте про власну безпеку і у випадку виникнення надзвичайної події негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером «101»!


 У Ніжині проходять  протипожежні навчання
12 листопада,  у приміщенні читального залу НДУ ім.. Миколи Гоголя відбулися теоретичні навчання для учнів та персоналу з показом відеофільму, демонстрацією пам’яток дій у разі виникнення пожежі, нагадування правил протипожежної безпеки.
Далі   включилася автоматична звукова система сповіщення – всі працівники та студенти покинули приміщення.
Таким чином відбулося протипожежне тренування працівників та студентів  згідного з графіком планових тренувань на 2019 рік.
06 листопада 2019 року відбулося  комплексне об!єктове тренування з працівниками КП «Комунальний ринок» на тему: «Організація та здійснення евакуації з торгового центру  «Прогрес» при загрозі та виникненні надзвичайної ситуації (пожежі). Допомогу з  відпрацювання практичних дій по гасінню умовної пожежі надали працівники   16 ДПРЧ м. Ніжина.
">Мета цих навчань - евакуація та відпрацювання заходів з гасіння умовної пожежі.

 Відділ з питань НС, ЦЗН, ОМРПро дотримання правил пожежної безпеки під час експлуатації обігрівальних приладів та печей в осінньо-зимовий період

Департамент агропромислового розвитку повідомляє, що в поточному році на об’єктах АПК області виникло 5 пожеж: 3 пожежі під час жнивної компанії 2019 року, внаслідок чого знищено 28 га зернових на корені, збитки від яких склали 426,9 тис. грн. та 2 пожежі на об’єктах, збитки від яких склали 55,0 тис. грн. (в 2018 році відповідно 7 пожеж та 134 тис. грн. збитків).
Основними причинами пожеж були: підпал (1 випадок); ймовірний розряд блискавки – 1; налипання залишків рослинності на випускний колектор автомобіля – 1; недоліки конструкцій виготовлення та монтажу – 2 випадки.
В осінньо-зимовий період для обігріву масово використовують електрообігрівачі або пічне опалення. Проте, варто пам’ятати, що порушення правил пожежної безпеки, використання саморобних або несертифікованих обігрівальних приладів може стати причиною не лише виникнення пожежі, але й, що найголовніше — загибелі людей. Із зниженням температурних показників щодня фіксуються випадки загорань, які призводять до трагічних наслідків, причиною їх виникнення є саме недотримання елементарних правил безпеки під час користування обігрівачами.
Звертаємо увагу на необхідність дотримання правил пожежної безпеки під час користування різними обігрівальними приладами, як працівниками, так і відповідними службами та фахівцями з пожежної безпеки підприємств, установ та організацій аграрного сектору.
Під час експлуатації електрообігрівальних приладів слід:
- перед увімкненням обігрівального пристрою переконатись, що він не має механічних ушкоджень;
- не вмикати одночасно багато електроприладів у подовжувач, адже електромережа може не витримати перевантаження;
- не розміщувати обігрівач поблизу легкозаймистих предметів;
- не накривати радіатор електроприладу та не використовувати обігрівач для сушки одягу;
- не обігрівати приміщення саморобними та несправними електрообігрівачами;
- не залишати ввімкненими електрообігрівальні пристрої під час виходу з приміщення;
Під час експлуатації пічного опалення забороняється:
- залишати печі без догляду;
- користуватися печами, які мають тріщини;
- розміщати паливо та інші горючі речовини і матеріали безпосередньо перед топковим отвором;
- зберігати незагашені вуглини та попіл у металевому посуді, встановленому на дерев`яній підлозі або горючій підставці;
- сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;
- застосовувати для розпалювання легкозаймисті та горючі рідини;
З метою вжиття заходів, спрямованих на запобігання виникнення пожеж, прошу Вас довести до керівників підприємств вищезазначені рекомендації.
Крім того, з метою здійснення оперативного контролю за станом охорони праці, пожежної та техногенної безпеки на підприємствах, установах, організаціях у власності, оренді або користуванні яких перебувають сільськогосподарські об’єкти, прошу надавати інформацію про виявлені нещасні випадки, пожежі та інші НС щоп’ятниці до 13.00 та в понеділок до 9-ї години (якщо ці випадки трапилися у вихідні дні) на електронну адресу Департаменту або за телефоном 77-45-29. 
Визнати таким, що втратив чинність, лист від 12.06.2019 №05-04/1619 «Про надання інформації з охорони праці та пожежної безпеки»
" style="text-align:justify">
Чернігівщина: упродовж минулого тижня рятувальники ДСНС 43 рази залучались до ліквідації надзвичайних подій та надання допомоги громадянам

Упродовж минулого тижня з 04 по 11 листопада 2019 р.  щоденно в пожежно-рятувальних підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області знаходилось на цілодобовому чергуванні 187 чоловік особового складу, 59 одиниць основної та спеціальної техніки. Вогнеборці ліквідували 30 пожеж, 2 з яких виникли на об'єктах різних форм власності, 14 в житловому секторі, 2 на транспорті, 1 інша та 11 в природних екологічних системах (4 загоряння торфу, 7 сухої трави та сміття). Площа, пройдена вогнем у природних екологічних системах склала понад 11 га. Нажаль, у вогні внаслідок  пожежі одна людина загинула, ще одна отримала травми.
09 листопада  2019 р. о 19год. 38хв.  до Служби порятунку "101"  надійшло повідомлення про пожежу  у Ніжинському районі приватного житлового будинку у с. Ніжинське. На місце події оперативно прибуло два відділення 16-ої Державної пожежно-рятувальної частини м. Ніжина  у складі 6 чоловік особового складу та 2 одиниць спеціальної техніки. Крім того, до ліквідації були залучені вогнеборці військової частини А-3160 та місцевої пожежної команди с. Талалаївка. Спільними діями пожежу о 21 год 05хв.  підрозділи локалізували, а о 00год 25хв. остаточно ліквідували. Під час гасіння в одній з кімнат будинку вогнеборці виявили тіло 65-річного чоловіка власниці помешкання. Причина трагедії встановлюється. Вогнем знищено покрівлю та перекриття по всій площі, домашнє майно.
Група піротехнічних робіт та підводного розмінування Аварійно-рятувального загону спецпризначення 4 рази залучалася до дій за призначенням. Знищено у встановленому порядку 8 вибухонебезпечних предметів часів Другої світової війни, зокрема 3 артилерійські снаряди калібром 152 мм, 1 артилерійський снаряд калібром 100 мм та 4 артилерійські снаряди калібром 45 мм.
 Крім того, підрозділи Оперативно-рятувальної служби Чернігівщини 9 разів залучалися до надання допомоги громадянам та проведення інших невідкладних робіт.


Відділ з питань НС,ЦЗН,ОМР 
(за матеріалами офіційного сайту У ДСНС України у Чернігівській області)


Оперативна інформація щодо стану моніторингу атмосферного повітря на території України

На території України утримується антициклонічний характер погоди, що зумовлює відсутність опадів, слабкий вітер, підвищення температури повітря від поверхні землі до висоти 700-800 м (інверсія), відсутність вертикального перемішування повітря, густі тумани. Ці фактори сприяють накопиченню в приземному шарі забруднюючих речовин.
Разом з тим, значного зростання рівнів забруднення повітря не спостерігається. Незначні перевищення гранично допустимих концентрацій мають місце лише в Дніпрі, Одесі, Кривому Розі, Львові та Кам´янському.
Концентрацій оксиду вуглецю, фенолу, формальдегіду, діоксиду азоту, діоксиду сірки, пилу, які могли б бути віднесені до високих, мережа спостережень гідрометеорологічних організацій ДСНС України не відмічає.
З метою посилення моніторингу атмосферного повітря у місті Києві мережу постів (16 постів) метеоспостережень центральної геофізичної обсерваторії ім. Бориса Срезневського переведено на посилений режим роботи.
Станом на 24 жовтня значних перевищень рівнів забруднення атмосферного повітря не зафіксовано.
Таким чином, синоптична ситуація не відрізняється від аналогічних погодних умов у попередні роки, тому в Україні немає суттєвих підстав для стурбованості щодо стану повітря.
За прогнозами Українського Гідрометцентру у період з 28 по 29 жовтня 2019 року на території України очікується покращення синоптичної ситуації.

Відділ з питань НС, ЦЗН, ОМР 
(за  інформацією офіційного сайту Управління ДСНС України у Чернігівської обл.)


В Україні через туман оголошено І рівень небезпеки

22 жовтня вночі та вранці в південних, центральних та східних областях України туман, видимість 200-500 м (І рівень небезпечності, жовтий), – попереджає Український гідрометео центр.
ТУМАН - це природне явище, що досить часто спостерігається восени.  Особливо густий туман накопичується в низинах, де видимість досягає менше 100 метрів. В результаті різкого обмеження видимості збільшується кількість дорожньо-транспортних пригод на дорогах.
Фахівці рекомендують водіям під час керування автомобілем у тумані дотримуватися наступних порад:
знизити швидкість руху;
при наявності протитуманних фар увімкнути їх спільно з ближнім світлом;
тримати безпечну дистанцію з іншими автомобілями;
при зупинці увімкнути аварійну світлову сигналізацію;
уникати різких маневрів на дорозі.
                 
                БУДЬТЕ   УВАЖНІ   ТА ОБЕРЕЖНІ   В   ДОРОЗІ!

Відділ з питань НС,ЦЗН,ОМР


Рятувальники нагадують громадянам правила пожежної безпеки у побуті

Всього з початку року на території України у житловому секторі виникло вже понад 23 тисячі пожеж, на яких загинуло майже 1 тис. 300 громадян.
ДСНС надає практичні поради, які допоможуть уникнути пожежі та закликає громадян дбати про належний протипожежний стан власних помешкань. Зокрема:
•якщо ви використовуєте для обігріву пічне опалення, то перед початком, а також впродовж усього опалювального сезону, слід очищати димоходи та печі від сажі. Не рідше одного разу на три місяці;
•відстань від печі до меблів, шаф та іншого обладнання повинна бути не менше 0,7 м, а від топкових отворів – не менше 1,25 м;
•при користуванні електрообігрівачів, їх не можна залишати біля речей та предметів, що під дією високих температур можуть зайнятись;
•у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски, тощо;
•слідкуйте за станом та справністю електромережі;
•намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності;
•не залишайте малолітніх дітей без нагляду, та не дозволяйте їм бавитися сірниками;
•при виникненні пожежі негайно викликайте вогнеборців за номером «101», адже кожна хвилина у цій ситуації має вирішальне значення!
•не провокуйте пожеж в екосистемах, лісопаркових зонах, лісі.
Шановні мешканці м.Ніжина!
Пам’ятайте! Лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню.

Відділ з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення,оборонної та мобілізаційної роботи  виконавчого комітету Ніжинської міської ради (за матеріалами офіційного сайту У ДСНС України у Чернігівській області).


УВАГА – ЧАДНИЙ ГАЗ
Сумна статистика свідчить що, у зв’язку з низькими температурами навколишнього середовища  в Україні зростає кількість нещасних випадків під час використання печей, кухонних плит, камінів, водопідігрівачів, автомобілів. За останні 10 років кількість випадків невиробничого травматизму при використанні газу в побуті зросло в 10 разів.  15 січня 2018р. в с. Трисвятська Слобода Чернігівського району чадним газом отруїлося 3 особи, з яких 1 дитина 2001р.н. померла. 16 січня 2018р. в с. Крапивне Ніжинського району від отруєння чадним газом до лікарні доставлено жінку 1935р.н. 16 січня 2019р. за попереднім діагнозом – отруєння чадним газом від працюючого автомобіля в закритому гаражі, виявлено тіла загиблих 2-х молодих людей. 30 вересня 2019р. в м. Чернігові за попереднім діагнозом – отруєння чадним газом в квартирі п»ятипоперхового будинку  було виявлено тіло дитини 2009 р.н.
Основними причинами нещасних випадків являються незадовільний стан вентиляційних і димових каналів, самовільне встановлення та підключення газового обладнання до системи газопостачання та використання газових плит не за призначенням. Також до основних причин можна додати зношене газове обладнання, в якого закінчився термін експлуатації та невиконання елементарних правил безпечного користування газом у побуті. 
Зупинимося на використанні газових плит не за призначенням. Газові плити в побуті призначені для приготування їжі, але аж ніяк для обігріву приміщень. Так що ж відбувається коли ми вирішуємо погрітися за допомогою газової плити? Зі шкільних уроків хімії ми всі знаємо, що для того щоб відбувалася хімічна реакція горіння необхідний кисень. Так для згоряння 1 м3 природного газу метану (С Н4) необхідно 2 м3 кисню (О2) або близько 10м3 повітря  При повному згорянні газу, якщо на 1 молекулу метану приходиться дві молекули кисню, утворюється вуглекислий газ СО2 (двуокис вуглецю), 
При неповному згорянні газу при недостатній кількості кисню утворюється СО (окис вуглецю)– чадний газ: 
При правильному горінні газу полум”я спокійне, блакитно-зеленого кольору, довжина язичків однакова у всіх отворах пальника. При неповному згоранні полум”я має витягнуту форму і жовтооранжевий колір. Коли ми, для того щоб обігрітися, запалюємо всі конфорки на газовій плиті та ще й духову шафу, звісно ж обмеживши приток свіжого повітря до приміщення (а цьому “допомагають” герметичні металопластикові вікна та герметичні так звані “бронедвері, що мають ущільнюючі гумові прокладки), то в такому випадку  в зоні горіння дуже швидко не буде достатньої кількості повітря, газ буде згорати не повністю, так як частина його горючих компонентів не зможе вступити в хімічну реакцію. Беручи до уваги те, що газова плита в такому режимі споживає за годину приблизно 1,4 м3 газу та помноживши на кількість необхідного повітря, можемо визначити на який час в герметично зачиненому приміщенні вистачить повітря.
Чадний газ без кольору, зі слабким запахом, легко розчиняється в повітрі, дуже отруйний. Небезпечні властивості чадного газу обумовлені тим, що він витісняє кисень з оксігемоглобіну крові і вступає в сполуку з гемоглобіном, утворюючи карбоксігемоглобін. Кров стає нездатною переносити достатню кількість кисню з легень до тканин, а через пониженижений вміст кисню в крові виникає кисневе голодування. При наявності в приміщенні чадного газу 0,1% через годину людина починає відчувати головний біль, нудоту, запаморочення, при наявності, 0,5% - через 20-30хв. смертельний вплив, 1% - після декількох вдихів людина втрачає свідомість, а через 1-2 хвилини дуже сильне або смертельне отруєння.
Громадяни! Будьте пильні. Цінуйте своє життя та життя оточуючих вас людей - дотримуйтесь правил безпечного користування газом. При появі запаху газу дзвоніть в аварійну газову службу по тел. 104.  
Чому варто перевіряти димоходи і хто це має робити
До настання холодів всім споживачам газу необхідно потурбуватися про свою безпеку - перевірити стан  системи вентиляції і димоходів житлових приміщень. Ці майже невидимі конструкції є дуже важливими, адже очищають наші оселі від небезпечного чадного газу, який виділяється при роботі газових приладів.  Від їхньої справності напряму залежить наше життя і здоров`я. 
Нормальну роботу димовентканалів контролюють декілька організацій. Вони виконують різні функції і взаємодіють між собою. З особливою пильністю перевіряються користувачі газових приладів з відводом продуктів згоряння в димохід (опалювальні котли, печі і ємкісні водонагрівачі). Періодичність перевірки і прочищення (1 або 2 рази на рік) залежить від сезонності роботи приладів і виду димоходів. Вентиляційні канали - не рідше 1 разу на рік або одночасно з димовими. 
Що перевіряє ПАТ «Чернігівгаз»?
В першу чергу газове господарство слідкує за своєчасним наданням власниками актів на димовентиляційні канали. У разі їх відсутності або отриманні акта з негативним висновком газове господарство вправі ініціювати відключення споживачів від газопостачання, адже ця ситуація розцінюється як порушення Правил, що загрожує виникненням аварійної ситуації з непередбачуваними наслідками. 
Обслуговуванням димовентиляції «Чернігівгаз» не займається. Під час планових перевірок працівники ПАТ «Чернігівгаз», лише перевіряють наявність тяги в димових та вентиляційних каналах. Це робиться безкоштовно. Якщо ви володієте інформацією про вимагання газівниками оплатити за перевірку тяги, відразу повідомляйте за телефоном гарячої лінії : (0462) 64-42-97.
Що мають робити спеціалізовані організації?
А ось весь комплекс заходів для забезпечення правильної роботи димових та вентиляційних каналів виконують спеціалізовані організації, що мають на них дозвіл і ліцензію. Це фахівці, яких у народі називають «пічниками». 
Вони повинні слідкувати, щоб в димоходах і вентиляційних каналах не було засмічень, і у разі необхідності прочищають або ремонтують їх, перевіряють щільність і відокремленість ДВК, справність оголовків і наявність нормальної тяги спеціальним приладом. В нашій області зазначені роботи виконують близько 35 організацій, які мають діючий дозвіл, підготовлений персонал і спецобладнання. Їх перелік та координати ви можете дізнатися на сайті ПАТ «Чернігівгаз» http://gaz.cn.ua/  в категорії «Споживачу».
Якщо представник організації, яка здійснювала перевірку, виявляє несправність каналів він попереджає споживача під розписку про небезпечність користування газовими приладами, оформлює акт перевірки і терміново передає до газового господарства для вжиття відповідних заходів щодо відключення газових приладів.
Яка роль власника будинку?
Щоб вищезгадані акти були своєчасно надані до газового господарства  дбає власник будинку. Правила безпеки систем газопостачання говорять: безпечну експлуатацію та технічне обслуговування димових і вентиляційних каналів житлових і громадських будинків забезпечує власник (балансоутримувач та/або орендар (наймач)).
Власник будинку самостійно організовує і виконує роботу з перевірки та обслуговування ДВК або залучає сторонні організації.
Якщо в будинку створено ОСББ, ЖБК тощо, цим питанням займається голова об’єднання співвласників будинку. 
Що треба знати споживачам?
Втім кожен з нас має чітко усвідомлювати, що жоден документ чи перевірка не допоможе, якщо він особисто не буде відповідально ставитися до безпеки життя і здоров`я, як власного, так і оточуючих. Не змінюйте облаштування димових та вентиляційних систем. Не перекривайте вентиляційні канали, не встановлюйте витяжки з примусовим видаленням повітря з приміщення, адже це може призвести до зворотної тяги в димовому каналі, не замуровуйте і не заклеюйте «кармани» і люки, призначені для чищення димоходів. Слідкуйте за нормальною роботою газових приладів, димоходів та вентиляції, і обов`язково перед увімкненням газових приладів перевіряйте наявність тяги. 
Відділ з питань НС виконкому,
Ніжинське
відділення ПАТ «Чернігівгаз»


Отруєння чадним газом - перша допомога, основні причини отруєнь, симптоми отруєння чадним газом

Отруєння чадним газом - це одне з критичних станів, при якому людини може очікувати летальний результат. Саме з цієї причини отруєння чадним газом, перша допомога при якому надана в максимально стислі терміни, може виявитися процесом оборотним. В основному настає цей стан унаслідок несправної роботи в пічному опаленні, що актуально для сільської місцевості, а також при знаходженні потерпілого в осередку загоряння або в закритому авто, в якому включений двигун.
Утворюється чадний газ при неповному згорянні різного типу речовин, у складі яких є вуглець. Особливість чадного газу полягає в тому, що він не має ні запаху, ні кольору, а попадання його в організм призводить до заміни їм в крові кисню, що, в свою чергу, викликає удушення.
Симптоми отруєння чадним газом
•Головний біль (самий ранній симптом);
•Блювота;
•Запаморочення;
•Біль у грудях;
•Дратівливість;
•Сплутаність свідомості;
•Порушення координації рухів;
•Синюшний або яскраво-червоний відтінок шкіри;
•Втрата свідомості.
Найчастіше отруєння побутовим і чадним газом відбувається серед дітей, залишених без належного нагляду, сплячих людей і людей, що знаходяться в стані наркотичного або алкогольного сп'яніння. Досить часто отруєнню чадним газом піддаються і при пожежі.
Причини отруєння чадним або побутовим газом
В основному отруєння чадним газом або газом побутовим відбувається з причини неправильно виробленої експлуатації відносно опалювальних приладів. Спровоковано отруєння побутовим газом може бути також і навмисно, тобто, в кримінальних чи суїцидальних цілях. До приладів, що виробляють чадний газ, відносяться:
•Печі-гриль;
•Побутові печі;
•Кухонні плити;
•Каміни;
•Водонагрівачі;
•Печі дров'яні;
•Автомобілі (вантажні, легкові).
Ускладнення при отруєнні чадним (побутовим) газом
Отруєння газом, будь то мова йде про чадному газі або про газ побутовому, само по собі вкрай небезпечно. Відповідно до ступеня впливу і його тривалості, визначаються наступні ускладнення, впливом газу провоковані:
•Незворотні і тривалі пошкодження мозку;
•Серцева недостатність в тій чи іншій її ступеня;
•Летальний результат.
Отруєння чадним газом: перша допомога
Надання першої допомоги при отруєнні чадним газом зводиться до наступних дій:
•Слід негайно усунути утворилося надходження чадного газу. Ні в якому разі не можна запалювати світло або вогонь, тому як це може спровокувати вибух. У приміщенні необхідно відкрити вікна для надходження свіжого повітря.
•Постраждалого від впливу чадного газу необхідно винести, якнайшвидше, на повітря. Також необхідно викликати «Швидку допомогу».
•При знаходженні потерпілого від чадного газу у свідомості слід його укласти, забезпечивши постійний доступ свіжого повітря, для чого можуть бути використані як технічні засоби (кондиціонер, вентилятор), так і газета, за допомогою якої його необхідно для цієї ж мети обмахувати.
•У разі відсутності свідомості у постраждалого слід негайно приступати до закритого масажу серця з поперемінним виконанням штучного дихання, що робиться аж до приїзду «Швидкої допомоги» або його приходу до тями.
Слід також зазначити, що винос потерпілого повинен відбуватися при одночасному забезпеченні власної безпеки. Діяти в умовах підвищеної концентрації чадного газу слід з максимальною швидкістю, дихання здійснюється через марлю або носову хустку.

Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення 
виконавчого комітету Ніжинської міської радиНадзвичайники Чернігівщини врятували 1 особу та 91 раз залучались до ліквідації надзвичайних подій і надання допомоги громадянам

 Упродовж минулого тижня з 16 по 23 вересня  вогнеборці  ДСНС ліквідували 74 пожежі, 27 з яких виникли в житловому секторі громадян, 43 в природних екологічних системах (3 - загоряння торфу, 37 - сухої трави, 2 - сміття) та 4 інші. Під час пожеж 1 особу врятовано. Нажаль, у вогні загинуло 2 громадян, 1 особу травмовано. Загальна площа, пройдена вогнем у природних екологічних системах склала понад 147 га.

Протягом тижня проводились роботи по ліквідації пожеж на торфовищах:  17 вересня ліквідовано пожежу торфу біля с. Монастирище Ічнянського району на площі 1,3 га; 20 вересня ліквідовано пожежу торфу біля с. Конятин Сосницького району на площі 8 га; 19 вересня ліквідовано загоряння торфу біля с. Поліське Козелецького району на площі 0,2 га.

Триває ліквідація пожеж торфовищ біля сіл Ковпита, Лебедівка та Заріччя на території Чернігівського, Козелецького та Сновського районів. Загальна площа пожеж складає 29,7 га. Станом на 23 вересня залишилось ліквідувати горіння на площі 11,8 га.

Групою піротехнічних робіт та підводного розмінування Аварійно-рятувального загону спецпризначення 17 вересня знищено артилерійський снаряд калібром 152 мм, а 18 вересня артилерійський снаряд калібром 122 мм часів Другої світової війни. Боєприпаси були виявлені на відкритих територіях біля с. Олешня Ріпкинського та с. Низківка Сновського районів відповідно.  

Шановні громадяни! Зважаючи на загрозу виникнення загорянь під час підвищення температурних показників звертаємося до Вас з проханням не провокувати пожежі на відкритих територіях та дотримуватися елементарних правил безпеки під час відпочинку на природі. Наголошуємо, що, відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків в приватних домоволодінь  передбачає адміністративну відповідальність!

 

Категорично забороняється:

створювати смітники та спалювати відходи;

розводити багаття у лісі та лісопосадках;

палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники та недопалки;

залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;

спалювати стерню та рослинні залишки на сільськогосподарських полях;

дозволяти дітям бавитися із сірниками та запальничками.

Шановні громадяни! Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101»!

Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків!Відділ з питань НС та ЦЗН  

(за матеріалами офіційного сайту УДСНС

України в Чернігівській області).

В Ніжині сталася пожежа житлового будинку по вул. Кушакевича

20 вересня  о 13 год 42 хв. до пожежної частини 16 ДПРЧ надійшло повідомлення про пожежу двохквартирного будинку за адресою: м.  Ніжин, вул. Кушакевича, б.18. Внаслідок пожежі знищено: покрівлю та перекриття по всій площі над квартирою №2 та майно яке було в квартирі; знищено покрівлю на площі 25 кв.м над квартирою №1. Пошкоджено перекриття на площі 40 кв.м, домашні речі та майно в квартирі №1.
 Причиною пожежі послужило необережне поводження з вогнем невстановленої особи. 

З метою попередження виникнення пожеж, загибелі й травмування населення на них Ніжинський міськрайонний відділ Управління ДСНС України в Чернігівській області попереджає:

  - обережне користування вогнем допоможе Вам зберегти роками надбане майно, а не рідко й життя Ваше та оточуючих Вас людей.
  - виходячи з дому, переконайтесь, що електричні та газові прилади відключені.
  - маленька іскорка може стати причиною великого лиха.
  - паління в стані алкогольного сп’яніння може призвести не лише до пожежі, а й до загибелі самої людини.

Відділ з питань НС та ЦЗН 
(за посиланням Ніжинський МРВ Управління ДСНС України в Чернігівській області).


Чернігівська область:  рятувальники ліквідовують  пожежі  у природних екосистемах
За даними Українського гідрометеоцентру, 20 вересня на території  України утримається надзвичайна (5 класу) пожежна небезпека.

Упродовж  вересня місяця  рятувальники підрозділів Управління ДСНС України у Чернігівській області здійснювали заходи з ліквідації  понад 100 пожеж, що виникли у природних екологічних системах на території Козелецького, Сновського, Коропського, Куликівського, Менського, Сосницького, Ічнянського, Ніжинського, Менського, Ріпкинського, Чернігівського, Прилуцького, Носівського, біля смт Сосниця та в м. Корюківка, Ічня, Прилуки, Чернігів, Семенівка. Загальна площа, пройдена вогнем склала близько 54 га, пошкоджено 5 будівель різного призначення. Причиною виникнення зазначених пожеж послужила необережність громадян у поводженні з вогнем.
Триває ліквідація пожеж покладів торфу поблизу сіл Смяч Сновського, Ніжинське Ніжинського, Ковпита Чернігівського, Конятин Сосницького, Буянки Ріпкинського районів, Поліське, Лебедівка  Козелецького району. На ліквідацію загорянь торфу від підрозділів Управління ДСНС України у Чернігівській області залучено 59 чоловік особового складу та 14 одиниць спеціальної техніки. Із загальної площі у 33 га рятувальникам залишається ліквідувати горіння на території 19 га. 11 вересня ліквідовано пожежу торфу біля с. Зруб Ніжинського району.
Тривали  роботи з ліквідації пожежі на території полігону твердих побутових відходів, яка виникла 09 вересня у м. Прилуки. На гасіння залучено 20 чоловік особового складу та 5 одиниць спеціальної техніки. Вогнеборцям ДСНС із загальної площі у 1 га залишається ліквідувати горіння на площі 0,4 га.
Рятувальники Державної служби України з надзвичайних ситуацій звертаються до мешканців та гостей Чернігівщини з наполегливим проханням бути вкрай обережними у поводженні з вогнем. Пам’ятайте, що за умов сухої погоди розпалене багаття, кинутий непогашений сірник або недопалок можуть стати причиною пожежі, призвести до значних матеріальних збитків, а іноді й людських жертв.

Відділ з питань ННС та ЦЗН  
 (за  матеріалами офіційного сайту УДСНС України в Чернігівській області).


Про звернення міської комісії з питань 
безпечної життєдіяльності населення до всіх учасників дорожнього руху 

Шановні учасники дорожнього руху!


Враховуючи статистичні показники щодо збільшення у 1 півріччі 2019 року випадків травмування людей в ДТП, міська комісія з питань безпечної життєдіяльності населення звертається до власників автотранспорту та пішоходів щодо необхідності суворого дотримання ними Правил  дорожнього руху України.
Всі водії автомобілів, мотоциклів, велосипедів мають дотримуватись швидкісного режиму, не створювати аварійні ситуацій, в яких  можуть бути травмовані люди. 
Пішоходи в свою чергу зобов’язані дотримуватись швидкісного режиму, не створювати аварійних ситуацій, в яких можуть бути травмовані люди.
       Пішоходи в свою чергу зобов’язані дотримуватись Правил дорожнього руху на рівні з іншими його учасниками, й не провокувати дорожньо-транспортні пригоди, в яких травмуються та/або гинуть люди.
       Будьте відповідальними учасниками дорожнього руху!Перший заступник міського голови 
голова міської комісії з питань БЖДН  Г.М. Олійник


Обережно з вогнем

Виникнення пожежі – це дуже небезпечна надзвичайна ситуація, яка може статися будь-де і будь-коли. Щорічно внаслідок пожеж гине та страждає значна кількість людей. В дим та попіл перетворюються цінності на величезні суми. Займання особливо почастішали з настанням сухої та спекотної погоди.
 Згідно з даними статистики Українського науково-дослідного інституту цивільного захисту упродовж січня-липня 2019 року в Україні зареєстровано 55204 пожежі, внаслідок яких загинуло 1113 людей, в тому числі 31 дитина. У природних екосистемах сталося 933 пожежі, де прямих збитків нанесено на суму 9 млн 612 тис. грн., побічні збитки склали 85 млн 801 тис. грн.
Щодня в Україні, в середньому, виникало 260 пожеж, матеріальні втрати від яких складали 27 млн 974 тис. грн. Кожного дня внаслідок пожеж гинуло 5 і отримувало травми 4 людини, вогнем знищувалось або пошкоджувалась 71 будівля (споруда) та 12 одиниць техніки. Прямі збитки від однієї пожежі становлять суму 21,8 тис. грн.
На території Чернігівської області також існує складна пожежонебезпечна обстановка. Особливо часто пожежі виникають по причині необережного поводження з вогнем. 
Так, упродовж минулого тижня з 02 по 09 вересня за інформацією Управління ДСНС України у Чернігівській області щоденно в пожежно-рятувальних підрозділах чергувало 187 чоловік особового складу, 58 одиниць основної та спеціальної техніки. Вогнеборці ліквідували 82 пожежі, 3 з яких виникли на об'єкті, 17 - в житловому секторі громадян, 6 - на транспорті, 4 - інших та 52 - у природних екологічних системах, зокрема 5 - загорянь на торфовищах, 3 - настилу в лісі, 44 - сухої трави та сміття. Площа, пройдена вогнем у природних екологічних системах склала близько 138 га.
Упродовж тижня ліквідовано пожежі на торфовищах біля сіл Браниця Бобровицького району, Стодоли Ніжинський району, Гребля Менського району. Триває ліквідація пожеж покладів торфу поблизу сіл Смяч Сновського, Короп'є Козелецького та Зруб Ніжинського районів. 
9 вересня біля с. Ніжинське Ніжинського району сталася пожежа торфу на площі 3 га, а 10 вересня загорілося торфовище біля с. Ковпита Чернігівського району на площі 12 га. 
Тільки упродовж доби 10 вересня рятувальники підрозділів Управління ДСНС України у Чернігівській області здійснювали заходи з ліквідації 31 пожежі, що виникли у природних екологічних системах на території Бахмацького, Бобровицького, Ічнянського, Козелецького, Куликівського, Городнянського, Ніжинського, Ріпкинського, Чернігівського, Прилуцького, Сновського районів, біля м. Корюківка, Ніжин, Городня, Сновськ, смт Сосниця та в м. Прилуки, Чернігів. Загальна площа, пройдена вогнем склала близько 100 га. Причиною виникнення зазначених пожеж послужила необережність громадян у поводженні з вогнем.
Продовжуються роботи з ліквідації пожежі на території полігону твердих побутових відходів, яка виникла 09 вересня у м. Прилуки. 
При виникненні пожежі - рахунок часу йде на секунди. Тому варто нагадати основні правила поводження при виникненні пожежі.
Пожежа у приміщенні
- побачивши задимлення чи загорання – викличте пожежно-рятувальну службу "101" або повідомте людей поза будівлею про пожежну небезпеку;
- якщо ви прокинулись від шуму пожежі і запаху диму, не сідайте в ліжку, а скотіться з нього прямо на підлогу; 
- до дверей приміщення слід повзти підлогою під хмарою диму, але не відчиняти двері відразу;
- обережно доторкніться до дверей тильною стороною долоні, якщо двері не гарячі, то відчиніть їх та швидко виходьте; 
- якщо двері гарячі, не відчиняйте їх – дим та полум’я не дозволять вам вийти; 
- щільно закрийте двері, а всі щілини і отвори заткніть будь-якою тканиною, щоб уникнути подальшого проникнення диму. Повертайтесь поповзом у глибину приміщення і приймайте заходи до порятунку;
- присядьте та глибоко вдихніть повітря, розкрийте вікно, висуньтеся та спробуйте покликати на допомогу; 
- якщо ви не в змозі розкрити вікно, розбийте віконне скло твердим предметом та зверніть увагу людей, які можуть викликати пожежну команду;
- якщо ви вибрались через двері, зачиніть їх та поповзом пересувайтесь до виходу із приміщення;
- обов’язково зачиняйте за собою всі двері; 
- якщо загорівся ваш одяг, падайте на підлогу і перевертайтесь, щоб збити полум’я, в жодному випадку не біжіть – це ще більше роздуває вогонь;
- зверніть увагу, що під час пожежі заборонено користуватися ліфтами; 
- якщо ви перебуваєте у висотному будинку, не біжіть вниз крізь вогнище, а користуйтеся можливістю врятуватися на даху будівлі;
- стрибайте через вікно лише у крайньому випадку (кожен другий стрибок при пожежі з четвертого поверху є смертельним). Але якщо іншого виходу немає, перед стрибком викиньте на землю якомога більше м'яких речей (подушки, матраци тощо), старайтеся спланувати своє падіння саме на ці речі.
При порятунку потерпілих
- перед тим, як увійти у приміщення, що горить, накрийтесь мокрою ковдрою, будь-яким одягом чи щільною тканиною;
- двері в задимлене приміщення відкривайте обережно, щоб уникнути займання від великого притоку свіжого повітря;
- у сильно задимленому приміщенні рухайтесь поповзом або пригинаючись;
- для захисту від чадного газу необхідно дихати через зволожену тканину;
- у першу чергу рятуйте дітей, інвалідів та старих людей;
- звертайте увагу, що маленькі діти від страху часто ховаються під ліжко, в шафу, кутки та інші потаємні місця; 
- виходьте із осередку пожежі в той бік, звідки віє вітер;
- якщо на людині горить одяг, зваліть її на землю та швидко накиньте пальто, плащ або будь-яку ковдру чи покривало (бажано зволожену) і щільно притисніть до тіла, у разі необхідності викличте медичну допомогу.
Як гасити осередок загорання
- для гасіння пожежі використовуйте вогнегасники, пожежні гідранти, а також воду, пісок, землю, кошму, ковдри та інші засоби, пристосовані для гасіння вогню;
- бензин, гас, органічні масла та розчинники, що загорілися, гасіть тільки за допомогою пристосованих видів вогнегасників, засипайте піском або ґрунтом, а якщо осередок пожежі невеликий, накрийте його азбестовим чи брезентовим покривалом, зволоженою тканиною чи одягом;
- якщо горить електричне обладнання або проводка, вимкніть рубильник, вимикач або електричні пробки, а потім починайте гасити вогонь.
Перша допомога при опіках
посадіть або покладіть постраждалого, негайно припиніть вплив високої температури;
обливайте місця опіків великою кількістю води (15 хв. і більше), будьте обережні, щоб уникнути переохолодження постраждалого;
якщо є можливість, то зніміть з уражених ділянок каблучки, годинники, паски, взуття до того, поки ці місця не почали набрякати;
до обпеченої шкіри не можна доторкатися руками, намагатися зняти присталі залишки згорілого одягу (обережно ножицями зрізують лише їх краї);
всі опіки необхідно захистити, прикриваючи їх чистою тканиною без ворсу;
дайте людині знеболювальний засіб для запобігання виникнення больового шоку;
постраждалому давайте вживати рідину в достатній кількості;
перевіряйте пульс та дихання кожні 10 хв. до прибуття швидкої допомоги.
Не змащуйте опіки ніякими кремами, лосьйонами, оліями або маслами! Не проколюйте пухирі!
Пам’ятайте, що Ваша безпека значною мірою залежить від Вас самих.

Михайленко С.В.,
методист НМЦ ЦЗ та БЖД 
Чернігівської області


Відділ з питань надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Ніжинської міської ради  П О П Е Р Е Д Ж А Є про заборону спалювання сухої природної рослинності

Згідно зі статтею 77-1 КУпАП (самовільне випалювання рослинності або її залишків), випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок зі степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння — тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 170 до 340 гривень і на посадових осіб — від 850 до 1190гривень.
Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, — тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 340 до 680 гривень і на посадових осіб — від 1190 до 1700 гривень.

Крім того, за спалювання сміття та листя передбачена адміністративна відповідальність. Несанкціоноване спалення листя та сміття відповідно регулюється статтею 152 КУпАП (порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів), що тягне за собою накладення штрафу на громадян від 340 до 1360 гривень.

У разі виявлення осіб, які здійснюють підпал, телефонуйте за номером «102», а в разі пожежі – «101».

Будь свідомим громадянином — не пали сміття та листя!

Шановні ніжинці!

Внаслідок сухої та спекотної погоди на території Чернігівської області встановлено найвищий 5 клас пожежної небезпеки (надзвичайна пожежна небезпека), що значно збільшує ризик виникнення пожеж у приватному житловому секторі та природних екологічних системах. За таких умов розведене багаття, кинутий непогашений сірник або недопалок можуть призвести до виникнення пожеж з непередбачуваними наслідками. Лише з 19 по 28 серпня внаслідок необережності громадян у поводженні з вогнем сталося 62 пожежі в природних екологічних системах, внаслідок яких одну особу травмовано, площа пройдена вогнем склала близько 100 га. Також, за цей же період виникло 4 пожежі на торфовищах у Семенівському, Талалаївському, Чернігівському та Борзнянському районах на загальній площі 15,8 га.

З метою забезпечення пожежної безпеки на території м. Ніжина та області та на виконання доручення в.о. голови Чернігівіської обласної державної адміністрації від 03.09.2019р. звертаємося до населення з проханням тимчасово утриматись від відвідування міського лісу та лісних масивів в Чернігівській області.

 

                                      Ніжинський МРВ УДСНС України у  Чернігівській області, відділ з питань                                                        надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Ніжинської міської ради

 

ІНФОРМАЦІЯ про пожежу в готелі «Токіо Стар» м. Одеси

17 серпня о 01год.34хв. до Служби порятунку «101»  надійшло повідомлення про те що у м. Одеса по вул. Водопровідна, 1а в готелі «Токіо Стар» виникла пожежа. О 01:39 на місце події прибули перші пожежно-рятувальні підрозділи та встановили,що на другому поверсі готелю виникла пожежа орієнтовно на площі 200 м.кв. На час пожежі в готелі знаходилось до 200 осіб. 
Під час ліквідації пожежі евакуйовано 136 осіб, врятовано – 7, постраждало 10 осіб, які були направлені до медичних закладів міста та виявлено 9 загиблих, серед яких одна дитина, 17-тирічний юнак, 18-тирічна дівчина.
О 03:36 пожежу було локалізовано та о 04:32 ліквідовано. Загальна площа пожежі склала 1000 м.кв.
До гасіння залучалося 65 чол. Особового складу та 13 оди ниць техніки ДСНС.
Причина пожежі та загибелі людей – встановлюється.
В рамках досудового розслідування слідчі ГУНП в області затримали в порядку ст. 208 КПК України фактичного власника готелю “Токіо Стар” В. Чорного.
Премєр – міністр України Володимир Гройсман видав Доручення для розслідування причин виникнення пожежі, що сталася у двоповерховому готелі «Токіо Стар» 17 серпня 2019р. та надання допомоги сімям загиблих і потерпілим утворити  спеціальну комісію, а ДСНС України негайно провести позапланові заходи державного нагляду за додержанням вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки у місцях відпочинку людей, у готелях, закладах оздоровлення України.
Відділ з питань надзвичайних ситуацій виконавчого
комітету
Ніжинської міської ради 
(за матеріалами офіційного сайту ДСНС України та Доручення 
Прем’єр – міністра України від 17.08.2019р. № 27938/0/1-19)


ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ПІД ЧАС ГРОЗИ
 Перш за все під час наближення грози краще утриматися від поїздок в ліс, поле або до водоймища.
Блискавка небезпечна тоді, коли за спалахом тут же лунає гуркіт грому, тобто грозова хмара знаходиться над вами і небезпека удару блискавки найбільш вірогідна.
Ваші дії перед грозою і під час її повинні бути наступними:
•·не виходити з будинку, закрити вікна, двері і димарі, поклопотатися, щоб у приміщенні не було протягу, який може привернути кулеподібну блискавку, подалі триматися від електропроводки, антен, вікон, дверей;
•·не топити піч, оскільки дим, що виходить з труби, має високу електропровідність;
•·радіо і телевізори відключити від мережі, не користуватися електроприладами і телефоном (особливо важливо для сільської місцевості);
•·при пошуку укриття віддайте перевагу житловому будинку або іншій споруді, захищеній блискавковідводом;
•·якщо маєте при собі мобільний телефон, не забудьте негайно вимкнути;
•·не знаходитися на підвищеннях і відкритих незахищених місцях, поблизу металевих або сітчастих огорож, заземлення блискавковідводу;
•·на відкритому просторі краще присісти в суху яму чи траншею. Тіло повинно мати якнайменше точок дотику із землею, не можна лягати на землю, бо тим самим збільшується площа ураження розрядом;
•·якщо гроза застала вас в лісі, необхідно сховатися на ділянці з низькорослими деревами. Не можна ховатися під високими деревами, особлива соснами, дубами тополями, краще знаходитися на відстані 30 м від окремого високого дерева. Зверніть увагу — чи немає поряд дерев, раніше уражених грозою, розщеплених. У такому разі краще триматися подалі від цього місця;
•·вірогідність попадання блискавки в конкретне дерево прямо пропорційна його висоті;
•·під час грози не можна знаходитися на воді і у води — купатися, ловити рибу, необхідно подалі відійти від берега;
•·під час грози не займайтеся спортом на відкритому повітрі, не бігайте, оскільки вважається, що піт і швидкий рух “Притягує” блискавку;
•·якщо ви застигнуті грозою на велосипеді або мотоциклі, припиніть рух і перечекайте грозу на відстані приблизно 30 м від них;
•·якщо гроза застала вас в автомобілі, не потрібно його покидати, необхідно закрити вікна і опустити автомобільну антену, рухатися під час грози на автомобілі не рекомендується;
• ·якщо біля вас виникне кулеподібна блискавка, по можливості зберігайте спокій і не рухайтеся, не потрібно наближатися до неї, торкатися її чим-небудь, оскільки може відбутися вибух, не слід тікати від неї.
Відділ  з питань НС та ЦЗН 

Чернігівські рятувальники ліквідовують наслідки негоди
13 серпня внаслідок ускладнення погодних умов, зокрема поривів вітру 15-20 м/с на території окремих населених пунктів Корюківського, Городнянського, Ріпкинського та Носівського районів сталося пошкодження конструктивних елементів будівель. Станом на 12:00 14 серпня пошкоджено 138 споруд, зокрема органів влади, закладів освіти, культури, торгівлі, а також житлового та господарського призначення.
Для проведення робіт по прибиранню повалених дерев в населених пунктах, на автодорогах у Козелецькому, Сновському та Корюківському районах 3 рази залучалися підрозділи Управління ДСНС України у Чернігівській області у складі 10 чоловік особового складу та 3 одиниць техніки. Загалом прибрано 29 дерев.
Крім того, упродовж доби на території області виникло 7 пожеж у приватному житловому секторі, внаслідок чого пошкоджено 5 будівель та 2 знищено. Причинами загоряння послужили розряди блискавки.

Відділ з питань НС та ЦЗН 
(за матеріалами офіційного сайту УДСНС України в Чернігівській обл.)

Інформація про виявлення гранати біля одного з домоволодінь м. Ніжина виявлено гранату

30 липня до чергового Ніжинського відділу поліції надійшло повідомлення про виявлення біля одного з домоволодінь міста бойової гранати. На місце події прибула слідчо – оперативна група та вибухотехніки Головного управління національної поліції України в Чернігівській області. Предмет, схожий на  гранату Ф – 1 вилучено та направлено на експертизу, яка повинна встановити чи дійсно це вибухонебезпечний предмет, чи це лише муляж гранати. Наразі поліцією проводяться заходи по встановленню власника даного вибухонебезпечного предмета.
Шановні ніжинці! При виявленні підозрілих предметів, схожих на вибухонебезпечні ні в якому разі не потрібно їх брати в руки чи переносити. Телефонуйте до служби порятунку 101 або до Ніжинського відділу поліції по тел. 2-30-48, 2-37-63 або 0684695239.

Відділ з питань надзвичайних ситуацій 
виконавчого комітету Ніжинської міської ради 
(за інформацією Ніжинського відділу поліції. 
Фото – Ніжинського МРВ управління ДСНС України 
у Чернігівській області)Вибух в 3-му мікрорайоні

         18 липня 2019 р. о 05год.40 хв. на пульт зв’язку 16 ДПРЧ м. Ніжина надійшла інформація про вибух з послідуючим горінням в одному з гаражів  3-го мікрорайону
          Внаслідок вибуху відбулось руйнування конструктивних елементів двох гаражів, 24-річного чоловіка з опіками верхніх кінцівок  доставлено до Ніжинської центральної міської лікарні, а потім - до обласного опікового центру в м. Чернігіві.

За викликом на місце події прибув черговий караул 16-ї Державної пожежно-рятувальної частини у складі двох автоцистерн та 10 чоловік особового складу. Вогнеборці о 06год.15хв. пожежу ліквідували. Внаслідок вибуху та пожежі пошкоджено 1 автомобіль, зруйновано 2 гаражі та майно що в них знаходилось. Вибуховою хвилею пошкоджені балкони та віконні блоки окремих квартир житлового будинку по вул. 3-й мікрорайон, 9А.

Причина та обставини події встановлює слідчо – оперативна група Ніжинського відділу поліції. За попередньої інформацією причиною вибуху став виток газу.

На місце вибуху виїжджала оперативна група міської комісії з питань техногенно – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на чолі з першим заступником міського голови Олійником Г.М.

За фактом небезпечної події розслідування проводять правоохоронні органи.

 

Відділ з питань надзвичайних ситуацій 

виконавчого комітету Ніжинської міської ради
           Попередження про пожежну небезпеку по Чернігівській області

 За даними Українського Гідрометцентру, з 21 липня 2019 року  в лісах області очікується 5 клас пожежної небезпеки (надзвичайна пожежна небезпека), місцями 4 клас (висока пожежна небезпека).

Шановні громадяни! Зважаючи на загрозу виникнення загорянь під час підвищення температурних показників звертаємося до Вас з проханням не провокувати пожежі на відкритих територіях та дотримуватися елементарних правил безпеки під час відпочинку на природі.Наголошуємо, що, відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків в приватних домоволодінь  передбачає адміністративну відповідальність!

Категорично забороняється:

створювати смітники та спалювати відходи;

розводити багаття у лісі та лісопосадках;

палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники та недопалки;

залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;

спалювати стерню та рослинні залишки на сільськогосподарських полях;

дозволяти дітям бавитися із сірниками та запальничками.

Шановні громадяни! Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101»!

Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків!

Відділ з питань надзвичайних ситуацій 

та цивільного захисту населення виконавчого 

комітету Ніжинської міської радиЗагибель дітей на Рівненщині

Трагедія сталася 13 липня 2019 рокув селі Смига Дубенського району на Рівненщині.  11-річна дівчинка та 13-річний хлопчик   були в гостях у свого діда, у літній кухні відкрили металевий сейф і  знайшли коробку з вбудованим вибуховим пристроєм. Коли хлопчик відкрив коробку, стався вибух. Діти загинули одразу на місці події.

    14 липня працівники вибухотехнічного відділу ГУНП та піротехніки Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій Рівненщини   у господарстві 59-річного жителя Смиги на  подвір’ї знайшли  склад боєприпасів часів Другої світової.

 

Відділ з питань НС та ЦЗН

Шановні батьки!

Державна служба України з надзвичайних ситуацій наголошує на важливості дотримання дітьми правил безпеки життєдіяльності під час літніх канікул.

Якщо ви залишаєте дитину вдома саму, переконайтеся, що всі наявні в помешканні електроприлади знаходяться у справному стані,  сірники сховані у недоступному місці, дотримані всі заходи безпеки при зберіганні вогнепальної зброї.

Не дозволяйте також маленьким дослідникам користуватися петардами, салютами та феєрверками!

Вирушаючи на відпочинок до водойми, слідкуйте за тим, щоб малеча не залишалась без нагляду та не допускайте самовільного відвідування дітьми  річок та озер.

Застережіть дітей від самовільних прогулянок та розваг в аварійних недобудованих будівлях, до залізниць, недобудованих мостів тощо!

Зверніть увагу на дотриманні дітьми  правил дорожнього руху та безпеки на дорогах!

Так, 2 липня  2019 року внаслідок вибуху на дитячому майданчику в селі Пашена Балка на Дніпропетровщині постраждало шестеро дітей.  Внаслідок трагедії постраждалі від вибуху перебувають у дитячій обласній лікарні у Дніпрі. Найменшому постраждалому п»ять років, найстаршому- 16. Двоє хлопчиків перебувають у реанімації в тяжкому стані. У дітей мінно-вибухові травми, проникаючі поранення. Дітей прооперували. Четверо дітей у стані різної тяжкості у травматології з переломами та осколками. Це неприпустимо, коли на смітнику діти знаходять снаряд і граються ним на дитячому майданчику.

 

Пам'ятайте, що безпека вашої дитини — це, перш за все, ваша особиста відповідальність!

Відділ з питань НС та ЦЗН07.07.2019 року о 09 год. 28 хв. до Служби порятунку "101" у м. Ніжині надійшло повідомлення про пожежу житлового будинку за адресою:  вул. Шепелівська, 28.

Житловий будинок одноповерховий, розміром 6х8 метрів, стіни дерев’яні, покрівля шиферна по дерев’яному риштуванню, освітлення електричне, опалення пічне. Місце виникнення пожежі: кімната.

Внаслідок пожежі вогнем знищено покрівлю на площі 30 кв.м. домашнє майно. Пошкоджено перекриття на площі 20 кв.м. та стіни на площі 28 кв.м.

На місці пожежі виявлено тіло гр., 1966 року народження.

Причина пожежі: необережність під час куріння.

На гасіння пожежі залучались: два відділення на АЦ 16 ДПРЧ м. Ніжин. Було подано 2 ствола «Б», 140 метрів рукавів діаметром 51 мм, та 140 метрів рукавів діаметром 66 мм. Працювала ланка ГДЗС – 10 хвилин.

Управління ДСНС України у Чернігівській області застерігає: будьте уважними та обережними у поводжені з вогнем!

 В жодному разі не допускайте паління у помешканнях!

Відділ з питань НС та ЦЗНЗахисні споруди цивільного захисту (цивільної оборони) м. НіжинаПЕРЕЛІК споруд подвійного призначення та найпростіших укриттів м. Ніжина


Наказ ДСНС 301 «Правила охорони життя людей на водних об’єктах України»


Що робити під час пожежі: правила, які врятують життя
Пожежа може статися будь-де і будь-коли. Займання особливо почастішали у літній період року. Так,  в м. Городня 12 червня 2019 року сталася пожежа житлового будинку.На місці пожежі виявлено тіла господаря, 1978 року народження, та його дружини ,1979 року народження. Причина пожежі- необережність під час паління.
Найперше, що слід робити під час пожежі: у жодному випадку не панікувати. Якщо ви в змозі – відразу зателефонуйте “101” і викличте пожежну команду.
Основні небезпеки під час пожежі: висока температура, задимленість та загазованість, обвал конструкцій будинків і споруд, вибухи технологічного обладнання і приладів, падіння обгорілих дерев, а також провалів. Небезпечно входити в зону задимлення.
Якщо ви, не дай Боже, опинитеся в подібній ситуації, пам’ятайте про ці правила.


Як поводитися під час пожежі: основні правила
Пожежа у приміщенні
– побачивши задимлення чи загорання – викличте пожежно-рятувальну службу “101” або повідомте людей поза будівлею про пожежну небезпеку;
– якщо ви прокинулись від шуму пожежі і запаху диму, не сідайте в ліжку, а скотіться з нього прямо на підлогу;
– до дверей приміщення слід повзти підлогою під хмарою диму, але не відчиняти двері відразу;
– обережно доторкніться до дверей тильною стороною долоні, якщо двері не гарячі, то відчиніть їх та швидко виходьте;
– якщо двері гарячі, не відчиняйте їх – дим та полум’я не дозволять вам вийти;
– щільно закрийте двері, а всі щілини і отвори заткніть будь-якою тканиною, щоб уникнути подальшого проникнення диму. Повертайтесь поповзом у глибину приміщення і приймайте заходи до порятунку;
– присядьте та глибоко вдихніть повітря, розкрийте вікно, висуньтеся та спробуйте покликати за допомогою;
– якщо ви не в змозі розкрити вікно, розбийте віконне скло твердим предметом та зверніть увагу людей, які можуть викликати пожежну команду;
– якщо ви вибрались через двері, зачиніть їх та поповзом пересувайтесь до виходу із приміщення;
– обов’язково зачиняйте за собою всі двері;
– якщо загорівся ваш одяг, падайте на підлогу і перевертайтесь, щоб збити полум’я, в жодному випадку не біжіть – це ще більше роздуває вогонь;
– зверніть увагу, що під час пожежі заборонено користуватися ліфтами;
– якщо ви перебуваєте у висотному будинку, не біжіть вниз крізь вогнище, а користуйтеся можливістю врятуватися на даху будівлі;
– стрибайте через вікно лише у крайньому випадку (кожен другий стрибок при пожежі з четвертого поверху є смертельним). Але якщо іншого виходу немає, перед стрибком викиньте на землю якомога більше м’яких речей (подушки, матраци тощо), старайтеся спланувати своє падіння саме на ці речі.
При порятунку потерпілих
– Перед тим, як увійти у приміщення, що горить, накрийтесь мокрою ковдрою, будь-яким одягом чи щільною тканиною;

– двері в задимлене приміщення відкривайте обережно, щоб уникнути займання від великого притоку свіжого повітря;
– у сильно задимленому приміщенні рухайтесь поповзом або пригинаючись;
– для захисту від чадного газу необхідно дихати через зволожену тканину;
– у першу чергу рятуйте дітей, інвалідів та старих людей;
– звертайте увагу, що маленькі діти від страху часто ховаються під ліжко, в шафу, кутки та інші потаємні місця;
– виходьте із осередку пожежі в той бік, звідки віє вітер;
– якщо на людині горить одяг, зваліть її на землю та швидко накиньте пальто, плащ або будь-яку ковдру чи покривало (бажано зволожену) і щільно притисніть до тіла, у разі необхідності викличте медичну допомогу.
Як гасити осередок загорання
– Для гасіння пожежі використовуйте вогнегасники, пожежні гідранти, а також воду, пісок, землю, кошму, ковдри та інші засоби, пристосовані для гасіння вогню;
– бензин, гас, органічні масла та розчинники, що загорілися, гасіть тільки за допомогою пристосованих видів вогнегасників, засипайте піском або ґрунтом, а якщо осередок пожежі невеликий, накрийте його азбестовим чи брезентовим покривалом, зволоженою тканиною чи одягом;
– якщо горить електричне обладнання або проводка, вимкніть рубильник, вимикач або електричні пробки, а потім починайте гасити вогонь.
Перша допомога при опіках
– Посадіть або покладіть постраждалого, негайно припиніть вплив високої температури;
– обливайте місця опіків великою кількістю води (15 хв. і більше), будьте обережні, щоб уникнути переохолодження постраждалого, особливо взимку;
– якщо є можливість, то зніміть з уражених ділянок каблучки, годинники, паски, взуття до того, поки ці місця не почали набрякати.
– до обпеченої шкіри не можна доторкатися руками, намагатися зняти присталі залишки згорілого одягу (обережно ножицями зрізують лише їхні краї).
– усі опіки необхідно захистити, прикриваючи їх чистою тканиною без ворсу;
– дайте людині знеболювальний засіб для запобігання виникнення больового шоку;
– постраждалому давайте вживати рідину в достатній кількості.
– перевіряйте пульс та дихання кожні 10 хв до прибуття швидкої допомоги.
Шановні громадяни! Дбайте про власну безпеку і у випадку виникнення надзвичайної події негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером «101»!

Відділ з питань надзвичайних ситуацій та 
цивільного захисту населення

Спека – ризик для здоров’я!

У спеку варто дотримуватися таких правил:

–        збільшити прийом рідини до 2-3 літрів на добу;

–        уникати перебування під прямими сонячними променями, більше перебувати в тіні;

–        обмежити час перебування надворі;

–        носити світлий просторий одяг;

–        прикривати голову та вдягати сонцезахисні окуляри;

–        обмежити фізичні навантаження;

–        надавати перевагу овочам та фруктам, пити зелений чай;

–        не вживати алкогольних напоїв;

–        не їсти жирного;

–        приймати душ 2-3 рази на день.

Тож гарного та безпечного Вам літнього відпочинку!

Відділ з питань НС та ЦЗНСтережіться сонячного удару

Тепловий удар — виникає в результаті сильного перегріву організму, коли прискорюються процеси теплоутворення з одночасним зниженням або уповільненням тепловіддачі в організмі.

Різновид теплового удару — сонячний удар, виникає, коли людина тривалий час перебуває під впливом прямих сонячних променів. Голова перегрівається під прямими променями сонця, в результаті кровоносні судини розширюються, відбувається сильна притока крові до голови. При сонячному ударі, насамперед, страждає нервова система.

Часто лікарі прирівнюють сонячний удар до теплового, тому що у них схожі симптоми і прояв, тільки при сонячному ударі наслідки значно гірші і необхідно більше часу для відновлення організму.

Тепловий і сонячний удари супроводжуються сильним головним болем, головокружінням, загальною слабкістю, зблідненням, сповільненням рухів. В такому стані можлива нудота, блювання, короткочасна втрата свідомості, підвищення температури тіла до +40-+41°С. При подальшому впливі високої температури шкіра обличчя й губ синіє, посилюється задишка.

Пульс стає слабким і може зовсім зникнути. З'являється занепокоєння, марення, галюцинації та судороги. Якщо у людини з'явились ознаки перегрівання, необхідно одразу ж викликати лікаря. Людину, що отримала тепловий чи сонячний удар, потрібно покласти у прохолодне місце, підійняти її голову, розстебнути одяг. Для збільшення тепловіддачі на лоб покласти холодний компрес і змочити одяг водою. Якщо людина не знепритомніла, корисно дати їй міцний холодний чай, холодну воду. Якщо почнеться блювота — переверніть постраждалу людину на бік, щоб вона не захлинулася блювотними масами.

У випадку зупинки дихання і серцевої діяльності необхідно до прибуття лікаря почати зовнішній масаж серця і штучну вентиляцію легенів.

Людям, що перенесли сонячний удар, лікарі рекомендують постільний режим. Нехтувати ним не варто, тому що на відновлення біохімічних реакцій і нормальної діяльності нервової і серцево-судинної систем потрібен час.

            Перегрів гірше переноситься літніми людьми та дітьми, бо у перших  природна терморегуляція організму вже слабка, а у дітей ще недосконала. У групі ризику також перебувають люди, які страждають хронічними захворюваннями — гіпертонічна хвороба, ішемічна хвороба серця, люди з надмірною вагою та ті, що вживають алкоголь.

Щоб уберегтися від сонячного удару потрібно:

уникати фізичної активності в занадто спекотні дні і в години активного сонця з 11.00 до 16.00;

слід захищатися від сонця, надівши головний убір, або скористатися парасолькою;

носити одяг світлих тонів з добре провітрюваних, натуральних тканин (бавовна, льон, вовна);

не перебувати на сонці в період його підвищеної активності;

пити велику кількість рідини (1,5-2 л на день), добре втамовують спрагу морс, квас і особливо гарячий чай;

відкривати вікна, використовувати вентилятори та кондиціонери для підтримки постійної циркуляції повітря в закритих приміщеннях;

слід уникати переїдання;

не рекомендується вживати алкоголь.

Гарного Вам відпочинку!

Відділ з питань НС та ЦЗН
Рекомендації населенню про збереження здоровя та життя під час виникнення небезпечних подій та НС


Відділ з питань надзвичайних ситуацій нагадує основні правила поводження у разі посилення вітру:

  • усі вікна будинків щільно закрити, прибрати з балконів і лоджій предмети, які можуть випасти назовні;
  • якщо ви опинилися на вулиці, то триматися подалі від рекламних щитів, ліній електропередачі, дерев;
  • у разі сильного вітру сховатися в найближчому приміщенні або природному укритті;
  • уникати перебування поблизу великих дерев, особливо тополь, а також не паркувати поруч із ними автотранспорт.

Відділ  з питань надзвичайних ситуацій рекомендує при падінні дерев чи гілок, при травмуванні людей тощо негайно інформувати екстрені служби за телефонами: «101»  або  «103».

 

         Громадяни ! Будьте обережні у зв’язку з погодними умовами.

                                                         Відділ з питань надзвичайних ситуацій 

 виконавчого комітету Ніжинської міської    ради.

Про попередження виникнення

пожеж в екологічних природних

системах м. Ніжина

            За інформацією управління ДСНС України у Чернігівській області упродовж першої декади квітня щоденно виникало по 40 – 60 пожеж в екологічних природних системах. Так тільки протягом доби 09 квітня на Чернігівщині пожежно-рятувальними підрозділами ліквідовано 3 пожежі у житловому секторі громадян, 43 пожежі сухої трави на відкритих територіях, а також 1 загоряння настилу в лісі. Вогнем пройдено понад      138 га території. Причини виникнення вищезазначених пожеж - спалювання громадянами сміття й сухої рослинності та необережність у поводженні з вогнем під час перебування у природних екологічних системах.

            З метою належної організації роботи щодо попередження пожеж в екологічних природних системах на території м. Ніжина та з урахуванням доручення голови Чернігівської обласної державної адміністрації від 11.04.2019р. № 02 – 11/2217 пропоную:

            1. Організувати проведення роз’яснювальної роботи серед працюючого персоналу і населення щодо недопущення випалювання сухої рослинності, залишків сільськогосподарських культур.

             2.Спільно з керівництвом КП «ВУКГ» вжити заходів для ліквідації стихійних звалищ сміття, побутових і виробничих відходів  в лісопаркових зонах, прилеглих та закріплених територіях та розчищення їх від сухої трави і чагарників.

            3. Організувати роботу по ремонту несправних пожежних гідрантів, заповненню пожежних водоймищ та  обладнанню їх пристроями для забору води пожежними автомобілями.

            4. Відкоригувати плани реагування для гасіння великих пожеж з урахуванням залучення всіх можливих сил та засобів.

            5. Створити резерв паливо – мастильних матеріалів для потреб реагування на надзвичайні ситуації, пов’язаних з виникненням великих пожеж.

            6. Керівникам ТОВ «Пальміра Ойл», ТОВ ВКФ «Агрнафтопродукт»,  керівнику КП «ВУ КГ» вжити заходів щодо догляду за існуючими та створенням нових мінералізованих смуг навколо міського лісу та лісопаркових зон.

            7. Забезпечити постійну готовність до виконання завдань за призначенням наявної пожежної та пристосованої  техніки для цілей пожежогасіння.

            Про вжиті заходи прошу надати письмову інформацію в термін до 25.04.2019р.

З повагою,

                                             Міський голова                    підписано                                       А.В. Лінник

Вик. Чернишов Г.Г., тел.. 2-05-94
ВРАЖАЮЧІ НАСЛІДКИ ПОЖЕЖ В НІЖИНСЬКОМУ РАЙОНІ
Упродовж 6 квітня на Чернігівщині виникло 77 пожеж, під час яких одна людина загинула, ще одну травмовано
За період доби 06 квітня 2019року на Чернігівщині внаслідок спалювання громадянами сміття, залишків сухої рослинності, необережного поводження з вогнем у побуті та під час перебування на відкритих територіях виникло 77 пожеж, з яких 16 зареєстровано у житловому секторі. Вогнем знищено 14 та пошкоджено 13 споруд різного призначення. Площа, пройдена вогнем на відкритих територіях склала понад 132 га.
5 квітня о 15:20 до Служби порятунку "101" у м. Ніжині надійшло повідомлення про пожежу сухої трави на площі 2 га поблизу с. Велика Кошелівка. На місце події оперативно прибуло відділення 16-ої Державної пожежно-рятувальної частини та місцеві вогнеборці. Спільними діями о 16:15 пожежу було локалізовано, а о 17:56 остаточно ліквідовано. На місці пожежі рятувальниками було виявлено обгоріле тіло жінки, 1939 р.н. Скоріш за все, під час спроб загасити пожежу, від небезпечних продуктів горіння вона знепритомніла і загинула у вогні.            Того ж дня, за аналогічних обставин у с. Черняхівка, під час пожежі на присадибній ділянці 80-річна господарка отримала опіки ІІ-ІІІ ступеню 40% тіла та була госпіталізована до Ніжинської центральної районної лікарні.
Громадяни! Спалювати рослинні залишки категорично ЗАБОРОНЕНО! Це не тільки шкодить здоров’ю, але й може призвести до трагічних наслідків.
Відділ з питань надзвичайних ситуацій 
виконавчого комітету Ніжинської міської ради 
за матеріалами офіційного сайту управління ДСНС України
у Чернігівській області


ПАМ’ЯТКА для громадян щодо обережного поводження з вогнем на природі

Упродовж  минулої доби 4 квітня підрозділами Управління ДСНС України у Чернігівській області ліквідовано 69 пожеж, одна людина отримала опіки.

Внаслідок спалювання сміття і сухої рослинності, а також необережності громадян у поводженні з вогнем виникло 48 загорянь сухої рослинності на відкритих територіях та 1 пожежа торфу.  Площа, пройдена вогнем склала понад 185 га. Крім того, з вищезазначеної причини    16 пожеж зареєстровано в житловому секторі громадян, в результаті чого знищено 11 та пошкоджено 16 споруд різного призначення.

З метою попередження пожеж сухої трави та лісових масивів необхідно дотримуватись наступних вимог пожежної безпеки:

-       не розпалювати вогнища в молодих хвойних насадженнях, в місцях старих пожеж, торфовищах, лісосіках із залишками рубок та заготовленою деревиною, в місцях із сухою травою та під кронами дерев;

-       у випадку необхідності розведення багаття, розпалювати його слід на майданчиках, окайомлених мінералізованою смугою шириною не менше 0,5 м. Після гасіння багаття його необхідно ретельно засипати землею або залити водою до повного припинення горіння;

 

З а б о р о н я є т ь с я:

 

-       розведення багаття у вітряну погоду;

-       залишати непогашеними недопалки;

-       застосовувати при полюванні пижі із легкозаймистих та тліючих матеріалів;

-       залишати просочені паливно-мастильними матеріалами  ганчір’я;

-       заправляти паливні баки машин і агрегатів при працюючих двигунах внутрішнього згорання;

-       курити та користуватися вогнем поблизу машин, заправлених пальним;

-       випалювати траву під деревами, на лісових галявинах та стерню на полях поблизу лісів;

-       залишати на місцевості бите скло і інші променевідбиваючі предмети.

Розводити багаття для спалювання сухого листя, бадилля, сміття, відходів, тари, викидати не загашене вугілля та попіл на відстань менше 15 м від будівель, споруд, на території житлових будинків, садибної забудови, дач, садових ділянок  і без нагляду дорослих не дозволяється.

Порядок проведення випалювальних робіт передбачає попереднє письмове узгодження з місцевими органами держпожнагляду умов пожежної безпеки при проведенні цих робіт з наступним отриманням дозволу в обласному управлінні екології та природних ресурсів.

 

Шановні мешканці м. Ніжина та Ніжинського р-ну !

При виявленні пожежі негайно телефонуйте до служби порятунку 101!

Відділ з питань надзвичайних ситуацій виконкому,

Ніжинський МРВ Управління ДСНС України в Чернігівській областіВогнеборці Чернігівщини ліквідували 5 пожеж, що виникли у природних екологічних системах

      Упродовж минулої доби на Чернігівщині через необережність громадян у поводженні з вогнем виникло 5 пожеж на відкритих територіях у Ніжинському, Козелецькому, Чернігівському районах та м. Чернігів. Площа, пройдена вогнем склала понад 5 га.

      У зв’язку з цим, рятувальники Управління ДСНС України у Чернігівській області звертаються до громадян з проханням дотримуватися правил пожежної безпеки та проявляти обережність у поводженні з вогнем у житловому секторі, а також при перебуванні у лісопаркових зонах, відкритих територіях та біля торфовищ. Не кидайте непогашені недопалки й сірники, не провокуйте пожеж у природних екосистемах.

                                  Шановні   мешканці м.Ніжина!

       Перебуваючи на відпочинку за містом, пораючись на городах, присадибних ділянках, прибираючи на прилеглих територіях установ, підприємств та організацій, завжди дотримуйтесь правил пожежної безпеки!

·         Не кидайте непогашені сірники або цигарки.

·         Перш ніж розпалити багаття, розчистіть місце під нього від сухої трави у радіусі 1- го метра.

·         Не залишайте непогашеного вогнища. Залийте його водою.

·         Не відходьте від нього доти, доки йде дим або пара.

·          Якщо ви помітили пожежу, що починається, намагайтеся загасити її самі підручними засобами. Іноді досить просто затоптати полум’я.

·                              Якщо пожежа набрала сили і ви не можете погасити її самотужки, терміново зателефонуйте в оперативно – рятувальну службу за номером «101». 

Відділ з питань НС та ЦЗН

Будьте обережні з вогнем

З настанням весни почастішали випадки пожеж по причині безвідповідального відношення громадян до виконання вимог «Правил пожежної безпеки».

Так наприклад тільки протягом доби 06 березня 2019 року рятувальники Львівської області 7 разів ліквідували загорання сухої трави на відкритих місцевостях, що межують з житловим сектором приватних домоволодінь громадян. Необхідно нагадати, що підпал сухої трави є злочином та карається відповідно до законодавства держави. Для гасіння таких пожеж залучається пожежна техніка, рятувальники та витрачається велика кількість пального. Неконтрольований вогонь при сухій та вітряній погоді швидко поширюється, знищуючи гектари трави, пошкоджує і випалює дерева та житлові будинки.

Особливо небезпечним є спалювання сухої трави на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, поблизу лісових масивів, газо- та продуктопроводів, автозаправних станцій. Швидкість поширення вогню надзвичайно висока, тому локалізувати такі пожежі на відкритих територіях дуже важко.

Окрім безпосередньої загрози для здоров’я людини, спалювання листя і сухої трави призводить до такої екологічної шкоди як руйнація ґрунтового шару, адже безпосередньо вигорають рослинні залишки. 

Слід також звернути увагу на дотримання правил пожежної безпеки на виробництві. Бо наслідки таких пожеж дуже часто мають великі матеріальні збитки.

На Дніпропетровщині у селі Кам'янка по вул. Маяковського, 74 відбулась пожежа на заводі пластмасових виробів, станом на 9:30  06.03.2019 року площа пожежі становила близько 9 тисяч м. кв. Клуби диму було видно за десятки кілометрів, вони загрожували мешканцям ближніх сіл – Волоське, Чаплі, Любимівка.

"На момент прибуття підрозділів усі працівники підприємства вийшли. Вони виносили з собою найцінніші речі, намагалися виносити також продукцію. Горіння пластмаси супроводжується виділенням густого їдкого диму, але беручи до уваги швидкість вітру і напрямок вітру, я б сказав, що для населення наслідки мінімальні" – розповів начальник ГУ ДСНС у Дніпропетровській області Олександр Шевченко.

Попередньо жертв та потерпілих немає.

Для гасіння пожежі залучались 50 чоловік особового складу та 11 одиниць техніки ДСНС.

Шановні громадяни! Дотримуйтесь правил пожежної безпеки як на виробництві так і в побуті.

Відділ з питань НС Ніжинської міської ради 

за матеріалами сайтів ДСНС УкраїниПро проведення контрдиверсійних

(антитерористичних) навчань

Антитерористичним центром при Службі безпеки України спільно з Військовою службою правопорядку у Збройних силах України в період з 27 лютого по 01 березня 2019року заплановано проведення навчань з перевірки дієвості реагування на диверсійну (терористичну) загрозу на одному з об’єктів критичної інфраструктури м. Ніжина ( об’єкти життєзабезпечення, транспортні комунікації, культурні заклади, об’єкти з масовим перебуванням людей, будівлі органів влади, тощо).

Навчання спрямовані на перевірку антитерористичного захисту зазначених об’єктів та дій суб’єктів боротьби з тероризмом (національної поліції України, Служби Безпеки України, органів державної влади, органів місцевого самоврядування) щодо:

пошуку ознак диверсійних та/або терористичних проявів;

фіксації несанкціонованих прольотів дистанційно керованих літальних апаратів та організації відповідних заходів реагування;

виявлення :

фактів спостереження за важливими об’єктами або осіб, що здійснюють спостереження чи передачу інформації про його результати;

схованок, місць закладання зброї, боєприпасів, вибухових речовин, засобів зв’язку, тощо:

фактів життєдіяльності або відпочинку невідомих осіб в непридатних для цього місцях;

місць тривалої автономної життєдіяльності організованих груп невстановлених осіб;

маскування переміщень та розташування невідомих (підозрілих) осіб, наявності в них чи встановлення пристроїв, що мають ознаки вибухових предметів;

осіб, які цікавляться характеристикою того чи іншого об’єкта критичної інфраструктури, порядком його охорони чи організацією перепускного режиму.

Прошу мешканців міста з розумінням віднестися до можливих обмежувальних заходів, не перешкоджати діям правоохоронних органів та зберігати спокій. При виході з домівок при собі обов’язково мати документи, що засвідчують особу.

У випадку виявлення підозрілих осіб, підозрілих предметів, або отримання інформації про наміри здійснення терористичної, диверсійної, розвідувально – підривної діяльності негайно повідомляйте до:

- Служби безпеки України – (0462) 676 – 208;

- Національної поліції України – 102, або в м. Ніжині 2-30-48, 0684695239.


  

Відділ з питань НС та ЦЗН


Захистіть себе від пожежі

Виникнення пожежі – це дуже небезпечна надзвичайна ситуація, яка може статися будь-де і будь-коли. Займання особливо почастішали у зимовий період року.

 Згідно з даними статистики Українського науково-дослідного інституту цивільного захисту упродовж січня 2019 року в Україні зареєстровано 3 917 пожеж, внаслідок яких загинуло 287 людей, в тому числі 6 дітей, 159 людей отримало травми, у тому числі 9 дітей.

Матеріальні втрати від пожеж склали 754 млн 684 тис. грн (з них прямі збитки становлять 225 млн 470 тис. грн, а побічні – 529 млн 214 тис. грн).

Щоденно в Україні, в середньому, виникало 126 пожеж, матеріальні втрати від яких складали 24 млн 345 тис. грн.

На території Чернігівської області також існує складна пожежонебезпечна обстановка. Особливо часто пожежі виникають по причині необережного поводження з вогнем. Так, 17 лютого в с. Дягова Менського району в приватному житловому будинку виникла пожежа, внаслідок якої загинуло 3 дитини (2015, 2016 та 2017 р.н.)

Імовірною причиною трагедії стало порушення правил пожежної безпеки при експлуатації опалювальної печі. Того вечора 22-річна мати розтопила піч і, залишивши дітей самих удома без відповідного нагляду, пішла у своїх справах.

 При виникненні пожежі - рахунок часу йде на секунди. Тому варто нагадати основні правила поводження при виникненні пожежі.

Пожежа у приміщенні

- побачивши задимлення чи загорання – викличте пожежно-рятувальну службу "101" або повідомте людей поза будівлею про пожежну небезпеку;

- якщо ви прокинулись від шуму пожежі і запаху диму, не сідайте в ліжку, а скотіться з нього прямо на підлогу;

- до дверей приміщення слід повзти підлогою під хмарою диму, але не відчиняти двері відразу;

- обережно доторкніться до дверей тильною стороною долоні, якщо двері не гарячі, то відчиніть їх та швидко виходьте;

- якщо двері гарячі, не відчиняйте їх – дим та полум’я не дозволять вам вийти;

- щільно закрийте двері, а всі щілини і отвори заткніть будь-якою тканиною, щоб уникнути подальшого проникнення диму. Повертайтесь поповзом у глибину приміщення і приймайте заходи до порятунку;

- присядьте та глибоко вдихніть повітря, розкрийте вікно, висуньтеся та спробуйте покликати на допомогу;

- якщо ви не в змозі розкрити вікно, розбийте віконне скло твердим предметом та зверніть увагу людей, які можуть викликати пожежну команду;

- якщо ви вибрались через двері, зачиніть їх та поповзом пересувайтесь до виходу із приміщення;

- обов’язково зачиняйте за собою всі двері;

- якщо загорівся ваш одяг, падайте на підлогу і перевертайтесь, щоб збити полум’я, в жодному випадку не біжіть – це ще більше роздуває вогонь;

- зверніть увагу, що під час пожежі заборонено користуватися ліфтами;

- якщо ви перебуваєте у висотному будинку, не біжіть вниз крізь вогнище, а користуйтеся можливістю врятуватися на даху будівлі;

- стрибайте через вікно лише у крайньому випадку (кожен другий стрибок при пожежі з четвертого поверху є смертельним). Але якщо іншого виходу немає, перед стрибком викиньте на землю якомога більше м'яких речей (подушки, матраци тощо), старайтеся спланувати своє падіння саме на ці речі.

При порятунку потерпілих

- перед тим, як увійти у приміщення, що горить, накрийтесь мокрою ковдрою, будь-яким одягом чи щільною тканиною;

- двері в задимлене приміщення відкривайте обережно, щоб уникнути займання від великого притоку свіжого повітря;

- у сильно задимленому приміщенні рухайтесь поповзом або пригинаючись;

- для захисту від чадного газу необхідно дихати через зволожену тканину;

- у першу чергу рятуйте дітей, інвалідів та старих людей;

- звертайте увагу, що маленькі діти від страху часто ховаються під ліжко, в шафу, кутки та інші потаємні місця;

- виходьте із осередку пожежі в той бік, звідки віє вітер;

- якщо на людині горить одяг, зваліть її на землю та швидко накиньте пальто, плащ або будь-яку ковдру чи покривало (бажано зволожену) і щільно притисніть до тіла, у разі необхідності викличте медичну допомогу.

Як гасити осередок загорання

- для гасіння пожежі використовуйте вогнегасники, пожежні гідранти, а також воду, пісок, землю, кошму, ковдри та інші засоби, пристосовані для гасіння вогню;

- бензин, гас, органічні масла та розчинники, що загорілися, гасіть тільки за допомогою пристосованих видів вогнегасників, засипайте піском або ґрунтом, а якщо осередок пожежі невеликий, накрийте його азбестовим чи брезентовим покривалом, зволоженою тканиною чи одягом;

- якщо горить електричне обладнання або проводка, вимкніть рубильник, вимикач або електричні пробки, а потім починайте гасити вогонь.

Перша допомога при опіках

посадіть або покладіть постраждалого, негайно припиніть вплив високої температури;

обливайте місця опіків великою кількістю води (15 хв. і більше), будьте обережні, щоб уникнути переохолодження постраждалого;

якщо є можливість, то зніміть з уражених ділянок каблучки, годинники, паски, взуття до того, поки ці місця не почали набрякати;

до обпеченої шкіри не можна доторкатися руками, намагатися зняти присталі залишки згорілого одягу (обережно ножицями зрізують лише їх краї);

всі опіки необхідно захистити, прикриваючи їх чистою тканиною без ворсу;

дайте людині знеболювальний засіб для запобігання виникнення больового шоку;

постраждалому давайте вживати рідину в достатній кількості;

перевіряйте пульс та дихання кожні 10 хв. до прибуття швидкої допомоги.

Не змащуйте опіки ніякими кремами, лосьйонами, оліями або маслами! Не проколюйте пухирі!

Пам’ятайте, що Ваша безпека значною мірою залежить від Вас самих.


 

Михайленко С.В.,

методист НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області
Що робити, якщо виявили обірвані електричні проводи?

13 лютого 2019 року внаслідок несприятливих погодних умов: налипання мокрого снігу, поривів вітру, сталися знеструмлення повітряних ліній електропередач по Чернігівській області. Загалом знеструмлено 263 населених пункти.

ПАТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО» звертається до жителів області з проханням! 

 

Не забувайте, що обірвані проводи майже завжди знаходяться під напругою і наявність або відсутність напруги на них можна визначити тільки за допомогою спеціальних приладів. Тому,категорично забороняється не тільки доторкатися, а навіть наближатися до обірваних проводів, які лежать на землі, на відстань ближче 8 метрів. Забороняється також доторкатися до обірваних проводів різного призначення, що звисають з опор повітряних ліній, дерев і будинків.

 

Якщо Ви виявили обірваний провід, то залиште біля нього охорону, пояснивши про смертельну небезпеку при наближенні до цього проводу і негайно зателефонуйте 0(800)210-310 (безкоштовно на території України), не залишаючи без нагляду до прибуття персоналу Товариства.

Відділ з питань НС та ЦЗНПожежа по вулиці Червона Гребля

06.02.2019 року о 23 годині 58 хвилин виникла пожежа житлового будинку по вул. Червона Гребля. До боротьби з вогнем було залучено три відділення 16 ДПРЧ й тільки через чотири години пожежу було ліквідовано. Ймовірною причиною загорання стало коротке замикання електромережі на горищі будинку.

Вогнем повністю знищено дах житлового будинку, масандра, перекриття над прибудовою. Дуже пошкоджене і непридатне до подальшої експлуатації перекриття по всій площі будівлі. Власник домоволодіння отримав термічні опіки верхніх кінцівок і знаходиться на лікуванні  в Ніжинській центральній міській лікарні.

Великі матеріальні збитки, втрата здоров’я та житла для сім’ї - такі наслідки пожежі.

Шановні ніжинці! З початку року в місті зареєстровано вже 11 пожеж. Збитки від останньої сягають декілька сотень гривень. У всіх пожежах не проведено страхування майна та будівель від надзвичайних подій та стихійного лиха. Будьте обачними, бережіть своє житло та життя від пожеж!

                             

                                        Відділ з питань надзвичайних ситуацій виконавчого    

комітету Ніжинської міської ради 

( за матеріалами Ніжинського МРВ управління ДСНС України у Чернігівській області)
У Ніжині в приватному будинку знайшли  2,2 кілограми ртуті 

01.02.2019 року близько 16 год. до  16 ДПРЧ м. Ніжина надійшло повідомлення від громадянки Л. про виявлення в господарчій будівлі домоволодіння речовини схожої на ртуть, загальною вагою 2200 грамів в скляній тарі.

Відповідно до розпорядження міського голови  від 31.10.2016 року №242 «Про організацію взаємодії у разі виявлення небезпечних речовин» та з метою забезпечення захисту населення та території міста від надзвичайних ситуацій ємність з речовиною вилучено та передано на тимчасове зберігання в спеціально  обладнаному місці до вирішення питання по її транспортуванню  до місця утилізації – ТОВ «Акрос» м. Бровари.

Обережно - ртуть!
Ртуть - метал сріблясто-білого кольору, у звичайних умовах легко рухома рідина, що при ударі поділяється на дрібні кульки, у 13,5 разів важча за воду. Температура плавлення - 38,870С. З підвищенням температури випаровування ртуті збільшується. Пари ртуті та її сполуки дуже отруйні.
До організму людини ртуть найчастіше попадає через органи дихання, акумулюється та залишається там на все життя.
Встановлено максимально припустиму концентрацію парів ртуті: для житлових, дошкільних, учбових і робочих приміщень - 0,0003 мг/м3; для виробничих приміщень - 0,0017 мг/м3. Концентрація парів ртуті в повітрі понад 0,2 мг/м3 викликає гостре отруєння організму людини.
Симптоми гострого отруєння проявляються через 8-24 години: починається загальна слабкість, головна біль, підвищується температура; згодом - болі в животі, розлад шлунку, хворіють ясна.
Хронічне отруєння є наслідком вдихання малих концентрацій парів ртуті протягом тривалого часу. Ознаками такого отруєння є: зниження працездатності, швидка стомлюваність, послаблення пам'яті і головна біль; в окремих випадках можливі катаральні прояви з боку верхніх дихальних шляхів, кровотечі ясен, легке тремтіння рук та розлад шлунку. Тривалий час ніяких ознак може й не бути, але потім поступово підвищується стомлюваність, слабкість, сонливість; з'являються - головна біль, апатія й емоційна нестійкість; порушується мовлення, тремтять руки, повіки, а у важких випадках - ноги і все тіло. Ртуть уражає нервову систему, а довгий вплив її викликає навіть божевілля.
Перша допомога при отруєнні парами ртуті:
•При важких гострих отруєннях через рот негайно промийте шлунок водою з 20-30 гр. активованого вугілля, або білковою водою (збитий з водою яєчний білок), після чого дайте молоко, а потім проносне.
•При гострих отруєннях вивести постраждалого із зони ураження, забезпечити повний спокій, потім госпіталізувати.
•При легкій, початковій формі не контактувати з ртуттю 3-4 тижні і забезпечити лікування в стаціонарних умовах.
Захист − промислові фільтруючі протигази марки “Г”, респіратор протигазовий РПГ-67-Г.
Дії населення при розливі ртуті в приміщенні
Якщо в приміщенні розбито ртутний градусник:
•виведіть з приміщення всіх людей, у першу чергу дітей, інвалідів, людей похилого віку;
•відчиніть настіж усі вікна у приміщенні;
•максимально ізолюйте від людей забруднене приміщення, щільно зачиніть всі двері;
•захистіть органи дихання хоча б вологою марлевою пов'язкою;
•негайно починайте збирати ртуть: збирайте спринцівкою великі кульки і відразу скидайте їх у банку з розчином (2 г перманганату калію на 1 літр води), більш дрібні кульки збирайте щіточкою на папір і теж скидайте в банку. Банку щільно закрийте кришкою. Використання пилососу для збирання ртуті - забороняється.
•вимийте забруднені місця мильно-содовим розчином (400 грамів мила і 500 грамів кальцинованої соди на 10 літрів води) або розчином перманганату калію (20 грамів на 10 літрів води);
•зачиніть приміщення після обробки так, щоб не було сполучення з іншими приміщеннями і провітрюйте протягом трьох діб;
•утримуйте в приміщенні, по можливості, температуру не вище 18-200С;
•вичистіть та промийте міцним, майже чорним розчином марганцівки підошви взуття, якщо ви наступили на ртуть.
 
Якщо ртуті розлито більше, ніж у градуснику
•зберігайте спокій, уникайте паніки;
•виведіть з приміщення всіх людей, надайте допомогу дітям, інвалідам та людям похилого віку - вони підлягають евакуації в першу чергу;
•захистіть органи дихання хоча б вологою марлевою пов'язкою;
•відчиніть настіж усі вікна ;
•ізолюйте максимально забруднене приміщення, щільно зачиніть всі двері;
•негайно викликайте фахівців служби порятунку за тел. 101 або спеціалістів відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення виконкому за тел.. 2-05-94, 15 - 80. У крайньому випадку - зателефонуйте в поліцію за тел. 102, 0684695239.
Якщо ви виявили кульки ртуті в будь-якому іншому місці, будь ласка, негайно сповістіть про це за тел. 101 або 15 – 80, або 7 -19 - 51. 
Відділ з питань надзвичайних ситуацій
та цивільного захисту населення 
виконавчого комітету Ніжинської міської радиПро запобігання нещасним випадкам та аварійним ситуаціям внаслідок потепління

За прогнозом синоптиків на період з 30 січня по 05 лютого 2019 року очікується потепління з підвищенням температури повітря до  +50 С. Такі погодні умови збільшують вірогідність травмування людей внаслідок падіння льодових бурульок та сходження снігу з дахів житлових будинків та інших будівель. 
З метою вжиття відповідними посадовими особами, власниками житлових будинків, інших будівель заходів щодо недопущення нещасних випадків та небезпечних подій, прошу врахувати наступне: 
1. Розпорядженням міського голови від 04.01.2019 року № 8 «Про запобігання травмування людей внаслідок падіння льодових бурульок» дано доручення «Керівникам комунальних підприємств, бюджетних організацій, навчальних закладів, власникам відомчих та приватних житлових будинків, керівникам об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, житлово – будівельних кооперативів, установ, побутових та  торгівельних закладів вжити необхідних заходів щодо недопущення травмування людей льодовими бурульками та/або сніговими лавинами».
2.Відповідно до  п.6.3. «Правил благоустрою території міста Ніжина», які затверджені рішенням  49 сесії міської ради 5 скликання від 03 червня 2009 року, «власники будинків і споруд, орендарі (юридичні і фізичні осо¬би) повинні забезпечити своєчасний відкол бурульок з дахів, балконів та інших виступаючих частин будинків, очищення дахів від снігу (при висоті сніжного покриву більше 10 см), очищення від льоду й снігу ґанків і сходинок входу в будинки і споруди; посипання піском троту¬арів та пішохідних доріжок в межах закріпленої території».
3. Пунктом 12.3 Правил благоустрою передбачається, що  « Кіоски,  ларки, торгівельні зупинкові комплекси, павільйо¬ни, інші об'єкти роздрібної торгівлі, побутового обслуговування, малі архітектурні форми, а також простір перед ними і по обидва боки підходи до них повинні бути очищені від снігу і ожеледі».
4. Величезна маса снігу, яка збирається при таких погодних умовах на дахах будівель, збільшує в декілька разів навантаження на конструкцію, що може призвести до пошкодження покрівельного покриття та/або навіть до руйнування споруди.
Шановні громадяни! Будьте обачними та ходіть на безпечній відстані від будівель, з яких звисають льодові бурульки або снігові намети. 
Всім власникам будівель необхідно вжити вичерпних заходів щодо недопущення руйнування покрівель від снігового навантаження та травмування людей внаслідок сходження снігових лавин або падіння бурульок


Увага! Попередження про туман в Україні

За даними Українського Гідрометеоцентру, протягом доби 30 січня на більшій частині території України тумани, видимість 200-500 м (I рівень небезпечності, жовтий).
Відділ з питань НС та ЦЗН (за матеріалами офіційного сайту УДСНС України в Чернігівській області).

Шановні батьки! 

Виховуйте у дитини свідоме ставлення до правил безпеки життєдіяльності!
        Щодня в Україні виникають десятки надзвичайних подій, на яких гинуть та травмуються наші співвітчизники. Більшість із них — нещасні випадки, або наслідки легковажного ставлення до безпеки самих же громадян. Проте найбільше прикро, коли за недбалість дорослих доводиться розплачуватися здоров'ям або життям маленьких дітей.
         27 січня рятувальникам Кіровоградщини повідомили, що на вантажному дворі залізничного вокзалу м. Кропивницький на вагоні потягу знаходиться хлопчик, якого вразило струмом. До місця події відразу було направлено два відділення рятувальників 1-го Державного пожежно-рятувального загону міста. Постраждалим виявився хлопчик 2004 року народження. Бійці ДСНС зняли підлітка з вагону та у задовільному стані передали медикам.
         Дивом вдалося уникнути лиха  на Одещині, де поблизу м. Білгород-Дністровський на крижині, що дрейфувала в акваторії Дністровського лиману на відстані близько 500 м. від берега, громадяни побачили 4-х дітей. Одразу на місце події вирушило троє рятувальників на пожежно-рятувальному авто. Вже за пів години за допомогою гумового човна відчайдухів 2003-2007 років народження було врятовано.
        Загалом, подібні випадки — це черговий доказ того, що втрата пильності і недбальство батьків зазвичай можуть обернутися справжньою трагедією для цілої родини.
Шановні батьки!
Відділ  з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення наголошує на важливості дотримання дітьми правил безпеки життєдіяльності! 
Якщо ви залишаєте дитину вдома саму, переконайтеся що всі наявні в помешканні електроприлади та газове обладнання знаходяться у справному стані, а сірники сховані у недоступному місці.
Не залишайте дітей вдома самих, якщо вони не в змозі самостійно вирішити проблеми, які можуть виникнути.
Вирушаючи на відпочинок до замерзлих водойми або на природу слідкуйте за тим, щоб малеча не залишалась без нагляду.
Слідкуйте за тим, щоб малолітні діти не відвідували самостійно місцеві ставки, річки, покинуті будівлі.
Пам'ятайте, що безпека вашої дитини — це, перш за все, ваша особиста відповідальність!

Відділ з питань НС та ЦЗН


ПАМ’ЯТКА ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ОРГАНІЗМУ 

Причинами переохолодження організму можуть бути: тривале перебування у воді або навіть короткочасне перебування у крижаній воді. Ознаками переохолодження є: озноб, тремтіння, синюшність шкіри, губів, зниження температури тіла, біль у пальцях рук і ніг, поява «гусячої шкіри», позіхання, гикавка, затьмарення свідомості. У потерпілого виникає апатія, сонливість, загальна слабкість, дихання стає поверхневим. Ступінь і швидкість переохолодження залежать від температури води та здатності організму адаптуватися до холоду. Необхідно пам'ятати: серце зупиняється за температури тіла 26 °С.
 Засоби уникнення переохолодження організму
 Необхідно обмежувати час перебування у воді під час купання. Здоровим дітям дошкільного віку дозволяється купатися у водоймах за температури води+ 23—24 °С протягом 1—3 хвилини і не більше 2—3 разів на день; дітям шкільного віку — за температури води 20—21 °С, причому час перебування у воді збільшувати поступово — від 3—5 до 10—15 хвилин. До ознобу не повинні купатися люди будь-якого віку. Допустимий час перебування людини у воді: 5—8 хвилин — за температури води нижчої, ніж 2 °С; 10—15 хвилин — за температури води 2-3 °С; 21—27 хвилин — за температури води 10-15 °С; 42—54 хвилин — за температури води 24 °С.
 Перша допомога в разі переохолодження
 1. В разі переохолодження легкого ступеня (ознаками якого є озноб, м'язове тремтіння, загальна слабкість, утруднення пересування, блідість шкіри) потерпілого слід тепло одягнути, напоїти гарячим чаєм або кавою; він має виконувати інтенсивні фізичні вправи.
 2. В разі переохолодження середнього ступеня (ознаками якого є синюшність губів і шкіри, ослаблення дихання, пульсу, поява сонливості, втрата спроможності само- стійно пересуватися) слід розтерти потерпілого вовняною тканиною, зігріти під теплим душем (якщо його помішують у ванну, то температуру води необхідно підвищувати поступово від 30—35 °С до 40—42 °С), зробити йому масаж усього тіла. Потім необхідно тепло одягнути його та вкласти в ліжко, поступово зігріти грілками; в разі необхідності викликати лікаря.
 3. В разі переохолодження важкого ступеня (ознаками якого є непритомність, поступове пригнічення життєвих функцій) необхідно негайно викликати лікарів, надати першу допомогу, як і в разі переохолодження середнього ступеня. 
Перша медична допомога в разі замерзання 
Симптоми замерзання — виникнення сонливості, млявості, порушення координації рухів, зниження температури тіла до 23—25 °С. Необхідно швидко відновити нормальну температуру тіла. Для цього потерпілого можна помістити у ванну, температура води в якій має становити 25—30 °С (через 20— 30 хвилин температуру води підвищують максимум до .35о С) Якщо ванни немає, то тіло необхідно обкласти грілками, пляшками з теплою водою. В разі порушення дихання і серцевої діяльності слід робити штучне дихання і закритий масаж серця. Після відновлення нормальної температури і опритомніння потерпілого необхідно дати йому гарячий чай або каву, укрити його теплою ковдрою і доставити до лікувального закладу. 
                    БЕРЕЖІТЬ СВОЄ ЗДОРОВ'Я ТА ЖИТТЯ !

Відділ з питань НС та ЦЗН

  НЕБЕЗПЕЧНИЙ ХОЛОД

На вулиці встановилася дуже холодна погода  і знову перед нами  стає проблема переохолодження. Переохолодження виникає через  довготривалий вплив низьких температур, коли організм вже не в змозі  самостійно виконувати функцію терморегуляції.

 Попередження  переохолодження  організму:

Щоб уникнути переохолодження: закривайте ділянки тіла, найбільш схильні до відмороження – пальці рук, вуха і ніс; вживайте більше теплої рідини, що сприяє кращій терморегуляції організму; якщо немає гарячої, пийте побільше простої води; уникайте вживання напоїв, які містять алкоголь і кофеїн; при появі ознобу  негайно  знайдіть затишне місце, де можна зігрітися; якщо верхній одяг промок на холоді, намагайтеся якнайшвидше переодягнутися в суху одежу.

Перша  медична  допомога  при переохолодженні:

Постраждалого перенесіть  у тепле приміщення і приступіть  до зігрівання. Зігрівання потрібно проводити поступово, краще у ванні з водою кімнатної температури. Здійснюючи масаж тіла, температуру води доводять до 36°С. Після того, як шкіра стане рожевою, потрібно провести штучне дихання і масаж серця. Після появи самостійного дихання постраждалого тепло закутайте, дайте гарячого чаю, молока. При відмороженні кінцівок надайте відповідну допомогу і доставте  до найближчого лікувального закладу.

Розрізняють наступні ступені переохолодження:  

Легкий ступінь - (озноб, м'язове тремтіння, загальна слабкість, трудність пересування, блідість шкіри):

- одягніть тепло постраждалого, напоїть гарячим чаєм;

- заставте виконувати інтенсивні фізичні вправи.

Середній ступінь -  переохолодження (синюшність губ і шкіри, ослаблене дихання, пульс стає рідшим, з'являється сонливість, втрачається спроможність до самостійного пересування):

-                     розітріть постраждалого вовняною тканиною, зігрійте під теплим душем (якщо його поміщаєте у ванну, то температуру води потрібно підвищувати  поступово від 30-35°С до 40-42°С);

-                     зробіть масаж усього тіла;

-                     одягніть постраждалого та рекомендуємо покласти його в ліжко та  зігріти  грілками (зігрівання повинно бути поступовим, щоб не було різкого перепаду температури);

-                     викличте лікаря.

Важкий ступінь - переохолодження (з'являється втрата свідомості, життєві функції організму поступово знижуються):

-                     негайно викличте швидку допомогу;

-                     до приїзду швидкої виконуйте  всі заходи першої допомоги, як і при середньому ступені переохолодження.

І ще одна порада:

- загальне системне ураження холодом найчастіше виникає у людей виснажених, які багато часу проводять на вулиці, а також при сильному алкогольному сп’янінні.

Відділ з питань НС та ЦЗНУвага!!! Ожеледиця !!!

Щорічно з приходом зими  в місті реєструється сумна статистика травмувань, пов’язаних з ожеледдю.

Протягом небезпечного сезону лікарі надають допомогу сотням громадян, які постраждали на льоду. Саме більше    травм мешканці міста отримують від ожеледиці.

Основні травми – це набиття колін, вивихи плечей, удари голови, пориви зв’язок колін, переломи гомілок, рук, рани обличчя.

Пропонуємо  Вам прості рекомендації, як уберегтися від значних неприємностей під час ожеледиці.

Рекомендація щодо заходів безпеки перед виходом із будинку:
пам’ятайте, що кращими для льоду є підошви з мікропористої чи  іншої м’якої основи та без високих каблуків;
людям похилого віку краще у «слизькі» дні взагалі не виходити з дому. Але як що потреба змусила не соромтеся взяти палицю з гумовим наконечником або шипом. Пам’ятайте, що дві третини травм старші 60 років люди одержують при падінні;
прогулянки вагітних жінок в ожеледицю без супроводження – небезпечні для здоров’я.
 
Як можна зменшити ризик травм  у ожеледицю:
 
ходіть, не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, ступаючи на всю підошву. Руки повинні бути не зайняті вантажем;
при порушенні рівноваги – швидко присядьте, це найбільш реальний шанс утриматися на ногах;
у момент падіння згрупуйтеся, напружте м’язи, а доторкнувшись до землі обов’язково перекотіться – від цього удар пом’якшиться;
не тримайте руки в кишенях – це збільшує можливість важких травм;
обходьте металеві кришки люків;
не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та в ожеледицю;
щоб уникнути небезпеки, тримайтеся далі від будинків – ближче до середини тротуару. Взимку особливо в містах, дуже велику небезпеку становлять бурульки. Найбільш небезпечні бурульки під час танення льоду та снігу.

Бережіть своє життя та здоров’я!


Профілактика грипу та гострих респіраторних інфекцій       Адміністрація комунального некомерційного підприємства «Ніжинський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Ніжинської міської ради Чернігівської області повідомляє, що за період з 11.01-17.01.19р.  в амбулаторії сімейної медицини за медичною допомогою з приводу захворювання на ГРІ звернулись 569 осіб, із них – 381 особа становлять діти віком до 17 років. Зареєстровано 8 випадків захворювання на грип, з них 1 дитина. Згідно з даними фахівців Ніжинського міськрайонного відділу ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України»  показник захворюваності на ГРІ та грип по м.Ніжину вищий епідпорогу на 10%. В зв’язку з цим Ніжинський міський ЦПМСД рекомендує: -         дотримуватися протиепідемічного режиму  в установах, організаціях і закладах охорони здоров’я, навчальних закладах та інших місцях масового скупчення людей (закладах торгівлі, громадському автотранспорті); -         здійснювати додаткове провітрювання та вологе прибирання приміщень із застосуванням дезінфікуючих засобів, використовувати засоби для дезінфекції рук; -         дотримуватися «кашльового» етикету (при чханні і кашлі прикривати ніс і порожнину рота одноразовою носовою хустинкою); -         користуватися одноразовими масками при необхідності - щоб захистити себе чи оточуючих від зараження; -         уникати близького контакту з людьми, в яких є нежить, кашель, ознаки підвищеної температури тіла; -         уникати великих скупчень людей, особливо в закритих приміщеннях.        Будьте фізично активними, уникайте стресу, висипайтеся, пийте багато води, харчуйтеся поживною їжею, а також включіть в раціон продукти, багаті на вітаміни групи С.              Головний лікар          підписано           О.А.Калініченко


Мешканці м. Ніжина!  Будьте обережними під час святкування Водохреща!19 січня відзначається Водохрещення Господнє - велике християнське свято. За традицією, в цей день переважна більшість православних вирушають до водойм, щоб набрати освяченої води, а деякі аби скупатись в ополонці. Вважається, що на Водохреща, вода набуває цілющих властивостей, які  зберігає протягом всього року.          Це святкування передбачає велике скупчення людей поблизу води, тому є ризик виникнення непередбачуваних ситуацій. Станом на 17.01.2019р. товщина льоду на водоймах Ніжина становить 20 см. Товщина льоду в р. Остер – 10см що надто замало.      Працівники відділу з питань надзвичайних ситуацій виконкому та Ніжинського МРВ управління ДСНС України у Чернігівській області закликають мешканців міста дотримуватись наступних заходів безпеки:          - купайтеся лише в спеціально обладнаних для цього місцях, де є рятувальні пости, а дно водойми перевірено та очищено від небезпечних предметів;          - перед зануренням в ополонку необхідно  виконати декілька фізичних вправ;          - занурюватися найкраще по шию, не замочивши голову, щоб уникнути рефлекторного звуження судин головного мозку;            - ніколи не пірнайте в ополонку вперед головою. Стрибки у воду й занурення з головою не рекомендуються, адже це збільшує втрату температури й може призвести до шоку;          - не плавайте та не перебувайте в ополонці більше 10– 20 секунд, щоб уникнути загального переохолодження організму;          - не залишайте дітей без нагляду, постійно стежте за ними, не виходьте на лід та не дозволяйте виходити на лід дітям.          - ні в якому разі не заходьте у воду після вживання спиртних напоїв;          - після занурення розітріть себе махровим рушником, одягніть сухий одяг та випийте гарячого чаю.          Шановні громадяни! Будьте уважними та обережними. Відповідально ставтеся до свого життя та життя своїх близьких. Не нехтуйте правилами безпеки, а в разі виникнення подій на льоду - телефонуйте до Служби порятунку “101”.


 УВАГА – ЧАДНИЙ ГАЗ

Сумна статистика свідчить що, у зв’язку з низькими температурами навколишнього середовища  в Україні зростає кількість нещасних випадків під час використання печей, кухонних плит, камінів, водопідігрівачів, автомобілів. За останні 10 років кількість випадків невиробничого травматизму при використанні газу в побуті зросло в 10 разів. Так 30 грудня 2017р. в Івано-Франківській області чадним газом отруїлася родина з 6 осіб (2-є дорослих та діти 2003, 2007, 2013 та 2017 років народження). 15 січня 2018р. в с. Трисвятська Слобода Чернігівського району чадним газом отруїлося 3 особи, з яких 1 дитина 2001р.н. померла. 16 січня 2018р. в с. Крапивне Ніжинського району від отруєння чадним газом до лікарні доставлено жінку 1935р.н. 16 січня 2019р. за попереднім діагнозом – отруєння чадним газом від працюючого автомобіля в закритому гаражі, виявлено тіла загиблих 2-х молодих людей.

Основними причинами нещасних випадків являються незадовільний стан вентиляційних і димових каналів, самовільне встановлення та підключення газового обладнання до системи газопостачання та використання газових плит не за призначенням. Також до основних причин можна додати зношене газове обладнання, в якого закінчився термін експлуатації та невиконання елементарних правил безпечного користування газом у побуті.

Зупинимося на використанні газових плит не за призначенням. Газові плити в побуті призначені для приготування їжі, але аж ніяк для обігріву приміщень. Так що ж відбувається коли ми вирішуємо погрітися за допомогою газової плити? Зі шкільних уроків хімії ми всі знаємо, що для того щоб відбувалася хімічна реакція горіння необхідний кисень. Так для згоряння 1 м3 природного газу метану (С Н4) необхідно 2 м3 кисню (О2) або близько 10м3 повітря  При повному згорянні газу, якщо на 1 молекулу метану приходиться дві молекули кисню, утворюється вуглекислий газ СО2 (двуокис вуглецю),

            При неповному згорянні газу при недостатній кількості кисню утворюється СО (окис вуглецю)– чадний газ:

При правильному горінні газу полум”я спокійне, блакитно-зеленого кольору, довжина язичків однакова у всіх отворах пальника. При неповному згоранні полум”я має витягнуту форму і жовтооранжевий колір. Коли ми, для того щоб обігрітися, запалюємо всі конфорки на газовій плиті та ще й духову шафу, звісно ж обмеживши приток свіжого повітря до приміщення (а цьому “допомагають” герметичні металопластикові вікна та герметичні так звані “бронедвері, що мають ущільнюючі гумові прокладки), то в такому випадку  в зоні горіння дуже швидко не буде достатньої кількості повітря, газ буде згорати не повністю, так як частина його горючих компонентів не зможе вступити в хімічну реакцію. Беручи до уваги те, що газова плита в такому режимі споживає за годину приблизно 1,4 м3 газу та помноживши на кількість необхідного повітря, можемо визначити на який час в герметично зачиненому приміщенні вистачить повітря.

Чадний газ без кольору, зі слабким запахом, легко розчиняється в повітрі, дуже отруйний. Небезпечні властивості чадного газу обумовлені тим, що він витісняє кисень з оксігемоглобіну крові і вступає в сполуку з гемоглобіном, утворюючи карбоксігемоглобін. Кров стає нездатною переносити достатню кількість кисню з легень до тканин, а через пониженижений вміст кисню в крові виникає кисневе голодування. При наявності в приміщенні чадного газу 0,1% через годину людина починає відчувати головний біль, нудоту, запаморочення, при наявності, 0,5% - через 20-30хв. смертельний вплив, 1% - після декількох вдихів людина втрачає свідомість, а через 1-2 хвилини дуже сильне або смертельне отруєння.

Громадяни! Будьте пильні. Цінуйте своє життя та життя оточуючих вас людей - дотримуйтесь правил безпечного користування газом. При появі запаху газу дзвоніть в аварійну газову службу по тел. 104. 

Чому варто перевіряти димоходи і хто це має робити

До настання холодів всім споживачам газу необхідно потурбуватися про свою безпеку - перевірити стан  системи вентиляції і димоходів житлових приміщень. Ці майже невидимі конструкції є дуже важливими, адже очищають наші оселі від небезпечного чадного газу, який виділяється при роботі газових приладів.  Від їхньої справності напряму залежить наше життя і здоров`я.

Нормальну роботу димовентканалів контролюють декілька організацій. Вони виконують різні функції і взаємодіють між собою. З особливою пильністю перевіряються користувачі газових приладів з відводом продуктів згоряння в димохід (опалювальні котли, печі і ємкісні водонагрівачі). Періодичність перевірки і прочищення (1 або 2 рази на рік) залежить від сезонності роботи приладів і виду димоходів. Вентиляційні канали - не рідше 1 разу на рік або одночасно з димовими. 

Що перевіряє ПАТ «Чернігівгаз»?

            В першу чергу газове господарство слідкує за своєчасним наданням власниками актів на димовентиляційні канали. У разі їх відсутності або отриманні акта з негативним висновком газове господарство вправі ініціювати відключення споживачів від газопостачання, адже ця ситуація розцінюється як порушення Правил, що загрожує виникненням аварійної ситуації з непередбачуваними наслідками.

Обслуговуванням димовентиляції «Чернігівгаз» не займається. Під час планових перевірок працівники ПАТ «Чернігівгаз», лише перевіряють наявність тяги в димових та вентиляційних каналах. Це робиться безкоштовно. Якщо ви володієте інформацією про вимагання газівниками оплатити за перевірку тяги, відразу повідомляйте за телефоном гарячої лінії : (0462) 64-42-97.

Що мають робити спеціалізовані організації?

А ось весь комплекс заходів для забезпечення правильної роботи димових та вентиляційних каналів виконують спеціалізовані організації, що мають на них дозвіл і ліцензію. Це фахівці, яких у народі називають «пічниками».

Вони повинні слідкувати, щоб в димоходах і вентиляційних каналах не було засмічень, і у разі необхідності прочищають або ремонтують їх, перевіряють щільність і відокремленість ДВК, справність оголовків і наявність нормальної тяги спеціальним приладом. В нашій області зазначені роботи виконують близько 35 організацій, які мають діючий дозвіл, підготовлений персонал і спецобладнання. Їх перелік та координати ви можете дізнатися на сайті ПАТ «Чернігівгаз» http://gaz.cn.ua/  в категорії «Споживачу».

Якщо представник організації, яка здійснювала перевірку, виявляє несправність каналів він попереджає споживача під розписку про небезпечність користування газовими приладами, оформлюєакт перевірки і терміново передає до газового господарства для вжиття відповідних заходів щодо відключення газових приладів.

Яка роль власника будинку?

Щоб вищезгадані акти були своєчасно надані до газового господарства  дбає власник будинку. Правила безпеки систем газопостачання говорять: безпечну експлуатацію та технічне обслуговування димових і вентиляційних каналів житлових і громадських будинків забезпечує власник (балансоутримувач та/або орендар (наймач)).

Власник будинку самостійно організовує і виконує роботу з перевірки та обслуговування ДВК або залучає сторонні організації.

Якщо в будинку створено ОСББ, ЖБК тощо, цим питанням займається голова об’єднання співвласників будинку.

Що треба знати споживачам?

            Втім кожен з нас має чітко усвідомлювати, що жоден документ чи перевірка не допоможе, якщо він особисто не буде відповідально ставитися до безпеки життя і здоров`я, як власного, так і оточуючих. Не змінюйте облаштування димових та вентиляційних систем. Не перекривайте вентиляційні канали, не встановлюйте витяжки з примусовим видаленням повітря з приміщення, адже це може призвести до зворотної тяги в димовому каналі, не замуровуйте і не заклеюйте «кармани» і люки, призначені для чищення димоходів. Слідкуйте за нормальною роботою газових приладів, димоходів та вентиляції, і обов`язково перед увімкненням газових приладів перевіряйте наявність тяги.

                                    Відділ з питань НС виконкому, Ніжинське    відділення ПАТ «Чернігівгаз»


Правила безпечного встановлення Новорічної ялинки

Одним із головних атрибутів новорічних та різдвяних свят є прикрашена ялинка. В той же час, недотримання елементарних вимог безпеки при її встановленні є причиною виникнення надзвичайних подій, зокрема пожеж під час святкування Нового року. 

         Саме тому відділ з питань надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Ніжинської міської ради спільно з Ніжинським міськрайвідділом управління ДС НС України у Чернігівській області звертається до громадян з проханням дотримуватися наступних правил під час встановлення ялинки:

         – розміщуйте ялинку на стійкій основі так, щоб гілки не торкалися до стін і стелі та були на безпечній відстані від електроприладів;

         – не встановлюйте ялинку на високій підставці (стілець, журнальний столик тощо);

         – поставте стовбур ялинки у відро з мокрим піском і час від часу зволожуйте його;

         – на ялинку забороняється встановлювати свічки, бенгальські вогні, прикрашати її легкозаймистими матеріалами;

         – не використовуйте несправні або саморобні електрогірлянди;

         – ні в якому разі не запалюйте біля ялинки бенгальські вогні, інші піротехнічні вироби; пам’ятайте: використовувати в приміщенні піротехніку ЗАБОРОНЕНО!;

         – діти можуть перебувати біля ялинки з увімкненою гірляндою тільки у присутності дорослих, вимикайте її, коли виходите з кімнати;

         – із метою запобігання виникненню пожежі можна обробити ялинку спеціальним вогнестійким розчином. 

         Пам’ятайте, що тільки при дотриманні цих правил ви зможете подарувати безпечне свято собі та своїй родині.

          В зв’язку зі скаргами окремих мешканців житлових будинків, поблизу яких розміщуються розважальні заклади та наближенням новорічних і різдвяних свят, інформуємо населення міста, що з урахуванням складної суспільно – політичної обстановки в державі рішенням виконавчого комітету Ніжинської міської ради від 22.08.2014р. №189  тимчасово заборонено використання піротехнічних виробів (салютів, феєрверків та інших) на території міста Ніжина.

         Якщо ж Ви, незважаючи на заборону,  вирішили застосувати в новорічну ніч салют чи феєрверк, будьте  обережні та дотримуйтесь правил безпеки: 

Відділ з питань надзвичайних ситуацій 

виконавчого комітету Ніжинської міської ради
Відділ з питань НС та ЦЗН

Бережіть своє життя та здоров’я!

 Відділ з питань НС та ЦЗН
ПАМ’ЯТКА ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ОРГАНІЗМУ

Причинами переохолодження організму можуть бути: тривале перебування у воді або навіть короткочасне перебування у крижаній воді. Ознаками переохолодження є: озноб, тремтіння, синюшність шкіри, губів, зниження температури тіла, біль у пальцях рук і ніг, поява «гусячої шкіри», позіхання, гикавка, затьмарення свідомості. У потерпілого виникає апатія, сонливість, загальна слабкість, дихання стає поверхневим. Ступінь і швидкість переохолодження залежать від температури води та здатності організму адаптуватися до холоду. Необхідно пам'ятати: серце зупиняється за температури тіла 26 °С.

 Засоби уникнення переохолодження організму

 Необхідно обмежувати час перебування у воді під час купання. Здоровим дітям дошкільного віку дозволяється купатися у водоймах за температури води+ 23—24 °С протягом 1—3 хвилини і не більше 2—3 разів на день; дітям шкільного віку — за температури води 20—21 °С, причому час перебування у воді збільшувати поступово — від 3—5 до 10—15 хвилин. До ознобу не повинні купатися люди будь-якого віку. Допустимий час перебування людини у воді: 5—8 хвилин — за температури води нижчої, ніж 2 °С; 10—15 хвилин — за температури води 2-3 °С; 21—27 хвилин — за температури води 10-15 °С; 42—54 хвилин — за температури води 24 °С.

 Перша допомога в разі переохолодження

 1. В разі переохолодження легкого ступеня (ознаками якого є озноб, м'язове тремтіння, загальна слабкість, утруднення пересування, блідість шкіри) потерпілого слід тепло одягнути, напоїти гарячим чаєм або кавою; він має виконувати інтенсивні фізичні вправи.

 2. В разі переохолодження середнього ступеня (ознаками якого є синюшність губів і шкіри, ослаблення дихання, пульсу, поява сонливості, втрата спроможності само- стійно пересуватися) слід розтерти потерпілого вовняною тканиною, зігріти під теплим душем (якщо його помішують у ванну, то температуру води необхідно підвищувати поступово від 30—35 °С до 40—42 °С), зробити йому масаж усього тіла. Потім необхідно тепло одягнути його та вкласти в ліжко, поступово зігріти грілками; в разі необхідності викликати лікаря.

 3. В разі переохолодження важкого ступеня (ознаками якого є непритомність, поступове пригнічення життєвих функцій) необхідно негайно викликати лікарів, надати першу допомогу, як і в разі переохолодження середнього ступеня.

Перша медична допомога в разі замерзання

Симптоми замерзання — виникнення сонливості, млявості, порушення координації рухів, зниження температури тіла до 23—25 °С. Необхідно швидко відновити нормальну температуру тіла. Для цього потерпілого можна помістити у ванну, температура води в якій має становити 25—30 °С (через 20— 30 хвилин температуру води підвищують максимум до .35о С) Якщо ванни немає, то тіло необхідно обкласти грілками, пляшками з теплою водою. В разі порушення дихання і серцевої діяльності слід робити штучне дихання і закритий масаж серця. Після відновлення нормальної температури і опритомніння потерпілого необхідно дати йому гарячий чай або каву, укрити його теплою ковдрою і доставити до лікувального закладу.

                    БЕРЕЖІТЬ СВОЄ ЗДОРОВ'Я ТА ЖИТТЯ !

Відділ з питань НС та ЦЗНСтрахування майна та житла 

З нашою будівлею у будь-яку хвилину може статися якась неприємність  - то трубу прорве у сусідів, то повінь підмиє фундамент. Ми не можемо захистити  свій будинок від бід, але можемо забезпечити хоча б відшкодування збитків  після небезпечної події, стихійного лиха чи надзвичайної ситуації.

До виконавчого комітету Ніжинської міської ради щомісяця звертаються громадяни по різним проблемам і, в тому числі, за матеріальною допомогою на ремонт або відновлення житла після пожежі або іншої небезпечної події. Як правило, жодне звернення не залишається без уваги. Але можливості міського бюджету обмежені.

З початку  2018 року  в місті сталося 55 пожеж, в яких загинула 1 та травмовано 2 людини. Загальні збитки від даних пожеж склали більше 4 млн. грн. Тільки внаслідок  2-х пожеж житлових будинків по вул. Пашківській та по вул. Франка власники отримали збитків на суму більше 650,0 тис. грн. Адже пожежею було повністю знищено дах та покрівлю житлових будинків. Всього в поточному році внаслідок пожеж знищено – 9 будівель та споруд, 4 одиниці автомобільної техніки. Основними причинами пожеж продовжує залишатись порушення елементарних правил безпечної поведінки, куріння в ліжку, зловживання алкоголем, ігнорування вимог щодо підготовки до опалювального періоду пічного опалення, недотримання правил монтажу та експлуатації електрообладнання, пустощі дітей. Так,  основними причинами пожеж у 2018 році  є: необережне поводження з вогнем – 20 випадків, порушення правил влаштування та експлуатації пічного опалення – 9 випадків, порушення правил монтажу та експлуатації електрообладнання – 10  випадків, пустощі дітей з вогнем –  3 випадки.

Страхування майна – це надійний і перевірений спосіб фінансового захисту здоров’я,  життя, будівель або майна. Страхування нерухомості та майна громадян на випадок пожежі, повені, землетрусу тощо сприяє більшій захищеності та дозволить самостійно подолати наслідки негараздів.

На превеликий жаль абсолютна більшість громадян, які потерпіли від пожеж бо інших небезпечних подій (підтоплень, ударів блискавок, вибухів газу) в м. Ніжині протягом останніх років, не страхували своє майно та будівлі. Тому ліквідувати наслідки небезпечної події не просто. З метою підвищення захисту громадян від можливих негараздів техногенного і природного характеру, небезпечних подій  відділ з питань надзвичайних ситуацій рекомендує  мешканцям міста страхувати свої будівлі, майно та життя від негативних наслідків пожеж, вибухів, підтоплень та інших стихійних лих, що підвищить Вашу захищеність й допоможе подолати лихо .  

Громадяни, страхуйте своє майно та життя  від негативних наслідків надзвичайних ситуацій!                                              

                                               Відділ з питань надзвичайних ситуацій  

виконавчого комітету Ніжинської міської ради 


ТРАГІЧНІ НАСЛІДКИ ПОЖЕЖІ в м.УЗИН

В м.Узині Білоцерківського району Київської області в ніч на 6 листопада згорів житловий будинок.В результаті пожежі загинули три особи, у тому числі маленькі діти 2016 і 2017 років народження.

Про пожежу будинку повідомили сусіди о 01:01. На момент прибуття вогнеборців, будинок був повністю охоплений вогнем на площі 64 квадратних метри. О 03:47 пожежа була ліквідована, але двоє дітей та дорослу жінку, на яку батьки залишили дітей, виявили без ознак життя. До гасіння залучалися 14 осіб та 2 од. техніки ДСНС.

Раніше повідомлялося, що в селі Чепіліївка в Київській області внаслідок пожежі загинула 55-річна жінка та її 14-річний син. Вогонь повністю знищив будівлю. В м. Дніпро під час пожежі житлового будинку загинуло двоє дорослих та дитина. Ще одну дитину вдалося врятувати.

За інформацією ДСНС України тільки за останній тиждень з 29 жовтня по 4 листопада 2018 року на пожежах загинула 31 людина.

В м. Ніжині впродовж січня-жовтня  2018 року  сталося 53 пожежі, в яких загинуло 1 та травмовано 2 людини. Загальні збитки від даних пожеж склали близько 3 млн. 936,0 тис. грн. Внаслідок пожеж знищено – 9 будівель та споруд, 3 одиниці автомобільної техніки тощо. Основною причиною пожеж продовжує залишатись порушення елементарних правил безпечної поведінки, куріння в ліжку, зловживання алкоголем. Так,  основними причинами пожеж у 2018 році  є: необережне поводження з вогнем – 20 випадків, порушення правил влаштування та експлуатації пічного опалення – 9 випадків, порушення правил монтажу та експлуатації електрообладнання – 10  випадків, підпали –  1   випадок та пустощі дітей з вогнем –  3 випадки.

         Шановні ніжинці! Дотримуйтесь правил пожежної безпеки, бережіть своє життя та майно!

                                     Відділ з питань надзвичайних ситуацій

виконавчого комітету Ніжинської міської ради 

за матеріалами ДСНС України


ТРАГІЧНІ НАСЛІДКИ ПОЖЕЖІ в м. ДНІПРО

03 листопада о 00:25 до Служби порятунку м. Дніпро надійшло повідомлення про пожежу у квартирі по вулиці Робочій Чечелівського району.За вказаною адресою було направлено 2 відділення вогнеборців.Прибувши на місце, рятувальники встановили, що пожежа виникла у 1-кімнатній квартирі на 2 поверсі 5-поверхового житлового будинку.

Горіли домашні речі у кімнаті на площі 2 кв.м. В помешканні пожежники виявили двоє дорослих та дві дитини, яких передали працівникам швидкої медичної допомоги.

Пожежу локалізували о 00:51 та повністю ліквідували о 01:01. На жаль життя дорослих: чоловіка 1985 року народження, жінки 1980 року народження та хлопчика 2016 року народження врятувати не вдалося.

Ще одна дитина постраждала. Хлопчика 2014 року народження було врятовано та з попереднім діагнозом: отруєння продуктами горіння у стані середнього ступеня важкості госпіталізовано до Обласної дитячої клінічної лікарні м. Дніпро.

Причина пожежі встановлюється правоохоронними органами.

Шановні ніжинці! Бережіть своє життя та житло від пожеж. Дотримуйтесь правил пожежної безпеки. Не паліть в житлових приміщеннях та не залишайте електроприлади без нагляду.


 Відділ з питань надзвичайних ситуацій виконкому

Ніжинської міської ради за матеріалами прес-служби На Чернігівщині упродовж минулої доби під час пожеж загинули двоє людей

Упродовж минулої доби вогнеборці Управління ДСНС України у Чернігівській області під час ліквідації пожеж у житловому секторі громадян виявили тіла двох загиблих чоловіків.

30 жовтня о 12:36 до Служби порятунку "101" у Ніжинському районі надійшло повідомлення про загоряння житлового будинку в с. Калинівка, що за 25 км від районного центру. За викликом на місце події оперативно прибули вогнеборці 16-ої Державної пожежно-рятувальної частини та місцеві пожежні команди з Лосинівки та Безуглівки. Спільними діями пожежу о 13:15 було локалізовано, а о 14:15 остаточно ліквідовано. Під час гасіння в одній з кімнат будинку надзичайники виявили тіло 76-річного господаря помешкання без ознак життя. Причиною пожежі послужила необережність загиблого під час паління.

31 жовтня о 00:49 у с. Бакаївка Ічнянського району виникла пожежа житлового будинку. До ліквідації загоряння були залучені вогнеборці 23-ої Державної пожежно-рятувальної частини та добровільної пожежної команди місцевого фермерського господарства. О 01:30 загоряння було локалізовано, а о 03:25 остаточно ліквідовано, в ході чого у помешканні вогнеборці виявили тіло 51-річного господаря будинку. Ймовірною причиною виникнення пожежі послужило порушення правил пожежної безпеки при експлуатації електромереж.

Загалом до ліквідації пожеж від У ДСНС України у Чернігівській області було залучено 7 чоловік особового складу та 2 одиниці спеціальної техніки.

У зв`язку з цим, рятувальники Управління ДСНС України у Чернігівській області застерігають: дотримуйтесь правил пожежної безпеки при експлуатації електронагрівальних приладів та електричних мереж. Не паліть у помешканнях та не кидайте непогашені сірники або недопалки.

Відділ з питань НС та ЦЗН 

(за матеріалами офіційного сайту 

У ДСНС України в Чернігівській області)
Обережно, отруйні гриби!

Щорічний аналіз отруєння грибами свідчить, що їх пік припадає на липень-жовтень. Однією з основних причин отруєння грибами є зневажливе ставлення окремих людей до санітарно-просвітницької інформації та попереджувальних заходів, що здійснюються в цьому напрямку.

До смертельно отруйних грибів відносяться:– бліда поганка (мухомор зелений);

– опеньок сірчано-жовтий;

– волоконниця Патуйяра, плютка.

 

До дуже отруйних грибів відносяться:

–        мухомор  білий;

–        мухомор червоний;

–        мухомор пантерний.

 

До просто отруйних грибів відносяться:

–        опеньок цегляно-червоний, несправжній;

–         печериця рудіюча.

Ці види отруйних грибів поширені на всій території України.

 

ОСНОВНІ ПРАВИЛА,  ЯКИХ НЕОБХІДНО ДОТРИМУВАТИСЯ ПРИ

ЗБИРАННІ ТА ПРИГОТУВАННІ ГРИБІВ:

–        збирати гриби треба тільки під контролем досвідчених грибників;

–        гриби, в яких ви сумніваєтесь, ніколи не кладіть до кошика;

–        якщо ви знайшли їстівні гриби, а поруч з ними ростуть отруйні або невідомі вам, не збирайте ці гриби (можлива їх мутація чи запилення отруйними спорами);

–        краще збирати гриби рано-вранці, вони свіжі,міцні, добре зберігаються;

–        вдома ще раз перегляньте всі зібрані гриби. Якщо помітите отруйний або невідомий вам гриб – одразу ж викиньте його;

–        ніколи не пробуйте сирих грибів, в яких ви сумніваєтесь;

–        зібрані гриби необхідно добре промити – не менше трьох разів аби відмити весь бруд. І в цей же день  приготувати гриби, тобто відварити або посмажити чи законсервувати;

–        варити всі гриби треба як мінімум у двох водах. Не стільки важливий час варіння, скільки кількість зміненої води;

–   при консервуванні грибів треба використовувати оцет, щоб не допустити інших харчових отруєнь, наприклад ботулізму, який характерний для всіх загерметизованих консервів;

–        при вживанні грибів чи страв із них слід їх їсти у невеликій кількості, якщо за ніч чи день ніяких неприємних симптомів не виникло, тоді можна вживати далі. Дітям їсти гриби не рекомендується.

Що ж спричинює отруєння?

–        вживання отруйних грибів;

–        неправильне приготування умовно їстівних грибів;

–        вживання старих або зіпсованих їстівних грибів;

–        вживання грибів, що мають двійників або змінилися внаслідок мутації (навіть білі гриби та підберезники мають своїх небезпечних двійників).

Ознаки отруєння грибами:

Нудота, блювання, розлади зору (подвоєння в очах), розлади мови, прискорене серцебиття, психічне та рухове збудження, марення, підвищене потовиділення, біль у животі, пронос, задуха, судоми, втрата свідомості.

Перша медична допомога при отруєнні грибами.

До приїзду невідкладної медичної допомоги у потерпілого треба  викликати блювання,  дати  випити якомога більше води та повторно викликати блювання до повного очищення шлунка або промити шлунок. Прийняти активоване вугілля  (не менше 10 пігулок одночасно).

ПАМ’ЯТАЙТЕ:

гриби – не тільки смачний, але й небезпечний продукт харчування, який може призвести до отруєння, а іноді й до смерті.

                                                                     Відділ з питань надзвичайних ситуацій виконавчого комітету

 Ніжинської міської ради


                                                        

Обережно, ожеледиця!

У прогнозах погоди все частіше можна почути “Завтра на дорогах очікується ожеледиця ”.

Ожеледиця утворюється у вигляді склоподібного льоду або інею, якщо температура землі, дорожнього покриття, елементів дорожніх споруд, окремих предметів нижча, ніж -3 C, а температура повітря різко збільшується з переходом від +3 до -5 C за умов підвищеної (понад 90%) відносної вологості повітря (туман, мряка) або слабких дощових опадів. Ожеледиця з'являється першочергово, як правило, на ділянках (мостах, покритті ділянок доріг та вулиць), що проходять поблизу рік, каналів, боліт, озер та інших водойм).

Ожеледиця завдає багато прикростей людям. Крім того, ожеледиця на дорогах заважає рухові транспорту, внаслідок неї значно погіршується зчеплення коліс з поверхнею доріг, що різко збільшує кількість аварій та змушує їздити з меншою швидкістю.

Необережне падіння під час ожеледиці може спричинити травмування людини. У нещасного випадку можуть бути різні причини, але найчастіше це необережність. Зимою люди часто травмуються через ожеледицю: на ковзанках, припорошених снігом, під час дитячих зимових ігор, при катанні з крижаної гірки на санчатах, лижах, ковзанах. Уберегтися від травм під час ожеледиці можна, якщо дотримуватися простих правил поведінки і тому варто поговорити про те, як вести себе під час ожеледиці, щоб не потрапити до травмпункту.

Щоб зменшити ризик травм в ожеледицю дотримуйтесь таких порад:

перед виходом із будинку натріть наждачним папером підошву або наклейте на неї лейкопластир. Пам'ятайте, що кращими для льоду є підошви з мікропористої чи іншої м'якої основи та без високих підборів

ходіть по тротуарах, посипаних піском або сіллю, а якщо вони не посипані, ходіть по не притоптаному снігу, який зазвичай залишається на внутрішньому краї тротуару

при ступанні по льоду максимальне навантаження на стопу повинно приходитися не на п’яту, а на носок

ходіть неквапливо, ноги злегка розслабте в колінах

не тримайте руки в кишенях – це збільшує ймовірність не тільки падіння, але й отримання тяжких травм, особливо переломів

бережіться ковзанок, припорошених снігом, ходіть по освітленій частині тротуару, не перебігайте проїжджу частину дороги

при порушенні рівноваги - швидко присядьте, це найбільш реальний шанс утриматися на ногах

обходьте металеві кришки люків, як правило, вони вкриті льодом, а крім того, вони можуть бути погано закріплені, що додає травмувань

не виходьте без потреби на вулицю, якщо ви слабкі та неспритні. Зачекайте, поки не приберуть сніг і не розкидають пісок на обмерзлий тротуар

падайте в ожеледицю з мінімальним збитком для свого здоров’я. Відразу присядьте, щоб знизити висоту. У момент падіння сконцентруйтеся, напружте м’язи, а доторкнувшись до землі, обов`язково перекотіться - удар, спрямований на вас, розтягнеться і втратить свою силу при обертанні.

Дві третини травм люди старші 60 років одержують при падінні. Тому людям похилого віку краще під час ожеледиці взагалі не виходити з будинку. Прогулянки вагітних жінок в ожеледицю без супроводу небезпечні для здоров`я.

Дуже небезпечні прогулянки в ожеледицю в нетверезому стані. У стані сп’яніння травми частіше за все важкі, всупереч переконанню, що п`яний падає завжди вдало. Напідпитку люди не такі чутливі до болю і при наявності травми своєчасно не звертаються до лікаря, що завдає згодом додаткових проблем та неприємностей.

Якщо ви впали і через деякий час відчули біль у голові, нудоту, біль у суглобах, якщо утворилися пухлини, терміново зверніться до травмпункту, інакше можуть виникнути ускладнення з поганими наслідками.

 

Михайленко С.В.,

методист навчально-методичного центру

ЦЗ та БЖД Чернігівської області

ШІСТЬ ПРОТИЗАСТУДНИХ ПРАВИЛ НА КОЖЕН ДЕНЬ


Вам подобається дивитися на людей з червоними сопливими носами, очима, що сльозяться, і кашлем?Ні? Тоді, щоб не уподібнюватися їм, постарайтеся дотримуватися простих правил протизастудної безпеки.

Правило перше: утепляйтеся!

На вулиці не травень місяць, а тому на голові повинна бути шапочка, на шиї - шарф, а на руках - рукавички. Під куртку або пальто одягайте светр, хоча б тон­кий. Короткі курточки і тонкі колготки залиште до весни в шафі. Особливо важ­ливо, щоб у теплі були ноги. У жодному разі не ходіть з мокрими ногами. На ро­боті тримайте змінне взуття, а також за­пасні шкарпетки про всяк випадок. Якщо ноги промокли і змерзли, то перед тим, як переодягнутися в сухе, промасажуйте ступні до відчуття тепла.

Правило друге: зігрівайтеся!

Ви приходите увечері додому змерзли­ми і голодними. Попросіть шлунок зачекати і займіться тілом. Негайно занурте його в гарячу ванну або поставте під душ. Потім розітріть жорстким махровим руш­ником, надіньте сухі вовняні шкарпетки. І тільки після цього можна обернути свій погляд до холодильника й плити. Для профілактики почніть вечерю зі склянки гарячого молока з медом і дрібкою соди. Можна випити келих теплого червоного вина.

Правило третє: вітамінізуйтеся!

Привчіть себе до регулярного вживан­ня вітаміну С, що сприяє виробленню в організмі інтерферону, який вбиває віру­си і мобілізує лімфоцити на боротьбу із застудою. Вітамін С ви знайдете у квашеній капусті, лимонах, апельсинах, шипшині і в пігулках. Останні не можна їсти натщесерце, аби не нашкодити шлун­ку. І обов'язково включіть до раціону кисломолочні продукти: кефір, ряжанку, йогурт.

Правило четверте: висипайтеся!

При нестачі сну наш імунітет слабшає, оскільки клітини не встигають відновлюватися, а значить, не можуть дати адек­ватної відповіді на атакуючу їх інфекцію. Висновок простий: спіть, поки не вис­питеся, і аж ніяк не менше 7 годин на добу. І постарайтеся не нервувати, особ­ливо через дрібниці: стрес відкриває до­рогу хворобам.

Правило п'яте: зволожуйтеся!

Зволожуйте повітря в квартирі та офісі. У холодну пору року в умовах працюю­чих обігрівальних систем повітря стає су­хим, тому висушується і слизиста оболон­ка носоглотки. У результаті мікроби й віруси, які потрапляють на неї, не осіда­ють на вологих«ворсинках», а безпереш­кодно подорожують углиб організму.

Для підтримки необхідного рівня во­логості поставте у кожній кімнаті відкриті ємності з водою, але міняйте воду щодня, щоб у ній не завелися грибки. Не забу­вайте провітрювати приміщення, відкри­ваючи кілька разів на день вікна на 10-15 хвилин.

Правило шосте: вмивайтеся!

Щоб не підхопити вірус у транспорті або на роботі, краще за все закрити ніс і рот марлевою пов'язкою, шарфом чи хусткою. Але якщо вам це не підходить, то якомо­га частіше мийте руки, адже за день ви неодноразово доторкуєтеся до предметів, на яких є віруси.

Відмовтеся від носових хусточок. Віру­си, що осіли на них, довго зберігають свою життєздатність, тому при повторному ви­користанні можуть знову перекочувати у ваш організм. Набагато безпечніше і гігієнічніше користуватися одноразови­ми паперовими серветками. З тієї ж причини підчас традиційних чаювань на ро­боті слід замість склянок або фарфорових чашок користуватися одноразовим посудом.

Ось такі нехитрі поради. Але під час сезону простуд вони діють як профілактичний засіб не гірше за патентовані антивірусні і антимікробні препарати.

 

Прибитько В.М.,

методист навчально-методичного центру

ЦЗ та БЖД Чернігівської області

Служба порятунку застерігає

Не залишайте поза увагою залишені підозрілі предмети (пакунки, коробки, валізи, сумки, парасольки, іграшки тощо), підозрілі автомобілі, що залишені без нагляду на тривалий час поблизу місць скупчення людей: вокзалів, автостанцій, зупинок громадського транспорту, ринків, магазинів, розважальних закладів тощо.

Ні в якому разі не чіпайте та не намагайтеся їх відкрити або оглянути. Це мають робити тільки професіонали з вибухотехнічної служби. Про підозрілі предмети або автомобілі одразу повідомте по телефону 102 або 101. До їх приїзду зробіть усе можливе, щоб ніхто не наближався до небезпечної знахідки та відведіть людей на безпечну відстань.  Пам’ятайте: Ваші своєчасні та грамотні дії допоможуть запобігти лиха.

Шановні громадяни! У випадку, якщо вам стало відомо про неправомірні дії, як кримінального так і корупційного характеру з боку працівників підрозділів ДСНС ви можете звертатися за телефонами довіри Управління ДСНС України у Чернігівській області: 8-222-65-25-41; 65-25-42

Телефони довіри Ніжинського МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області: 3-15-67; 3-17-43; 2-54-60.

Ніжинський МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області


УВАГА – ЧАДНИЙ ГАЗ

Сумна статистика свідчить що, у зв’язку з низькими температурами навколишнього середовища  в Україні зростає кількість нещасних випадків під час використання газу у побуті. Так станом на 12.03. 2015 при використанні газу в побуті сталося 24 нещасних випадків, 46 осіб постраждало, з них загинуло –23 (внаслідок отруєння чадним газом - 20).

Основними причинами нещасних випадків являються незадовільний стан вентиляційних і димових каналів, самовільне встановлення та підключення газового обладнання до системи газопостачання та використання газових плит не за призначенням. Також до основних причин можна додати зношене газове обладнання, в якого закінчився термін експлуатації та невиконання абонентами елементарних правил безпечного користування газом у побуті.

Зупинимося на використанні газових плит не за призначенням. Газові плити в побуті призначені для приготування їжі, але аж ніяк для обігріву приміщень. Так що ж відбувається коли ми вирішуємо погрітися за допомогою газової плити? Зі шкільних уроків хімії ми всі знаємо, що для того щоб відбувалася хімічна реакція горіння необхідний кисень. Так для згоряння 1 м3 природного газу метану (С Н4) необхідно 2 м3 кисню (О2) або близько 10м3 повітря  При повному згорянні газу, якщо на 1 молекулу метану приходиться дві молекули кисню, утворюється вуглекислий газ СО2 (двуокис вуглецю),

С Н4 + 2 О2  =  С О2  + 2 Н2 О

При неповному згорянні газу при недостатній кількості кисню утворюється СО (окис вуглецю)– чадний газ:

С Н4 +  О2  =  С О  + 2 Н2 О

При правильному горінні газу полум”я спокійне, блакитно-зеленого кольору, довжина язичків однакова у всіх отворах пальника. При неповному згоранні полум”я має витягнуту форму і жовтооранжевий колір. Коли ми, для того щоб обігрітися, запалюємо всі конфорки на газовій плиті та ще й духову шафу, звісно ж обмеживши приток свіжого повітря до приміщення (а цьму “допомагають” герметичні металопластикові вікна та герметичні так звані “бронедвері, що мають ущільнюючі гумові прокладки), то в такому випадку  в зоні горіння дуже швидко не буде достатньої кількості повітря, газ буде згорати не повністю, так як частина його горючих компонентів не зможе вступити в хімічну реакцію. Беручи до уваги те, що газова плита в такому режимі споживає за годину приблизно 1,4 м3 газу та помноживши на кількість необхідного повітря, можемо визначити на який час в герметично зачиненому приміщенні вистачить повітря.

Чадний газ без кольору, зі слабким запахом, легко розчиняється в повітрі, дуже отруйний. Небезпечні властивості чадного газу обумовлені тим, що він витісняє кисень з оксігемоглобіну крові і вступає в сполуку з гемоглобіном, утворюючи карбоксігемоглобін. Кров стає нездатною переносити достатню кількість кисню з легень до тканин, а через пониженижений вміст кисню в крові виникає кисневе голодування. При наявності в приміщенні чадного газу 0,1% через годину людина починає відчувати головний біль, нудоту, запаморочення, при наявності, 0,5% - через 20-30хв. смертельний вплив, 1% - після декількох вдихів людина втрачає свідомість, а через 1-2 хвилини дуже сильне або смертельне отруєння.

Громадяни! Будьте пильні. Цінуйте своє життя та життя оточуючих вас людей - дотримуйтесь правил безпечного користування газом. При появі запаху газу дзвоніть в аварійну газову службу по тел. 104. 

Чому варто перевіряти димоходи і хто це має робити

До настання холодів всім споживачам газу необхідно потурбуватися про свою безпеку - перевірити стан  системи вентиляції і димоходів житлових приміщень. Ці майже невидимі конструкції є дуже важливими, адже видаляють з нашої оселі продукти згорання, які виділяються при роботі газових приладів.  Від їхньої справності напряму залежить наше життя і здоров`я. 

Нормальну роботу димовентканалів контролюють декілька організацій. Вони виконують різні функції і взаємодіють між собою. З особливою пильністю перевіряються користувачі газових приладів з відводом продуктів згоряння в димохід (опалювальні котли, печі і ємкісні водонагрівачі). Періодичність перевірки і прочищення (1 або 2 рази на рік) залежить від сезонності роботи приладів і виду димоходів. Вентиляційні канали - не рідше 1 разу на рік або одночасно з димовими. 

Що перевіряє ПАТ «Чернігівгаз»?

В першу чергу газове господарство слідкує за своєчасним наданням власниками актів на димовентканали. У разі їх відсутності або отриманні акта з негативним висновком облгаз вправі ініціювати відключення споживачів від газопостачання, адже ця ситуація розцінюється як порушення Правил, що загрожує виникненням аварійної ситуації з непередбачуваними наслідками.

Обслуговуванням димовентиляції «Чернігівгаз» не займається. Під час планових перевірок працівники ПАТ «Чернігівгаз», лише перевіряють наявність тяги в димових та вентиляційних каналах. Це робиться безкоштовно. Якщо ви володієте інформацією про вимагання газівниками оплатити за перевірку тяги, відразу повідомляйте за телефоном довіри : (0462) 64-42-97.

Що мають робити спеціалізовані організації?

А ось весь комплекс заходів для забезпечення правильної роботи димових та вентиляційних каналів виконують спеціалізовані організації, що мають на них дозвіл і ліцензію. Це фахівці, яких у народі називають «пічниками».

Вони повинні слідкувати, щоб в димоходах і вентиляційних каналах не було засмічень, і у разі необхідності прочищають або ремонтують їх, перевіряють щільність і відокремленість ДВК, справність оголовків і наявність нормальної тяги спеціальним приладом. В нашій області зазначені роботи виконують близько 35 організацій, які мають діючий дозвіл, підготовлений персонал і спецобладнання. Їх перелік та координати ви можете дізнатися на сайті ПАТ «Чернігівгаз» в категорії «Споживачу».

Якщо представник організації, яка здійснювала перевірку, виявляє несправність каналів він попереджає споживача під розписку про небезпечність користування газовими приладами, оформлюєакт перевірки і терміново передає до газового господарства для вжиття відповідних заходів щодо відключення газових приладів.

Яка роль власника будинку?

Щоб вищезгадані акти були своєчасно надані до газового господарства  дбає власник будинку. Правила безпеки систем газопостачання говорять: відповідальність за стан димових та вентиляційних каналів у житлових будинках покладається на керівників житлово-експлуатаційних організацій, у житлових кооперативах - на голову, у приватних будинках - на власників.

Якщо власник будинку ЖЕК - він самостійно організовує і виконує роботу власними силами або залучає сторонні організації. Порядок оплати визначає також ЖЕК.

Якщо будинок має іншу форму власності (ОСББ, ЖЕП, ЖБК тощо) цим питанням займається голова об’єднання співвласників будинку.

В будинках, які належать громадянам на правах особистої власності, для перевірки і прочищення димових та вентиляційних каналів господар повинен залучати спеціалізовану організацію, яка має дозвіл на виконання цих робіт. В зимовий період не рідше одного разу на місяць домовласник зобов'язаний проводити огляд оголовків димоходів, щоб вчасно запобігти їх обмерзанню і закупорці.                                           

Що треба знати споживачам?

Втім кожен з нас має чітко усвідомлювати, що жоден документ чи перевірка не допоможе, якщо він особисто не буде відповідально ставитися до безпеки життя і здоров`я, як власного, так і оточуючих. Не змінюйте облаштування димових та вентиляційних систем. Не перекривайте вентиляційні канали, не встановлюйте витяжки з примусовим видаленням повітря з приміщення, адже це може призвести до зворотної тяги в димовому каналі, не замуровуйте і не заклеюйте «кармани» і люки, призначені для чищення димоходів. Слідкуйте за нормальною роботою газових приладів, димоходів та вентиляції, і обов`язково перед увімкненням газових приладів перевіряйте наявність тяги.

Відділ з питань надзвичайних ситуацій виконкому,

Ніжинське управління з експлуатації газового господарства
Відділ з питань НС та ЦЗ населення застерігає!

Перед початком опалювального сезону ретельно перевірте та приведіть до ладу системи опалення у власних будинках

За статистикою, саме восени кількість пожеж в будинках різко збільшується. З настанням холодів люди швидко починають обігрівати помешкання найбільш доступним для них способом – хтось вмикає електрообігрівачі, дехто починає топити печі.

Перевантаження електромереж масовим увімкненням обігрівачів, використання некаліброваних плавких вставок - "жучків" та неправильне облаштування печей і призводить до пожеж.

Пам'ятайте, що перед початком опалювального сезону необхідно в першу чергу здійснити перевірку електропроводки та напругу в домі і правильно облаштувати печі.

Необхідно знати, що забороняється експлуатувати печі та інші опалювальні прилади без протипожежних передтопкових листів, виготовлених з негорючого матеріалу розміром не менше 0,5 x 0,7 метра. Перед початком опалювального сезону, а також протягом опалювального сезону необхідно забезпечити проведення очищення димоходів та печей від сажі.

При експлуатації пічного опалення забороняється:

– залишати без нагляду печі, які топляться, а також доручати нагляд за ними дітям; 

– розташовувати паливо, інші горючі речовини і матеріали на передтопковий лист; 

– застосовувати для розпалювання печей бензин, гас, дизельне паливо та інші легкозаймисті та горючі рідини; 

– топити вугіллям, коксом і газом печі, не призначені для цих видів палива;

– використовувати вентиляційні та газові канали як димоходи;

– перегартовувати печі.

Зола і шлак з топок повинні бути залиті водою і видалені в спеціально відведене для них місце.

При установці тимчасових металевих та інших печей заводського виготовлення в приміщеннях гуртожитків, адміністративних, громадських та допоміжних будівель підприємств, у житлових будинках необхідно забезпечити виконання вказівок (інструкцій) підприємств-виготовлювачів цих видів продукції, а також вимог норм проектування, що пред'являються до систем опалення.

Меблі та інше обладнання повинні розташовуватися на відстані не менше 0,7 метра від печей, а від топкових отворів – не менше 1,25 метра.

При експлуатації металевих печей обладнання повинно розташовуватися на відстані, зазначеному в інструкції підприємства-виробника металевих печей, але не менш ніж 2 метри від металевої печі.

Перед початком опалювального сезону необхідно забезпечити побілку димарів і стін, в яких проходять димові канали.

І пам’ятайте, виконання цих простих правил вбереже Ваш будинок від пожежі.ЗВЕРНЕННЯ

міської комісії з питань безпечної життєдіяльності населення до мешканців м.Ніжина, щодо дотримання правил протипожежної безпеки.

Виконавчий комітет Ніжинської міської ради стурбований зростанням кількості  пожеж та інших надзвичайних подій.Так, за 2015 рік сталося 45 пожеж. Найбільше пожеж виникло в приватному житловому секторі – 19 (1 особа загинула). В багатоквартирних житлових будинках сталося 5 пожеж (1 особа травмована) .

З метою попередження пожеж та інших надзвичайних подій загибелі та травмування мешканців нашого міста на них, міська комісія з питань безпечної життєдіяльності населення звертається до кожної родини, до кожного мешканця  Ніжина з застереженням безумовного виконання наступних основних правил протипожежної безпеки:

ДЛЯ МЕШКАНЦІВ БАГАТОПОВЕРХОВИХ БУДИНКІВ, ПЕРСОНАЛУ УСТАНОВ, ОРГАНІЗАЦІЙ:

1. Евакуаційні шляхи та виходи повинні утримуватись вільними, нічим не захаращуватись.

2. Забороняється забивати та загромаджувати евакуаційні виходи, люки та драбини на балконах,  зберігати на них легкозаймисті та горючі речовини.

3. Слідкуйте за справністю електромереж та користуйтесь лише справними електроприладами. При цьому ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

         - застосовувати саморобні подовжувачі та електронагрівальні прилади, некалібровані плавкі вставки запобіжників  електромережі;

    - користуватись пошкодженими розетками, вимикачами, лампами;        

    - обгортати електролампи та світильники горючими матеріалами;

    - залишати без догляду увімкнені в електромережу нагрівальні прилади, телевізори, радіоприймачі, праски тощо;

    - користуватися смолоскипами, свічками, сірниками тощо, відвідуючи горища та підвали; користуватися електронагрівальними приладами (прасками, чайниками, кип’ятильники тощо) без негорючих підставок; вмикати одночасно до однієї розетки велику кількість споживачів.

4. Виходячи з помешкання, з’ясуйте чи вимкнені електроприлади, газове обладнання. Не використовуйте газові плити, духові шафи для обігріву приміщення.

5. Несправні опалювальні пристрої не повинні допускатись до експлуатації. Не намагайтеся самовільно втручатись у внутрішньобудинкову систему газопостачання. Встановлення газових приладів дозволяється проводити тільки працівниками спеціалізованих  організацій з оформленням відповідних документів.

6. В житлових будинках, квартирах  допускається зберігання не більше  10 л легкозаймистих горючих речовин.

7. Не залишайте дітей без нагляду дорослих. Не дозволяйте їх пустощі з вогнем. Зберігайте сірники та легкозаймисті матеріали в недоступних для дітей місцях.

8. Забороняється кидати до шахти сміттєпроводу, в підвали та горища непогашені недопалки, сірники, легкозаймисті матеріали. Люки сміттєпроводів повинні щільно зачинятися.

9. Виконуйте заходи протипожежної безпеки при користуванні засобами побутової хімії, під час ремонту приміщень з використанням лаків та фарб.

10. Кинутий непогашений недопалок, паління цигарок у ліжку, ліфті  може закінчитися трагічно.