Ніжин

Офіційний сайт Ніжинської міської ради

Автор світлини Денис Скороход
Всі розділи

Анонси:

Новини медицини

Лікарські засоби невідкладна допомога станом на 09.06.2020 Донорство – важлива гуманна акція людства! Врятуй життя!

Щомиті в усьому світі у людей будь-якого віку і походження виникає потреба в переливанні крові за життєвими показаннями. За статистикою ВООЗ кожен третій житель нашої планети хоча б раз в житті потребує донорської крові. 
Для того, щоб донорська кров була завжди доступна, її має регулярно добровільно і безоплатно здавати достатня кількість здорових людей. На превеликий жаль, кількість донацій в нашій країні майже втричі менша (12 на 1000 населення), ніж рекомендує ВООЗ (33 на 1000 населення). Щороку в Україні кров здають лише 500 тис. людей. Це дуже мало, враховуючи норму не менш, як 1,3 млн.
Опираючись на сьогоднішню ситуацію у світі, значна частина українців перестала здавати кров через страх заразитися COVID-19 під час поїздки в спеціалізований заклад, або ж бояться передати коронавірусну інфекцію іншим людям у випадку, якщо самі є безсимптомними носіями. Проте варто зазначити, що немає доказів щодо передачі вірусу COVID-19 через кров.
Відповідно до Закону України «Про донорство крові та її компонентів» донором може бути кожен дієздатний українець віком від 18 років і вагою не менше 50 кг. Кожен донор проходить відповідне медичне обстеження для виключення наявності протипоказань для донорства. Абсолютні протипоказання: ВІЛ/СНІД, сифіліс, гепатит, онкотичні захворювання, цукровий діабет та інші імунні захворювання ендокринної системи. Відносні протипоказання: вагітність, татуювання, щеплення, будь-які хірургічні втручання протягом року до здачі крові.
Як необхідно підготуватися донору перед здачею крові?
за 72 години до здачі крові не приймати ліків;
повністю обмежити вживання алкоголю на 48 годин;
12 годин не їсти жирні, солоні, гострі, копчені, молочні продукти;
за 2 години до здачі крові та 2 години після – не палити.
У день здачі крові донори повинні бути в хорошій фізичній формі. При будь-яких ознаках слабкості, запаморочення, болю, лихоманки, процедура повинна бути скасована.
Необхідно пам’ятати, що здавати кров безпечно та не боляче, а регулярне донорство подовжує життя в середньому на 5 років та є профілактикою захворювань серцево-судинної системи і знижує ризик захворіти на рак.
Тож не будьте байдужі і не дозволяйте міфам про донорство затуманювати себе. Пам’ятайте, що Ви можете врятувати життя, і не одне.Начальник (завідувач) відділенням
ТрансфузіологіїЮрченко Т.М.


Чим небезпечне тютюнопаління для здоров’я і життя людини

За дослідженнями вчених, тютюновий дим – дуже отруйна речовина, яка містить у собі крім нікотину, близько 1000 особливо отруйних твердих і газоподібних речовин. Окрім негативного впливу на нервову систему і мозок, серцево-судинну і дихальну системи, тютюнопаління збільшує ризик захворювання злоякісними новоутвореннями. Особливо небезпечним є так зване «пасивне куріння».


Нікотин є одним із найсильніших з відомих рослинних отрут, які впливають на нервову систему. Вміст нікотину у диму сигарети – від 0,4 до 3мг, при цьому його смертельна доза для людини становить 70 мг, тобто одна пачка випалених сигарет. Ніхто не може випалити першої сигарети до кінця, при цьому виникають запаморочення й нудота, іноді слиновиділення, шум у голові, головний біль, серцебиття, загальна слабкість, тремтіння рук, блювання. Поступово організм пристосовується до нікотину і паління не викликає неприємних відчуттів, хоча отруєння організму триває. Варто пам’ятати, що фізична та психологічна залежність до нікотину розвивається набагато швидше, ніж  до  алкоголю.

Нікотин  та інші складові тютюнового диму завдають великої шкоди нервовій системі й мозку, погіршуючи пам’ять, точність виконання математичних дій та орієнтації у просторі, здатність до навчання, негативно впливають на серцево-судинну і дихальну системи, спричиняють ряд захворювань.
Разом з тютюновим димом утворені сполуки осідають на верхніх дихальних шляхах, легенях, надходять у кров. Постійне подразнення голосових зв’язок змінює тембр голосу, що помітно у людей, які зловживають палінням. Потрапивши до легень, значна частина диму осідає та поглинається альвеолами. Через це з’являється кашель, мокрота, ядуха, бронхіт та інші захворювання дихальної системи. Внаслідок подразнення слизової оболонки бронхів і трахеї, легень тютюновим димом, розвивається їх хронічне запалення. Тому палії частіше хворіють на запалення легень, туберкульоз, бронхіт, трахеїт, захворювання у них мають тяжкий перебіг.

У курців на відміну від людей, що не палять, в 2-3 рази частіше розвивається інфаркт та передінфарктний стан, стенокардія та інші, при цьому смертність від цих хвороб у курців значно вища.

Понад 80% хворих, що страждають хронічним захворюванням шлунка та дванадцятипалої кишки, є курцями, особливо часто ці захворювання зустрічаються у запеклих курців. Доведено, що паління негативно впливає і на лікування виразки шлунка.

Смертність від раку легень серед курців у 20 разів вища, ніж серед тих, що не палять. Паління збільшує ризик захворіти на злоякісні новоутворення і інших органів: язика, гортані, стравоходу, шлунка, сечового міхура. Курці в 13 разів частіше хворіють на стенокардію (захворювання серця) і в 10 разів частіше – на виразкову хворобу шлунка. Паління також ускладнює перебіг інших хвороб людини, особливо хронічних. Життя курців до 10 роки коротше, ніж у тих, що не палять, при чому скорочення тривалості життя прямо залежить від того, з якого віку та як довго людина палить.

Особливо шкідливим паління є для молоді, і може негативно вплинути на їх потомство та швидко призвести до проблем із здоров’ям.

Значної шкоди завдає також «пасивне паління», коли людина, що не палить, вдихає повітря, отруєне тютюновим димом. При цьому, небажані наслідки для стану їх здоров’я можуть бути ще гірші, ніж для курців, тому що організм не адаптований до тютюнового диму.

Практично до 30% людства мають згубну звичку тютюнопаління. Але необхідно зрозуміти – паління є не тільки особистою проблемою кожної людини окремо, але й гострою соціальною проблемою, з якою пов’язане майбутнє людства. Паління та його вплив на організм людини стали сьогодні і медичною проблемою, тому варто замислитись: запалювати цигарку, чи зберегти своє і довколишніх здоров’я.

 

Лікар-терапевт Бондар В.В.31  травня – Всесвітній  день  без  тютюну
Головна  мета  цього  дня -   це  захист  молодих  громадян  від  маніпуляцій  з  боку   тютюнової  індустрії  та  профілактика  вживання   тютюну  і  нікотину.
Компанія  проходить  за  ініціативою  ВООЗ  та  має  мету :
•підвищити  обізнаність  молоді  щодо  намірів  тютюнової   та  нікотинової  індустрії  по   залученню   майбутніх   поколінь   до   вживання  її  продукції ;
•щодо  збуту  продукції    молоді ;
•щодо  виведення  на  ринок  нових  та  оригінальних  виробів  та  ароматичних
добавок
•привернути  увагу  різних  сторін  до  практичних  дій  в  боротьбі   проти  великого  тютюнового  бізнесу  та    скорочення  вживання    тютюну  серед    населення  через  засоби  масової  інформації ;
•проводити  серед  населення  інформаційну  роботу  з  питань  профілактики  тютюнопаління.
Тютюн  вживає  більше  8  мільйонів  чоловік.  Щороку  близько  1,2 мільйона
з  цих  смертей  є  результатом  впливу  вторинного  тютюнового  диму.  65000 дітей
щорічно  вмирають  від  хвороб ,  пов’язаних    з  пасивним  курінням.    Тютюн  вбиває    одну  людину  кожні  4  секунди.
Всі  форми  вживання  тютюну ,  в  тому  числі   електронні  сигарети ,  вироби
для  нагрівання  тютюну ,  кальяни   завдають  шкоди.
Тютюн  за  своєю  природою  токсичний  і  містить  канцероген   навіть  у  своїй  природній  формі.
В  останні  роки  різко  зріс  інтерес  до  альтернативних  форм споживання  нікотину – електронних  сигарет. Вони  як  нібито  безпечний  продукт  для  куріння  в  будь   якому  місці  і  як   «ефективний  засіб  для  відмови  від  споживання  тютюну.
На    жаль  електронні  сигарети  небезпечні  для  здоров’я  і  дуже  шкідлива  рідина  для  їх  заправки.  Електронна  сигарета   (парогенератор ,  вейп ) – пристрій ,  який  створює  пар ,  призначений  для  вдихання.
Маркетинг  виробників  вапорайзерів  насправді  сприяє    розвитку  нікотинової  
залежності ,  тому  що    в  складі    рідин  для  вейта  входить  нікотин  та  інші   отруйні
для  організму  речовини.
Нікотин  (нейротоксин  алкалоїдів)  формує – стійку  фізичну  та  психічну  залежність.  Вапорайзери  збільшують  ризик  розвитку  захворювань    органів  дихання.
Рідини  для  заправки  вапорайзерів  небезпечні ,  бо  містять :
•потужні  канцерогени  - нітроза мін  та  діетиленгліколь.  Вчені   довели,  що  їх
зміст  приблизно  в  десять  разів  більше ,  ніж  в  звичайних  сигаретах ;

•формальдегід – отруйне  та  високотоксичне  з’єднання  ,  отруєння  яким  може закінчитися    летальним  результатом ;
•ацетальдегід – канцероген ,  який  не  тільки  отруює  організм ,  а  й  формує  звикання (залежність)  до  паління ,  а  також  підвищує  ризик  розвитку  хвороби  Альцгеймера.
Міфи  про  безпечність  електронних  сигарет  безпідставні.
Міф 1.  Електронні  сигарети  безпечні  і  їх  можна  палити  замість  звичайних  сигарет.
Факт 1. Електронні  сигарети  небезпечні – їх  аерозолі  містять  високотоксичний  нікотин ,  інші  хімічні  токсини  та    канцерогени.  Склад  рідин  для  електронних
сигарет  не  регулюється    ніякими  стандартами.  Ви  ніколи  не  дізнаєтесь  чим  отруюєте  себе.
Міф 2. Електронні  сигарети  нешкідливі  для  оточуючих ,  їх  можна  курити  в  заборонених    для  паління  місцях.
Факт 2. Пари  що  випускаються  електронними  сигаретами  небезпечні  для  
оточуючих ,  в  тому  числі  для    вагітних  жінок.  Рідина  для  заправки  електронних
сигарет – сульфат   нікотину – потужний  нейротоксин ,  який   використовували  для  травлення    комах.
Міф 3.Електронні  сигарети  краще  від  будь  якої  терапії  можуть  допомогти  кинути  палити.
Факт 3.  Міжнародні  дослідження   показують,   що   застосовування  електронних  
сигарет  не    допомагає  курцям    відмовитись  від  куріння. 

Переважна  більшість  підлітків  ,  що  пристрастилися  до  вейпів (навіть  якщо
вони  без  нікотину) ,  в  подальшому  переходять  на  вживання  тютюну.  Не  кажучи
вже  про  те ,  що  без  належного  контролю  виробники  можуть  включати  до  складу
сумішей  вкрай  небезпечні  і  навіть    заборонені  речовини.  Батьки  повинні  знати
про  небезпечність  електронних  пристроїв  для  доставки  нікотину  та  оберігати  чад  від  нікотинової  залежності,    розповідаючи  дітям  про  вплив  шкідливих  звичок  та  
прививаючи  їм  здоровий  спосіб  життя.
Також   варто  пам’ятати ,  що  профілактичні  можливості  сім’ї  тим    сильніші,
чим  краще ,  спокійніше  та  стабільніше  вся  атмосфера   внутрісімейного   життя.
Справжня  сім’я  виникає  з  любові  і  дає  людині  щастя.  У  такій  сім’ї  діти  живуть  душевно  здоровими ,  гармонійно  розвиненими,  а  головне  захищеними  від  прийдешніх  труднощів  та спокус.Діагностика та профілактика раку шлунку
В теперішній час рак – одна з ведучих причин смерті у світі і він найближчим часом стане основною причиною летальності. Захворюваність на рак шлунку посідає 4-те місце у світі. В одному випадку з 50 у пацієнтів, які звертаються зі скаргами на розлади травлення, виявляють рак шлунку. Це захворювання має високий показник смертності. В 2017 році в Україні було зареєстровано 7669 випадків захворювання з них 5794 пацієнтів померли. Найчастіше рак шлунку виникає у чоловіків. 
Пухлина на ранніх стадіях не викликає специфічних симптомів і може сприйматися за звичайні «шлункові» скарги. Тому регулярне обстеження, особливо в групах підвищеного ризику, дозволяє виявляти його на ранніх стадіях та вчасно почати лікування.
До груп ризику відносяться наступні категорії пацієнтів:
•Чоловіки старше 50 років
•Жителі районів з підвищеним вмістом нітратів у ґрунті, воді та їжі
•Курці, особи які не регулярно вживають їжу
•Люди які надають перевагу копченим, смаженим стравам, солодощам, алкоголю
•Особи, родичі яких захворіли на рак
•Люди з хронічними захворюваннями шлунку
Специфічної профілактики раку шлунку немає. Зменшити ризик його виникнення допоможуть: відмова від шкідливих звичок, раціональне збалансоване харчування, профілактичні огляди в сімейного лікаря, гастроентеролога, онколога навіть за відсутності скарг.
Діагностика раку шлунку базується на ендоскопічних дослідженнях, що є основними діагностичними методами, які дають можливість виявити зміну слизової оболонки, (виразки, пухлини і т.д.) зсередини, а також дозволяє здійснити забір матеріалу для гістологічного дослідження (біопсія). Даний метод є «золотим» стандартом в діагностиці та лікуванні більшості захворювань шлунково-кишкового тракту. 
З 02 січня 2020 року в поліклініці КНП «Ніжинська ЦМЛ ім. М. Галицького»  на базі ендоскопічного кабінету проводяться дослідження згідно з усіма вимогами Національної служби здоров’я та відповідно до європейських стандартів. В своїй роботі лікарі використовують сучасний відеоендоскопічний апарат японського виробництва Pentax EG-2990K, який обладнаний  потужним процесором EPK-3000 та електрохірургічним блоком з аргоноплазмовим модулем для проведення операцій під час виконання ендоскопічних досліджень. 
За програмою ранньої  діагностики новоутворень від НСЗУ пріоритетним є обстеження пацієнтів групи ризику. Підставою для проведення дослідження є вік пацієнта (50 років і старше) та направлення від сімейного лікаря.
Якщо у вас або ваших близьких є тривожні симптоми або підозра на захворювання необхідно не зволікати та звернутися до вашого сімейного лікаря.

Підготував: Хуторний Д.О.


Лікарські засоби невідкладна допомога станом на 30.04.2020

Лікарські засоби невідкладна допомога станом на 21.04.2020

Лікарські засоби невідкладна допомога станом на 13.04.2020


16 березня 2020 р. в м. Ніжині працівниками медичної служби було проведено тренувальне навчання, щодо дій медичних працівників на випадок виявлення хворого (підозрілого) на коронавірусну інфекцію. В навчанні прийняли участь працівники КНП «Ніжинський міський ЦПМСД», КНП «Ніжинська ЦМЛ ім. М.Галицького», Ніжинського міськрайонного відділення ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України», Ніжинської  станції екстреної швидкої медичної допомоги.

 


Лікар сказав, що у Вас глаукома, що далі?

Профілактика захворювань опорно-рухового апарату у дітей

Лікарські засоби невідкладна допомога станом на 12.03.2020

Лікарські засоби невідкладна допомога станом на 05.03.2020

Лікарські засоби невідкладна допомога станом на 17.02.2020

Лікарські засоби невідкладна допомога станом на 10.01.2020 р.

Міжнародний день відмови від куріння


Шановні ніжинці! 

Адміністрація КНП "Ніжинський міський центр первинної медико-санітарної допомоги "  повідомляє, що управління сімейними амбулаторіями знаходиться за адресою вул.Успенська, 2 (доросла поліклініка)КНП «Ніжинський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» закликає мешканців міста звернутись до свого лікуючого лікаря та зробити вакцинацію проти дифтерії в кабінеті щеплення


Суїцид і його попередження

Комп'ютерний зоровий синдром

Лікарські засоби невідкладна допомога станом на 05.09.2019

Інформація про надходження і використання благолійних пожерт за ІІ квартал

Лікарські засоби невідкладна допомога

ЗВІТ ПО БЛАГОДІЙНИЙ ВНЕСКАМ

Лікарські засоби невідкладна допомога станом на 22.04.2019 р.

АНАЛІЗ діяльності Ніжинської центральної міської лікарні та демографічна ситуація м. Ніжина за І квартал 2019 року.

Лікарські засоби невідкладна допомога станом на 12.04.2019 р.

День діагностики меланоми

Лікарські засоби невідкладна допомога станом на 05.04.2019 р.

Лікарські засоби невідкладна допомога станом на 29.03.2019 р.

Алергічний кон’юнктивіт у дітей

Лікарські засоби невідкладна допомога станом на 19.03.2019 р.

Що варто знати про кір

Два основні завдання на 2019 рік

Лікарські засоби невідкладна допомога станом на 11.02.2019.

Що потрібно знати про глаукому

Лікарські засоби невідкладна допомога станом на 05.02.2019

Лікарські засоби невідкладна допомога станом на 25.01.2019

Про неможливість здійснювати прийом пацієнтів лікарями Кобизькою І.В. та Скаковським І.І. у зв’язку з проходженням курсів спеціалізації з 09.01.19-17.07.19 р.

Щодо припинення трудових відносин із лікарем з надання ПМД Зоценком В.М. та припинення дії декларацій

Лікарські засоби невідкладна допомога станом на 04.12.2019.

Найважливіше у трансформації охорони здоров'я за рік

Наркоманія

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман, МОЗ України та Нацслужба здоров’я презентували план трансформації медичної системи на 2019 рік

Лікарські засоби невідкладна допомога Станом  на 23.11.2018  

КНП «Ніжинський міський ЦПМСД» інформація про лікарів з якими можна заключити декларації станом на 22.11.2018 р.

Чому потрібно щорічно проводити туберкулінодіагностику дітям

Що ми повинні знати про ВІЛ-інфекцію СНІД 

КУРІННЯ – ШКІДЛИВА ЗВИЧКА, НЕГАТИВНИЙ ВПЛИВ НА ЗДОРОВ’Я

Глаукома дитячого віку.

одинадцятий номер Дайджесту змін в охороні здоров’я

14 листопада 2018 року – Всесвітній день боротьби з діабетом

Лікарські засоби невідкладна допомога станом на 09.11.18 р.

ШАНОВНІ НІЖИНЦІ! З метою реабілітації, лікування та оздоровлення запрошуємо Вас до водолікарні, що знаходиться у фізіотерапевтичному відділенні ЦМЛ ім.М.Галицького по вул.Шевченко 109/1.(зупинка Сільмаш)

КЗ «Ніжинський міський ЦПМСД» надає інформацію по заключеним деклараціям в розрізі амбулаторій сімейної сімейної медицини та лікарів станом на 19.10.2018р.

Діабетична ретинопатія чи це вирок

Лікарські засоби невідкладна допомога

КЗ «Ніжинський міський ЦПМСД»  надає інформацію по заключеним деклараціям в розрізі амбулаторій сімейної медицини та лікарів станом на 21.09.2018р.docx

Лікарські засоби

КЗ «Ніжинський міський ЦПМСД» надає інформацію по заключеним деклараціям в розрізі амбулаторій сімейної медицини та  лікарів станом на 14.09.2018р.

Дайджест змін в охороні здоров`я (вересень 2018) 

Залишки медичних препаратів по Ніжинській ЦМЛ ім..М.Галицького станом на 10.09.2018 року 

КЗ «Ніжинський міський ЦПМСД» надає інформацію по заключеним деклараціям в розрізі амбулаторій сімейної медицини та  лікарів станом на 07.09.2018р.

Список підписаних декларацій 

КЗ «Ніжинський міський ЦПМСД» надає інформацію по заключеним деклараціям в розрізі амбулаторій сімейної медицини та лікарів станом на 27.08.2018р.

КЗ «Ніжинський міський ЦПМСД» надає інформацію по заключеним деклараціям в розрізі амбулаторій сімейної медицини та лікарів станом на 17.08.2018р.

 КЗ «Ніжинський міський ЦПМСД» надає інформацію по заключеним деклараціям в розрізі  амбулаторій сімейної медицини та  лікарів станом на 13.08.2018р.У Ніжинській ЦМЛ ім. М. Галицького вперше проведена операція на судинах