Ніжин

Офіційний сайт Ніжинської міської ради

Автор світлини Денис Скороход
Всі розділи

Анонси:

LEAPs, LINK (Регіональний екологічний центр)

У березні 2016 року місто Ніжин було обрано учасником проекту «Місцеві плани дій в галузі довкілля та енергетики задля сталого розвитку, енергетичної диверсифікації та громадської активності громад України» (LEAPs), що заснований Державним Департаментом Сполучених Штатів Америки.

Регіональний Центр Екології, Науки, Технології та Охорони Здоров’я Державного Департаменту Сполучених Штатів Америки в партнерстві з Регіональним Екологічним Центром для Центральної та Східної Європи (РЕЦ) вже реалізували LEAPs проект у Полтаві, Черкасах та Івано-Франківську у 2015 році, у 2016 році проект втілюється в життя в Ніжині та Фастові. В межах цього проекту політики, представники бізнесу, науковці та лідери громадянського суспільства на муніципальному рівні спільно розроблять Місцевий план дій в галузі довкілля та енергетики (LEAPs).     

 Цілі даного проекту:

- Інтеграція екологічних та енергетичних питань в місцевих процесах планування;
- Підтримка сталого та раціонального використання природних ресурсів, в тому числі за рахунок підвищення енергоефективності;
- Формування громадянської участі та прозорості в прийнятті державою рішень.

Сама співпраця із проектом Місцевих Планів Дій в Галузі Довкілля та Енергетики  (LEAPs) є довгостроковою і передбачає декілька важливих кроків. Зокрема, забезпечення інституційної підтримки, створення робочої групи та призначення її координаторів, що вже зроблено. Далі містяни  визначилися із найбільш важливими для Ніжина екологічними проблемами:

-         проблема якості води;

-         проблема поводження з ТПВ;

-         висока енергозалежність та низька енергоефективність;

-         міське планування (відсутність рекреаційних (зелених) зон відпочинку);

-         проблема екологічної культури.

 На етапі розробки плану дій важливо визначитися з головною метою, на основі якої і будуть проставлятися цілі та продумуватися заходи для подальшої реалізації, а на етапі впровадження передбачених заходів мають залучатися різноманітні установи для реалізації передбачених завдань. Тут важливо до співпраці залучати різноманітні структури, в тому числі неурядові організації, а також донорів. Останнім етапом є моніторинг ситуації та представлення результату дій. Даний крок є завершальним, на чому і має завершитися співпраця міста із проектом LEAPs.

Зокрема, слід зазначити, що головне завдання проекту – допомогти в розробці плану дій та пошуку донорів для фінансування програм, які будуть створені для реалізації поставлених в ході співпраці завдань. Координатори ставили за мету навчити містян самостійно справлятися із певними проблемами екологічного характеру. Але не варто забувати, що організатори лише показали напрямок. Вони можуть допомогти місту зробити перші впевнені кроки до співпраці із міжнародною громадою. Все інше ніжинцям треба робити самостійно.

Місцевий план дій в галузі довкілля та енергетики м. Ніжина на 2017-2019 рр.

Аналітичний звіт про результати соціологічного дослідження

Демонстраційний проект із впровадження енергозберігаючих заходів у дошкільному навчальному закладі №25 м.Ніжина