Ніжин

Офіційний сайт Ніжинської міської ради

Автор світлини Денис Скороход
Всі розділи

Анонси:

Урядові матеріали

Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської обласної державної адміністрації, на виконання п.10 протоколу №4 позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 18.03.2020, інформує громадян та підприємств щодо тимчасового обмеження прийому фізичних осіб та представників суб’єктів господарювання фахівцями Департаменту на час карантинних заходів пов’язаних з епідемією коронавірусу.
Крім того, також необхідно зазначити, що на Урядовому порталі (за посиланням https://www.kmu.gov.ua/news/perelik-adminposlug-yaki-nadavatimutsya-v-cnap-pid-chas-karantinu) розміщено інформацію щодо переліку адмінпослуг, які надаватимуться в ЦНАП під час карантину.
Враховуючи те, що адмінпослуги, які надаються Департаментом, не відносяться до вищевказаного переліку і не є невідкладними, на виконання п.2.3 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)», з дня оголошення карантину зупиняється перебіг строків звернення за отриманням адміністративних та інших послуг та строків надання цих послуг, визначених законом. Від дня припинення карантину перебіг цих строків продовжується з урахуванням часу, що минув до його зупинення.


ДиректорКатерина САХНЕВИЧ


КОНСТИТУЦІЙНИЙ ПРОЦЕС В УКРАЇНІ: політико-правові аспекти (Бюлетень інформаційно-аналітичних матеріалів)

Звіт про роботу уряду за 2018 рік у цифрах і фактах 

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №392/2018 Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 26 листопада 2018 року «Про внесення зміни до рішення Ради національної безпеки і оборони України від 26 листопада 2018 року «Щодо надзвичайних заходів із забезпечення державного суверенітету і незалежності України та введення воєнного стану в Україні»


Усе про коронавірус — на урядовій сторінці

Кабінет Міністрів України створив спеціальну інформаційну сторінку з усією актуальною інформацією про коронавірус COVID-2019 в Україні.
Про це повідомив у своєму Telegram-каналі Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук: «… в Україні зафіксовано перший випадок захворювання, спричиненого новим коронавірусом. Наголошую, держава готова оперативно реагувати й надавати кваліфіковану медичну допомогу. Прошу зберігати спокій та отримувати інформацію лише з офіційних джерел. Уряд створив спеціальну інфосторінку з усією актуальною інформацією».
На цій сторінці зібрана інформація про готовність України до спалаху коронавірусу, про застережні заходи, шляхи передачі захворювання та інше.
Зокрема, зазначається, що захворювання, викликане новим коронавірусом, не можна називати «смертельним», адже летальність складає 3,3%.
Вразливими до вірусу вважаються люди похилого віку, медпрацівники, особи, які мали контакт із хворими, та ті, у кого слабкий імунітет.
Щоб захистити себе від коронавірусу, рекомендується часто мити руки, повноцінно харчуватися, мати здоровий сон, займатися фізичними вправами, підтримувати водний баланс організму, не їсти сирого м’яса.
Більше інформації за посиланням.
Нагадаємо, в Україні зареєстрований один випадок захворювання на COVID-19. Хворий госпіталізований 29 лютого. Недуга виявлена у чоловіка, який у лютому відвідував Італію. Всі контактні особи знаходяться під наглядом лікарів-епідеміологів. Зразки аналізів відправлені до ВООЗ.
 
Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ КОНСУЛЬТУЄ В РАМКАХ ПРОЄКТУ «Я МАЮ ПРАВО!»: 
про порядок усиновлення

Що таке усиновлення?
Згідно з українським законодавством усиновлення  - це прийняття усиновлювачем у свою сім'ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду, крім випадку усиновлення дитини, яка є громадянином України, але проживає за межами України (в цьому випадку усиновлення здійснюється в консульській установі або дипломатичному представництві України).  

Хто підлягає усиновленню?
Усиновленню підлягають діти, які перебувають на обліку як:  
•діти-сироти;
•діти, позбавлені батьківського піклування;
•діти, батьки яких дали згоду на усиновлення.

Хто може бути усиновлювачем? 
Законодавством України визначено коло осіб, які можуть бути усиновлювачами:
•дієздатна особа віком не молодша 21 року, за винятком, коли усиновлювач є родичем дитини;
•особа має бути старша за дитину  не менш як на 15 років. У разі усиновлення повнолітньої особи різниця у віці не може бути меншою, ніж 18 років;
•подружжя;
•особи, які проживають однією сім'єю; 
•якщо дитина має лише матір або лише батька, які у зв'язку з усиновленням втрачають правовий зв'язок з нею, усиновлювачем дитини може бути один чоловік або одна жінка.

При цьому кількість дітей, яку може усиновити один усиновлювач, необмежена.

Чи є якісь переваги у праві на усиновлення?
Так, переважне право над іншими усиновити дитину має громадянин України, в сім'ї якого виховується дитина; який є родичем дитини; якщо усиновлювачем є чоловік матері або дружина батька дитини; якщо особа усиновлює одразу кількох дітей, які є братами та/або сестрами. 
Крім того,  переважне право на усиновлення дитини має подружжя.

Як стати на облік потенційним усиновлювачам? 
Облік громадян України, які постійно проживають на території України і бажають усиновити дитину, здійснює служба у справах дітей.  Щоб стати на облік потенційним усиновлювачам 
потрібно подати: 
•заяву про взяття на облік як  кандидатів в усиновлювачі;  
•копію паспорта або іншого документа, що посвідчує особу заявника;
•довідку про заробітну плату за останні 6 місяців або копія декларації про доходи за попередній календарний рік, засвідчена органами ДФС;
•копію свідоцтва про шлюб  (якщо заявники перебувають у шлюбі);
•висновок про стан здоров'я кожного заявника;  
•засвідчену нотаріальну письмову згода другого з подружжя на усиновлення дитини (у разі усиновлення дитини одним з подружжя);
•довідку про наявність чи відсутність судимості для кожного заявника, видана територіальним центром з надання сервісних послуг МВС; 
•копію документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням.

Що робить служба у справах дітей?
Служба у справах дітей протягом 10 робочих днів після надходження заяви та всіх документів перевіряє їх на відповідність вимогам законодавства,  проводить бесіду із заявниками,  складає акт обстеження житлово-побутових умов заявників, розглядає питання про можливість заявників бути усиновлювачами та готує відповідний висновок. У разі надання позитивного висновку ставить заявників на облік кандидатів в усиновлювачі. 
Після знайомства та встановлення контакту з дитиною кандидати в усиновлювачі звертаються до служби у справах дітей із заявою про бажання усиновити дитину. Служба у справах дітей готує висновок про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини. Висновок подається в суд разом з іншими документами.

На що ще потрібно звернути увагу?
Усиновлення дитини здійснюється за письмовою згодою: батьків дитини, засвідченою нотаріально, піклувальників, опікунів або закладу охорони здоров’я чи навчального закладу, де перебуває дитина. Також усиновлення здійснюється і за згодою самої дитини, якщо вона досягла такого віку та рівня розвитку, що може її висловити
У разі відсутності дозволу опікуна, піклувальника на усиновлення дитини, така згода може бути надана органом опіки та піклування. 
Суд своїм рішенням може постановити  проведення усиновлення без згоди опікуна, піклувальника або органу опіки і піклування,  якщо буде встановлено, що усиновлення дитини відповідає її інтересам.
Якщо на обліку для можливого усиновлення перебувають рідні брати та сестри, вони не можуть бути роз'єднані при їх усиновленні. 
За наявності обставин, що мають істотне значення, суд за згодою органу опіки та піклування може постановити рішення про усиновлення когось із них або усиновлення їх різними особами.

Як звернутися до суду?
Особа, яка бажає усиновити дитину, подає до суду заяву про усиновлення.  Також до заяви додаються:
•копія свідоцтва про шлюб, а також письмова згода на це другого з подружжя, засвідчена нотаріально, - при усиновленні дитини одним із подружжя;
•медичний висновок про стан здоров’я заявника;
•довідка з місця роботи із зазначенням заробітної плати або копія декларації про доходи;
•документ, що підтверджує право власності або користування жилим приміщенням;
•інші документи, визначені законодавством.
Судові витрати, пов’язані з розглядом справи про усиновлення, сплачуються  заявником.
*Заява про усиновлення може бути відкликана до набрання чинності рішення суду про усиновлення.

Чи можна змінити прізвище та ім’я дитини після усиновлення?  
За окремим клопотанням заявника, суд вирішує питання про зміну імені, прізвища та по батькові, дати і місця народження усиновленої дитини. Однак, дата народження дитини може бути змінена не більш, як на 6 місяців.

Здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей
Нагляд за умовами проживання і виховання усиновлених дітей здійснюється службами у справах дітей за місцем проживання усиновлювачів до досягнення ними 18 років.
Крім того, щороку протягом перших 3-х років після усиновлення дитини перевіряються  умови її проживання та виховання. В подальшому така перевірка здійснюватиметься один раз на 3 роки до досягнення дитиною 18 років.

Куди звертатися за більш детальною консультацією та роз’ясненнями?
Якщо у вас залишились питання з цього приводу, будь ласка, телефонуйте до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213 103, цілодобово та безкоштовно в межах України. В центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги по всій країні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий захист.


ДФС запустила для тестування E-Receipt

E-Receipt – у тестовій дії. ДФС забезпечено функціонування інформаційної системи E-Receipt, що розробляється службою в рамках реалізації експериментального проекту, розпочатого Мінфіном відповідно до постанови Кабміну щодо реєстрації та експлуатації новітніх моделей програмних та/або програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій.

Для тестування пропонується безплатне клієнтське програмне забезпечення (інсталяційний пакет) для операційних систем Windows та Android, що розміщене за посиланням: http://217.76.198.145/E-Receipt. Наступним етапом буде розробка програмного забезпечення для операційної системи IOS.

Для реєстрації кас та касирів у приватній частині Електронного кабінету створено електронний сервіс «Експериментальний проект РРО».

Даний сервіс надає можливість платникам обрати із запропонованого списку господарську одиницю, де розміщено касу, пілотний проект, у якому вона візьме участь, та зареєструвати в режимі он-лайн касу та касирів.

Для того, щоб розпочати роботу з касою необхідно відкрити зміну, сформувати електронний чек.

Формування електронного чеку здійснюється за допомогою довідника номенклатури товару, який необхідно заповнити до початку роботи з касою відповідно до інструкції користувача, що розміщена за посиланням: http://217.76.198.145/E-Receipt.

Інструкція користувача щодо роботи з сервісом в Електронному кабінеті розміщена в меню «Допомога».

У разі виникнення питань під час тестування, а також пропозицій (зауважень) щодо роботи електронного сервісу, пропонуємо надсилати листи на поштову адресу: infozvit@sfs.gov.ua.

За результатами тестування інформаційної системи E-Receipt ДФС буде подано до Мінфіну пропозиції щодо участі у експериментальному проекті у порядку, визначеному постановою № 472.

Крім того, ДФС реалізовано і електронний сервіс, який дозволяє покупцеві товарів (послуг) здійснювати пошук та перегляд фіскального  касового чеку, що  формується  як традиційними реєстраторами розрахункових операцій, так і електронний фіскальний чек, створений новітніми РРО.

Сервіс знаходиться у відкритій частині  Електронного кабінету, доступ до якої здійснюється в режимі реального часу (24/7/365) без ідентифікації особи за посиланням: cabinet.sfs.gov.ua/cashregs/check.

Для пошуку та перегляду фіскального касового чеку необхідно ввести:

фіскальний номер РРО дату та час видачі чеку (для традиційних РРО).

Пошук електронного чеку здійснюється за його фіскальним номером та датою. Якщо ви не знайшли свого е-чека в системі, зробіть його фото та надішліть за адресою infozvit@sfs.gov.ua. ДФС буде вивчено причину, через яку електронний чек не потрапив до системи та вжито відповідних заходів.

Запрошуємо взяти участь у тестуванні зазначеного електронного сервісу.

Довідково: E-Receipt-нова інформаційна система реєстрації та обліку реєстраторів розрахункових операцій, що передбачатиме оnline реєстрацію пристроїв без подання до контролюючих органів будь-яких паперових документів та не потребуватиме абонентської плати за користування нею.

Електронний чек генеруватиметься, реєструватиметься в системі ДФС і доповнюватиметься QR-кодом, після чого передаватиметься на пристрій.

Інформація про фіскальний номер чеку та його QR-код зберігатиметься в e-Receipt та буде доступною для перегляду в Електронному кабінеті платника як платником, так і покупцем.

 Платникам Ніжинської ОДПІ відшкодовано 155 мільйонів гривень ПДВ

Ніжинська ОДПІ ГУ ДФС у Чернігівській області повідомляє, що протягом 9 місяців 2018 року платникам податку на додану вартість (далі ПДВ) м. Ніжина, а також Ніжинського, Бобровицького, Носівського, Борзнянського та Козелецького районів відшкодовано з державного бюджету 155,7 млн. грн., що на 16,6 млн. грн. менше, ніж за відповідний період минулого року.

 Найбільшу частку повернутих на рахунки платників податків сум ПДВ зафіксовано по м. Ніжину – 60,9 млн. грн. або 39 відс., по Бобровицькому району – 59,2 млн. грн. або 38 відс., по Ніжинському району – 14,6 млн. грн. або 11 відс. та Козелецькому району – 15,5 млн. грн. або 9,9 відс.

Оптова торгiвля зерном, необробленим тютюном, насінням i кормами для тварин; виробництво олiї та тваринних жирів; перероблення молока, виробництво масла та сиру; вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур i насіння олійних культур та виробництво неметалевих мінеральних виробів – такі основні види діяльності найбільших підприємств – одержувачів бюджетного відшкодування м. Ніжина.

Офіційну інформацію щодо платників ПДВ та відшкодованих їм сум з державного бюджету можна дізнатись на веб-сайті Міністерства фінансів України за посиланням https://www.minfin.gov.ua/reestr.

 Надходження ПДФО та військового збору за 3 квартали 2018 року

 

Протягом дев`яти місяців 2018 року платниками м. Ніжина, а також Ніжинського, Козелецького, Носівського, Бобровицького та Борзнянського районів (Ніжинська ОДПІ та її відділення) сплачено понад 593 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), в тому числі до місцевих бюджетів 441,6 млн. грн. (приріст до відповідного періоду минулого року становить 93,7 млн. грн.. або 26,9%) та 151,4 млн. грн. до державного бюджету (приріст до надходжень за січень-вересень 2017 року складає 31,1млн. грн. або 25,9%).

За січень-вересень 2018 року платниками м. Ніжина, а також Ніжинського, Козелецького, Носівського, Бобровицького та Борзнянського районів перераховано до державного бюджету 45,5 млн. грн. військового збору, що на 9,8 млн. грн. або 27,5% більше надходжень за відповідний період 2017 року.

Сплата ПДФО у вересні 2018 року платниками Ніжинської ОДПІ та її відділень до місцевих бюджетів становить 49,9 млн. грн., до державного бюджету 17,1 млн. грн.

Надходження військового збору до державного бюджету у вересні поточного року – 5,2 млн. грн., приріст до відповідного періоду минулого року 1,0 млн. грн. або 15,5%.

Податок на доходи фізичних осіб посідає провідне місце у формуванні фінансових ресурсів місцевих бюджетів в Україні, адже від його обсягу значною мірою залежать фінансові можливості місцевого самоврядування щодо виконання власних повноважень та створення умов для забезпечення життєво важливих потреб та законних інтересів населення.

Уряд запровадив прозорі аукціони для продажу дозволів на видобуток газу

Уряд запропонував програму «Україна без контрабанди»

Держава розпочинає платити поліклінікам та амбулаторіям за кожного пацієнта

Уряд запропонував програму «Україна без контрабанди» 

Нові міфи про субсидії перебування за кордоном більш ніж 60 днів, дарування чи успадкування майна, сплата ЄСВ

Уряд посилює захист бізнесу від пресу силовиків

Що потрібно знати абітурієнтам 2018 року 

Контроль ремонтів доріг: усі порушення усуваються виконавцями 

Соціальні послуги стають ближчими до людей 

Нова школа: що потрібно знати батькам першокласників

Бренд України – залучення інвестицій і відкриття країн світу 

Сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи можуть подавати заявки на отримання фінансової підтримки

Уряд зобов`язав повернути державі частку невикористаних субсидій

Уряд запускає прозоре й ефективне роздержавлення держпідприємств

Уряд оновлює програму надання субсидій більш справедливо та адресно 

47 мільярдів гривень на дороги: що буде побудоване в Україні за ці кошти

Підсумки двох років роботи Уряду Володимира Гройсмана 

В області рятувальники перевірять понад тисячу громадських закладів

Підвищені пенсії військовослужбовцям почнуть виплачувати вже наприкінці березня