Ніжин

Офіційний сайт Ніжинської міської ради

Автор світлини Денис Скороход
Всі розділи

Анонси:

Інформаційні повідомлення..

Чергове засідання Громадської ради

5 лютого відбулося засідання громадської ради при виконавчому комітеті Ніжинської міської ради під керівництвом голови громадської ради Володимира Дорохіна. На засідання були запрошені секретар міської ради Валерій Салогуб, начальник управління праці та соціального захисту населення Валентина Кулініч, заступник начальника Ніжинського відділу поліції ГУНП в Чернігівській області Олександр Чепурний, начальник сектора моніторингу Ніжинського відділу поліції ГУНП в Чернігівській області Інна Музиченко, почесний громадянин міста Ніжина Михайло Харчук.

Члени громадської ради зустрілися з представниками правоохоронних органів міста та начальником управління праці та соціального захисту населення Валентиною Кулініч. Володимир Дорохін зачитав звіт про діяльність громадської ради за 2018 рік. Ознайомитися із звітом можливо за посиланням: http://www.nizhynrada.gov.ua/article/1428/gromadska-rada-2018-2020.html.

Під час засідання присутні обговорили проблемні питання, які стосуються боротьби з гральним бізнесом, самогоноварінням, кібер-атаками та намітили подальші плани по їх вирішенню.

Валентина Кулініч проінформувала членів громадської ради щодо системи монетизації субсидій. Протягом жовтня 2018 року – січня 2019 року до управління праці та соціального захисту населення  надійшло 6 421 звернення з питань призначення субсидій. Кількість домогосподарств, яким призначено субсидію за звітний період, складає 10 334 домогосподарств. З метою призначення субсидій проведено 16 засідань комісії з призначення державних соціальних допомог, на яких було розглянуто 2580 заяв громадян (це 40% від кількості домогосподарств, які звернулися, та 25% від кількості, які отримують субсидію). Видано повідомлень про призначення субсидії - 14 127 громадянам. Також надала детальну інформацію про новації у призначенні субсидій та відповіла на запитання присутніх щодо соціальної допомоги особам, які не мають стажу роботи, призначення виплат дітям-війни, сплати обов’язкового платежу субсидії за комунальні послуги. Детальніше за посиланням: http://nizhynrada.gov.ua/news/4052/pro-priznachennya-subsidy-za-onovlenimi-pravilami.html

По закінченню засідання Володимир Дорохін запропонував скласти плани роботи головам комітетів громадської ради та подати на затвердження.

Відділ інформаційно-аналітичної роботи 

та комунікацій з громадськістю
Уряд затвердив план заходів на 2018 рік з реалізації Стратегії комунікації у сфері європейської інтеграції на 2018—2021 роки, розроблений Держкомтелерадіо.

Основною метою плану заходів є підвищення рівня підтримки громадянами України державної політики у сфері європейської інтеграції. З огляду на це завдання планом передбачено проведення низки інформаційних кампаній у контексті європейської інтеграції з формування обізнаності громадян щодо ведення бізнесу, освітніх і наукових преференцій, підтримки розвитку сфери культури.

Виконання плану заходів, на думку експертів, допоможе  створити нові формати комунікацій між представниками центральних органів виконавчої влади та засобів масової інформації, неурядовими структурами щодо поступу в європейській інтеграції.

Реалізація розпорядження Уряду здійснюватиметься за рахунок і в межах бюджетних призначень, передбачених Держкомтелерадіо у Державному бюджеті України на 2018 рік за бюджетною програмою 1701390 “Здійснення заходів з питань європейської та євроатлантичної інтеграції в інформаційній сфері”.

Також передбачається залучення фінансових ресурсів вітчизняних і міжнародних бізнесових структур, фондів, неурядових організацій тощо.
 

Засідання ініціативної групи 

14 березня відбулося засідання ініціативної групи по формуванню Громадської ради при Виконавчому комітеті Ніжинської міської ради. Відбулось узгодження вимог до майбутніх представників, які будуть входити до складу громадської ради.  Як відомо, до складу громадської ради можуть бути обрані представники громадських об’єднань, релігійних, благодійних організацій, творчих спілок, професійних спілок та їх об’єднань, асоціацій, організацій роботодавців та їх об’єднань, недержавних засобів масової інформації, які зареєстровані в установленому порядку і провадять діяльність на території України. Склад громадської ради формується на установчих зборах шляхом рейтингового голосування за осіб, які особисто присутні на установчих зборах та кандидатури яких внесені інститутами громадянського суспільства.

Перелік документів необхідних для розгляду кандидатури до громадської ради:

1.      Заява у довільній формі, підписана уповноваженою особою керівного органу інституту громадського суспільства;

2.   Рішення, прийняте у порядку, встановленому установчими документами інституту громадянського суспільства, про делегування для участі в установчих зборах представника, який одночасно є кандидатом на обрання до складу громадської ради;

3.     Біографічна довідка делегованого представника інституту громадянського суспільства із зазначенням його прізвища, імені, по батькові, посади, місця роботи, посади в інституті громадянського суспільства, контактної інформації;

4.    Копія виписки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій та витяг із статуту (положення) інституту громадянського суспільства щодо цілей і завдань його діяльності, засвідчені в установленому порядку;

5.      Згода на обробку персональних даних;

6.       Інформація про результати діяльності інституту громадянського суспільства протягом року до дня подання заяви;

7.      Відомості про місцезнаходження та адресу електронної пошти інституту громадянського суспільства, номер контактного телефону.

Прийом заяв розпочинається з 19 березня 2018 р. та закінчується 17 квітня 2018 р. Документи подавати до відділу інформаційно-аналітичної та комунікацій з громадськістю роботи Виконавчого комітету Ніжинської міської ради (каб. 65). За довідками звертатись за телефоном 068-23-77-000 Величко Л.М.Ініціативній групі з підготовки

установчих зборів громадської ради

при виконавчому комітеті

Ніжинської міської ради

_______________________________

                     (П.І.Б.)

 

_______________________________

 

_______________________________

 

 Заява

 

       Прошу вважати мене учасником установчих зборів громадської ради при виконавчому комітеті Ніжинської міської ради, як делегованого від

               _______________________________________________________________________

                                      (вказати інституту громадянського суспільства)

 

                  До заяви додаю:

1. Рішення, прийняте у порядку, встановленому установчими документами інституту громадянського суспільства, про делегування для участі в установчих зборах представника, який одночасно є кандидатом на обрання до складу громадської ради;

2. Біографічна довідка делегованого представника інституту громадянського суспільства із зазначенням його прізвища, імені, по батькові, посади, місця роботи, посади в інституті громадянського суспільства, контактної інформації;

3.  Копія виписки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій та витяг із статуту (положення) інституту громадянського суспільства щодо цілей і завдань його діяльності, засвідчені в установленому порядку;

4.  Згода на обробку персональних даних;

5.  Інформація про результати діяльності інституту громадянського суспільства протягом року до дня подання заяви;

6.  Відомості про місцезнаходження та адресу електронної пошти інституту громадянського суспільства, номер контактного телефону.

 

           ____________________________                                    __________________________

 

                              Дата                                                                                    Підпис


День пам’яті героїв Крут

29 січня українська громадськість відзначає День пам’яті героїв Крут. 97 років тому молоді захисники Української Народної Республіки власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху.

Сьогодні  представники Громадської ради при виконавчому комітеті Ніжинської міської ради та Молодіжного парламенту поклали квіти до пам'ятного Хреста Героям Крут та вшанували  пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

В цей день, на згадку про всіх полеглих за свободу України у міському Будинку культури відбувся творчий вечір "Герої не вмирають".

11111111

22222


Cтан безпеки на залізничному вокзалі

Засідання круглого столу було ініційовано Громадською радою при виконавчому комітеті Ніжинської міської ради та за підтримки міського голови Анатолія Лінника.

Були присутні представники більш ніж 40 громадських організацій, керівництво міста, представники Південно-Західної залізниці, представники ніжинських ЗМІ.

Голова Громадської ради Дорохін В.Г. відкрив засідання і попросив присутніх вшанувати хвилиною мовчання відому в Ніжині співачку – лауреата Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів Оксану Гриценко (23 роки), яка трагічно загинула на залізничному мосту в наслідок зупинки серця 30.10.2014 року.

Було наголошено, що загально відомі незручності пересування пасажирів на залізничному вокзалі станції «Ніжин» і трагічна статистика на залізничному мосту (а це вже четвертий трагічний випадок за останній рік) призводять до стрімкого зростання напруженості серед населення Ніжина. Саме тому актуальність негайного вірішення даної пробеми є першочерговою.

Володимир Гранлісович Дорохін надав слово ініціатору розгляду питання про стан безпеки на залізничному вокзалі члену Громадської ради Богдану О.Р. У своїй промові Олександр Романович наголосив, що громадяни обурені реконструкцією вокзалу яка фактично порушує права людини на гідне життя. Замість забеспечення належних умов пересування пасажирів створено незручність і небеспеку пересування. Оскільки існує залізниця, повинні бути вільні та відносно комфортні доступи до платформ і це є великою потребою для пасажирів і мешканців міста. Потрібно не ускладнювати а покращувати і так нелегке життя нашого народу.  

Далі слово отримав заступник начальника відділу відокремленого підрозділу дирекції залізничних перевезень Козяр Р.В. В своєму слові Руслан Віталійович повідомив, що Південно-Західна залізниця завжди турбується про безпеку пасажирів на залізних коліях. Однак, існують правила, які забороняють переходи пасажирів через залізничні колії і регламентують переходи через мости та підземні переходи. Для людей з обмеженими можливостями пересування існує можливість скористатись переходом через колії, попередньо звернувшись до відповідального працівника.

Промова предстанвика дирекції залізничних перевезень викликала жваву дискусію. У обговоренні даної проблеми із запитаннями та пропозиціями до працівника залізниці виступили:

– члени Громадської ради при виконавчому комітеті Ніжинської міської ради: Коробка І.М. (командир САЗ), Разнован Г.І. (заступник головного лікаря Ніжинської міської лікарні), Дмитренко Л.М. (голова комісії з правового контролю, територіальної безпеки, правозахисту населення, громадського порядку), Щокіна В.М. (з питань охорони здоров`я, збереження довкілля, сім`ї, молоді, фізкультури та спорту, здорового способу життя), Величко Л.М. (голова комісі з питань освіти, культури, охорони історичної спадщини та духовності)та ін.;

-члени виконавчого комітету Ніжинської міської ради: Мороз О.С., Щекотіхін В.В.;

-заступники міського голови Алєксєєнко І.В., Олійник Г.М., Осадчий С.О.;

-депутати Ніжинської міської ради: Білоусенко М.В. Походня А.О., Шалай О.В.

В обговоренні також приймали участь представники інших громадських організацій (Булигін М.М. (голова Громадської організації “Ніжинське Антикорупційне Бюро”), Сокол Н.В.(член народної ради Ніжинщини), Волосянкін І.М. (журналіст Інтернет видання «Уездные Новости»), голова ради голів вуличних комітетів  Бакумович М.П., начальник станції „Ніжин” Чайка Ю.К. та представники ЗМІ.

Всіма виступаючими акцентувалась увага на відсутності належних умов пересування пасажирів та висловлювалась пропозиція розглянути можливість відновлення регульованого переходу через 1,2,3,4 колії.

У процесі обговорення медичними працівниками та МНС особливо гостро було наголошено, що у процесі реконструкції були порушенні нормативні положення щодо беспеки пасажирів. А саме:

–неможливості швидкої евакуації пасажирів у разі надзвичайної ситуації (з 5-ї платформи та пішохідного моста);

–неможливості доступу швидкої медичної допомоги до 5-ї платформи.

Обговорення виявило і можливу небезпеку радикальних дій населення у разі невірішення існуючої проблеми.

Обговорення тривало 1,5 години.

Підвів підсумки круглого столу міський голова Лінник А.В. Він проаналізував результати усіх обговорень та запропонував конкретні пропозиції до керівництва Південно-Західної залізниці щодо вирішення даної проблеми.

У пропозиціях було наголошено на необхідності побудови підземного переходу на станції «Ніжин» відповідно до існуючих нормативів щодо станцій даного типу. Але найбільш оптимальними варіантами врегулювання даної проблеми у короткій перспективі (перш за все у фунансовому відношенні) є такі:

– відкриття переходу та встановлення приміської каси продажу квитків зі сторони автостанції, що значною мірою зніме проблему переходів через заліничний міст та 1, 2,3, 4 колії;

– забеспечення переходу через 1,2,3,4 колії шляхом регульованого відкриття та зактиття переходу (вручну або автоматично).

Громадськість підтримала пропозиції а заступник начальника відділу відокремленого підрозділу дирекції залізничних перевезень Козяр Р.В. пообіцяв довести до відома свого керівництва пропозиції ніжинців та у дво-тижневий термін розглянути шляхи вирішення даної проблеми і при необхідності забезпечити додаткову зустріч керівництва Південно-Західної залізниці з громадскістю Ніжина.

096


Громадська рада завжди відкрита до співпраці

Можна без перебільшення констатувати, що події, які відбуваються в Україні протягом останнього року кардинально впливають на самосвідомість громадян. Сьогодні стрімко народжуються нові партії, громадські організації, асоціації тощо. Багато з інститутів громадянського суспільства інтегруються в більш широкі громадські об’єднання, створюючи тим самим потужний професійно-кваліфікаційний потенціал, який на громадських засадах „не словом а ділом” готовий робити свій внесок у розбудову нової держави.

Одним із таких об’єднань є Громадська рада при виконавчому комітеті Ніжинської міської ради, до складу якої увійшли 30 представників громадських організацій офіційно зареєстрованих у місті Ніжині. Кожен із членів Громадської ради є високо професійним фахівцем у відповідній галузі і входить до складу профільної постійно діючої комісії.  

Громадська рада є постійно діючим колегіальним виборним консультативно-дорадчим органом, утвореним у відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 року № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики».

У відповідності до Положення про Громадську раду її основними завданнями є:

- створення умов для реалізації громадянами конституційного права на участь в управлінні державними справами на місцевому рівні;

- здійснення громадського контролю за діяльністю виконачого комітету Ніжинської міської ради;

- сприяння врахуванню виконавчим комітетом Ніжинської міської ради громадської думки під час формування та реалізації державної політики на місцевому рівні.

2 – го жовтня 2014 року відбулося чергове засідання Громадської ради, де розглядались дуже важливі для мешканців Ніжина питання.

У засіданні взяли участь міський голова Лінник А.В., заступник міського голови Алєксєєнко І.В. та представники громадськості.

Першим до розгляду Громадської ради було запропановано питання „Про створення належних умов пересування пасажирів на залізничному вокзалі”. Актуальність цього питання пов’язана з відновленням переходу та облаштуванням проходу в установлених місцях на коліях залізничного вокзалу м. Ніжина. Для його рішення направлені запити та пропозиції до начальника залізниці Чайки Ю.К. та відповідних профільних служб міськвиконкому, але відповіді, які отримали, аж ніяк не вирішують проблему. Члени Громадської ради заслухали виступ Богдана О.Р., який дав принципову оцінку відповіді начальника залізничної станції Ніжин на звернення від Громадської ради. Відбулася жвава і принципова дискусія, результатом якої прийнято рішення у найближчий час організувати круглий стіл із запрошенням до участі  повноважних представників місцевого органу самоуправління, посадових осіб Південно-Західної залізниці, представників ЗМІ (як регіонального так і центрального телебачення) та громадськості міста.

  За поданням постійної комісії з правового контролю, територіальної безпеки, правозахисту населення, громадського порядкуобговорювались проблеми пов’язані з організацією та проведенням загальноміських тренувань з цивільного захисту населення на випадок військової загрози. У результаті обговорення запропановано міському голові при підготовці до таких тренувань залучити відповідні служби та організації найбільших підприємств і установ міста під керівництвом відділу цивільного захисту населення при Ніжинському виконкомі.

Досить дискусійним виявилось обговорення програми дій по оздоровленню і контролю над владою та інфраструктурою Ніжинщини, яка у вигляді пропозиції надішла від Громадської організації «Ніжинське Антикорупційне Бюро». Були висловлені деякі зауваження та побажання до змісту запропонованої програми та узгоджені відповідно до існуючого Положення про Громадську раду її фунціональні можливості та завдання. В той же час наголошено на необхідності створення умов для реалізації громадянами конституційного права по здійсненню громадського контролю. Для цього прийнято рішеня створити постійно діючу робочу групу, до якої увійшли по два представника з кожної із постіних комісій Громадської ради.  Головою робочої групи обраний Дмитренко О.М. Основними завданнями робочої групи визначено: здійснювати громадський контроль за врахуванням виконавчого комітету Ніжинської міської ради пропозицій та зауважень громадськості, а також дотриманням ним нормативно-правових актів, спрямованих на запобігання та протидію корупції; проводити відповідно до антикорупційного законодавства  громадську експертизу проектів нормативно-правових актів.

Громадська рада функціонує прозоро і завжди відкрита до співпраці у вигляді аргументованих пропозицій, які мають на меті підвищення ефективності у розбудові нашого міста, подолання корупції та вирішення соціальних питань.

8204

Голова Громадської ради

Дорохін В.


Громадська рада в дії

Відповідно до розпорядження міського голови Лінника А.В. від 18.06.2014 р. №106 створено громадську ради при виконавчому комітеті Ніжинської міської ради у складі 34 представників інститутів громадянського суспільства.

Обрано голову громадської ради – Дорохіна Володимира Гранлісовича. Обрано заступників голови громадської ради (вони ж і голови постійних комісій):

І. Дмитренка Олександра Миколайовича – голова постійної комісії з правового контролю, територіальної безпеки, правозахисту населення, громадського порядку.

ІІ. Науменка Миколу Миколайовича – голова постійної комісії з питань економіки, підприємництва, будівництва, транспорту, житлово-комунальних та земельних відносин.

ІІІ. Щокіну Валентину Миколаївну – голова постійної комісії з питань охорони здоров`я, збереження довкілля, сім`ї, молоді, фізкультури та спорту, здорового способу життя.

IV. Величко Людмилу Миколаївну – голова постійної комісії з питань освіти, культури, охорони історичної спадщини та духовності.

V. Білоусенка Максима Валерійовича – голова секретаріату Громадської ради.

Але за час формування керівного складу відбулися зміни у складі громадської ради. Четверо представників інститутів громадянського суспільства написали зави про вихід із складу громадської ради.

На даний час голови постійних комісій та їх члени працюють над розробленням плану роботи громадської ради при виконавчому комітеті Ніжинської міської ради.

 Відділ інформаційно-аналітичного

забезпечення та комунікацій з громадськістю

 


 

12  лютого 2014 року відбулись установчі збори по створенню громадської ради при виконавчому комітеті Ніжинської міської ради. В зборах взяли участь 29 представників інститутів громадянського суспільства. За результатами голосування  створена громадська рада  в кількості 35 представників.

 

123

Громадська рада - повноцінний партнер влади

Протягом останніх місяців члени громадської ради працюють над розробленням проекту положення  громадської ради, що містить опис структури та вимоги до формування керівного складу  громадської ради, відомості про власний регламент, взаємовідносини громадських радників з представниками органів місцевого самоврядування та інші питання роботи ради.

Під час зустрічі з секретарем міської ради Анатолієм Лінником представники інститутів громадянського суспільства висловили свої пропозиції щодо якісної роботи громадської ради та її напрямків, бажання вирішувати конкретні завдання для рідного міста. Прозвучали болючі питання, які непокоять громаду, а саме: засміченність міста, вивіз сміття, спалювання в приватному секторі, культурна свідомість ніжинців, соціально-політична ситуація в Україні.

Звертаючись до членів громадської ради, секретар міської ради Анатолій Лінник висловив власне бачення рівноправного, конструктивного партнерства у вирішенні питань місцевого значення, запросив долучитися до вивчення громадської думки про доступність медичної допомоги, яка надається у бюджетних медичних закладах та шляхи реформування медичної галузі; про систему дошкільної та шкільної освіти, оптимізацію навчальних закладів, пообіцяв надавати всіляку допомогу та підтримку ініціативам громадськості.

7328