Ніжин

Офіційний сайт Ніжинської міської ради

Автор світлини Денис Скороход
Всі розділи

Анонси:

Обережно: колодязі

29 липня 2015 року  у відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Ніжині  відбувся експрес семінар  - нарада із спеціалістами з питань охорони праці та особами, які організовують роботи підвищеної небезпеки, в т.ч. газонебезпечні підприємств міста Ніжина та району з питань посилення безпеки під час проведення робіт підвищеної небезпеки у колодязях, замкненому просторі та інших спорудах.

Відкрив та вів семінар – нараду  заступник начальника відділення

Дорощук С.П. , який ознайомив присутніх  з інформацією щодо зростання рівня виробничого травматизму, в т.ч. із смертельними наслідками  на  підприємствах  під час виконання робіт підвищеної небезпеки у колодязях, замкненому просторі та інших спорудах водопровідно – каналізаційного господарства України,  проінформував щодо стану виробничого травматизму та проведених профілактичних заходів робочим органом виконавчої дирекції Фонду у 1 півріччі 2015 року.

Так відділенням постійно здійснюються заходи, які спрямовані на запобігання нещасним випадкам на виробництві. Проведено або прийнято участь 18 семінарах, 23 нарадах з керівниками та спеціалістами на підприємствах, 8 засіданнях за круглим столом,   вивчено позитивний досвід організації роботи з питань охорони праці на Ніжинській дистанції сигналізації та зв’язку, спеціального навчання та перевірки знань з питань охорони праці безпосередньо на робочих у ПВКП фірма «Кур'єр», досвід обладнання та організації роботи кабінету з охорони праці ПАТ «Ніжинський дослідно – механічний завод» та поширено на цілий ряд підприємств регіону. Із користю в роботі його використовують у Ніжинській ПШМК, Ніжинській дистанції колії, ПАТ «Ніжинський жиркомбінат», ДП НВК «Прогрес». На 31 підприємству прийнято участь в опрацюванні та впровадженні системи управління охороною праці,  надано 114  консультації з питань охорони праці. Разом з тим спостерігається зниження відповідальності роботодавців за стан охорони праці на місцях, зменшується контроль за станом безпеки, порушуються вимоги чинного законодавства, зменшується фінансування заходів з охорони праці.

З початку року на підприємствах міста та району сталося 4 нещасних випадки на виробництві, а саме у центрі поштового зв’язу № 2, Ніжинському ліцеї побуту та сервісу, ПрАТ «Завод «Ніжинсільмаш», КСП «Агрофірма «Лосинівська».  Більше 60 відсотків їх відбувається по організаційних причинах, 30 – по психофізіологічних( в основному через особисту необережність працівників), 10 – по технічних.

З питань забезпечення вимог безпеки під час проведення таких робіт підвищеної небезпеки у колодязях, замкненому просторі та інших спорудах виступив головний державний інспектор з охорони праці державної інспекції нагляду за промисловою безпекою та охороною праці територіального управління Держгірпромнагляду у Чернігівській області Микитко В.М.

У своєму виступі він акцентував увагу присутніх на суворому дотримання правил безпеки при роботі в колодязях, каналізаційно – насосних станція, основних порушення та недоліках, які мають місце на підприємствах. Головною умовою забезпечення безпечного виконання робіт являється організація належного навчання працюючих та якісне проведення інструктажів. До цих робіт допускаються працівники, які пройшли відповідне навчання, обов’язковий медичний огляд, щорічну перевірку знань з питань охорони праці. Вони повинні бути забезпечені засобами індивідуального та колективного захисту, роботи повинні проводитися тільки за нарядами – допусками під керівництвом призначених відповідальних осіб із числа інженерно – технічних працівників відповідальних за підготовку та виконання робіт підвищеної небезпеки.

Присутнім було продемонстровано відеоролик щодо дотримання вимог безпеки при виконанні робіт в колодязях та колекторах, надана друкована продукція та в електронній документи про безпечне виконання робіт, нормативні документи  з охорони праці.

Спеціалісти перевірили свої знання з питань охорони праці,  прийнявши участь у міні – вікторині.

Учасники заходу обмінялися думками з приводу подальшої спільної роботи з охорони праці та безпеки виробництва.


   

 Дорощук С.П. – заступник начальника відділення 

виконавчої дирекції Фонду в м. Ніжині