Ніжин

Офіційний сайт Ніжинської міської ради

Автор світлини Денис Скороход
Всі розділи

Анонси:

Наша мета – безпека на виробництві і здоров’я людини праці

Страхування від нещасного випадку на виробництві є самостійним видом загальнообов'язкового державного соціального страхування, за допомогою якого здійснюється соціальний захист, охорона життя та здоров'я громадян у процесі їхньої трудової діяльності, яке здійснюється на основі Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

Відділення виконавчої дирекції Фонду  обслуговує м. Ніжин, Ніжинський, Носівський, Куликівський та Ічнянський райони.

Платниками єдиного соціального внеску у відділенні виконавчої дирекції Фонду в м. Ніжині є 2213 юридичних,  1202  фізичних осіб та 7 добровільно застрахованих осіб,  що використовують найману працю, тим самим гарантують соціальний захист своїм працівникам в разі нещасного випадку на виробництві.

Вагомий вклад  у справу підвищення рівня безпеки на виробництві  вносять працівники, які виконують обов’язки  страхових експертів з охорони праці.  З початку року проведено  54 семінари та наради, на сайтах місцевих органів держаної влади розміщено 8 публікацій,  вивчено позитивний досвід профілактичної роботи на 9 підприємствах та поширено 47 підприємств, установ та організацій, 50 страхувальникам надана допомога в опрацюванні та впровадженні системи управління охороною праці, розповсюджено більше 800 екземплярів інформаційних листків, плакатів, пам’яток та нормативних актів. Працівники відділення регулярно виступають на навчаннях керівників та спеціалістів з питань охорони праці, беруть участь у роботі комісій з охорони праці та перевірки знань.

Найважливішою та суттєвою частиною базового Закону є забезпечення соціального захисту потерпілого від нещасного випадку на виробництві. У відділенні виконавчої дирекції Фонду м. Ніжині обліковується 942 справи про страхові випадки. За 9 місяців відшкодовано страхових виплат на загальну суму 6 млн. 657 тис. гривень.

Велика увага у відділенні приділяється відновленню здоров'я та працездатності потерпілих. Для надання оперативної медичної допомоги потерпілим відділенням укладені угоди з лікарнями та аптеками м. Ніжина,  Ніжинського, Ічнянського, Куликівського та Носівського районів. З початку року потерпілим надані медико-соціальні послуги на загальну суму 275 тис. гривень. За індивідуальними програмами реабілітації 5 чоловік пройшли оздоровлення в санаторно-курортних закладах України, 1 особа пролікувалася в реабілітаційному центрі, 7 потерпілих проліковано в лікувально-профілактичних закладах, 3 потерпілим відшкодовано  кошти на отримання лікарських засобів та виробів медичного призначення, 3 потерпілим відшкодовано вартість протезно-ортопедичних виробів, проводяться виплати на спеціальний медичний, постійний сторонній та побутовий догляди.

З початку діяльності відділення 12 інвалідів внаслідок трудового каліцтва отримали спеціальні легкові автомобілі «Славута». Найближчим часом планується видати ще 1 автомобіль, таким чином, потребу потерпілих на виробництві в спецавтотранспорті у відділенні   буде забезпечено повністю.

Відділення виконавчої дирекції Фонду взяло активну участь в проведенні вже третьої Всеукраїнської спартакіади серед потерпілих на виробництві «Сила духу», яка була організована виконавчою дирекцією Фонду на виконання соціальних ініціатив Президента України. До команди інвалідів праці від Чернігівської області, що складалася з 10 осіб, увійшли 2 потерпілих, що обліковуються у відділенні ВД Фонду в м. Ніжині –  Андрій Даньшин та Борис Тютюнник, які гідно показали себе  на спартакіаді. Люди з обмеженими фізичними можливостями з усієї країни мали можливість протягом 4 днів тісно спілкуватись між собою, відчути себе потрібними і корисними, перебуваючи в чудовому куточку нашої України – місті Ужгород.

Працівники відділення виконавчої дирекції Фонду в м. Ніжині і надалі будуть робити все можливе для того, щоб потерпілі на виробництві, члени їх сімей не залишалися наодинці зі своїми проблемами, щоб на собі відчували турботу держави, її повагу до людини праці.

 

                           Бондаренко А.Л. – начальник відділення виконавчої дирекції 
Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві
та професійних захворювань України в м. Ніжині.