Ніжин

Офіційний сайт Ніжинської міської ради

Автор світлини Денис Скороход
Всі розділи

Анонси:

До Дня інваліда - підсумуємо, що зроблено

Прогресивне людство, відзначаючи щороку третього грудня Міжнародний день інвалідів, засвідчує цим, що громадяни з обмеженими фізичними можливостями потребують особливої уваги, що для них мають бути створені такі умови, що дозволяють відчувати себе рівними серед рівних. Адже ставлення до інвалідів визначає ступінь цивілізованості суспільства.

Відзначення цієї дати— це добра нагода вивірити, що вже зроблено і що треба зробити для формування гідних, умов життя людей скривджених долею, аби ніхто не почувався забутим чи полишеним наодинці зі своїми проблемами.

У відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання м. Ніжині обліковується 950 справ про страхові випадки. Станом на 1 грудня 2015 року страхові виплати проводяться 523 потерпілим на виробництві, з яких: інвалідів І групи – 11 чоловік, інвалідів ІІ групи – 80 чоловік, інвалідів ІІІ групи – 205 чоловік.З початку поточного року  відшкодовано страхових виплат на загальну суму 8 млн. 77 тис. гривень.

Велика увага у відділенні приділяється відновленню здоров'я та працездатності потерпілих. Для надання оперативної медичної допомоги потерпілим відділенням укладені угоди з лікарнями та аптеками м. Ніжина, а, також, на території чотирьох районів – Ніжинського, Ічнянського, Куликівського та Носівського. З початку року потерпілим надані медико-соціальні послуги на загальну суму 356,3 тис. гривень. За індивідуальними програмами реабілітації 5 чоловік пройшли оздоровлення в санаторно-курортних закладах України, 1 особа пролікувалася в реабілітаційному центрі, 7 потерпілих проліковано в лікувально-профілактичних закладах, 3 потерпілим відшкодовано  кошти на отримання лікарських засобів та виробів медичного призначення, 3 потерпілим відшкодовано вартість протезно-ортопедичних виробів, проводяться виплати інвалідам від трудового каліцтва на спеціальний медичний, постійний сторонній та побутовий догляди.

З початку діяльності відділення 12 інвалідів внаслідок трудового каліцтва отримали спеціальні легкові автомобілі «Славута». Найближчим часом планується видати ще 1 автомобіль, таким чином, потребу потерпілих на виробництві в спецавтотранспорті в відділенні   буде забезпечено повністю.

Відділення виконавчої дирекції Фонду взяло активну участь в проведенні вже третьої Всеукраїнської спартакіади серед потерпілих на виробництві «Сила духу», яка була організована виконавчою дирекцією Фонду на виконання соціальних ініціатив Президента України. До команди інвалідів праці від Чернігівської області, що складалася з 10 осіб, увійшли 2 потерпілих, що обліковуються у відділенні ВД Фонду в м.Ніжині –  Андрій Даньшин та Борис Тютюнник, які гідно показали себе  на спартакіаді. Люди з обмеженими фізичними можливостями з усієї країни мали можливість протягом 4 днів тісно спілкуватись між собою, відчути себе потрібними і щасливими, перебуваючи в чудовому куточку нашої України – місті Ужгород.

Працівники відділення виконавчої дирекції Фонду в м. Ніжині і надалі будуть робити все можливе для того, щоб потерпілі на виробництві, члени їх сімей не залишалися наодинці зі своїми проблемами, щоб на собі відчували турботу держави, її повагу до людини праці.

У цей день хочемо побажати вам теплих стосунків з вашими близькими, творчої наснаги, бадьорості духу та міцного здоров’я і надалі залишатися для нас прикладом безмежних людських можливостей, та міцної сили волі, що ці можливості породжує. Нехай справдяться всі ваші бажання, мрії та задуми!

 

Начальник відділу страхових виплат відділення в м. Ніжині                                   Великодна Н.І.