Ніжин

Офіційний сайт Ніжинської міської ради

Автор світлини Денис Скороход
Всі розділи

Анонси:

Податкова інформує


Страховий стаж можна «докупити»

Останнім часом тема добровільної сплати ЄСВ набуває популярності. «Купити» страховий стаж, якого бракує, можна на підставі договору про добровільну сплату.
Якщо майбутній пенсіонер не працював певний час, не отримував доходи, з яких сплачувався єдиний внесок, то такий період у страховий стаж не зараховується.        
Зауважимо, несплата єдиного внеску, не дає працездатним громадянам права на отримання житлової субсидії. 
Допомогти у вирішенні таких ситуацій можливо за рахунок «придбання стажу» шляхом укладання Договору про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування (за попередні періоди) або договору про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування (на майбутній період), який можна укласти не менше ніж на рік.
Коло громадян, які мають право на добровільну сплату ЄСВ, визначено статтею 10 Закону України від 08.07.2010 року N 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», Порядок укладення договору про добровільну участь та необхідні документи визначено розділом V Інструкції «Про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 20.01.2015 року №449. 
Особам, що бажають добровільно сплачувати ЄСВ, необхідно звернутися до податкового органу за місцем проживання. 
Для укладення договору про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування необхідно надати такі документи:  
- заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соцстрахування або одноразову сплату в системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування (форму заяви наведено в додатку 3 до Інструкції №449);
- копію трудової книжки (за наявності);
- виписку із системи персоніфікованого обліку (ОК-5);
- копію документу, який засвідчує особу.
Члени особистого селянського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню, надають також документ, що підтверджує їх членство в такому господарстві.
З особою, яка подала Заяву, після перевірки викладених у ній відомостей,  у строк не пізніше ніж 30 календарних днів з дня отримання Заяви укладається Договір за обраним видом. 
Сума сплати за договором (сума ЄСВ) визначається такими особами самостійно та розраховується виходячи з мінімальної заробітної плати, діючої на день укладання договору. При цьому сума сплати визначена для договорів «на майбутній період» не може бути менше мінімального ЄСВ на місяць (на сьогодні 918,06 грн), а для договорів «одноразової» сплати - не менше мінімального ЄСВ на місяць помноженого на коефіцієнт 2 (на сьогодні 1 836,12 грн). 
Звертаємо увагу, що одноразова сплата єдиного внеску здійснюється однією сумою  за весь період, за який «купується» стаж, протягом 10 календарних днів з моменту підписання Договору. 

        Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області
Неповнолітня особа  є власником об'єкту житлової нерухомості. Як сплачувати податки


undefined">У Головному управлінні ДФС у Чернігівській області нагадали громадянам про те, що фізичні особи у 2019 році повинні сплатити податок на нерухоме майно протягом 60 днів з моменту отримання податкового повідомлення – рішення, прийнятого контролюючим органом.

Слід відмітити, що відвідувачі Центру обслуговування платників у Чернігові все частіше звертаються з запитанням щодо порядку сплати податку на нерухоме майно, якщо власником (співвласником) об’єкту житлової нерухомості є неповнолітня особа.

Як пояснила заступник начальника управління – начальник відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Чернігівського управління Юлія Романенко, відповідно до ст. 6 Сімейного кодексу України від 10 січня 2002 року № 2947-III (із змінами та доповненнями), правовий статус дитини має особа до досягнення нею повноліття. Неповнолітньою вважається дитина у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років.

Згідно з п. 99.2 cт. 99 Податкового кодексу України грошові зобов'язання неповнолітніх осіб виконуються їх батьками (усиновителями), опікунами (піклувальниками) до набуття неповнолітніми особами цивільної дієздатності в повному обсязі.

Також, батьки (усиновителі) неповнолітніх і неповнолітні у разі невиконання грошових зобов'язань неповнолітніх несуть солідарну майнову відповідальність за погашення грошових зобов'язань та/або податкового боргу.

Звертаємо увагу: у разі, якщо громадяни не отримали податкового повідомлення-рішення по податку на нерухоме майно, або ж якщо виникли запитання щодо розміру нарахованого податку, у випадку зміни власника нерухомості, права на пільги або виникнення необхідності уточнення сум податку, то слід звернутися до Центру обслуговування платників  за адресою: вул. Кирпоноса, 28, кабінет 13, телефони для довідок: 65-28-25, 65-28-06.

      

         Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області
Аудиторами ГУ ДФС у Чернігівській області донараховано
податкових зобов’язань на суму понад 61 мільйон гривень

Протягом семи місяців поточного року працівниками управління аудиту Головного управління ДФС у Чернігівській області проведено 99 документальних перевірок, результати яких узгоджено. Це на 44 перевіркименше відповідного періоду минулого року.

За результатами перевірок суб’єктів господарювання – юридичних осіб, які порушили вимоги податкового законодавства, встановлено заниження податкових зобов’язань на суму понад 61млн гривень.

З цієї суми вже надійшло податків до бюджетів усіх рівнів  більше 28 млн грн, що більш як на 6 млн грн перевищує відповідний період 2018 року.

Документальні перевірки підприємств щодо дотримання вимог податкового законодавства здійснюються при наявності у них податкових ризиків щодо недоплати сум податків, зборів, які визначаються системою ризикоорієнтованого відбору та іншою податковою інформацією ДФС України.

ГУ ДФС у Чернігівській області нагадує, що план-графік проведення документальних планових перевірок на 2019 рік, з урахуванням коригування на травень 2019 року, сформовано згідно з вимогами наказу Міністерства фінансів України від 02.06.2015 року № 524 «Про затвердження Порядку формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків» та розміщено на офіційному веб-сайті ДФС України.

                         Сектор комунікацій ГУ ДФС 

у Чернігівській області


Транспортний податок: кому та коли платити 
Відповідно до норм Податкового кодексу України (ст. 267 розд. ХІІ) податок сплачується за місцем реєстрації об’єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України. 
Транспортний податок сплачується:  
а) фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;
        б) юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.
 Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.
Нагадуємо, що реквізити рахунків для сплати податків та зборів платниками Чернігова та області розміщені на субсайті Територіальних органів ДФС у Чернігівській області у рубриці Бюджетні рахунки.
Просимо вчасно розрахуватися з бюджетом.
        Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області

Спливає термін сплати податку на майно фізичними особами

З метою забезпечення вчасної сплати платежів до бюджету ГУ ДФС у Чернігівській області нагадує громадянам, що 29.08.2019 року - останній день сплати податку, збору (платежу):
- плати за землю фізичними особами за 2019 рік;
- податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, фізичними особами за 2018 рік;
- транспортного податку фізичними особами за 2019 рік.
При цьому, плата за землю, податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та транспортний податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення на зазначені в ньому рахунки територіальних громад.
Нагадуємо, що реквізити рахунків для сплати податків та зборів платниками Чернігова та області розміщені на субсайті Територіальних органів ДФС у Чернігівській області у рубриці Бюджетні рахунки.
Просимо вчасно розрахуватися з бюджетом.
 
        Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області


Відбулися зміни порядку використання валютної виручки, отриманої суб’єктами господарювання  внаслідок здійснення  зовнішньоекономічної діяльності

 Постановою Правління Національного Банку України від 18.06.2019 року № 78 скасовано обов’язковий продаж валютної виручки, отриманої суб’єктами господарювання від нерезидентів внаслідок здійснення  зовнішньоекономічної діяльності з 20.06.2019 року, а саме:  валютна виручка, що надійшла на рахунки СГД в Україні починаючи з 19.06.2019 року обов’язковому продажу не підлягає, тобто суб’єкти господарювання можуть використовувати отриману іноземну валюту на свій розсуд у межах діючого законодавства.

Примітка: до 01.03.2019 року діяла норма обов’язкового продажу 50 %, з 01.03.2019 року до 20.06.2019 року – 30 %.

                         Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області


Сплачені благодійні внески включаються до податкової знижки
Головне управління ДФС у Чернігівській  області звертає увагу, що відповідно до підпункту 166.3.2 пункту 166.3 статті 166 Податкового кодексу платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п.164.6 ст.164 Податкового кодексу, суму коштів або вартість майна, переданих платником податку у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям, зареєстрованим в Україні та внесеним до Реєстру неприбуткових організацій та установ на дату передачі таких коштів та майна, у розмірі, що не перевищує 4 відсотки суми його загального оподатковуваного доходу такого звітного року. 
       До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання). 
       Зокрема, одним із документів, які підтверджують надання пожертви (благодійної допомоги), є договір про пожертву. 
      Для отримання податкової знижки, платник податків подає за місцем своєї податкової адреси річну податкову декларацію про майновий стан і доходи. Нагадаємо, граничний термін подання податкової декларації – 31 грудня 2019 (включно). 
               Сектор комунікацій 
ГУ ДФС у Чернігівській області

За сім місяців поточного року на Чернігівщині  сплачено податків, зборів та єдиного внеску понад 8,7 млрд гривень
У Головному управлінні ДФС у Чернігівській області повідомили, що до бюджетів усіх рівнів протягом січня-липня 2019 року від платників податків надійшло понад 6 млрд грн податків і зборів. 
Державний бюджет поповнився більш як на 2,8 млрд гривень. Минулорічні показники перевищено на 9 відс або на суму понад 233 млн гривень. Надходження зросли в основному за рахунок податку на додану вартість (більш як на 26 відс або на 222 млн грн), податку на доходи фізичних осіб та військового збору (на 18,5 відс, або 140,5 млн гривень).
До місцевих бюджетів усіх рівнів сплачено близько 3,2 млрд гривень. Факт минулого року перевищено майже на 20 відс або більш як на 530 млн гривень. Приріст сплачених сум спостерігається по всіх бюджетоформуючих податках: по податку на доходи фізичних осіб – майже на 20 відс (335,4 млн грн), податку на майно – на 27,6 відс (112 млн грн), єдиному податку з підприємницької діяльності – близько 20 відс (69,5 млн грн), рентній платі за користування природними ресурсами – майже на 13 відс (9 млн грн).
Як і у попередніх місяцях, рівень добровільної сплати податків до місцевих бюджетів залишається високим – 99,5 відс загальної суми податкових платежів. Від проведення контрольно-перевірочної роботи та застосування заходів стягнення боргу надійшло понад 17 млн гривень.
Завдяки цьому затверджені місцевими радами доходи бюджетів громад в частині надходження податків і зборів в цілому по області виконані майже на 104 відс (більше 118 млн грн). Це дало змогу профінансувати заплановані видатки та спрямувати додаткові кошти на розвиток відповідних територій.
Крім того, платниками Чернігівщини сплачено понад 2,7 млрд грн єдиного внеску на загальнодержавне обов’язкове соціальне страхування. Минулорічний рівень перевищено майже на 18 відс або на суму близько 415 млн гривень. 
        Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області

Від платників податків Чернігівщини на підтримку української армії надійшло близько 203 млн грн військового збору
За січень – липень поточного року платниками податків Чернігівської  області сплачено близько 203 млн грн військового збору. Це майже на 29 млн грн більше аналогічного періоду  минулого року. В липні поточного року надходження військового збору склали понад 30 млн грн, що перевищує відповідніий період минулого року  майже на 4 млн гривень. Зазначені суми надходжень військового збору надійшли від 7155 податкових агентів - юридичних осіб в сумі понад 187 млн грн та від 14767 фізичних осіб (приватних підприємців та громадян)  в сумі  близько 16 млн гривень. Найбільші суми військового збору сплачено платниками міста Чернігова, Прилук, Ніжина, а також Козелецького, Чернігівського, Бахмацького районів.           Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області

До органів ДФС області надійшло близько 80 тис звернень щодо отримання адміністративних, консультативних та  інформаційних послуг

За  січень-липень 2019 року до податкових органів Чернігівської області надійшло близько 80 тис звернень від платників податків для отримання адміністративних, консультативних та  інформаційних послуг.
Із загальної кількості адміністративних послуг – 88 відсотків (70 тис) надано через Центри обслуговування платників. Найчастіше замовляли послугу з видачі картки платника податків. Нею скористалися більше 28 тис осіб. На другому місці – видача відомостей про суми виплачених доходів та утриманих податків – 27,4 тисяч. 
Також, значну кількість було надано послуг: надання витягу з реєстру платників єдиного податку  - близько 5 тис, реєстрація платника єдиного податку – майже 4 тис, реєстрація книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат платникам єдиного податку та реєстрація платника єдиного податку  –  більше ніж по 3 тис, видача довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету – 3 тис, видача ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями – близько 2 тис,  видача ліцензії на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами –  понад тисячу. 

        Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області


За продаж алкогольних та тютюнових виробів особам до 18 років передбачена відповідальність

Відповідно до положень ст. 15 прим. 3 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 481), забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів: 
1) особами, які не досягли 18 років; 
2) особам, які не досягли 18 років; 
3) у приміщеннях та на території навчальних закладів, закладів охорони здоров’я, крім ресторанів, що знаходяться на території санаторіїв; 
4) у приміщеннях спеціалізованих торговельних організацій, що здійснюють торгівлю товарами дитячого асортименту або спортивними товарами, а також у відповідних відділах (секціях) універсальних торговельних організацій; 
5) у закритих спортивних спорудах (крім пива у пластиковій тарі); 
6) з торгових автоматів; 
7) на полицях самообслуговування (крім тютюнових виробів у блоках та алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових, пива); 
8) поштучно (для тютюнових виробів, крім сигар); 
9) у споживчих упаковках, що містять менш як 20 сигарет; 
10) з рук; 
11) у невизначених для цього місцях торгівлі.
 Забороняється продаж товарів дитячого асортименту, що імітують тютюнові вироби. 
На час проведення масових заходів сільські, селищні та міські ради в межах відповідної адміністративної території можуть заборонити або обмежити продаж пива (крім пива у пластиковій тарі), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та куріння тютюнових виробів. 
Продавець пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів зобов’язаний отримати у покупця, який купує пиво (крім безалкогольного), алкогольні напої, слабоалкогольні напої, вина столові або тютюнові вироби, паспорт або інші документи, які підтверджують вік такого покупця, якщо у продавця виникли сумніви щодо досягнення покупцем 18 - річного віку. 
У разі відмови покупця надати такий документ продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів такій особі забороняється. 
Сільські, селищні та міські ради в межах території відповідної адміністративно-територіальної одиниці можуть встановлювати заборону продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових суб’єктами господарювання (крім закладів ресторанного господарства) у визначений рішенням таких органів час доби.
Згідно ст. 17 Закону № 481 до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі порушення вимог ст. 15 прим 3 цього Закону № 481 у розмірі 6800 грн. 
Частиною третьою ст. 156 Кодексу про адміністративні правопорушення ВР УРСР від 07 грудня 1984 року № 8073-X (далі – КУпАП), передбачено, що порушення працівником підприємства (організації) торгівлі або громадського харчування правил торгівлі пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями і тютюновими виробами, а саме: торгівля пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями або тютюновими виробами в приміщеннях або на територіях, заборонених законом, або в інших місцях, визначених рішенням відповідного органу місцевого самоврядування, як таких, де роздрібна торгівля пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями або тютюновими виробами заборонена, а так само торгівля пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями або тютюновими виробами через торгові автомати чи неповнолітніми особами, а також продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв або тютюнових виробів особі, яка не досягла 18 років, або продаж тютюнових виробів в упаковках, що містять менш як 20 сигарет або цигарок, чи поштучно (крім сигар), або торгівля пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями, винами столовими у заборонений рішенням відповідного органу місцевого самоврядування час доби,
-     тягне за собою накладення штрафу від ста до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені частиною першою чи третьою ст. 156 КУпАП, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, тягнуть за собою накладення штрафу від шестисот до однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі.
З цим та іншими роз’ясненнями ви можете ознайомитись на Загальнодоступному ресурсі ДФС (категорія питання 115.06).
Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області


До уваги спрощенців, які збираються у відпустку!

Головне управління ДФС у Чернігівській області нагадує, що фізичні особи - підприємці - платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

До речі, на спрощеній системі оподаткування у м. Чернігові  перебуває понад 14 тисяч суб’єктів господарювання - фізичних осіб-підприємців (далі – ФОП).

Щоб скористатись правом на відпустку, вищезазначеним платникам необхідно подати до територіального органу ДФС заяву у довільній формі з інформацією про період запланованої відпустки чи терміни втрати працездатності.

Слід зазначити, що ФОП, які є платниками єдиного податку другої і третьої груп і використовують працю найманих працівників, на період відпустки не звільняються від сплати єдиного податку.

В той-же час зауважимо, звільнення ФОП - платників єдиного податку першої і другої груп (якщо вони не є пенсіонерами або особами з інвалідністю), які не використовують працю найманих осіб, від сплати єдиного внеску законодавством не передбачено.

Отже, єдиний внесок за себе такі ФОП - платники єдиного податку сплачують за всі місяці, у яких вони застосовували спрощену систему оподаткування, у тому числі і за місяць відпочинку або перебування на лікарняному.

Крім того нагадуємо  платникам про терміни сплати податку у серпні 2019 року, а саме: 19 серпня - термін сплати єдиного податку платниками 3 групи за IІ квартал 2019 року та 20 серпня -  термін сплати авансового внеску з єдиного податку на серпень 2019 року платниками єдиного податку першої та другої груп.

        Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області


Скільки податків сплатили у липні платники Чернігівщини  

Платниками податків Чернігівської області до бюджетів усіх рівнів у липні поточного року сплачено більше 861 млн грн податків, зборів та обов’язкових платежів. Рівень відповідного періоду минулого року перевищено більш як на 17 відс або на суму близько 126 млн гривень.

До Державного бюджету спрямовано понад 368 млн грн, що більше  ніж торік на 13 відс або понад 43 млн гривень. Зростання надходжень спостерігається по податку на доходи фізичних осіб та військовому збору більш як на 18 відс (21 млн грн), податку на додану вартість – близько 25 відс (29 млн грн).

Місцеві бюджети від сплати податків та зборів у липні поточного року поповнено майже на 493 млн гривень. Приріст до минулого року – більше 20 відс або на 82 млн гривень, що відповідає щомісячній тенденції цього року.

У структурі наповнення місцевого бюджету від сплати податків найбільша частка припадає на податок на доходи фізичних осіб – 62 відс, якого надійшло понад 306 млн гривень. Це перевищує минулорічний показник більш як на 20 відс або на 52 млн гривень.

З урахуванням законодавчо встановлених термінів сплати податку на майно, зростає його питома вага (понад 19 відс) у загальній сумі надходжень. Земельного податку, податку на нерухомість та транспортного податку сплачено 96 млн гривень. Рівень відповідного періоду минулого року перевищено на чверть (близько 19 млн гривень). Також вагоме значення для бюджетів територіальних громад області має єдиний податок на підприємницьку діяльність ( майже 14 відс загальної суми), якого платниками сплачено близько 69 млн гривень. Приріст становить понад 22 відс або більше 12 млн гривень.

Для наповнення Пенсійного та інших соціальних фондів страхувальниками сплачено понад 404 млн гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження зросли на 15 відс (53 млн гривень).

 

        Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області
За сім місяців платникам податків Чернігівщини з бюджету повернуто 741 мільйон гривень ПДВ

За інформацією управління податків і зборів з юридичних осіб, протягом січня–липня поточного року підрозділами ГУ ДФС у Чернігівській області проведено у встановлені законодавством терміни камеральні перевірки 226 суб’єктів господарювання-0юридичних осіб з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування ПДВ на загальну суму понад 693мільйони гривень.

За відповідний період платникам повернено з бюджету 741 млн грн податку на додану вартість (з врахуванням невідшкодованих на початок року сум ПДВ).

За результатами перевірок упереджено безпідставно задекларовану до відшкодування суму ПДВ у розмірі більше 33 млн гривень.

        Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській областіВироком суду визнано винними у скоєнні злочину, передбаченого ст. 204 КК України 3-х ділків, які займалися незаконним виготовленням та збутом фальсифікату. Згідно вироку суду 12200 літрів фальсифікату, а також обладнання для його виготовлення підлягають знищенню, а порушникам присуджено чималі штрафи.

Мешканці Чернігова вирішили заробити грошей таким протизаконним способом. Вони облаштували «виробництво» у підпіллі, щоб не сплачувати податки і обов’язкові платежі. Щоб замаскувати кустарну продукцію використовували «яскраву обкладинку» - тару та упаковку відомих офіційних виробників алкоголю. Реалізовували продукцію оптовим покупцям Чернігівської області та інших регіонів України за допомогою соціальних мереж.  

Припинили діяльність підпільного цеху співробітники податкової міліції ГУ ДФС у Чернігівській області під процесуальним керівництвом прокуратури області. Виробництво та фасування продукції відбувалося в антисанітарних умовах, сировина для виготовлення зберігалась в ємностях, що призначені для технічних розчинів. Проте, ділки не зважали на ймовірну шкоду здоров”ю та життю покупців.

Щомісячно цією організованою групою осіб в «підпільному цеху» виготовлялось до 20 тисяч літрів фальсифікованих алкогольних напоїв. Під час санкціонованих обшуків було вилучено 12200 літрів фальсифікату, обладнання для виготовлення, розливу та пакування алкогольних напоїв, фурнітуру, ємності з залишками рідини з характерним запахом спирту. Згідно висновку експертів алкогольну продукцію визнано вкрай небезпечною дляжиття та здоров’я людей.

Загальна вартість вилучених товарно-матеріальних цінностей становить 4 млн. гривень.

Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області

Малий та середній бізнес за рахунок сплати податків забезпечують половину надходжень до бюджетів територіальних громад Чернігівщини 

У І півріччі 2019 року до бюджетів усіх рівнів суб’єктами господарювання середнього і малого бізнесу Чернігівщини сплачено майже 2,6 млрд грн податків і зборів, що становить близько 50 відс. загальної суми надходжень.  
Зокрема, до державного бюджету представниками середнього бізнесу спрямовано майже 748 млн грн податків і зборів (30,6 відс. доходів бюджету), малого бізнесу та мікропідприємництва – 548 млн грн (22,4 відс.).
До місцевих бюджетів усіх рівнів від суб’єктів середнього підприємництва надійшло 577 млн грн (21,5 відс. загальної суми). Ще 25,7 відс. надходжень забезпечено представниками малого бізнесу (690 млн грн, половину з них – підприємцями).
Досить значні суми у складі доходів територіальних громад забезпечують підприємства середнього бізнесу у Срібнянському (майже 61 відс. загальної суми від сплати податків), Ічнянському (понад 46 відс.), Н Сіверському (44,6 відс.), Ріпкинському (понад 38 відс.) та Прилуцькому (36,5 відс.) районах. Для міст обласного значення характерний дещо менший вклад цієї категорії підприємств у доходну частину: від 12 до 15 відс. у  Прилуках, Ніжині та Чернігові, 25 відс. – у Новгород Сіверському.
Суб’єкти малого бізнесу та мікропідприємництва забезпечують понад третину доходів місцевих бюджетів від сплати податків у Семенівському (34,6 відс.), Менському (34,5 відс.), Сосницькому (34,4 відс.), Куликівському (33,6 відс.), Городнянському (33,2 відс.) районах. У містах обласного значення цією категорією платників найбільше сплачується податків у м.Чернігові – близько 29 відс. загальної суми податкових надходжень, у Новгород Сіверському (27 відс.), Прилуках (22,7 відс.) та Ніжині (20,8 відс.).
        Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області


На Чернігівщині анульовано 15 ліцензій за продаж алкогольних та тютюнових виробів неповнолітнім

Управлінням контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Чернігівській області протягом поточного року проведено 90 перевірок суб'єктів господарювання, що займаються роздрібною торгівлею алкогольними напоями, тютюновими виробами та пальним.  

За результатами перевірок ГУ ДФС у Чернігівській області прийнято рішень про застосування штрафних фінансових санкцій на загальну суму  близько 942 тис гривень.

          Порушення були встановлені під час кожної перевірки, а найбільш розповсюджене – роздрібна торгівля алкогольними напоями за цінами нижчими за встановлені мінімальні роздрібні ціни на такі напої. З початку року виявлено 48 таких фактів, переважно в Козелецькому, Ніжинському, Городнянському  та Бахмацькому районах області. Штрафна фінансова санкція за дане порушення  від 10 тис гривень.

Також мали місце факти: роздрібної торгівлі алкогольними напоями без наявності ліцензії - 6; торгівлі алкогольними напоями на розлив для споживання на місці суб’єктами господарювання, що не мають статусу громадського харчування - 10; продаж алкогольних напоїв у заборонений час доби – 6;  зберігання алкогольних напоїв у місцях зберігання не внесених до ЄДР – 8; торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами з підробленими марками акцизного податку – 5 та інші.

         З початку року анульовано 15 ліцензій, на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами через порушення законодавства, а саме продаж алкоголю/тютюну особі, яка не досягла 18 років.

Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області

Як самостійно повторно (дистанційно) сформувати сертифікат електронного ключа

 Звертаємо увагу, що починаючи з 01.08.2019 клієнти зможуть отримати електронні довірчі послуги виключно на захищені носії ключової інформації, - повідомляє Інформаційно-довідковий департамент ДФС України (далі – АЦСК ІДД ДФС).

Ключі, які вже згенеровані на незахищені носії ключової інформації,  діятимуть до закінчення строку їх дії. Детальну інформацію щодо повторного (дистанційного) формування сертифікатів за електронним запитом розміщено на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК ІДД ДФС (https://acskidd.gov.ua).

Повторне (дистанційне) формування сертифікатів за електронним запитом можна здійснити онлайн на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК ІДД ДФС (https://acskidd.gov.ua/manage-certificates) або за допомогою програмного забезпечення «ІІТ Користувач ЦСК-1».

Для початку використання сервісу повторного (дистанційного) формування сертифікатів за електронним запитом за допомогою програмного забезпечення «ІІТ Користувач ЦСК-1» платнику необхідно встановити актуальну версію безкоштовного програмного забезпечення «ІІТ Користувач ЦСК-1», яка доступна для завантаження за посиланням: Головна/«Повторне (дистанційне) формування сертифікатів за електронним запитом»/«За допомогою Користувача ЦСК» або Головна/«Отримання електронних довірчих послуг»/«Програмне забезпечення»/«Засіб кваліфікованого електронного підпису чи печатки - «ІІТ Користувач ЦСК-1»/«Інсталяційний пакет «ІІТ Користувач ЦСК-1.3.1 (версія:1.3.1.46)».

Додатково усім клієнтам АЦСК ІДД ДФС рекомендовано переглянути Відеоінструкцію по повторному формуванню сертифіката за електронним запитом (https://www.youtube.com/watch?v=abVjwGuWZSU).

Детальний опис по роботі сервісу та перелік можливих помилок розміщено у відповідних розділах Настанови користувача.

Слід зазначити, що скористатися сервісом повторного (дистанційного) формування сертифікатів зможуть лише ті користувачі, які мають:

чинні сертифікати (наприклад, до закінчення строку чинності сертифікатів залишилось декілька днів);

незмінні реєстраційні дані (ПІБ, адреса реєстрації місця проживання, код ЄДРПОУ організації тощо);

особистий ключ доступний лише користувачу та не є скомпрометованим.

 

        Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області

Якщо об’єкти нерухомості одного власника розміщені у різних населених пунктах – куди звертатися для проведення звірки даних


Зверніть увагу, що платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації).

 Провести звірку даних вони можуть щодо:

     - об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;

      - розміру загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;

     - права на користування пільгою із сплати податку;

      - розміру ставки податку;

     -  нарахованої суми податку.

Тобто, якщо у власника нерухомості виникає одне з вищезазначених питань, він може провести звірку даних. У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення.

Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

        Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області

Що треба знати при ввезенні пального із-за кордону


Головне управління ДФС у Чернігівській області інформує, що у зв’язку з запровадженням згідно з Законом України від 23 листопада 2018 року № 2628-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» нової системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (далі — СЕАРП та СЕ) з питань обліку в СЕАРП та СЕ пального, що ввозиться на митну територію України. Обсяги ввезеного на митну територію України пального обліковуються в СЕАРП та СЕ та зараховуються автоматично на підставі оформлених митних декларацій у розрізі платників податку та умов оподаткування пального за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД. Відповідно до підпункту 14.1.141 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) пальне — нафтопродукти, скраплений газ, паливо моторне альтернативне, паливо моторне сумішеве, речовини, що
використовуються як компоненти моторних палив, інші товари, зазначені у підпункті 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 ПКУ. Таким чином ПКУ відносить до пального всі підакцизні товари, визначені у підпункті 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 ПКУ. У зв’язку з цим, з метою обліку та зарахування ввезеного пального за даними митних декларацій в розрізі умов оподаткування до СЕАРП та СЕ, з
23.07.2019при декларуванні за митними деклараціями типів «ІМХХYY» (де «XX» - код відповідного митного режиму «40» або «41», а «YY» - один з кодів «АА», «ДР», «ДЕ», «ТК», «ТФ», «ТН», «ДТ») товарів, зазначених у підпункті 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 ПКУ (крім непідакцизних товарів за кодами згідно з УКТЗЕД 2710 19 62 00, 2710 19 64 00, 2710 19 68 10, 2710 19 68 20, 2710 19 68 90, 2710 20 31 00, 2710 20 35 00, 2710 20 39 00, що згідно з описом можуть відноситись як до підакцизних, так і до непідакцизних), в окремому полі електронної митної декларації або електронної копії митної декларації напаперовому носії без наведення в паперовому примірнику необхідно зазначати код виду умови оподаткування пального акцизним податком згідно з ПКУ, а саме: «01» - сплата акцизного податку в загальному порядку за ставками згідно з підпунктом 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 ПКУ; «02» - звільнення від оподаткування акцизним податком згідно зі статтею 213 ПКУ; «03» - оформлення векселя та часткова сплата акцизного податку на умовах, встановлених пунктом 229.8 статті 229 ПКУ, при ввезенні на митну територію України бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів за кодами згідно з УКТ ЗЕД 2710123100, 2710127000 та 2710192100; «04» - оподаткування на умовах, встановлених пунктами 229.2 - 229.7 статті 229 Податкового кодексу України пального, ввезеного на митну територію України в якості сировини для виробництва непідакцизної продукції.         

 Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській областіФіскальна служба області застерігає суб’єктів господарювання від неправомірного заниження митних платежів

Підрозділом митного аудиту ГУ ДФС у Чернігівській області під час документальної невиїзної перевірки одного із суб’єктів зовнішньо економічної діяльності, виявлено факт імпортування на митну територію Українирозкидача мінеральних добрив вартістю понад 152 тисгрн з ухиленням від сплати належних сум митних платежів. Декларантом фірми-отримувача було подано до митного оформлення митну декларацію, в якій заявлено код товару згідно Українського класифікатору товарів ЗЕД (УКТЗЕД), що передбачає нульову ставку мита. Проте, в ході перевірки зясувалось, що код товару визначено невірно.  Відповідно до висновку акта документальної перевірки, імпортований товар підлягає декларуванню під іншим кодом УКТЗЕД, що передбачає застосування 10 відс. ставки ввізного мита. Таким чином, суб’єктом ЗЕД порушено вимоги Закону України від 19.09.2013 №584-VII "Про митний тариф України", п. 5 ч. 8 ст. 257 Митного кодексу України, п. 187.8 ст. 187 та п. 190.1. ст. 190 Податкового кодексу України, що призвело  до заниження податкових зобов’язань зі сплати митних платежів на загальну суму близько 23 тис гривень.           Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській областіРоботодавці зобов’язані виплачувати заробітну плату не нижче встановленого рівня – ДФС в області    У Головному управлінні ДФС у Чернігівській області повідомили як саме контролюються питання виплати заробітної плати у регіоні.   З січня 2019 року мінімальна заробітна плата становить: у місячному розмірі - 4173 гривні; у погодинному розмірі - 25,13 гривні. Проте, згідно останніх звітних даних (за травень 2019 року) 3609 суб’єктів господарювання Чернігівщини нараховували штатним працівникам середню заробітну плату нижче законодавчо встановленого, а 2021 - на рівні законодавчо встановленого. Разом з тим, середня місячна заробітна плата по Чернігівській області в травні 2019 року склала - 8097 гривень. Головне управління ДФС у Чернігівській області звертає увагу всіх роботодавців, що мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов'язковою на всій території України для підприємств, установ, організацій усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, за будь-якою системою оплати праці. Також, необхідно зазначити, що відповідно до ст. 24 Кодексу законів про працю України роботодавцям заборонено допускати працівника до роботи без укладення трудового договору та повідомлення про це органів Державної фіскальної служби. На даний час, привертає увагу діяльність 950-ти суб’єктів господарювання, які використовують працю 1-ї найманої особи та нараховують заробітну плату менше законодавчо встановленого рівня. Нагадуємо, що згідно зі статтею 265 Кодексу законів про працю України юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та податків. У разі наявності та/або отримання контролюючим органом в установленому законодавством порядку інформації про використання праці найманих осіб без належного оформлення трудових відносин та виплати роботодавцями доходів у вигляді заробітної плати без сплати податків до бюджету, контролюючий орган має право на проведення перевірки суб’єкта господарювання щодо дотримання роботодавцем законодавства в частині укладання трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) (ст. 75 Податкового кодексу України). Головне управління ДФС у Чернігівській області рекомендує роботодавцям вжити невідкладних заходів щодо підвищення розміру середньомісячної розрахункової заробітної плати вище законодавчо встановленого мінімального рівня та закликає всіх роботодавців дотримуватись вимог трудового та податкового законодавства. Разом з цим,  в поточному році за рахунок роз’яснювальної роботи з суб’єктами господарювання щодо підвищення рівня заробітної плати, додатково мобілізовано податку на доходи фізичних осіб на 9,3 млн грн, військового збору – 1 млн грн, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування – 11,5 млн гривень.         Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській областіЗа результатами роботи аудиторів ГУ ДФС у Чернігівській області до бюджету надійшло понад 26 мільйонів гривень податків" style="font-size:14pt;font-weight:normal">Протягом січня-червня 2019 року управлінням аудиту Головного управління ДФС у Чернігівській області проведено 110 документальних перевірок суб’єктів господарювання - юридичних осіб, які порушили вимоги податкового законодавства. При цьому встановлено заниження податкових зобов’язань на суму 38,9 млн гривень. З них сплачено податків до бюджетів усіх рівнів понад 26 млн грн, що на 18 млн грн більше відповідного періоду минулого року. Фахівці управління аудиту нагадали, що документальні перевірки підприємств щодо дотримання вимог податкового законодавства здійснюються при наявності у них податкових ризиків щодо недоплати сум податків, зборів, які визначаються системою ризик орієнтованого відбору та іншою податковою інформацією ДФС України. План-графік проведення документальних планових перевірок на 2019 рік з урахуванням коригування на липень 2019 року сформовано згідно з вимогами наказу Міністерства фінансів України від 02.06.2015 року № 524 «Про затвердження Порядку формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків» та розміщено на офіційному веб-сайті ДФС України.           Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області


Завдяки платникам Чернігівщини бюджети отримали 7,5 млрд грн податків, зборів та єдиного внескуПротягом першого півріччя до бюджетів усіх рівнів платниками Чернігівщини сплачено понад 5 млрд грн податків і зборів. Про це повідомляють у Головному управлінні ДФС у Чернігівській області.  До державного бюджету перераховано 2,4 млрд гривень, що перевищує минулорічні надходження на 8 відс. або на 190 млн гривень. Це відбулося в основному за рахунок зростання на 26 відс. сплати податку на додану вартість та на 18 відс. - податку на доходи фізичних осіб і військового збору. До місцевих бюджетів усіх рівнів сплачено більше 2,7 млрд гривень. У порівнянні з минулим роком надходження зросли майже на 20 відсотків. Приріст сплачених сум спостерігається по всіх бюджетоформуючих  податках: податку на доходи фізичних осіб – на 19,6 відс. (+283  млн грн), податку на майно – на 28 відс. (+93 млн грн), єдиному податку з підприємницької діяльності – на 19 відс. (+56,9 млн грн), рентній платі за користування природними ресурсами – на 16 відс. (+9,9 млн гривень). Свідома громадянська позиція платників забезпечила виконання в цілому по області майже на 106 відс. (+150,3 млн грн) затверджених місцевими радами доходів бюджетів громад в частині надходження податків і зборів. Крім того, платниками Чернігівщини сплачено майже 2,3 млрд грн єдиного внеску на загальнодержавне обов’язкове соціальне страхування. Минулорічний рівень перевищено на 18 відс. або на 361 млн гривень.         Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області


За неподані декларації про майновий стан та доходи за 1 півріччя 2019 року донараховано майже 2,5 млн грн податків і зборів.За результатами контрольно-перевірочних заходів громадян області, які не подали у встановлений законодавством строк податкову декларацію про майновий стан та доходи та не задекларували свої доходи за попередній рік, Головним управлінням ДФС у Чернігівській області в 1 півріччі 2019 року було донараховано 2 484,3 тис грн податку на доходи фізичних осіб та військового збору. При цьому, із 174 проведених перевірок майже 60 відсотків це перевірки пов’язані з отриманням громадянами доходу у вигляді спадщини (дарування). Звертаємо увагу, що законодавством установлено, що особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину. Оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину майна, здійснюється згідно положеннями статті 174 Податкового кодексу України.   Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області

Наближається граничний термін сплати податку на доходи фізичних осіб за поданими деклараціямиГоловне управління ДФС у Чернігівській області нагадує, що 31 липня 2019 року - останній день сплати фізичними особами податку на доходи фізичних осіб та військового збору, зазначених в поданій ними річній декларації про майновий стан і доходи. До 1 серпня 2019 року мають сплатити податок на доходи фізичних осіб та військовий збір приватні нотаріуси, адвокати, арбітражні керуючі та інші особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність. Нагадуємо, що реквізити рахунків для сплати податків та зборів платниками Чернігова та області розміщені на субсайті ГУ ДФС у Чернігівській області у рубриці Бюджетні рахунки. Просимо вчасно розрахуватися з бюджетом. Після закінчення зазначеного терміну до боржників застосовуватимуться штрафні (фінансові) санкції.  Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області

Як отримати ідентифікаційний номер дитині до 14 роківОблікові картки фізичної особи – платника податків за формою № 1ДР малолітніх осіб (до 14 років) подаються одним із батьків (усиновителем, опікуном, піклувальником) за наявності свідоцтва про народження дитини та документа, що посвідчує особу одного із батьків (усиновителя, опікуна, піклувальника).   Документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків (далі – Державний реєстр) малолітньої особи, видається одному з батьків (усиновителю, опікуну, піклувальнику) за наявності свідоцтва про народження дитини та документа, що посвідчує особу одного з батьків (усиновителя, опікуна, піклувальника).     Документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі, надається протягом трьох робочих днів з дня звернення фізичної особи, її представника до контролюючого органу за місцем проживання фізичної особи.    Громадяни України, які не мають постійного місця проживання в Україні або тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання, можуть звернутися за отриманням документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі, до будь-якого контролюючого органу. У такому разі строк видачі документа може бути продовжено до п’яти робочих днів. Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс ДФС України (категорія питання 119.09).   Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області
Щоб не довелося платити штраф – перевіряйте своїх контрагентів Про це попереджають фахівці управління аудиту ГУ ДФС у Чернігівській області. Так нещодавно одному з чернігівських підприємств за результатами перевірки було донараховано до сплати в бюджет 1 млн гривень. Аудитори встановили, що господарські операції даного підприємства з вказаними ним контрагентами є неможливими. А, відтак, недостовірними є й показники податкового обліку, що були сформовані на підставі цих нібито операцій.Суму у 1 млн гривень підприємству донарахували, у зв’язку з «операціями» з придбання товарно - матеріальних цінностей та робіт/послуг, походження яких не встановлено та реальність яких нічим не підтверджено. Такі висновки зроблені податківцями на підставі аналізу первинних документів, наявність яких не може бути єдиною підставою для формування  податкового кредиту. ">А взаємовідносини з «сумнівними» контрагентами, які не мають трудових ресурсів, матеріального-технічного забезпечення та не спроможні самостійно виконати взяті на себе зобов’язання, існують лише для легалізації товарно-матеріальних цінностей невідомого походження та робіт/послуг, виконавців яких неможливо встановити. Отже не дають права на віднесення їх до операцій, які формують податковий кредит  і, як наслідок, зменшують базу оподаткування підприємства. ">Даному платнику доведеться сплатити державі значні кошти та у подальшому проявляти розумну обачливість при виборі контрагентів. Адже відповідальність за наслідками вибору недобросовісного контрагента покладається саме на нього.          Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області


Порядок включення/виключення транспортних засобів до/з Переліку транспортних засобів, що переміщують пальне або спирт етиловий 

Включення/виключення транспортних засобів, що набули статусу акцизних складів пересувних, а також транспортних засобів, що використовуються суб’єктом господарювання, який не є розпорядником акцизного складу, для переміщення на митній території України власного пального або спирту етилового для потреб власного споживання чи промислової переробки до/з Переліку транспортних засобів, що переміщують пальне або спирт етиловий, здійснюється автоматично на підставі даних акцизних накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі акцизних накладних, або на підставі заявок на переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними, із зазначенням періоду переміщення такого пального або спирту етилового, або на підставі митних декларацій при переміщенні пального або спирту етилового митною територією України прохідним транзитом або внутрішнім транзитом, визначеним п.п. «а» п. 2 ч. 2 ст. 91 Митного кодексу України.

">Такі заявки подаються суб’єктами господарювання, які не є розпорядниками акцизних складів, до переміщення митною територією України у транспортних засобах, які не є акцизними складами пересувними, власного пального або спирту етилового для потреб власного споживання чи промислової переробки.

">         Перелік транспортних засобів, що переміщують пальне або спирт етиловий, розміщується на офіційному веб-сайті ДФС.

Окрім того затверджено форму заявки на переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами:

">Наказом Мінфіну від 08.05.2019 р. № 188 затвержено форму заявки на переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними (далі - заявка) та Порядок її заповнення (далі - Порядок).

" style="font-weight:normal">В заявці передбачено зазначати:

  • ">транспортний засіб;
  • ">розташування пункту навантаження/розвантаження;
  • ">код товару/опис пального або спирту етилового згідно з УКТ ЗЕД;
  • ">дату початку/закінчення періоду транспортування.

" style="font-weight:normal">Порядок складається з двох розділів:

  • ">у розділі І "Загальні положення" зазначені вимоги до юридичних та фізичних осіб, які мають складати заявку, вказано реквізити, які вони мають заповнити, особливості підписання та передачі заявки до контролюючого органу.
  • ">у розділі ІІ "Складання Заявки та порядок її заповнення" зазначені особливості заповнення окремих граф заявки.

Нагадаємо: період переміщення пального/спирту етилового не може перевищувати 30 календарних днів.

">         Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській областіЗверніть увагу: хто є платниками податку на нерухоме майно

">У Головному управлінні ДФС у Чернігівській області пояснили, що платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками житлової та/або нежитлової нерухомості (п.п. 266.1.1 п. 266.1 ст. 266 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями).  

">У разі перебування об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб:

">а) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку;

">б) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;

в) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.  

Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області
Земельна ділянка перебуває у власності фізичної особи (засновника фермерського господарства) та надана для ведення фермерського господарства - хто є платником земельного податку

Підпунктом 14.1.147 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) визначено, що плата за землю – обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Згідно із ст.ст. 269, 270 ПКУ платниками земельного податку є, зокрема, власники земельних ділянок та землекористувачі, а об’єктами оподаткування – земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні.

Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру (п. 286.1 ст. 286 ПКУ).

Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою (п. 287.1 ст. 287 ПКУ).

Відповідно до ст. 125 Земельного кодексу України від 25 жовтня 2001 року № 2768-III зі змінами та доповненнями право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.

Права власності/користування земельними ділянками повинні бути оформлені та зареєстровані відповідно до законодавства.

Оскільки платником земельної ділянки є власник земельної ділянки, то фізична особа (засновник фермерського господарства), що отримала правовстановлюючий документ на земельну ділянку, в якому визначено цільове призначення земельної ділянки – для ведення фермерського господарства, сплачує земельний податок за вказану земельну ділянку. Нарахування фізичним особам сум податку проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки), які надсилають (вручають) платникові за місцем його реєстрації до 01 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку, визначеному ст. 58 ПКУ (п. 286.5 ст. 286 ПКУ).

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс 

ДФС України (категорія питання 112.01).

 Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області
Останній день сплати єдиного внеску ФОП - платниками ЄП за ІІ квартал - 19 липня 2019 року

 Граничний термін сплати єдиного внеску за себе фізичними особами - підприємцями, які застосовують спрощену систему оподаткування – 19 число місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.  У разі якщо останній день строків сплати єдиного внеску припадає на вихідний або святковий день, останнім днем таких строків сплати єдиного внеску вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем.

Фізичні особи – підприємці можуть сплачувати єдиний внесок у вигляді авансового платежу у розмірі, який самостійно визначили, до 20 числа кожного місяця поточного кварталу. При цьому суми єдиного внеску, сплачені у вигляді авансових платежів, враховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним за календарний квартал, до 20 числа місяця, наступного за звітним  кварталом.

Нагадуємо, що останнім днем сплати  ЄВ приватними підприємцями - платниками  єдиного внеску за ІІ квартал 2019 року є 19 липня поточного року.

         Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області
До кінця року відтерміновано штрафи за зберігання палива без ліцензії

Прийнято Закон "Про внесення зміни до статті 18 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (законопроект №10359).

           Законом доповнено статтю 18 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" новою частиною, якою відтерміновується застосування до суб'єктів господарювання фінансової санкції у вигляді штрафу у розмірі 500 тисяч гривень у разі зберігання пального до 31 грудня 2019 року без наявності відповідної ліцензії.

           Одночасно з цім нагадуємо: для отримання ліцензії на право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на право зберігання пального разом із заявою додатково подаються завірені заявником копії таких документів:

     -    документи, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою, або інше передбачене законодавством право землекористування на земельну ділянку, на якій розташований об'єкт оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, чинні на дату подання заяви та/або на дату введення такого об'єкта в експлуатацію, цільове призначення якої відповідає заявленій діяльності;

     -    акт вводу в експлуатацію об'єкта або акт готовності об'єкта до експлуатації, або сертифікат про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, або інші документи, що підтверджують прийняття об'єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо всіх об'єктів у місці оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, необхідних для оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального;

      -  дозвіл на початок виконання робіт підвищеної небезпеки та початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

        У разі якщо зазначені документи видані (оформлені) іншій особі, ніж заявник, такий заявник додатково подає документи, що підтверджують його право на використання відповідного об'єкта.

Відповідальність за достовірність даних у документах, поданих разом із заявою, несе заявник.


Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області


На Чернігівщині за 5 місяців платникам податків надано близько 61 тис адміністративних послуг  За 5 місяців поточного року до органів ДФС Чернігівської області надійшло майже 61 тис звернень від платників для отримання адміністративних, консультативних та  інформаційних послуг. Із загальної кількості адміністративних послуг –  87,5 відсотка (53,2 тис) надано через Центри обслуговування платників, які діють у податкових інспекціях області. Для зручності та на допомогу платникам податків на головній сторінці субсайту Територіальних органів ДФС у Чернігівській області у розділі «Діяльність» існує рубрика «Адміністративні послуги». У даній рубриці розміщено інформацію про адміністративні послуги, які надаються Головним управлінням ДФС у Чернігівській області та Чернігівською митницею ДФС, а саме: типові інформаційні картки на кожну послугу, зразки заповнення заяв, графіки роботи, схеми проїзду тощо. Інформація систематично оновлюється. Документи, необхідні для отримання адміністративної послуги, можна подати через Центри обслуговування платників державних податкових інспекцій.                                                  Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області

На Чернігівщині ліквідовано центр мінімізації митних платежів
">Черговий злочинний задум по ухиленню від сплати податків викрито співробітниками податкової міліції Головного управління ДФС у Чернігівській області під процесуальним керівництвом  прокуратури Чернігівської області. ">Зловмисники створили центр мінімізації митних платежів, який надавав підприємствам реального сектору економіки Київської, Одеської, Чернігівської та інших областей України послуги з мінімізації податків та митних платежів під час митного оформлення в режимі «імпорт» товарів за заниженою митною вартістю.">Для цього «підприємці» створили ряд підконтрольних підприємств-імпортерів та нерезидентів, які значно занижували митну вартість ввезених товарів, використовуючи для митного оформлення підроблені документи, із значно заниженою митною вартістю таких товарів.Після оформлення товари доставляли на склад вигодонабувачів, які оплачували послугу готівкою та передавали її фігурантам через кур’єра.
Обсяг імпортних операцій протягом 2017-2019 років склав майже 150 млн грн, чим завдано державі збитків на суму понад 15 млн гривень.
На підставі ухвал суду проведено низку обшуків в офісних, складських приміщеннях та банківських комірках фігурантів. За результатами обшуків вилучено грошові кошти в національній та іноземній валюті в еквіваленті 3 млн грн, імпортовані в Україну товари (освітлювальне обладнання) загальною вартістю понад 15 млн грн, печатки підконтрольних СГД, чорнові записи та електронні носії інформації, на яких містяться докази незаконної діяльності. Триває слідство.
        Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській областіНа Чернігівщині протягом травня платники податків спрямували до бюджетів усіх рівнів понад 954 мільйони гривень У травні поточного року до бюджетів усіх рівнів від платників податків Чернігівської області надійшло понад 954 млн грн податків, зборів та обов’язкових платежів. Досягнуто приросту до відповідного періоду минулого року більш як на 18 відс або на 146,3 млн гривень. Майже половину коштів (понад 469 млн грн) спрямовано до Державного бюджету. Це більше, ніж торік на 15,5 відс або на 63 млн гривень. Досягнуто приросту по переважній більшості бюджетоформуючих платежів: по податку на доходи фізичних осіб та військовому збору – майже на 20 відс. (21,7 млн грн), податку на додану вартість – майже на 30 відс. (35,8 млн грн), податку на прибуток – більше ніж на 9 відс (5,7 млн гривень). Місцеві бюджети у травні поточного року від сплати податків та зборів зросли більш як на 485 млн гривень. Приріст до минулого року –близько 21 відс або на 83,2 млн гривень.  В структурі наповнення місцевого бюджету найбільша частка припадає на податок на доходи фізичних осіб – близько 61 відс, якого надійшло понад 295 млн грн, більше минулорічного показника на 20,5 відс або на 50 млн гривень. Майже 15 відс. у загальній сумі – частка податку на майно, якого сплачено 72 млн грн, рівень травня минулого року перевищено на третину (18,5 млн гривень). Питома вага єдиного податку становить більше 13 відс, якого платниками сплачено 64,4 млн грн, приріст перевищує 20 відс. або близько 11 млн гривень. Крім того, для перерахування до Пенсійного та інших соціальних фондів, страхувальниками сплачено понад 399 млн гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження зросли на 17,6 відс (близько 60 млн гривень), в той час як у 2019 році темп росту мінімальної заробітної плати склав 112,1 відс. (з 3723 грн до 4173 грн). Така позитивна динаміка свідчить про ефективність вжитих заходів щодо детінізації оплати праці. Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області


На Чернігівщині викрито черговий конвертаційний центр "Понад 100 млн грн щорічно складав обсяг проконвертованих коштів виявленого співробітниками податкової міліції під процесуальним керівництвом  прокуратури Чернігівської області конвертаційного центру. Злочинний задум по ухиленню від сплати податків підприємливі ділки реалізували, створивши понад 50 фіктивних фірм, на рахунки яких підприємства реального сектору економіки м. Києва, Чернігівської, Київської,  Дніпропетровської та Запорізької областей перераховували кошти за фіктивні послуги. В подальшому, за грошову винагороду в розмірі 12-13 відс, гроші передавались замовникам послуг «конвертації». Щорічний обсяг «віртуальних» операцій складав понад 100 млн грн, що дало можливість ухилитись від сплати майже 17 млн грн податку на додану вартість. Співробітниками податкової міліції та прокуратури Чернігівської області проведено 9 обшуків за адресами ведення бухгалтерського обліку «конвертаційного центру» та адресами проживання осіб, причетних до незаконної діяльності. За результатами вказаних обшуків виявлено та вилучено 26 тис доларів США, 9 печаток фіктивних фірм, в т.ч. нерезидента, штамп Державної податкової інспекції, 37 мобільних телефонів, 85 стартових пакетів, понад 100 ключів до системи клієнт-банк, комп’ютерна техніка, фінансово-господарські документи та чорнові записи, які підтверджують незаконну діяльність. Накладено арешт на активи – суми ліміту ПДВ в розмірі 1 млн 743 тис грн на спеціальних рахунках електронного адміністрування ПДВ в Державній фіскальній службі України. В 6 банківських установах накладено арешти та зупинено видаткові операції по 18 рахунках підприємств з ознаками фіктивності. Слідство триває. Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області


На Чернігівщині оголошено вирок суду за внесення в документи неправдивих відомостей
Співробітниками податкової міліції ГУ ДФС у Чернігівській області завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні, що кваліфікується за ч. 1 ст. 205-1 КК України (підроблення документів, які подаються для державної реєстрації юридичної особи та фізичних осіб-підприємців).
У вересні 2018 року співробітниками податкової міліції під процесуальним керівництвом прокуратури області, в рамках проведення операції «Рубіж», припинено схему з експорту лісоматеріалів підприємством, зареєстрованим на підставних осіб. 
З метою реалізації злочинних намірів, фігуранти кримінального провадження виготовляли від імені підприємства, зареєстрованого на підставних осіб та акредитованого в зоні діяльності Київської та Одеської митниць ДФС, документи про походження лісоматеріалів, на підставі чого здійснювали експорт деревини до Туреччини та Пакистану. 
Протягом минулого року загальна кількість лісоматеріалів, експортованих за вищевказаною схемою, склала понад 2,5 тис кубічних метрів, вартістю понад 10 млн гривень. 
Ухвалою суду від 22.04.2019 року за внесення в документи, які подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи завідомо неправдивих відомостей, директору зазначеного підприємства призначено покарання у вигляді штрафу в розмірі 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. 
Вилучені під час досудового розслідування 160 кубічних метрів лісоматеріалів передано в дохід Держави.
        Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області

У Чернігівському регіоні платникам відшкодовано
 майже 539 млн гривень ПДВ
Протягом п’яти місяців поточного року органами ДФС області проведено камеральні перевірки 212 суб'єктів господарювання-юридичних осіб щодо визначення достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування ПДВ на загальну суму понад 561 млн гривень.
Відшкодовано у січні – травні 2019 року майже 539 млн гривень.
За результатами перевірок упереджено безпідставно задекларовану до відшкодування суму ПДВ у розмірі 9,5 млн гривень.

Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області


Декларацію для отримання податкової знижки можна подати через електронний кабінет

Для фізичних осіб – платників податків сервіси ДФС для громадян виокремлені в окремий Е-кабінет (cabinet.sfs.gov.ua), який, зокрема, надає можливість подати податкову декларацію про майновий стан і доходи в електронному вигляді та надати додаткові документи в електронному вигляді. При цьому доступ до Е-кабінету для громадян здійснюється після проходження електронної ідентифікації з урахуванням вимог ПКУ та законів України щодо електронного документообігу та електронних довірчих послуг.
До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання) (пп. 166.2.1 ст. 166 ПКУ). Як приклад, особа, що навчається у вищому навчальному закладі та має намір скористатися правом на податкову знижку додає до декларації про майновий стан і доходи: копію договору про надання освітніх послуг та відповідні платіжніі розрахункові документи.                                                 Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області   

Сплачуючи ЄСВ – перевірте рахунок!   

Головне управління ДФС у Чернігівській області звертає увагу платників, що з 2 травня поточного року змінено реквізити рахунків для сплати ЄСВ. 
Дізнатися про реквізити відкритих не бюджетних рахунків  за балансовим рахунком 3719 «Рахунок для зарахування коштів, які підлягають розподілу за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування» (код банку 899998), можна у розділі «Бюджетні рахунки» на субсайті Територіальних органів ДФС у Чернігівській області за посиланням:  http://ch.sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki/ або в центрах обслуговування платників за місцем реєстрації. 
Починаючи з 02.05.2019 кошти, які будуть сплачуватися платниками на старі рахунки по зарахуванню єдиного внеску, не будуть зараховуватись, а  повертатимуться платникам, як нез’ясовані надходження.

                 Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області

Запрошуємо громадян для проведення звірки даних щодо наявних об’єктів житлової та нежитлової нерухомості
">У Головному управлінні ДФС у Чернігівській області звертають увагу громадян, що податкові повідомлення-рішення про сплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки надсилаються (вручаються) платникам податків контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня звітного року. Проте, платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо: - об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку; - загальної площі об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку; - права на користування пільгою із сплати податку; - розміру ставки податку; - нарахованої суми податку. У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючого органу та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема, документів на право власності, контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним). У зв’язку з наближенням встановлених термінів надсилання (вручення) платникам податків податкових повідомлень-рішень про сплату сум податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, запрошуємо платників податків, у разі виникнення запитань, до органів фіскальної служби області для проведення звірки даних щодо наявних об’єктів житлової та нежитлової нерухомості.                                                   Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області          


Головне управління ДФС у Чернігівській області застерігає суб’єктів господарювання  від неправомірного заниження митних платежів

У підрозділі митного аудиту ГУ ДФС у Чернігівській області звертають увагу платників податків на необхідність дотримання вимог законодавства з питань державної митної справи з метою упередження негативних наслідків господарської діяльності – заниження податкових зобов’язань зі сплати митних платежів. 
Так, під час документальної виїзної перевірки одного із суб’єктів ЗЕД області, виявлені недостовірні відомості щодо умов поставки товару, зазначені у митній декларації типу «імпорт», яка оформлюється для митного очищення товару при його ввезенні на митну територію України.
Відповідно до положень ІНКОТЕРМС 2010:
-  умови поставки DAP «Поставка в пункті…» означає, що продавець виконав свої обов’язки з поставки, коли  він надав покупцю товар, випущений в митному режимі експорту та готовий до розвантаження з транспортного засобу, який прибув у вказаний пункт призначення; 
- умови поставки FCA «Франко перевізник» означає, що продавець вважається таким, що виконав свої обов'язки стосовно поставки товару, пройшов митне очищення для ввезення, з моменту передачі його у розпорядження перевізника в узгодженому пункті.
При оформленні товарів у вільний обіг на митній території України, суб’єктом господарювання у графі 20 окремих митних декларацій типу імпорт «ІМ 40»  були зазначені умови поставки «DAP м. Чернігів». 
Тобто, зазначені у митних деклараціях умови поставки товару вказують на те, що підприємство не несе витрат на транспортування товарів до місця ввезення на митну територію України,  та як результат не має включати їх до митної вартості імпортованих товарів. Такі витрати покладаються на продавця імпортованих товарів.
Перевіркою даних бухгалтерського обліку та первинних  документів, а саме: актів прийому-здачі наданих послуг, рахунків-фактур та  банківських документів про оплату встановлено, що фактично витрати на транспортування даних товарів у міжнародному сполученні, тобто на їх доставку із пункту навантаження за кордоном на митну територію України  були понесені саме суб’єктом ЗЕД резидентом, при тому, що відповідно до умов поставки задекларованих платником податків у графі 20 митної декларації типу «ІМ 40» як «DAP м.Чернігів», витрати на транспортування товарів мав нести контрагент-нерезидент.
Таким чином, суб’єктом ЗЕД до складу  митної вартості товарів за ціною договору (контракту), в порушення вимог законодавства з питань державної митної справи не було віднесено витрати на транспортування товарів до місця ввезення на митну територію України.
Недостовірні відомості у відображенні фактичних витрат на придбання товарів призвело до заниження податкових зобов’язань зі сплати митних платежів на загальну суму на 38,5 тис гривень.
Фіскальна служба області вкотре звертає увагу суб’єктів господарювання, що заявлена декларантом митна вартість товарів і подані ним відомості про її визначення повинні базуватися на достовірних, об'єктивних, документально підтверджених даних, що піддаються обчисленню. 
Даний приклад наведено для упередження  суб’єктів господарювання  від неправомірного заниження митних платежів при митному оформленні товарів та дотримання вимог податкового та митного законодавства.
                                            Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області

Які кроки необхідно здійснити для оформлення найманого працівника?
ГУ ДФС у Чернігівській області звертає увагу роботодавців щодо важливості офіційного працевлаштування працівників. В іншому випадку, особа позбавляється: соціального страхування; виплат у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю; допомоги у разі настання нещасного випадку під час виробничого процесу; виплати своєчасно та не нижче мінімальної заробітної плати, офіційної відпустки, відпустки по догляду за дитиною тощо. Для оформлення найманого працівника необхідно:       1) укласти трудовий договір в письмовій формі (форма трудового договору між працівником і фізичною особою, яка використовує найману працю, затверджена наказом Мінпраці від 08.06.2001 №260), реєструвати трудові договори в центрі зайнятості не потрібно;        2) оформити наказ (розпорядження) щодо прийняття працівника на роботу;        3) до початку роботи працівника, подати до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку підприємця як платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, повідомлення про прийняття працівника на роботу (форма повідомлення встановлена постановою КМУ від 17 червня 2015 року №413);          4) зробити запис в трудовій книжці про прийняття працівника на роботу (Інструкція про порядок ведення трудових книжок працівників, затверджена наказом Мін'юсту, Мінпраці, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 №58). Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області
З 1 липня 2019 запроваджуються ліцензії на право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на право зберігання пального
Для отримання ліцензії на право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на право зберігання пального разом із заявою додатково подаються завірені заявником копії таких документів: -  документи, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою, або інше передбачене законодавствомправо землекористування на земельну ділянку, на якій розташований об'єкт оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, чинні на дату подання заяви та/або на дату введення такого об'єкта в експлуатацію, цільове призначення якої відповідає заявленій діяльності; -акт вводу в експлуатацію об'єкта або акт готовності об'єкта до експлуатації, або сертифікат про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, або інші документи, що підтверджують прийняття об'єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо всіх об'єктів у місці оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, необхідних для оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального; -дозвіл на початок виконання робіт підвищеної небезпеки та початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. У разі якщо зазначені документи видані (оформлені) іншій особі, ніж заявник, такий заявник додатково подає документи, що підтверджують його право на використання відповідного об'єкта. Відповідальність за достовірність даних у документах, поданих разом із заявою, несе заявник. Ліцензія або рішення про відмову в її видачі видається заявнику не пізніше  20 календарних днів з дня одержання зазначених у цьому Законі документів. У рішенні про відмову у видачі ліцензії повинна бути вказана підстава для відмови з посиланням на відповідні норми законодавства. Ліцензії на право зберігання пального видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади за місцем розташування місць зберігання пального терміном на п'ять років. Ліцензія на право зберігання пального не отримується на місця зберігання пального, що використовуються: - підприємствами, установами та організаціями, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджету; -підприємствами, установами та організаціями системи державного резерву; - суб'єктами господарювання для зберігання пального, яке споживається для власних виробничо-технологічних потреб виключно на нафто- та газовидобувних майданчиках, бурових платформах і яке не реалізується через місця роздрібної торгівлі. Плата за ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним справляється щорічно і зараховується до ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ згідно із законодавством. Ліцензії на право оптової та роздрібної торгівлі пальним видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади за місцем торгівлі суб'єкта господарювання терміном на п'ять років. Крім того, для отримання ліцензії на право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на право зберігання пального  у суб’єкта господарської діяльності  обов’язково має бути наявним в реєстраційних даних платника  код КВЕД - 46.71., 46.12, для отримання ліцензії на право оптової торгівлі пальним; - 35.21., 20.11.,20.59.,19.20, для отримання ліцензії на право виробництва пального; - 47.30, для отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним; У разі відсутності встановлених КВЕД заява приймається, з відповідним повідомленням «відсутній необхідний КВЕД», та після розгляду повертається платникові податків для приведення у відповідність. Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області
За якими ставками справляється земельний податок
Ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі не більше 3 відс. від їх нормативної грошової оцінки, для земель загального користування – не більше 1 відс. від їх нормативної грошової оцінки, а для сільськогосподарських угідь – не менше 0,3 відс. та не більше 1 відс. від їх нормативної грошової оцінки, а для лісових земель – не більше 0,1 відс. від їх нормативної грошової оцінки. Ставка земельного податку встановлюється у розмірі не більше 12 відс. від їх нормативної грошової оцінки за земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні суб’єктів господарювання (крім державної та комунальної форми власності). Ставка податку за земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів або в межах населених пунктів, встановлюється у розмірі не більше 5 відс. від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по області, а для сільськогосподарських угідь – не менше 0,3 відс. та не більше 5 відс. від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по області, а для лісових земель – не більше 0,1 відс. від нормативної грошової оцінки площі ріллі по області.
     При цьому плата за землю за земельні ділянки, надані гірничодобувним підприємствам для видобування корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин, справляється у розмірі 25 відс. податку, обчисленого відповідно до ст.ст. 274 і 277 Податкового кодексу України.
Більш детальна інформація у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС (категорія питання 112.03).                                         Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області
Нові штрафні санкції за порушення при переміщенні транспортних засобів почнуть діяти з 22 серпня 2019 року Верховна Рада України відтермінувала до 22 серпня 2019 року введення в дію норм щодо посилення адміністративної відповідальності за порушення при переміщенні транспортних засобів в митних режимах тимчасового ввезення і транзиту. Такі зміни внесено Законом України від 16 травня 2019 року №2725-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про електронні довірчі послуги". Відповідно до цього Закону у пунктах 92 та 93 розділу XXI "Прикінцеві та перехідні положення" Митного кодексу України, а також у пункті 1 розділу II "Прикінцеві положення" Закону України "Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України" цифри "180" замінено на "270". Отже власники автомобілів з іноземними номерами отримали додатковий час для митного оформлення своїх автівок без посилених штрафних санкцій. З 22 серпня вступають у дію нові санкції. Так, у разі перевищення строку доставки транспортних засобів особистого користування та комерційного призначення від 20 до 30 діб передбачено штраф у розмірі 85 тис. грн. Якщо строк перевищено більш ніж на 30 діб, то розмір штрафу сягатиме 170 тис. грн або конфіскація таких авто. Аналогічні розміри штрафів і при перевищенні строків тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування та комерційного призначення. Так, перевищення від 20 до 30 діб – сума штрафу складатиме 85 тис. грн., понад 30 діб, також у разі втрати або розкомплектування ТЗ – 170 тис. грн або конфіскація. Крім цього, передбачено відповідальність за передачу транспортного засобу особистого користування, тимчасово ввезеного на митну територію України чи поміщеного у митний режим транзиту, у володіння або розпорядження іншій особі, а також використання такого ТЗ у комерційних цілях. При такому порушенні доведеться сплатити штраф у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 34 тис. грн.                                      Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області    


На Чернігівщині доходи понад мільйон гривень задекларували 
84 громадянина 
У ході деклараційної кампанії на Чернігівщині громадянами подано понад 14,5 тисяч податкових декларацій про майновий стан і доходи. Загалом задекларовано 1,3 млрд грн доходів, отриманих протягом 2018 року. У Головному управлінні ДФС у Чернігівській області повідомили, що це на 266 млн грн, або 25 відсотків перевищує показники попереднього року.  
Загальна кількість декларантів, які обов’язково повинні були задекларувати дохід, склала понад 11,5 тисяч. До сплати в бюджет ними самостійно визначено понад 15 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 2,9 млн грн військового збору.  
В управлінні податків і зборів з фізичних осіб повідомили, що цьогоріч вдвічі збільшилась кількість громадян, які задекларували доходи у сумі понад 1 млн гривень. Якщо минулого року мільйонерів по області було 47 осіб, то цього року – 84.  У поданих деклараціях дані громадяни відобразили понад 241 млн грн доходів та самостійно визначили до сплати в бюджет понад 1,2 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 195,5 тис грн військового збору. 
Традиційно найбільша кількість мільйонерів обліковується у Чернігові – 42 особи, у Прилуках - 11 та у Ніжині - 9. 
Серед задекларованих доходів найбільшу частку складають доходи, отримані у вигляді спадщини чи подарунків, від продажу майна, а також іноземні та інвестиційні доходи. 
Крім того, за отриманням податкової знижки звернулися понад 3 тис громадян, які визначили до повернення з бюджету 6,5 млн грн податку на доходи фізичних осіб. За результатами проведених камеральних перевірок декларацій про майновий стан і доходи з бюджету вже повернуто громадянам понад 3,3  млн грн податку на доходи фізичних осіб.
                                     Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області

На Чернігівщині за результатом роботи аудиторів до бюджету надійшло понад 20 мільйонів гривень податків 
В управлінні аудиту ГУ ДФС у Чернігівській області повідомили, що протягом січня-квітня поточного року проведено 57 документальних перевірок платників податків, результати яких узгоджено. Це на 18 перевірок менше, ніж за відповідний період 2018 року. 
За результатами перевірок суб’єктів господарювання – юридичних осіб, які порушили вимоги податкового законодавства, встановлено заниження податкових зобов’язань на суму близько 42 млн гривень.
З цієї суми протягом січня-квітня 2019 року вже сплачено податків до бюджетів усіх рівнів більше 20 млн грн, що на 13 млн грн більше відповідного періоду минулого року. 
Документальні перевірки підприємств щодо дотримання вимог податкового законодавства здійснюються при наявності у них податкових ризиків щодо недоплати сум податків, зборів, які визначаються системою ризикоорієнтованого відбору та іншою податковою інформацією ДФС України.
ГУ ДФС у Чернігівській області нагадує, що план-графік проведення документальних планових перевірок на 2019 рік, з урахуванням коригування на травень 2019 року, сформовано згідно з вимогами наказу Міністерства фінансів України від 02.06.2015 року № 524 «Про затвердження Порядку формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків» та розміщено на офіційному веб-сайті ДФС України. 

                                     Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області

Для української армії платники Чернігівської області перерахували більше 109 мільйонів гривень військового збору
Протягом січня–квітня  поточного року платниками податків Чернігівщини сплачено понад 109 млн грн військового збору, що спрямовується для потреб національної армії. В порівнянні з минулим роком надходження зросли майже на 17 млн грн, або на 18 відсотків. 
Зазначимо,  що  військовий збір був введений в Україні як додаткове джерело фінансування і підтримки боєздатності української армії. Ставка збору становить 1,5 відс доходів, що підлягають оподаткуванню. 
Отримуючи легальні доходи, ми долучаємося до фінансової підтримки українського війська! 
              Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області


Як оподатковується продаж сільгосппродукції, вирощеної на власній земельній ділянці
До загального місячного (річного) оподатковуваного податком на доходи фізичних осіб доходу не включаються доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що, зокрема, вирощена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення, зокрема: " style="font-size:large;font-weight:normal">- садівництва та/або для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибні ділянки) та/або для індивідуального дачного будівництва. Якщо власник сільськогосподарської продукції має ще земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), але не використовує їх (здає в оренду або обслуговує), отримані ним доходи від продажу сільськогосподарської продукції не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу; " style="font-size:large;font-weight:normal">- особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари. Розмір земельних ділянок, а також розмір виділених в натурі (на місцевості) земельних часток (паїв), які не використовуються (здаються в оренду, обслуговуються), не враховуються. " style="font-size:large;font-weight:normal">Якщо розмір земельних ділянок перевищує 2 гектари, дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб на загальних підставах за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5%. " style="font-size:large;font-weight:normal">При продажу сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва) іі власник має подати податковому агенту копію довідки про наявність у нього земельних ділянок. " style="font-size:large;font-weight:normal">При продажу сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва) її власник має подати податковому агенту копію довідки про наявність у нього земельних ділянок. Оригінал довідки зберігається у власника сільськогосподарської продукції протягом строку позовної давності з дати закінчення дії такої довідки. Довідка видається сільською, селищною, міською радою або радою об'єднаних територіальних громад, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, за місцем податкової адреси (місцем проживання) платника податку протягом п'яти робочих днів з дня отримання відповідною радою письмової заяви про видачу такої довідки. " style="font-size:large;font-weight:normal">Якщо платником податку не підтверджено самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, доходи від продажу якої він отримав, такі доходи підлягають оподаткуванню на загальних підставах. Зазначена норма передбачена п.п. 165.1.24 ст. 165 Податкового кодексу України.                                      Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській областіЩодо стажування в Головному управлінні ДФС у Чернігівській області " style="font-weight:normal">Головне управління ДФС у Чернігівській області інформує, що з 16 травня стартувала всеукраїнська інформаційна кампанія «Право на державну службу». " style="font-size:large;font-weight:normal">Головне управління ДФС у Чернігівській області є територіальним органом Державної фіскальної служби України, забезпечує реалізацію державної податкової політики та політики у сфері державної митної справи, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового, митного законодавства на території Чернігівської області. Знаходиться за адресою м.Чернігів, вул.Реміснича, 11.  Офіційний сайт державного органу: http://ch.sfs.gov.ua/ . " style="font-size:large;font-weight:normal">Більш детальну інформацію зданого питання ви можете отримати, звернувшись на електронну пошту: ch.kadri@sfs.gov.ua (із поміткою «стажування») або за номером телефону (0462) 652 320. Контактна особа: Раїса Зарецька.   " style="font-size:large;font-weight:normal">Порядок стажування громадян з числа молоді, які не перебувають на посадах державної служби, в апараті Національного агентства України з питань державної служби за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0441-18 .                                      Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській областіПоловину надходжень до бюджетів територіальних громад Чернігівщинизабезпечив малий та середній бізнес від сплати податків ">У І кварталі 2019 року до бюджетів усіх рівнів Чернігівської області суб’єктами господарювання середнього і малого бізнесу сплачено майже 1,4 млрд грн податків і зборів. Це становить 54 відс. загальної суми надходжень. ">         Зокрема, до державного бюджету представниками середнього бізнесу спрямовано понад 395 млн грн податків і зборів (31,6 відс. доходів бюджету), малого бізнесу та мікропідприємництва – 323 млн грн (25,8 відс.). ">До місцевих бюджетів усіх рівнів від суб’єктів середнього підприємництва надійшов 291 млн грн (22,5 відс. загальної суми). Ще 27,9 відс. надходжень забезпечено представниками малого бізнесу (360 млн грн, в тому числі підприємцями – 186 млн грн). ">Досить значний вклад у поповнення доходів територіальних громад забезпечують підприємства середнього бізнесу у Срібнянському (63,3 відс.), Ічнянському (49,1 відс.), Н‑Сіверському (42,9 відс.), Ріпкинському (42,5 відс.) та Прилуцькому (35,5 відс.) районах. У містах обласного значення вклад цієї категорії підприємств у доходну частину значно менший і становить від 14 до 16 відс. у  Прилуках, Ніжині та Чернігові, 27 відс. – у Новгород‑Сіверському. Суб’єкти малого бізнесу та мікропідприємництва забезпечують понад третину доходів місцевих бюджетів від сплати податків у Менському (37,2 відс.), Куликівському (36,4 відс.), Сосницькому (35,7 відс.), Семенівському (35,4 відс.), Городнянському (35,1 відс.) районах. У містах обласного значення цією категорією платників найбільше сплачується податків у м.Чернігові – 30,9 відс. загальної суми надходжень, близько четвертої частини доходів бюджетів – у Новгород‑Сіверському (28 відс.), Прилуках (25 відс.) та Ніжині (23,8 відс.). Не зважаючи на зміну кількості платників, зміну платниками місця реєстрації та зміну категорії, вклад малого бізнесу у наповнення бюджетів громад має сталу тенденцію: 27,2 відс. – у І кварталі 2017 року, 27 відс. – у І кварталі 2018 року, 27,9 відс. – у І кварталі 2019 року.                 Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області


Суб'єктам господарювання Чернігівщини повернуто з бюджету майже 334 мільйони гривень ПДВ В управлінні податків і зборів з юридичних осіб повідомили, що впродовж січня-березня поточного року проведено камеральні перевірки 148 суб'єктів господарювання-юридичних осіб щодо визначення достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування ПДВ на загальну суму 305,6 млн гривень. ">Відшкодовано у січні - березні 2019 року майже 334 млн гривень. За результатами перевірок упереджено безпідставно задекларовану до відшкодування суму ПДВ у розмірі близько 6 млн гривень.      Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській областіНа Чернігівщині 21 особа задекларувала отримання у 2018 році доходів понад 1 млн гривень undefined">У головному управлінні ДФС у Чернігівській області проінформували щодо перебігу 3-х місяців кампанії декларування доходів, одержаних громадянами у 2018 році.  В управлінні податків і зборів з фізичних осіб зазначили, що податкові декларації про майновий стан і доходи за 2018 рік подали 4468 громадян, які задекларували 481,2 млн грн доходів. Із загальної кількості декларантів - 2045 громадян, які обов’язково повинні задекларувати доходи. Вони самостійно визначили до сплати в бюджет понад 5,6млн грн податку на доходи фізичних осіб та 1,3 млн грн військового збору. Серед загальної кількості поданих декларацій, доходи понад 1 млн грн. задекларував 21 громадянин (загальна сума доходу складає 27,8 млн грн), до сплати в бюджет громадяни самостійно визначили 395,3 тис грн податку на доходи фізичних осіб та 71,5 тис грн військового збору. Інші 2423 громадянина подали податкові декларації з метою одержання податкової знижки та визначили до повернення з бюджету 5,2млн грн податку на доходи фізичних осіб. За результатами проведених камеральних перевірок декларацій про майновий стан і доходи з бюджету вже повернуто громадянам понад                  1,9 млн грн податку на доходи фізичних осіб.
     Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській областіНа Чернігівщині перекрито канал постачання спирту для виробництва фальсифікованої горілки Співробітниками податкової міліції ГУ ДФС у Чернігівській області, спільно із працівниками управління захисту економіки в Чернігівській області Національної поліції України під процесуальним керівництвом прокуратури області проводяться цілеспрямовані заходи, направлені на вилучення з обігу небезпечного для життя людей алкогольного сурогату. У Головному управлінні ДФС у Чернігівській області повідомили, що днями припинено діяльність чергового каналу постачання спирту для виробництва фальсифікованої горілки. Цього разу в автомобілі, яким користувались ділки, виявлено 2300 літрів спирту, який міг бути використаний у якості сировини для незаконного виготовлення алкогольної продукції. Крім цього, в ході досудового розслідування кримінального провадження за фактом незаконного виготовлення та збуту алкогольної продукції, співробітниками податкової міліції встановлений мешканець обласного центру, який на власному автомобілі здійснював постачання незаконно виготовленої алкогольної продукції від виробника до роздрібного реалізатора. Внаслідок обшуків, проведених у транспортному засобі та житловому будинку ділка, з незаконного обігу вилучено 590 літрів незаконно виготовлених алкогольних напоїв та 130 пачок тютюнових виробів без марок акцизного податку та з маркуванням «dutyfree». Транспортні засоби, якими користувались ділки вилучено. Загальна вартість вилученого перевищує 1,5 млн. грн. Наразі слідство триває, проводяться заходи, спрямовані на встановлення повного кола осіб, причетних до незаконної діяльності.               
Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області     
На Чернігівщині надходження  від сплати єдиного внеску за перший квартал 2019 року склали  понад 1 мільярд  гривень
Платниками Чернігівщини за 1 кварталпоточного року  сплачено понад 1070  млн. гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Цей показник перевищує суму сплати єдиного внеску за січень – березень минулого року на понад 21 відс., або на 189 млн гривень. Від юридичних осіб надійшло 939,7 млн. грн., або 88 відс. надходжень. Фізичні особи - підприємці сплатили 130,3 млн. грн. (12 відс.). Найбільшу питому вагу надходжень єдиного внеску забезпечують платники Чернігівського, Прилуцького та Ніжинського районів. У березні 2019 року було забезпечено сплату 380 млн грн ЄСВ (на 22 відс. або 68,8 млн грн більше березня минулого року). В управлінні податків і зборів з фізичних осіб зазначають, що на сьогодні розмір мінімальної заробітної плати становить 4173 грн., при цьому розмір мінімального страхового внеску – 918,06 грн. (4173 грн. х 22 відс.). Фахівці звертають увагу, що з 1 січня 2017 року всі фізичні особи - підприємці мають сплачувати єдиний внесок за себе на рівні мінімального страхового внеску щоквартально за виключенням пільгової категорії підприємців, які отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.                Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області  

Наближається термін звітування для осіб, які провадять незалежну професійну діяльність та членів фермерських господарств  Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску (Форма № Д5 (річна)) заповнюється згідно з вимогами Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14 квітня 2015 р. № 435. Зауважимо, що Додаток 5 за 2018 рік подається за новою формою. Додаток 5 Звіту з ЄСВ зобов’язані подавати самі за себе: - особи, які провадять незалежну професійну діяльність - один раз на рік до 01 травня року, що настає за звітним періодом; - члени фермерського господарства - річний звіт, що подається до 01 травня року за результатами фінансового року. Отже,  30.04.2019 останній день подання Додатку 5 Звіту з ЄСВ за 2018 рік. При цьому, радимо не відкладати подання Звіту на останній день, а зробити це заздалегідь. При заповненні таблиці 1 у колонці 2 варто звернути увагу, що обов’язково вказується код категорії застрахованої особи: 9 – якщо особа, здійснює незалежну професійну діяльність; 4 – якщо член фермерського господарства. У колонці 3 вказується: - особами, що здійснюють незалежну професійну діяльність - сума чистого доходу, заявлена в податковій декларації, поділена на кількість місяців, протягом яких платник перебував на обліку як платник єдиного внеску; - членами фермерського господарства - розподілений дохід (прибуток), отриманий такими платниками від чистого прибутку фермерського господарства у звітному році, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб, поділений на кількість місяців, протягом яких такий платник перебував на обліку як платник єдиного внеску. Слід пам’ятати, що Звіт із помилками не вважається поданим та інформація про доходи з нього не потрапить до реєстру застрахованих осіб та не буде зарахована до страхового стажу. Підприємцям необхідно самостійно дбати про зарахування періоду діяльності до страхового стажу, щоб не позбавити себе майбутньої пенсії та інших соціальних гарантій.                                                                                                        Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області

Увага! Податкові зобов’язання за березень необхідно сплатити не пізніше 26 квітня 2019 року 
В Головному управлінні ДФС у Чернігівській області звертають увагу платників податків, що відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України «Про перенесення робочих днів у 2019 році» від 10.01.2019 № 7-р у квітні поточного року 30 квітня перенесено на суботу 11 травня, тобто останній день сплати нарахованих податкових зобов’язань з податків і зборів припадає на вихідний день 30 квітня 2019 року. Нормами податкового кодексу України не передбачено перенесення термінів слати податків і зборів (п.57.1 ст.57 Кодексу), тому сплату нарахованих поточних податкових зобов’язань необхідно здійснити не пізніше 26 квітня 2019 року.  Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області


До завершення кампанії декларування доходів громадян залишився місяць
Головне управління ДФС у Чернігівській області звертає увагу платників податків, що до завершення деклараційної кампанії залишився місяць та наголошує громадянам, які протягом 2018 року отримали доходи у вигляді спадщини не від членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, дарунки у вигляді коштів, майна, або  майнових чи немайнових прав, які підлягають оподаткуванню, або ж отримували доходи не від податкових агентів, щодо обов’язку подання податкової декларації про майновий стан і доходи. 
Декларацію слід подати до територіальних органів ДФС за місцем реєстрації в термін до 01 травня поточного року. Громадяни, які бажають скористатися правом на податкову знижку, можуть подати декларацію до кінця поточного року. 
Відповідно до  норм п.179.7 ст.179 Податкового Кодексу, фізичні особи зобов'язані самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену в поданій податковій декларації. Також до 01 серпня сплачується  податок на доходи фізичних осіб і військовий збір  приватними  нотаріусами,  адвокатами, арбітражними керуючими та іншими  особами, які здійснюють незалежну професійну діяльність. 
Сума податкової знижки, зараховується платнику податку на його банківський рахунок, відкритий у будь-якому комерційному банку, або надсилається поштовим переказом на адресу, зазначену в декларації, протягом 60 календарних днів після надходження такої податкової декларації. 

Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області


Податок на доходи фізичних осіб необхідно сплачувати до бюджету за місцезнаходженням відокремленого підрозділу
Державна фіскальна служба України надала роз’яснення щодо сплати податку на доходи фізичних осіб юридичною особою до відповідних бюджетів за відокремлені підрозділи. Відповідно до п. 168.4 ст. 168 Податкового кодексу України, суми податку на доходи фізичних осіб, нараховані відокремленим підрозділом на користь фізичних осіб за звітний період перераховуються до відповідного бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу. У разі якщо відокремлений підрозділ не уповноважений нараховувати (сплачувати) податок на доходи фізичних осіб за такий відокремлений підрозділ, усі обов’язки податкового агента виконує юридична особа. Податок на доходи, нарахований працівникам відокремленого підрозділу перераховується до місцевого бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу. Юридична особа за своїм місцезнаходженням та місцезнаходженням не уповноважених сплачувати податок відокремлених підрозділів, відокремлений підрозділ, який уповноважений нараховувати та сплачувати до бюджету податок, за своїм місцезнаходженням одночасно з поданням документів на отримання коштів для виплати належних платникам податку доходів перераховує суми утриманого податку на відповідні рахунки, відкриті в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів за місцезнаходженням відокремлених підрозділів. Таким чином, якщо юридична особа створює підрозділ із використанням праці найманих осіб за місцезнаходженням (розташуванням) на іншій території, ніж така юридична особа і не уповноважений нею нараховувати (сплачувати) податок на доходи фізичних осіб, то цей податок, нарахований працівникам відокремленого підрозділу, юридична особа перераховує до місцевого бюджету за місцезнаходженням такого підрозділу. Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області


За порушення торгівлі підакцизними товарами застосовано штрафних санкцій на 475 тисяч гривень
Продаж одного автомобіля не оподатковується і декларуванню  не підлягає
Про відмову від спрощеної системи оподаткування
Інформація Чернігівської митниці ДФС щодо пілотного проекту
Як повідомити про корупційне правопорушення
Інформація щодо пільгового оформлення транспортних засобів громадян
Особливості адміністрування у 2019 році рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів
Деклараційна кампанія 2019: Доходи, отримані не від податкових агентів, підлягають  декларуванню задекларувати
У січні до порушників застосовано близько 192 тисяч гривень штрафних фінансових санкцій
Один із с/г виробників Чернігівської області відшкодував бюджету 2,9 млн. грн. несплаченого ЄСВ
Затверджено нову форму податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки
Декларування доходів громадян
На Чернігівщині протягом січня відшкодовано платникам більше 154 мільйонів гривень ПДВ
Що треба знати про оподаткування товарів, що надходять у міжнародних поштових та експрес-відправленнях на адресу фізичних осіб До відома власників авто на іноземній реєстрації
Нагадуємо про строки подання податкової декларації про майновий стан і доходи за результатами 2018 року
Відбулась зустріч  представників бюджетоформуючих підприємств з керівництвом Чернігівської митниці ДФСНастає термін подачі податкової декларації плати за землю юридичними особами – власниками земельних ділянок (землекористувачами та орендарями землі державної та комунальної власності)
До уваги платників рентної плати
В області орудують телефонні шахраї, які видають себе за податківцівЗареєструватись платником акцизного податку з реалізації пального необхідно до початку його реалізації
До уваги власників транспортних засобів іноземної реєстрації!
При переміщенні та/або зберіганні пального або спирту етилового з порушенням законодавства з 01.07.2019 р. – конфіскація
На Чернігівщині припинено діяльність «підпільного цеху» з незаконного виробництва тютюнової продукції
Рентна плата за спеціальне використання води не справляється з вторинних водокористувачівЗ січня 2019 року відбулись зміни в оподаткуванні нерухомості сільськогосподарських товаровиробників
Коли не подається річна декларація про майновий стан і доходи
Заходи з протидії нелегальним АЗС продовжуютьсяЄдиний внесок необхідно сплатити до 19 січня
Сума сплачених платниками Чернігівщини за 2018 рік податків та єдиного внеску склала майже 14 млрд гривень за рік
Електронний сервіс допоможе громадянам в заповненні декларацій про доходи
Останній місяць 2018 року приніс у скарбницю майже 933 мільйони гривень податків від платників Чернігівщини
Використання РРО підприємцями з продажу лікарських засобів  з 01 січня 2019 року
Одноразова сплата єдиного внеску за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуваннюЯким чином платнику єдиного внеску - ФОП знятись з обліку у разі припинення підприємницької діяльності
Впродовж листопада-грудня на Чернігівщині припинено діяльність 16 нелегальних  автозаправок азс
Урядом затверджено Тимчасовий порядок виконання митних формальностей при здійснені митного оформлення транспортних засобів для їх вільного обігу на території України
При сплаті податків уточніть реквізити бюджетних рахунків
Чернігівська митниця ДФС повідомляє про місця митного оформлення транспортних засобів особистого користування
Запрошуємо підприємців подавати річні звіти в електронному вигляді
Про особливості оподаткування новорічних подарунків
Як звітувати новоствореним підприємцям
Як перевірити чинність електронного ключа та дізнатися про термін його дії самостійно
Переобладнав транспортний засіб та використовуєш біопаливо – отримай податкову знижку
Податки треба сплачувати виключно на НОВІ бюджетні рахунки
Сплата земельного податку особами, які брали участь в АТО (ООС) та розмір орендної плати за землі державної та комунальної власності для таких осібУ 2019 році підприємці сплачують єдиний внесок у новому розмірі
Зверніть увагу: підприємцям телефонують шахраї!
Звітність у разі смерті засновника юридичної особи подає спадкоємець, який заявив своє право на підприємствоЗапрошуємо школярів до участі у мистецькому конкурсі"Податкова абетка"Запрошуємо платників податків перевірити стан розрахунків із бюджетом

Для переходу на спрощену систему оподаткування з І кварталу 2019 року – необхідно подати заяву не пізніше 14 грудня
ДФС в області: електронні сервіси працюють задля зручності платників
На Чернігівщині надходження єдиного соціального внеску зросли на 740 млн гривень
Підприємці із загальною системою оподаткування можуть сплачувати єдиний внесок щомісяця
Роботодавці Чернігівщини почали масово реєструвати найманих працівників – протягом жовтня оформлено більше 12 тисяч осіб
Новостворені управління ДФС надають якісні послуги платникам 
Національний університет державної фіскальної служби України проводить «Ярмарок вакансій»
Що загрожує підприємцям, які мають заборгованість з єдиного внеску?
Ніжинська об’єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Чернігівській області станом на 02.11.2018 року інформує
Ніжинська об’єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Чернігівській області станом на 30.10.2018 року інформує
Ніжинська об’єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Чернігівській області станом на 24.10.2018 року інформує
Ніжинська об’єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Чернігівській області станом на 17.10.2018 року інформує
Ніжинська об’єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Чернігівській області станом на 25.09.2018 року інформує
Ніжинська об’єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Чернігівській області станом на 19.09.2018 року інформує
Ніжинська об’єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Чернігівській області станом на 13.09.2018 року інформує
Ніжинська об’єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС станом на 05.09.2018 року інформує
Ніжинська об’єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС станом на 28.08.2018 року інформує
Ніжинська об’єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС станом на 20.08.2018 року інформує
Ніжинська об’єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС станом на 14.08.2018 року інформує
Ніжинська об’єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС станом на 06.08.2018 року інформує
Ніжинська об’єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС станом на 30.07.2018 року інформує
Ніжинська об’єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС станом на 24.07.2018 року інформує
Ніжинська об’єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС станом на 10.07.2018 року інформує
Ніжинська об’єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС станом на 05.07.2018 інформує
Ніжинська об’єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС станом на 21.06.2018 року інформуєНіжинська об’єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Чернігівській області станом на 18.06.2018 року інформує
Ніжинська об’єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС станом на 13.06.2018 року інформує 
Ніжинська об’єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Чернігівській області станом на 12.06.2018 інформує
Ніжинська об’єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Чернігівській області станом на 04.06.2018 року інформує
Ніжинська об’єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Чернігівській області станом на 30.05.2018 року повідомляє
Ніжинська об’єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Чернігівській області станом на 22.05.2018 року інформує
Ніжинська ОДПІ ГУ ДФС у Чернігівській області станом на 16.05.2018 року інформує 
Ніжинська об’єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Чернігівській області станом на 11.05.2018 року інформує
Ніжинська об’єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Чернігівській області станом на 08.05.2018 року інформує
Ніжинська об’єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Чернігівській області станом на 28.04.2018 року інформує
Ніжинська об’єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Чернігівській області станом на 27.04.2018 р. інформує
Ніжинська об’єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Чернігівській області станом на 20.04.2018 інформує
Ніжинська об’єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС станом на 13.04.2018 інформує
Ніжинська об’єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС станом на 10.04.2018 інформує
Ніжинська об’єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС станом на 04.04.2018 року інформує
Ніжинська об’єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Чернігівській області станом на 27.03.18 інформує
Ніжинська об'єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Чернігівській області станом на 19.03.18 інформуєНіжинська об'єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Чернігівській області станом на 15.03.2018 інформує 
Ніжинська об’єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Чернігівській області станом на 02.03.2018 інформує
Ніжинська об'єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Чернігівській області станом на 01.03.2018 інформує
Ніжинська об'єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Чернігівській області станом на 22.02.2018 інформує
Ніжинська об'єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Чернігівській області станом на 21.02.2018 інформує
Ніжинська об’єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Чернігівській області станом на 12.02.2018 інформує
Ніжинська об’єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС станом на 05.02.2018 інформує 
Ніжинська об’єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС станом на 01.02.2018 інфомує
Ніжинська об’єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Чернігівській області станом на 23.01.2018 року інформує 
Ніжинська об’єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Чернігівській станом на 22.01.2018 інформує 
Ніжинська об’єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС станом на 16.01.2018 інформує
Ніжинська об’єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Чернігівській області станом на 04.01.2018 інформує
Взяття на облік осіб, які провадять незалежну професійну діяльність
Ніжинська ОДПІ ГУ ДФС у Чернігівській області повідомляєНіжинська об’єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Чернігівській області станом на 07.12.2017 року інформуєНіжинська об’єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Чернігівській області станом на 30.11.2017р. інформує
Ніжинська об’єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Чернігівській області станом на 28.11.2017 інформує
Ніжинська об’єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Чернігівській області станом на 20.11.2017 року інформуєНіжинська об’єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Чернігівській області станом на 13.11.2017 р. інформує
Ніжинська об’єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС станом на 09.11.2017 року інформує
Ніжинська об’єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС станом на 01.11.2017 р. інформує
Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки
Ніжинська об’єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС інформує 
Ніжинська об’єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС станом на 19.10.2017 інформує
Ніжинська об’єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС інформує
Ніжинська об’єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Чернігівській області станом на 12.10.2017 повідомляє
Графік проведення сеансів телефонного зв’язку «гаряча лінія» Ніжинської ОДПІ ГУ ДФС у Чернігівській області у жовтні 2017 року 
Платників податків запрошуємо взяти участь у семінарі!
Ніжинська об’єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС станом на 03.10.2017 р. інформує
Ніжинська ОДПІ ГУ ДФС у Чернігівській області звітує про результати роботи у сфері надання адміністративних послуг та сервісів за січень-вересень 2017 року
Ніжинська об’єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС станом на 25.09.2017 р. інформує
Хто повинен застосовувати РРО в 2017 р.
Ніжинська об’єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Чернігівській області станом на 19.09.2017 інформує
Надходження до місцевих бюджетів зросли 
Графік проведення сеансів телефонного зв’язку «гаряча лінія» Ніжинської ОДПІ ГУ ДФС у Чернігівській області у вересні 2017 року
Платники єдиного податку по Ніжину та Ніжинському району сплатили до бюджету понад 25 мільйонів гривень 
Ніжинська об’єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Чернігівській області станом на 05.09.2017 інформує
З нагоди Дня підприємця«Круглий стіл» в Ніжинській ОДПІНіжинська ОДПІ ГУ ДФС у Чернігівській області звертає увагу на процедуру оскарження рішення щодо відмови у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН 
Ніжинська об’єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС станом на 16.08.2017 р. інформує
Ніжинська ОДПІ ГУ ДФС у Чернігівській області надає роз`яснення: Заява 1 ПДВ. Що потрібно знати
Ніжинська ОДПІ ГУ ДФС у Чернігівській області звертає увагу на хвилюючу тему стосовно розмитнення автомобіля з іноземною реєстрацією, строк перебування якого в України минув
Графік проведення сеансів телефонного зв’язку «гаряча лінія» Ніжинської ОДПІГУ ДФС у Чернігівській області у серпні 2017 року
Податкова станом на 09.08.2017 року інформує
Ніжинська ОДПІ ГУ ДФС у Чернігівській області повідомляє стосовно форми довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи
Ніжинська ОДПІ нагадує про терміновість сплати податку на нерухоме майно 
Ніжинська ОДПІ застерігає про шахраїв!
До уваги громадськості
Податкова інформуєВідмова платника від проведення документальної перевірки може призвести до арешту його майна
До уваги керівників підприємств-землекористувачів
ЄС відкриває кордони для України
Перевірки свідчать про порушення торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами
Головне управління ДФС в області інформує, що змінено форму Податкової декларації екологічного податку
При переміщенні валюти через кордон дотримуйтесь норм законодавства
Про надання органами ДФС області комплексу адміністративних, консультативних та інформаційних послуг
В області з метою зниження рівня корупції у податковій та митній сфері проведено 33 службових розслідування та перевірки
До уваги суб’єктів господарювання, які здійснюють операції з готівкою!
На Чернігівщині митники та прикордонники спрощують формальності на кордоні
Ніжинська ОДПІ застерігає - шахраї у Ніжинському, Козелецькому, Борзнянському, Носівському, Бобровицькому районах
Митники та прикордонники скоординували дії на кордоні
З 8 травня при реалізації складних побутових товарів необхідно застосовувати касові апарати
Затверджено перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту або гарантійній заміні, у цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій
Про тимчасовий коефіцієнт рентабельності для гірничодобувних підприємств
Шановні громадяни, задекларуйте свої доходи за 2016 рік - до 3 травня!Зміни в оподаткуванні спадщиниЗ 1 квітня набирають чинності зміни до порядку надання індивідуальних податкових консультацій
Громадяни можуть самостійно отримати відомості про власні доходи за допомогою електронного цифрового підпису
До уваги громадян!
Платники транспортного податку мають право письмово звернутися до контролюючого органу для проведення звірки даних
Щодо правомірності нарахування пені
Щодо можливості отримання інформації про код товарів згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності
Фахівці фіскальної служби на телефонному зв’язку «гаряча лінія» 
Відповідальність передбачена і кримінальна, і адміністративна – у залежності від виду порушення
До відома платників єдиного внеску
Фахівці фіскальної служби на телефонному зв’язку «гаряча лінія»
Про терміни подання податкової декларації плати за землю юридичними особами - власниками земельних ділянок
Головним управлінням ДФС у Чернігівській області упереджено мінімізацію податку на прибуток близько 926 тисяч гривень
Шановні громадяни, кампанія декларування доходів, отриманих у 2016 році триває!
Основні зміни у податковому законодавстві, що набирають чинності у 2017 році
Відтепер при поданні звітності платникам не обов’язково відвідувати Центри обслуговування платників
Змінено порядок сплати транспортного податку
Платникам податків про подання декларації про доходи
Ніжинська ОДПІ проводить семінар для сільгоспвиробників
У Ніжинській ОДПІ відбувся семінар
До уваги посадових осіб органів державної влади та органів місцевого самоврядування!
Про внесення змін до форми Податкової декларації з рентної плати
До уваги фізичних осіб - підприємців та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність!
До відома платників єдиного внескуЗ 1 січня вводиться нова форма декларації про майновий стан і доходи
Результати розгляду звернень громадян фіскальною службою Чернігівщини
З 1 січня стартувала деклараційна кампанія
Актуальна інформація щодо нарахування та сплати єдиного внеску фізичними особами-підприємцями
До уваги платників податків Лосинівської об’єднаної територіальної громади!
Розпочато кампанію декларування 2017!
За 11 місяців 2016 року Ніжинською ОДПІ спрямовано 553 млн. грн. до місцевих бюджетів 
Увага! Змінено умови сплати єдиного внеску для фізичних осіб – підприємців!
Скористайтеся електронним кабінетом платника
Ніжинською ОДПІ зібрано 7 мільйонів гривень податку на нерухоме майно
Від плати за землю місцеві бюджети отримали майже 92 мільйони гривень
Ніжинська ОДПІ попереджає: не піддавайтеся на провокації!До уваги платників акцизного податку
Ніжинська ОДПІ проводить семінар
Ніжинська ОДПІ попереджає шахраї не здаються!
Більше 3 мільйонів гривень надійшло до бюджету за результатами позовної роботи Ніжинської ОДПІ
Фахівці фіскальної служби на телефонному зв’язку «гаряча лінія»
З1 січня вводиться нова форма декларації про майновий стан і доходиНіжинська ОДПІ застерігає - шахраї у Ніжинському районі
Про роботу органів ДФС області щодо розгляду запитів на публічну інформацію
Звертайтеся! «Пульс» працює цілодобовоПодаток на доходи фізичних осіб – основне джерело наповнення місцевих бюджетів області
Єдиний соціальний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника
Про перехід на спрощену систему оподаткування в деталях
Ввезені в Україну авто для вільного обігу мають відповідати екологічним нормам не нижче «ЄВРО-5»
На Чернігівщині викрито мережу реалізації алкогольного сурогату
На що варто звернути увагу при припиненні підприємницької діяльності ФОП На обороноздатність країни - 29 мільйонівЗмінився Перелік кодів для сплати податків та зборів
У Чернігівській митниці ДФС повідомляють про збільшення митних оформлень
На Чернігівщині на 17 відсотків зменшилася кількість перевірок платників податківБоротьба з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом у сфері державних закупівель – один із напрямів роботи ГУ ДФС у Чернігівській області 
Інформація з реєстрів ДФС є відкритою та загальнодоступною
Діє новий Державний реєстр РРО
Про зміну рахунків для зарахування платежів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування
Фіскальна служба області на зв’язку з громадськістю
Фахівці фіскальної служби на телефонному зв’язку «гаряча лінія»
Головне управління ДФС в області попереджає про небезпеку при купівлі алкогольних напоїв невідомого походження
Нові можливості електронного сервісу «Електронний кабінет платника»Про сплату податку за об’єкти нежитлової нерухомостіНе допускайте виникнення податкового боргуЕлектронний сервіс ДФСУ допоможе перевірити реєстрацію РРОГоловне управління ДФС у Чернігівській області  Фіскальна служба області надає платникам податків комплекс адміністративних, консультативних та  інформаційних послугЗа січень – серпень 2016 року платникам надано 477,2 тис. таких послуг та електронних сервісів.    Із загальної кількості адміністративних послуг – 66 відсотів (315,6 тис.) надано через Центри обслуговування платників.Як повідомили у відділі обслуговування платників Головного управління ДФС області, найбільш популярною була послуга видачі картки платника податків. Нею скористалися понад 26,1 тис. осіб.На другому місці послуга з реєстрації книг обліку розрахункових операцій – 5,3 тис. послуг.">Також, значну кількість було надано: витягу з реєстру платника єдиного податку – 4,1 тис., реєстрація книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат платникам єдиного податку – 3,2 тис., видача ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями – 2,1 тис., видача довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами фіскальної служби – 1,4 тис.,  видача ліцензії на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами –  по 1,4 тис. та реєстрація платника єдиного податку – 1,4 тис.Головне управління ДФС у Чернігівській області  ГУ ДФС у Чернігівській області: про зміни у сфері розрахункових операційУ зв'язку із набранням чинності наказу Міністерства фінансів України від14.06.2016 № 547  «Про затвердження порядків щодо реєстрації реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05 липня 2016 року за N918/29048, інформуємо про внесення змін у процедури реєстрації, перереєстрації та скасування реєстрації реєстраторів розрахункових операцій, книг обліку розрахункових операцій, розрахункових книжок.Зокрема, змінено  форми окремих документів, доповнено перелік документів, які суб'єкт господарювання подає до контролюючого органу, спрощено процедуру перереєстрації РРО в контролюючому органі за новим основним місцем  обліку суб’єкта господарювання, доповнено перелік підстав для скасування реєстрації РРО тощо.">Ознайомитись з вищезазначеним наказом можна на Головній сторінці офіційного вебпорталу ДФС України у рубриці :Законодавство \ Податкове законодавство \ Накази.                             Головне управління ДФС у Чернігівській області 

ГУ ДФС області: звітність при виробництві та продажу підакцизних товарівНаказом Міністерства фінансів України від 11.02.2016 року №49 «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення» встановлено наступну звітність.">Якщо суб’єкти господарювання здійснюють виробництво спирту,  передбачено звітувати за формою № 1-РС, реалізацію та виробництво алкогольних напоїв  –  за формою № 2-РС, реалізацію та виробництво тютюнових виробів – за формою № 3-РС, за обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі – за формою № 1-ОА, за обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у оптовій мережі – за формою № 1-ОТ, за обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі – за формою № 1-РА , за обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у роздрібній мережі – за формою № 1-РТ.">Вищезазначені звіти необхідно подавати до органів ДФС за основним місцем обліку суб’єкта господарювання в електронній формі засобами електронного зв’язку з дотриманням умов щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством, як передбачено для податкової звітності не пізніше 9-го числа місяця, що настає за звітним. " style="font-weight: normal; text-align: justify; font-size: medium;">В разі, якщо 9-те число припадає на вихідний або святковий день, термін подачі звітності переноситься на перший робочий день. " style="font-weight: normal; text-align: justify; font-size: medium;">Суб‘єкти господарювання, що мають діючу (в т.ч. призупинену) ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та\або тютюновими виробами, подають звіти 1-РА та\або 1-РТ до органів ДФС за основним місцем обліку суб’єкта господарювання незалежно від того, чи провадив такий платник господарську діяльність у відповідному звітному періоді.                                        Головне управління ДФС у Чернігівській області  До уваги керівників неприбуткових організацій!Головне управління ДФС у Чернігівській області,  у зв’язку із стислими термінами, що встановлені Постановою Кабінету Міністрів України від 13.07.2016 року №440, просить керівників неприбуткових установ та організацій, включених до Реєстру неприбуткових установ та організацій, які на сьогоднішній день ще не отримали письмові запити від територіальних органів державної фіскальної служби, в термін до 16 вересня 2016 року звернутись до органів ДФС з питання приведення своїх установчих документів у відповідність до вимог підпункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України. " style="font-weight: normal; font-size: medium;">Нагадуємо, що  для включення неприбуткових організацій до нового Реєстру, їх керівникам необхідно привести у відповідність до вимог діючого законодавства установчі документи, та до 1 січня 2017року подати копії нових документів до органів державної фіскальної служби. " style="font-weight: normal; text-align: right; font-size: medium;">                                       Головне управління ДФС у Чернігівській області  " style="text-align: center;">
" style="text-align: center;">
" style="text-align: center;">
" style="text-align: center; font-size: medium;">Головне управління ДФС у Чернігівській  області розкрило незаконну схему при укріпленні державного кордону " style="font-weight: normal; font-size: medium;">Як повідомила начальник відділу боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом Головного управління ДФС  у  Чернігівській  області Лариса Сич, співробітниками підрозділу задокументовано факт незаконного привласнення державних коштів посадовими особами підприємства під час реалізації заходів з будівництва об'єкту інженерно-технічного облаштування Українсько-Російського державного кордону. " style="font-weight: normal; font-size: medium;"> Так, було встановлено, що службовими особами одного з суб’єктів господарювання оформлено виконання будівельних робіт із залученням субпідрядника – підприємства з ознаками “фіктивності”.  " style="font-weight: normal; font-size: medium;">За даним фактом та на підставі матеріалів фіскальної служби військовою прокуратурою Чернігівського гарнізону у серпні поточного року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про відкриття кримінального провадження, що кваліфікується за ч. 5 ст. 191 КК України. " style="font-weight: normal; font-size: medium;">Досудове розслідування триває. " style="font-weight: normal; text-align: right; font-size: medium;">                                     Головне управління ДФС у Чернігівській області 
Заяву про перехід на спрощену систему оподаткування можна подати не пізніше 15 вересня
Головне управління ДФС у Чернігівській області звертає увагу платників податків, що суб’єкт господарювання, який є платником інших податків може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування. Для цього необхідно подати заяву до фіскального органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу.Перехід на спрощену систему оподаткування можна здійснити один раз протягом календарного року за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб’єктом господарювання дотримано вимоги, передбачені пунктом 291.4 статті 291 Податкового кодексу, щодо кількості найманих осіб, обсягу доходу та здійснення певних видів діяльності.До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування. Дохід визначається на момент подання заяви із врахуванням запланованої суми отримання доходу, за період що залишився до кінця року після подання заяви.  Головне управління ДФС у Чернігівській області  З 1 вересня змінюються рахунки для сплати єдиного внескуВідповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 4 листопада 2015 року № 892 «Деякі питання територіальних органів Державної фіскальної служби» Державною казначейською службою України з 1 вересня 2016 року відкриваються нові рахунки для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.">Наголошуємо, сплата коштів єдиного внеску має відбуватись виключно на рахунки, які відкриті територіальним органам ДФС відповідно до адміністративно-територіальних одиниць, на яких зареєстровані платники податків. " style="font-weight: normal; font-size: medium;">Реквізити нових рахунків буде розміщено на субсайті ГУ ДФС у Чернігівській області в розділі "Бюджетні рахунки". " style="font-weight: normal; font-size: medium;">                                      Головне управління ДФС у Чернігівській області

До відома платників податків!Шановні платники податків, доводимо до вашого відома, що з 1 вересня 2016 року Центр обслуговування платників Чернігівського відділення Чернігівської ОДПІ ліквідовано. У зв’язку з цим, просимо звертатись до Центру обслуговування платників Чернігівської ОДПІ, який знаходиться за адресою: м. Чернігів, вул. Кирпоноса, 28.  " style="font-weight: normal; text-align: right; font-size: medium;">Головне управління ДФС у Чернігівській областіОновлено форми реєстраційних документів  для  отримання послуг електронного цифрового підпису Ніжинська ОДПІ звертає увагу платників на те, що з 5 вересня 2016 року набувають чинності нові форми реєстраційних документів для отримання послуг електронного цифрового підпису.Це передбачено Наказом Інформаційно-довідкового департаменту Державної фіскальної служби України від 10.08.2016 №118 «Про внесення змін до наказу ІДД ДФС від 17.02.2015 №15».  Затверджено нову редакцію наступних реєстраційних форм:- Реєстраційна картка (для юридичної особи);- Реєстраційна картка (для фізичної особи/ фізичної особи – підприємця);- Додаток до розділу 2 Реєстраційної картки.Форми реєстраційних документів попереднього зразка будуть прийматися до 2 вересня 2016 року включно.Акцентуємо увагу, що раніше отримані електронні ключі продовжують діяти.Переглянути та завантажити актуальні форми реєстраційних документів для отримання послуг електронного цифрового підпису можна у розділі «Реєстрація користувачів» офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД ДФС.З питань отримання електронного цифрового підпису та додаткової інформації платники можуть звернутись до Чернігівської ОДПІ (м. Чернігів, вул. Кирпоноса, 28, каб. 14, тел. /0462/ 77-49-27) або до Прилуцької ОДПІ (м. Прилуки, вул. Київська, 214, каб. 6, тел. /04637/ 5-32-65).                                                                             Ніжинська ОДПІ

Відповідальність за порушення термінів сплати  земельного податку  Ніжинська ОДПІ нагадує громадянам- власникам та землекористувачам земельних ділянок - якщо вони протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення не сплачують узгоджену суму грошового зобов’язання ( у 2016 році - не пізніше 29 серпня), такі платники податків притягуються до відповідальності у вигляді штрафу у розмірах, встановлених ст.126 Податкового кодексу України, зокрема, відповідно до п. 126.1 cт. 126 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755 із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання та/або авансових внесків з податку на прибуток підприємств, рентної плати протягом строків, визначених ПКУ, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:-при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;     -при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.     Після закінчення встановлених ПКУ строків погашення узгодженого грошового зобов’язання на суму податкового боргу нараховується пеня (п.п. 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 ПКУ).Пеня, визначена п.п. 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 ПКУ, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті (п. 129.4 ст. 129 ПКУ). Крім того, на суму несвоєчасно сплаченого податкового зобов’язання з плати за землю нараховується пеня у порядку, визначеному ст.129 Кодексу.У разі, якщо громадяни не отримали податкового повідомлення-рішення по земельному податку, або ж якщо виникають запитання щодо розміру нарахованого податку, у випадку зміни власника земельної ділянки, права на пільги або виникнення необхідності уточнення сум земельного податку, прохання звертатися за телефонами: 3-11-39 або відвідати Центр обслуговування  платників  Ніжинської ОДПІ за адресою: вул. Поштова, 2, кабінет 118.                                                                  Ніжинська ОДПІ 

На Чернігівщині платникам відшкодовано понад 552 мільйони гривень ПДВ " style="font-weight: normal; font-size: 12pt;">У Головному управлінні ДФС у Чернігівській області повідомили, що з початку 2016 року платниками заявлено податку на додану вартість до відшкодування з бюджету 381,3 млн. гривень. Відшкодовано (станом на 10 серпня) на рахунки платників у банку всього 552,2 млн. гривень. Сума упередженого бюджетного відшкодування податку на додану вартість за 7 місяців поточного року становить 8,1 млн. гривень.У липні задекларовано до відшкодування з бюджету 54,3 млн. гривень.Головне управління ДФС у Чернігівській області За результатами позовної роботи органів ДФС Чернігівської області протягом 7 місяців 2016 року до бюджету надійшло 13,9 млн. гривень


Про це повідомила начальник юридичного управління Головного управління ДФС у Чернігівській області Ніна Соловей.
Станом на початок серпня на розгляді у судах різних інстанцій (з урахуванням справ, що перейшли з попередніх років) знаходилася 501 справа на загальну суму 1 млрд. 326 млн. гривень.  Судовими інстанціями за відповідний період розглянуто 165 справ на загальну суму 51,8 млн. гривень.Показник результативності розгляду судових справ на користь органів ДФС складає 72 відс. по кількості справ та 57,5 відс. по сумі вимог.За результатами проведеної позовної роботи органами ДФС Чернігівщини впродовж січня-липня поточного року до бюджету надійшло 13,9 млн. грн., у тому числі надходження липня складають 4,7 млн. гривень.За цей період від платників податків до Головного управління ДФС у Чернігівській області надійшло 145 скарг на 173 податкових повідомлення-рішення органів ДФС області. Розглянуто 167 первинних скарг на 226 спірних рішень (з урахуванням залишку не розглянутих скарг на початок 2016 року).За результатами розгляду скарг скасовано повністю або у певній частині 39 податкових повідомлень - рішень на суму 5,9 млн. грн., залишено без змін 187 податкових повідомлень - рішень на суму 442 млн. гривень. 


ДФС в області звертає увагу продавців підакцизних товарів на найпоширеніші помилки при заповненні декларації акцизного податку Фахівці Головного управління ДФС у Чернігівській області проаналізували найпоширеніші помилки, які допускають суб’єкти господарювання при заповненні декларації акцизного податку (далі - Декларація) з роздрібної торгівлі підакцизними товарами.Отже при заповненні Декларації необхідно звернути увагу на наступне.При роздрібній торгівлі підакцизними товарами заповнюється Розділ Ґ Декларації акцизного податку та додаток №6 до Декларації.При заповненні податкових зобов’язань Розділу Ґ необхідно заповнювати всі рядки. Рядок Ґ 2 дублює Ґ 1 та потребує розшифровки за місцем знаходження господарських одиниць у розрізі КОАТУУ.При заповненні додатка №6 Декларації в графах 3, 4 та 5 проставляється вартість реалізованої підакцизної продукції у роздрібній торгівельній мережі, у тому числі у мережі громадського харчування з податком на додану вартість (для платників) та без урахування акцизного податку.                                                                                                                        Головне управління  ДФС у Чернігівській області 

Електронний цифровий підпис та переваги від його отримання для платників">Електронний цифровий підпис (ЕЦП) дає можливість платникам податків оптимізувати процедуру подачі звітів, швидко та без перешкод звітувати  до податкових, митних органів не витрачаючи свій час,  замовляти довідки, тощо. Серед основних переваг: представлення звітності в електронному вигляді, економія часу і коштів на придбання бланків звітності та оперативне відстеження змін до форм звітності.Повідомляємо, що отримати ключі електронного цифрового підпису можна безкоштовно у Чернігівській ОДПІ (м. Чернігів, вул. Кирпоноса, 28, каб. 14, тел. /0462/ 77-49-27) та Прилуцькій ОДПІ (м. Прилуки, вул. Київська, 214, каб. 6, тел. /04637/ 5-32-65). " style="font-weight: normal;">Переглянути та завантажити актуальні форми реєстраційних документів для отримання послуг електронного цифрового підпису можна у розділі «Реєстрація користувачів» офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД Державної фіскальної служби України.
                                                          Головне управління  ДФС у Чернігівській області Ніжинська ОДПІ нагадує : сплатіть за землю не пізніше 29 серпня 2016 року">Відповідно до статті 206 Земельного кодексу використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати і визначається залежно від грошової оцінки земель. Власники землі та землекористувачі, крім орендарів, сплачують земельний податок. За земельні ділянки, надані в оренду, справляється орендна плата, пояснили в управлінні податків і зборів Ніжинської ОДПІ .">Відповідно до статті 10 Податкового кодексу України плату за землю, як складову податку на майно, включено до місцевих податків, тобто цей податок надходить до бюджетів місцевих громад.Місцеві податки встановлюються рішеннями сільських, селищних та міських рад.Ніжинська ОДПІ нагадує, що відповідно до Податкового кодексу України, громадяни, які мають на території України у власності або користуванні земельні ділянки, частки – є платниками земельного податку.Ніжинська ОДПІ направила громадянам – платникам земельного податку та орендної плати за землю, податкові повідомлення-рішення для сплати земельного податку та орендної плати за користування землею. Такий платіжний документ можна й самостійно одержати у податковій інспекції за адресою м. Ніжин, вул. Поштова,2 каб.118. А податок громадяни особи мають сплатити не пізніше, ніж 29 серпня 2016 року на рахунки, вказані у повідомленнях.                                                                                               Ніжинська ОДПІ 


Нова форма звітності для неприбуткових установ та організацій " style="font-weight: normal;">
" style="font-weight: normal;">Ніжинська  ОДПІ інформує: 02.08.2016 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 17.06.2016 № 553 (далі – Наказ № 553), яким затверджено нову форму Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації. " style="font-weight: normal;"> Звіт за зазначеною формою подається до контролюючих органів неприбутковими підприємствами, установами та організаціями, визначеними п.133.4 ст.133 Податкового кодексу України, у строки, передбачені для подання податкової декларації з податку на прибуток підприємств. " style="font-weight: normal;">Крім цього, визнано таким, що втратив чинність, наказ Міндоходів
від 27.01.2014 № 85 «Про затвердження форми і Порядку складання Податкового звіту про використання коштів неприбуткових установ та організацій». " style="font-weight: normal;">Радимо скористатися  розділом «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.sfs.gov.ua)  та ознайомитися з текстом Наказу № 553 .                                                                                     Ніжинська ОДПІ                           
" http:="" www.nizhynrada.gov.ua="" assets="" 397f746e="" images="" pixel.gif"="" title="" rel="media6620334812483577" width="150" height="100" style="font-size: 12pt; margin: 0cm 0cm 0.0001pt;">
" http:="" www.nizhynrada.gov.ua="" assets="" 397f746e="" images="" pixel.gif"="" title="" rel="media6620334812483577" width="150" height="100" style="font-size: 12pt; margin: 0cm 0cm 0.0001pt;">
Правові аспекти діяльності на ринках обговорили за круглим столом  


Днями за ініціативи Ніжинської ОДПІ проведено засідання «круглого  столу» за участю керівників та  представників ринків міста та громадських  об’єднань підприємців, де порушувалися  питання  забезпечення законної діяльності осіб, які здійснюють діяльність на ринках, дотримання правил торгівлі, податкового та трудового законодавства.Виконуючий обов’язки начальника Ніжинської ОДПІ Геннадій Тараненко зазначив, що більше 65% зареєстрованих підприємців у сфері торгівлі здійснюють  свою діяльність на ринках міста та району. Непокоїть те, що кількість торгових місць не відповідає кількості офіційно оформлених  працівників. Значна кількість працюючих на ринках здійснюють діяльність або без державної реєстрації як фізичні особи підприємці, або без офіційно оформлених  трудових договорів із роботодавцями. А в результаті,  місцеві бюджети недоотримують кошти для фінансування потреб, а працівники ринку – соціальних гарантій.  Держава пішла назустріч, зменшуючи навантаження на фонд оплати праці у вигляді зниження ставки по ЄСВ  і сподівається на легальне оформлення трудових відносин та адекватного наповнення бюджетів громад.Правові аспекти  торгівельної діяльності на ринку  хвилюють не тільки податківців, а й громадськість. Представники громадських організацій підприємців підтримали ініціативу фіскальної служби щодо забезпечення   рівноправних умов для  підприємців, засудили тих, хто знявся з реєстрації, але продовжують торгувати та не сплачують податки. Такі порушення не залишаться не поміченими адміністраціями ринків та громадськістю. Інформація про порушення стане підставою для проведення   контрольно-перевірочних заходів та застосування санкцій. В ході зустрічі досягнута домовленість: при перезаключенні договорів оренди  адміністрація ринків буде звертати увагу на дані довідок від фіскального органу із зазначенням  не тільки системи оподаткування , а й   № торгового місця на ринку.Учасники заходу відмітили, що тільки спільними зусиллями громадськості, контролюючих органів  та небайдужістю  до порушень законодавства громадян  на ринках міста можна навести порядок у сфері торгівлі, створити цивілізовані умови для здійснення підприємницької діяльності  та  вивести з «тіні» порушників законодавства.                                                             Ніжинська ОДПІОсобливості декларування податку на прибутокза перше півріччя 2016 року">Починаючи з 2016 року декларацію з податку на прибуток підприємств щоквартально повинні подавати платники податку на прибуток підприємств з доходом за минулий 2015 рік понад 20 млн. гривень.Також декларацію за півріччя необхідно подати підприємствам, які ліквідуються у ІІ кварталі 2016 року.Окрім вищезазначених, за підсумками першого півріччя 2016 року, слід відзвітувати підприємствам, які з третього кварталу перейшли на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.Сільськогосподарські підприємства, які в цьому році перейшли з четвертої групи єдиного податку на загальну систему оподаткування і хочуть обрати звітний період, який розпочинається з 1 липня поточного звітного року й закінчується 30 червня наступного звітного року, повинні подати декларацію з податку на прибуток за перше півріччя 2016 року.Платникам єдиного податку необхідно подавати декларацію з податку на прибуток поквартально у разі виплати дивідендів та сплати авансових внесків з податку на прибуток. При цьому в декларації слід заповнити рядок 20 і додаток АВ, де відобразити суму сплачених авансових внесків у разі виплати дивідендів у ІІ кварталі 2016 року.Подати декларацію з податку на прибуток за перше півріччя 2016 року необхідно не пізніше 09 серпня 2016 року, а сплатити податок на прибуток за перше півріччя – не пізніше 19 серпня 2016 року.Платники податку на прибуток (крім суб’єктів малого підприємництва, в яких середня кількість працівників за календарний рік не перевищує 50 осіб, а річний дохід не більше 10 млн. євро за середньорічним курсом НБУ (п.3 ст.55 Господарського кодексу України), подають разом з відповідною податковою декларацією за календарний квартал, півріччя, три квартали квартальну фінансову звітність, яка включає: баланс та звіт про фінансові результати.                                              Головне управління ДФС у Чернігівській області  За новою формою декларації з ПДВ вперше необхідно звітувати за серпень У зв’язку з набранням чинності наказом Міністерства фінансів України від 25.05.2016 №503 Державна фіскальна служба Українилистом від 22.07.2016 №24830/7/99-99-15-03-02-17 надала роз’яснення щодо внесення змін до форми податкової декларації з ПДВ.">Подання податкової звітності за формою, яка враховує внесені зміни, вперше має здійснюватись за звітний період - серпень 2016 року (граничний термін подання 20 вересня 2016 року), IV квартал 2016 року (граничний термін подання 10 лютого 2017 року).З повним текстом листа Державної фіскальної служби України можна ознайомитись на офіційному Веб-порталі ДФС (http://sfs.gov.ua/podatki-ta-zbori/zagalnoderjavni-podatki/podatok-na-dodanu-vartist/listi-dps/259990.html).                                              Головне управління ДФС у Чернігівській області  

До уваги власників РРО: новий порядок реєстрації та застосування РРО З 26.07.2016 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547 «Про затвердження порядків щодо реєстрації реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій» (далі – наказ № 547), яким  затверджено: Порядок реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги); Порядок реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти; Порядок реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій; Порядок опломбування реєстраторів розрахункових операцій. Крім того, наказом № 547 затверджено оновлені форми книг обліку розрахункових операцій (далі – КОРО), які доповнено колонками для відображення розрахунків за ставками акцизного податку та сум акцизного податку. Наказом № 547 передбачено звільнення суб’єктів господарювання від обов’язку відображати в КОРО та розрахункових книжках інформацію про розрахункові операції, що оподатковуються акцизним податком, та суми акцизного податку, якщо розрахункові документи, на підставі яких здійснюються записи, друкуються реєстраторами розрахункових операцій (далі - РРО), версії внутрішнього програмного забезпечення яких включені до Державного реєстру РРО, до набрання чинності наказу № 547. До створення реєстру центрів сервісного обслуговування суб’єктам господарювання для реєстрації РРО до заяви про реєстрацію (перереєстрацію) РРО потрібно подавати до контролюючого органу також копію договору (або іншого документа), яким підтверджується право, надане виробником (постачальником) РРО центру сервісного обслуговування на проведення технічного обслуговування і ремонту відповідної моделі (модифікації) РРО.Ніжинська ОДПІ повідомляє, що  з текстом наказу № 547 можна ознайомитися скориставшись розділом «Законодавство» на офіційному веб – порталі ДФС України за посиланням http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/nakazi/69139.html. " style="font-weight: normal; text-align: right;">Ніжинська  ОДПІ

Неприбуткові організації зобов’язані до 1 січня 2017 року оновити свої установчі документи">Зміни регламентовано постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 року №440 «Про затвердження Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру».Новим Порядком визначено:-       алгоритм дій для неприбуткових організацій та контролюючих органів при включенні/виключенні неприбуткових організації до/із такого Реєстру;-       особливості перебування у Реєстрі, включення та виключення неприбуткових організацій з Реєстру в перехідний період до 1 січня 2017 року.Неприбутковим організаціям необхідно до 1 січня 2017 року привести свої установчі документи у відповідність з вимогами, встановленими пунктом 133.4 статті 133 Податкового кодексу України, та у цей самий строк подати копії таких документів контролюючому органу.У разі не подання копій оновлених документів до органів фіскальної служби, такі організації після 1 січня 2017 року будуть виключені з Реєстру неприбуткових установ та організацій. " style="font-weight: normal;">   Головне управління ДФС у Чернігівській області  

Надходження до бюджету від Чернігівської митниці ДФС за півроку перевищили 2,1 мільярди гривень 
Протягом півріччя Чернігівська митниця ДФС перерахувала до Державного бюджету України  2 168 108,6 тисяч гривень. Традиційно для Чернігівщини найбільшу частку становлять платежі, що нараховані та стягнуті при митному оформленні добрив, тютюнової сировини, сигарет, шин та покришок гумових, тракторів, джгуту ацетатного, пива солодового, тари з паперу та картону. Імпорт товарів у січні-червні 2016 року здійснював 301 cуб’єкт господарювання, у тому числі  112 (37,2 відс.) - з  інших регіонів.У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження податків та зборів збільшилися майже на 92,7 млн. гривень.    Головне управління ДФС у Чернігівській області  

До уваги громадян - платників земельного податку!Земельні відносини в Україні регулюються Земельним кодексом України, а справляння плати за землю – Податковим кодексом України та Законом України «Про оренду землі».Земельним кодексом передбачено, що використання землі в Україні є платним.Відповідно до Податкового кодексу платниками земельного податку є власники земельних ділянок та землекористувачі, а об’єктом оподаткування – земельні ділянки.Обчислення податку здійснюється на підставі нормативної грошової оцінки земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації та ставок податку, визначених рішеннями органів місцевого самоврядування.Головне управління ДФС у Чернігівській області інформує громадян області, що при виникненні питань зі сплати земельного податку за 2016 р. необхідно звертатися із наявними документами до податкової інспекції. Зокрема, мешканцям м. Чернігова слід звернутись до Чернігівської ОДПІ за адресою: м. Чернігів, вул. Кирпоноса, 28, каб.4.                                        " style="font-weight: normal;">   Головне управління ДФС у Чернігівській області  


До уваги неприбуткових установ та організацій

Податкові зобов’язання з ПДФО та військового збору необхідно сплатити до 1 серпня
За результатами звітного податкового року 16,8 тис. громадян області задекларували доходи, отримані протягом 2015 року. В деклараціях визначені податкові зобов’язання як з податку на доходи фізичних осіб, так і з військового збору. Головне управління ДФС у Чернігівській області нагадує, що відповідно до Податкового кодексу України, громадяни, які подали декларацію про доходи, отримані впродовж минулого року, повинні самостійно до 1 серпня сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в такій податковій декларації.Звертаємо увагу, що подати декларацію про свої доходи за минулий рік з метою отримання податкової знижки,  можна впродовж усього 2016 року. Тобто громадяни мають право повернути частину суми податку на доходи фізичних осіб, сплаченої з їх заробітної плати в минулому році.">Нагадаємо, що таке право мають платники податку на доходи фізичних осіб, які в 2015 році отримували дохід у вигляді заробітної плати та сплачували протягом року за навчання закладам освіти за себе або членів сім’ї першого ступеня споріднення, проценти за іпотечним житловим кредитом та інші витрати, зазначені в статті 166 Податкового кодексу.Зауважимо, що понесені витрати обов‘язково слід підтвердити відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів тощо. Для отримання податкової знижки необхідно звернутись до податкової інспекції за місцем проживання (реєстрації в паспорті).  " style="font-weight: normal; font-size: medium; text-align: right;">                                         Головне управління ДФС у Чернігівській області 

Виявлення порушень законодавства при виплаті заробітної плати та інших доходів громадянам – на постійному контроліВ управлінні податків і зборів з фізичних осіб Ніжинської ОДПІ повідомили про те, що протягом січня-червня 2016року проведено 68 перевірок підприємств та фізичних осіб – підприємців, які виплачували заробітну плату (або інші доходи) громадянам з порушенням діючого податкового законодавства, за результатами яких додатково надійшло до бюджету 85,7 тис. грн. податку на доходи з фізичних осіб та єдиного соціального внеску, до державної реєстрації підприємницької діяльності залучено 33 фізичні особи, які додатково сплатили податків на суму 22,1 тис. гр На постійній основі у фіскальній службі організована робота щодо виявлення фактів виплат фізичним особам не облікованих та прихованих доходів, а також щодо контролю за дотриманням підприємствами, установами, організаціями та підприємцями вимог чинного законодавства при виплаті заробітної плати найманим працівникам і сплати належних сум ПДФО та єдиного соціального внеску до бюджету. Протягом півріччя поточного року погашено заборгованості по зарплаті на суму 2554,9 тис.грн., надійшло податку на доходи з фізичних осіб – 382,6 тис.грн., єдиного внеску – 1381,1 тис.грн. Також, за результатами заслуховування на комісіях при органах влади 13 керівників підприємств та 24 підприємців, які нараховують зарплату менше мінімального рівня, додатково надійшло податку на доходи з фізичних осіб – 40,0 тис.грн., єдиного внеску – 57,6 тис.грн., військового збору – 4,0 тис.грн.                                                                                                              Ніжинська ОДПІ

Податкові зобов’язання за поданими деклараціями про доходи необхідно сплатити до 1 серпняНіжинська ОДПІ нагадує, що згідно з нормами Податкового кодексу України, кожна фізична особа, яка задекларувала доходи під час проведення кампанії декларування доходів, отриманих протягом минулого року, зобов’язана самостійно до 1 серпня сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею податковій декларації.Отже, податкові зобов’язання зі сплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору необхідно сплатити не пізніше 31 липня 2016 року.При цьому Ніжинська ОДПІ звертає увагу на те, що якщо платник податків з будь-яких причин не встиг цьогоріч задекларувати доходи, отримані впродовж 2015 року до кінцевого терміну подання – 4 травня 2016 року, він може це зробити до 01.08.2016 року з мінімальними фінансовими санкціями, зокрема: 
  • " style="font-weight: normal;">відповідно до п. 120.1 Податкового кодексу, - штраф у розмірі 170 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання;
  • " style="font-weight: normal;">згідно зі ст. 164-1 Кодексу України про адмінправопорушення - неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від 3 до 8 н.м.д.г. (від 51 грн до 136 грн).
У разі неподання декларації та несплати до 01.08.2016 року податкового зобов’язання, окрім зазначеної вище відповідальності будуть проведені перевірки, донараховані податки та застосовані штрафні санкції в розмірі 25 %.                                                                                                             Ніжинська ОДПІ

Звітність з ЄСВ за червень подається за новою формоюГоловне управління ДФС у Чернігівській області звертає увагу платників податків, що починаючи з 1 липня 2016 року платники єдиного внеску повинні подавати звітність за новими формами, затвердженими наказом № 435 у редакції наказу № 441.Зміни внесені наказом  Міністерства фінансів України від 11.04.2016 року № 441 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435.
                                                              Головне управління ДФС у Чернігівській області 


">З 1 липня пенсії у розмірі до 10 740 грн. не оподатковуютьсяЗ 1 липня поточного року не оподатковуються суми пенсій, що не перевищують десять розмірів прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня звітного податкового року, для осіб, які втратили працездатність (у 2016 році – це 10740 гривень).Такі зміни запроваджено у зв’язку з набуттям чинності Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування пенсій».Податком на доходи фізичних осіб та військовим збором не оподатковуються суми пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону), розмір яких не перевищує у розрахунку на місяць 10740 гривень. Якщо ж громадянин отримує пенсію більшу за встановлену норму, то сума перевищення оподатковуватиметься за ставкою 18% та 1,5% відповідно.При цьому, не оподатковуватимуться також пенсії, які отримуються учасниками бойових дій, інвалідами війни та особами, на яких поширюється чинність ст. 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».                                                               Головне управління ДФС у Чернігівській області 

До уваги громадян - власників житлової (нежитлової) нерухомості
">Фіскальна служба області нагадує, що цього року громадяни сплачуватимуть податок за нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, яке було у їх власності у минулому році. Платники подату – це фізичні та юридичні особи, що є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості (відповідно до статті 266 Податкового кодексу України).Якщо об’єкти житлової та/або нежитлової нерухомості перебувають у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб, Кодексом визначено платників податку таким чином:- якщо об’єкт  житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку;- якщо об’єкт  житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;- якщо об’єкт  житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності і поділений між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб  за належну їй частку.Пунктом 266.4 статті 266 Податкового кодексу України передбачено пільги зі сплати податку.Водночас, пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об’єктів житлової нерухомості, для фізичних осіб не надаються на об’єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).Тобто, якщо фізична особа – власник об’єкта житлової нерухомості протягом кількох місяців звітного року здавала об’єкт житлової нерухомості в оренду, пільга зі сплати податку на такий об’єкт не застосовується починаючи з того місяця, в якому фактично об’єкт здавався в оренду та до кінця місяця, в якому припинено здачу в оренду такого об’єкта.Власники житлової нерухомості, які отримали від податкової інспекції податкове повідомлення – рішення, повинні сплатити податок протягом 60 днів із дня його вручення.. Сума та реквізити зазначені у такому повідомленні.  
       Головне управління ДФС у Чернігівській області


Актуально: громадянам про сплату податку на нерухоме майно" http:="" nizhynrada.gov.ua="" assets="" 397f746e="" images="" pixel.gif"="" title="" rel="media8844967833599446" width="150" height="100" style="font-weight:normal">" style="font-weight:normal">Головне управління фіскальної служби нагадує громадянам області, що платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.     За місцем податкової адреси фізичних осіб (місцем реєстрації громадян за паспортом), які є платниками податку на нерухоме майно, податковими інспекціями області будуть направлені (вручені) податкові повідомлення-рішення про сплату сум податку, в яких зазначенні необхідні платіжні реквізити. Термін сплати громадянами податку – протягом 60 днів з дня отримання такого податкового повідомлення-рішення.                 Доводимо до відома громадян області, що  ви маєте право звернутися з письмовою заявою до органів ДФС за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо:- об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;- розміру загальної площі об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;- права на користування пільгою із сплати податку;- розміру ставки податку;- нарахованої суми податку.У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. В такому випадку попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).  Головне управління ДФС у Чернігівській області 


Не забудьте сплатити земельний податокНіжинська ОДПІ звертає увагу громадян на те, що відповідно до норм Податкового кодексу нарахування фізичним особам сум земельного податку проводиться органами фіскальної служби, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку." style="font-weight:normal"> Сплачується такий податок фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, тобто до 29 серпня 2016 року  включно." style="font-weight:normal"> Нагадуємо, що фізичні особи - платники податків повинні сплачувати податки і збори через установи банків та поштові відділення. Зокрема, фізичними особами у сільській та селищній місцевості земельний податок може сплачуватися через каси сільських (селищних) рад або рад об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, за квитанцією про приймання податкових платежів. Від сплати податку звільняються: - інваліди першої і другої групи;  - фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років; - пенсіонери (за віком);  ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"; - фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для зазначених категорії фізичних осіб, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм, передбачених у ст.281 ПКУ.Ніжинська ОДПІ  звертає увагу на те, що громадянам слід мати на увазі: якщо вони протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення не сплачують узгоджену суму грошового зобов’язання, такі платники податків притягуються до відповідальності у вигляді штрафу у розмірах, встановлених ст.126 Кодексу. Крім того, на суму несвоєчасно сплаченого податкового зобов’язання з плати за землю нараховується пеня у порядку, визначеному ст.129 Кодексу.                                                              Ніжинська ОДПІ


На  телефонному зв’язку «гаряча лінія» фахівці фіскальної служби 
08 липня 2016 року з 11-00 до 12-00 год. відбудеться сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з начальником управління податків і зборів з фізичних осіб Ніжинської ОДПІ ГУ ДФС у Чернігівській області  Ольгою Миколаївною Лукащук на тему: «Зміни до форм податкової звітності по ЄСВ». Телефон 7-18-92.18 липня 2016 року з 11-00 до 12-00 год. відбудеться сеанс телефонного зв’язку «гарячалінія» із начальником відділу податків і зборів з юридичних осіб  Ніжинської ОДПІ ГУ ДФС у Чернігівській області Антоніною Петрівною Ізотовою на тему: «Зміни до декларації з ПДВ та порядку заповнення податкових накладних». Телефон 3-11-39.                                                                                                                     Ніжинська ОДПІЯкі пільги фізичним особам надаються зі сплати податку за об’єкти житлової нерухомості, розташованих у м. НіжиніФахівці управління  податків і зборів з фізичних осіб Ніжинської ОДПІ нагадують громадянам про те, що база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, розташованого у м. Ніжині, у тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи  - платника податку, зменшується:а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 90 кв. метрів;б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості-на 180 кв. метрів;в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 270 кв. метрів.Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).Ніжинська ОДПІ звертає увагу на те, що громадяни, які мають у власності об’єкти житлової нерухомості, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, використовуються у підприємницькій діяльності) можуть звіритися  або проконсультуватися    з фахівцями  Ніжинської ОДПІ  за адресою : м. Ніжин, вул. Поштова,2, каб.118 або  отримати  довідки за телефоном: (04631) 3-15-78.Останній термін  для сплати громадянами  податку  на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки у 2016 році  29 серпня.                                                                                              Ніжинська ОДПІ  " style="font-weight: normal;">
" style="font-weight: normal;">
" style="font-weight: normal;">
" style="font-weight: normal;">
" style="text-align: center;">Підприємцям про податкову відпустку " style="font-weight: normal;">Ніжинська ОДПІ нагадує платникам про те, що платники єдиного податку груп 1 і 2, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки за умови подання заяви до контролюючого органу щодо обрання періоду щорічної відпустки. Інформація про період щорічної відпустки подається за заявою підприємця в довільній формі (пп. 298.3.2 п. 298.3 ст. 298 Кодексу). " style="font-weight: normal;">Окремого строку подання заяви щодо періоду щорічної відпустки нормами Податковим кодексом не передбачено. Тому,  з метою уникнення порушення строку щодо сплати авансових платежів  Ніжинська ОДПІ рекомендуєо подавати заяву  щодо періоду щорічної відпустки заздалегідь: до початку календарного місяця відпустки.                                                                                                                 Ніжинська ОДПІ


Чернігівською митницею ДФС перераховано до Держбюджетупонад 1,7 млрд. грн. У Чернігівській митниці ДФС повідомляють, що протягом січня-травня поточного року надходження  до Державного бюджету від діяльності митниці склали  1789 млн. грн. " style="font-weight: normal; text-align: right;">Найбільші суми митних платежів нараховані за результатами оформлення добрив, тютюнової сировини, сигарет, шин та покришок гумових, тракторів, джгуту ацетатного, фільтропаличок, пива солодового та паперових (картонних) ящиків. За результатами митного оформлення даних груп товарів до бюджету надійшло понад 1 276 млн. грн., що становить понад 71 відсоток від загальної суми коштів.    " style="font-weight: normal; text-align: right;">Порівняно з січнем-травнем 2015 року значно збільшилися обсяги ввезення, а відтак, і суми платежів, сплачених під час митного оформлення мінеральних добрив, сигарет та тютюну промислового виробництва.                                                 Головне управління ДФС у Чернігівській області
Від рівня свідомості продавців та покупців залежить наповнення бюджетів,а відтак і соціальні видаткиПрацівники Головного управління ДФС у Чернігівській області проаналізували звітність щодо виручки, отриманої від реалізації товарів за готівкові кошти,  за січень-квітень 2016 року.Аналіз даних ресторанного бізнесу та громадського харчування м. Чернігова показав, що окремі суб’єкти господарювання декларують дуже низькі суми виторгів (інколи навіть менше ніж 1 тисяча гривень за місяць). Дані мізерні суми можуть  свідчити про проведення  розрахунків без застосування касових апаратів,  що в кінцевому результаті призводить до зменшення обсягів оподатковуваних операцій. Такі  факти  є прямим  порушенням Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі,  громадського  харчування та послуг».Також встановлено, що окремі суб’єкти господарювання, які придбали ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, декларують такі суми обсягів реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів, які не забезпечують окупність самих ліцензій. І якщо враховувати те, що певні кошти витрачаються суб’єктом господарювання на забезпечення своєї діяльності, то знову ж виникає питання повноти відображення доходів. Головне управління ДФС у Чернігівській області звертається до керівників суб’єктів господарювання у сфері ресторанного бізнесу та громадського харчування з проханням дотримуватися норм законодавства та попереджає про відповідальність за їх порушення.Звертаємо увагу громади, що не пробиття чеків при обслуговуванні клієнтів веде до втрат бюджету. При цьому місцевий бюджет недоотримує кошти,  що вкрай потрібні на розвиток та благоустрій населених пунктів, фінансування шкіл, лікарень, дитячих садочків, соціальної допомоги незахищеним верстам населення. Від клієнтів також залежить дотримання законодавства: вимагайте від продавців касового чеку за товар чи послуги. А при наявності фактів систематичного порушення законодавства при проведенні розрахункових операцій, просимо письмово повідомляти Головне управління ДФС у Чернігівській області за адресою:  м. Чернігів, вул. Реміснича, 11.                                                         Головне управління ДФС у Чернігівській області 


Щодо оподаткування операцій з реалізації пальногоГоловне управління ДФС у Чернігівській області звертає увагу платників податків, що Податковим кодексом України передбачено, що реалізація пального суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів оподатковується акцизним податком у розмірі 0,042 євро за кожний літр реалізованого (відпущеного) товару.Також визначено, що реалізація суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів - це продаж пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших об'єктах громадського харчування, а також фізичний відпуск з автозаправної станції та/або автомобільної газозаправної станції товарів, зазначених у підпункті 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 цього Кодексу, незалежно від форми розрахунків.Об'єктом оподаткування є операції з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, а базою оподаткування є їх величина, визначена в одиницях виміру ваги, об'єму, тобто фізично відпущена кількість пального з автозаправної станції та/або автомобільної газозаправної станції.    Головне управління ДФС у Чернігівській області:  не будьте байдужими, а також не порушуйте законодавство! З метою забезпечення повноти та достовірності даних про обсяги готівкового продажу, Головним управлінням ДФС у Чернігівській області проаналізовано звітність за січень-квітень 2016 року стосовно виручки, отриманої від реалізації товарів за готівку.Проведений аналіз виторгів ресторанного бізнесу та громадського харчування м. Чернігова, показав що окремі  суб’єкти господарювання декларують дуже низькі виторги, деякі навіть менше ніж 1 тисяча гривень за місяць.  Дані мізерні суми можуть  свідчити про проведення  розрахунків без застосування касових апаратів,  що в кінцевому результаті призводить до зменшення обсягів  оподатковуваних операцій. Такі  факти  є прямим  порушенням Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі,  громадського  харчування та послуг».Також встановлено, що окремі суб’єкти господарювання, які придбали ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, декларують такі суми обсягів реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів, які не забезпечують окупність самих ліцензій. І якщо враховувати те, що певні кошти витрачаються суб’єктом господарювання на забезпечення своєї діяльності, то знову ж виникає питання повноти відображення доходів. Головне управління ДФС у Чернігівській області звертається до керівників суб’єктів господарювання у сфері ресторанного бізнесу та громадського харчування з проханням дотримуватися норм законодавства та попереджає про відповідальність за їх порушення.Також, закликає проявити громадянську свідомість та відповідальність перед мешканцями  Чернігівщини. Адже, не пробиття чеків при обслуговуванні ваших клієнтів веде до втрат, як бюджету держави, так і місцевого бюджету. Громади  ж області - недоотримують кошти, які вкрай потрібні на розвиток та благоустрій населених пунктів, фінансування шкіл, лікарень, дитячих садочків. А пенсіонери, серед яких є і ваші рідні, так і не дочекаються підвищення пенсій.Небайдужу громаду просимо звертати увагу на невидачу чеків. Вимагайте від продавців їх пробиття через касовий апарат. А при наявності фактів систематичного порушення законодавства при проведенні розрахункових операцій, просимо письмово повідомляти Головне управління ДФС у Чернігівській області за адресою:  м. Чернігів, вул. Реміснича, 11.    " style="font-weight: normal;">  " style="font-weight: normal;">  " style="font-weight: normal;">  " style="font-weight: normal;">  " style="font-size: 14pt; font-weight: normal;">   " style="font-weight: normal;"> В ГУ ДФС у Чернігівській області відбулось засідання робочої групи з питань скорочення податкового боргу з ЄСВ " style="font-weight: normal;"> Днями в приміщенні Головного управління ДФС  області відбулось засідання робочої групи з питань надходжень єдиного соціального внеску та зменшення обсягів заборгованості. Робоча зустріч проводилася у рамках спільного наказу ГУ ДФС в області, Головного управління Пенсійного фонду України в області та Головного управління юстиції у Чернігівській області. Сторони обговорили ряд актуальних питань стосовно надходжень єдиного внеску, враховуючи законодавчі зміни, що відбулися у даній сфері.Начальник управління податків і зборів з фізичних осіб Світлана  Волкова повідомила, що платниками Чернігівської області за чотири місяці поточного року сплачено більше 720,0 млн. грн. єдиного внеску та проінформувала про роботу, проведену фіскальними органами області зі скорочення боргів зі сплати  ЄСВ. Особливу увагу присутніх вона зосередила на питанні невиплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери, що може негативно вплинути на надходження єдиного внеску.З метою зменшення заборгованості зі сплати єдиного внеску на засіданнях робочих груп з числа працівників податкових інспекцій області, Пенсійного фонду та органів виконавчої влади протягом січня-квітня проведено заслуховування 114-ти керівників підприємств - боржників та 177-ти фізичних осіб - підприємців – боржників. За результатами проведеної роботи надійшло 9,8 млн. грн. єдиного соціального внеску.Представники Пенсійного фонду та органів юстиції внесли свої пропозиції щодо спільних заходів зі скорочення боргів фізичних осіб – підприємців. Усі пропозиції будуть враховані в подальшій організації роботи робочої групи.     Запобігання проявам корупції - один із найвідповідальніших напрямів в діяльності органів ДФС З метою протидії корупції в податкових та митних органах та вжиття заходів, направлених на профілактику і попередження корупційних діянь, а також злочинів у сфері службової діяльності, в т.ч. хабарництва, співробітники відділу внутрішньої безпеки Головного управління ДФС у Чернігівській області протягом січня-травня  поточного року провели 37 службових перевірок. За їх результатами - 3 матеріали направили до органів прокуратури для прийняття рішення в порядку ст.214 КПК України. Крім того, на адресу керівництва територіальних фіскальних органів направлено 21 подання, вжиті заходи реагування стосовно 18 посадових осіб.За цими фактами притягнуто до дисциплінарної відповідальності 11 посадовців, 2 – винесено офіційне застереження.Робота в напрямку виявлення і профілактики корупційних діянь підрозділом внутрішньої безпеки проводиться постійно, але ви, як свідомі громадяни, також можете допомогти, повідомивши про можливі факти вимагання неправомірної вигоди за номерами телефонів: /0462/ 668-522 - телефон «Довіри» та Viber +380632346905, а також за адресою м. Чернігів, вул. Реміснича, буд. 11 (к. 208).      «Пульс» - сервіс ДФС, який допомагає у вирішенні проблемних питань При Державній фіскальній службі України працює антикорупційний сервіс «Пульс». Це гаряча телефонна лінія, за якою платники податків мають змогу повідомити про неправомірні дії або бездіяльність працівників фіскальної служби та митниці. Дзвінки приймаються цілодобово за номером: (044)284-00-07. З початку року на «Пульс» надійшло 28інформаційних повідомлень від платників щодо організації роботи органів ДФС Чернігівської області.Найбільше дзвінків (46 відсотків)  надійшло з повідомленням про технічні проблеми у роботі системи електронного адміністрування ПДВ. Майже 30 відсотків звернень стосувалося  роботи органів ДФС, а саме: відшкодування ПДВ та проведення нарахувань в інтегрованій картці платника. З проблемами при реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних та поданні звітності в електронному вигляді, звернулося 14 відсотків платників.  Найчастіше вони  виникали через проблеми з договорами про визнання звітності в електронному вигляді, відсутність платника за місцезнаходженням, а такожподання звітності у формі, що не передбачена діючим законодавством. Решта звернень стосувались перевірок суб’єктів господарювання, проведення реорганізації в органах ДФС тощо.Наразі, основними завданнями при опрацюванні звернень, що надходять на «Пульс», залишається оперативність, неупередженість та недопущення формального підходу у вирішенні питань заявників.     Професійні дії охоронців митного кордону Чернігівщини завадили порушнику безперешкодно використати підроблені документи для ввозу Мерседеса на митну територію України У пункті пропуску «Грем’яч» співробітники Чернігівської митниці ДФС вилучили майже новий автомобіль «Мерседес», який громадянин Республіки Білорусь намагався перемістити на митну територію України на підставі підроблених документів.Так, під час здійснення митниками та прикордонниками контрольних заходів, пов’язаних з пропуском даного транспортного засобу через державний кордон України, виникли сумніви у дійсності свідоцтва про реєстрацію та довіреності на право керування.За даним фактом управлінням боротьби з митними правопорушеннями Чернігівської митниці ДФС невідкладно були проведені перевірочні заходи, за результатами яких встановлено, що установа, зазначена у свідоцтві про реєстрацію, такого свідоцтва не видавала, а нотаріальної контори, якою начебто посвідчувалася довіреність на право керування, взагалі не існує.Таким чином громадянин Республіки Білорусь незаконно, з приховуванням від митного контролю, шляхом подання органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів підроблених документів, перемістив через митний України автомобіль «Мерседес». Після проведення у встановленому порядку провадження, справа про порушення митних правил буде скерована для розгляду до суду.На порушника очікує накладення штрафу у розмірі вартості автомобіля та його конфіскація.   За незареєстровану акцизну накладну в Єдиному реєстрі – штраф Відповідно до Податкового кодексу України платник податку при реалізації пального зобов'язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального та зареєструвати в Єдиному реєстрі акцизних накладних з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи. Реєстрація акцизних накладних та/або розрахунків коригування у Єдиному реєстрі акцизних накладних здійснюється не пізніше п'ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання.Згідно статті 11 підрозділу 5 Прикінцевих положень при порушенні термінів реєстрації акцизних накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних, складених у період з 1 березня 2016 року до 1 квітня 2016 року штрафи не застосовуються.Однак, Головне управління ДФС у Чернігівській області звертає увагу платників податків, що відсутність з вини платника акцизного податку реєстрації акцизної накладної в Єдиному реєстрі акцизних накладних протягом більш як 120 календарних днів після дати, на яку платник податку зобов'язаний скласти акцизну накладну тягне за собою накладення штрафу в розмірі 50 відсотків суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, на які платник податку зобов'язаний скласти таку акцизну накладну.   Платникам області з початку року відшкодовано понад 443 мільйони гривень ПДВ За інформацією управління податків і зборів з юридичних осіб з початку поточного року заявлено податку на додану вартість до відшкодування з бюджету 268,9 млн.грн., в т.ч. у травні - 51,1 млн.грн.Станом на 09.06.2016р. вже відшкодовано на рахунки платників у банку всього 443,1 млн.грн. Сума упередженого бюджетного відшкодування податку на додану вартість за 5 місяців поточного року становить 2,6  млн.грн.   " style="font-weight: normal;">  " style="font-weight: normal;"> Завдяки податковій міліції Чернігівщини сурогат не потрапить до споживачів " style="font-weight: normal;"> Співробітниками податкової міліції ГУ ДФС у Чернігівській області, в рамках проведення операції «Акциз-2016», ліквідовано протиправну схему постачання в торгівельну мережу недоброякісних алкогольних напоїв.В ході досудового розслідування по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частинами 1 та 3 статті 204 КК України було встановлено, що кілька мешканців Чернігова на території міста та Чернігівської області оптом та вроздріб продають у так званих пластикових пакетах «bag-in-box» та традиційних скляних пляшках фальсифіковані алкогольні напої. Сурогат маскували під виглядом відомих торгівельних марок: «Пшенична», «Finlandia», «Jelzin». Як виявилось, алкогольні напої виготовлені з недоброякісної сировини і становлять загрозу здоров’ю людей.В результаті проведених санкціонованих обшуків місць накопичення та  зберігання фальсифікату, що знаходились у м. Чернігові та одному з районів області, а також транспортного засобу, яким перевозився сурогат, податківцями було вилучено 4300 літрів готового до реалізації фальсифікату (в еквіваленті – 8600 пляшок), 220 літрів спиртовмісної сировини, пластикова тара, а також грошові кошти.Вартість вилучених товарно-матеріальних цінностей склала близько  500 тис. грн..На даний час триває досудове розслідування. " style="font-weight: normal;"> До уваги  громадян! У разі наявності інформації про вимагання неправомірної вигоди чи зловживання службовим становищем працівниками податкової та митної служби негайно звертайтеся до відділу внутрішньої безпеки  ГУ ДФС у Чернігівській області за телефонами:(0462) 652-973, телефон «Довіри»: (0462) 668-522, Viber +380632346905.         тМисенко О.О. - начальник відділу внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Чернігівській області 


Чернігівщина: перший мільярд до місцевого бюджету  За п’ять місяців поточного року органами фіскальної служби області забезпечено  до місцевих бюджетів 1125,8 млн. грн., що на 52,7 відсотки або 388,3 млн. грн. більше ніж за відповідний період минулого року. Цей мільярдний показник є позитивним результатом і для фіскальної служби,  і для  регіону в цілому.За інформацією відділу моніторингу доходів та обліково-звітних систем, домінуючим у формуванні місцевих бюджетів залишається податок на доходи фізичних осіб. Його питома вага в загальній сумі надходжень по області становить 55,4 відсотки. За п’ять місяців 2016р. податку на доходи фізичних осіб зібрано 624,1 млн.грн.. Приріст до рівня минулого року складає 54,6 відсотки або 220,4 млн.грн..За рахунок плати за землю місцеві бюджети поповнилися на 186,8 млн.грн.. Єдиного податку на підприємницьку діяльність від юридичних, фізичних осіб та сільгосппідприємств надійшло 136,8 млн.грн., акцизного податку від реалізації підакцизних товарів - 79,7 млн.грн., єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування - 898,4 млн.грн.. Слід наголосити, що  суттєве збільшення податку на доходи фізичних осіб  відбувається завдяки суб’єктам господарювання області, які вчасно виплачують заробітну плату своїм працівникам, та в розмірах, що перевищує законодавчо встановлений мінімальний рівень.Так, серед підприємств області зі значною кількість найманих працівників, найвищий середній рівень заробітної плати на ПРАТ «АТ Тютюнова компанія «В.А.Т. Прилуки», ТОВ «Чернігівська індустріальна молочна компанія», ПАТ «Слов’янські шпалери-КФТП», СТОВ «Дружба-Нова», ПВТП «ДЖІ-ЕН-ЕЛ».Фіскальна служба області висловлює подяку таким  платникам за вагомий внесок у наповнення місцевих бюджетів та закликає керівників підприємств області дбати про добробут та захищеність у майбутньому своїх працівників, виплачуючи зарплати  не нижчі середньообласного рівня.Адже підвищення доходів громадян прямо впливає на наповнення місцевих бюджетів. А це відкриває можливості для реалізації важливих економічних та соціальних проектів, від яких залежить добробут жителів Чернігівщини.    Чернігівською митницею ДФС у травні перераховано до Держбюджету  272,6 мільйони гривень  Протягом травня Чернігівською митницею ДФС перераховано до Державного бюджету України 272 688,9 тисяч гривень митних платежів.Показник середньоденного перерахування у травні 2016 року склав 14,3 мільйони гривень.У розрізі податків надходження становлять: податок на додану вартість – 245 мільйонів гривень, акцизний податок – 2,5 мільйони, ввізне мито – 22,6 мільйони, решту платежів складають – вивізне мито, єдиний збір та інші.Основні бюджетоформуючими товарами у травні були: сигарети, мінеральні добрива, тютюнова сировина, пневматичні гумові шини та пиво солодове.У Чернігівській митниці ДФС повідомили, що з метою забезпечення надходжень до бюджету здійснюються заходи з контролю за повнотою оподаткування товарів при митному оформленні. Завдяки цьому додаткові надходження у травні склали понад 10 мільйонів гривень.    Кінологічна команда Чернігівської митниці ДФС посіла друге місце на міжнародних змаганнях кінологів  Кінологічна команда Чернігівської митниці ДФС у складі головного державного інспектора-кінолога управління боротьби з митними правопорушеннями Анатолія Ісака та німецької вівчарки Найк взяла участь у міжнародних  змаганнях кінологів, що проходили наприкінці травня у місті Ірпінь. У змаганнях брали участь 6  кінологічних команд Державної фіскальної служби України, які були представлені в різних категоріях, зокрема, пошуку тютюнових виробів, наркотиків, зброї та вибухових речовин. Такі міжнародні змагання Департаментом спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення  ДФС проводяться щорічно. Участь у них беруть команди майже з усіх силових структур України, а також представники Польщі, Молдови та Білорусі.Чернігівська команда посіла друге місце у категорії: пошук зброї та вибухових речовин. Найк справився з поставленим завданням на відмінно. Вівчарка працює на митниці вже понад 4 роки. За цей період, під час чергування у пунктах пропуску на кордоні, Найк неодноразово підтверджував свої вміння. А у травні цього року Найк «спрацював» на речовину рослинного походження, що була прихована під чохлом сидіння у салоні рейсового автобуса, який прямував за напрямком «Київ-Вільнюс» через пункт пропуску «Нові Яриловичі». За даним фактом до правоохоронних органів направлено оперативне повідомлення, речовину вилучено.     Автомобіль-порушник затримали митники на Чернігівщині  У пункті пропуску «Нові Яриловичі» співробітники Чернігівської митниці ДФС затримали автомобіль, який використовувався для переміщення товарів поза митним контролем.За допомогою бази даних митники встановили, що  44-річний водій влітку минулого року переміщував вантаж мінеральної води з  Російської Федерації на територію Донецької області, що тимчасово непідконтрольна Україні. А саме, до міста Макіївка. Порушення полягає у тому, що пункт пропуску «Успенка», через який згідно документів відбувалося переміщення вантажу, не функціонує з січня 2015 року.Таким чином близько 13 тонн мінеральної води було ввезено в Україну без здійснення митного контролю та сплати належних платежів. За даним фактом митниками складено протокол про порушення митних правил за ч.1 ст. 482 Митного кодексу України. Вантажний сідловий тягач «DAF», на якому переміщувався вантаж, вилучено. Після розгляду справи у суді на порушника очікує штраф у розмірі 100 відсотків вартості товарів, стягнення у сумі вартості товарів та конфіскація транспортного засобу.     Контакт-центр ДФС працює для задоволення законних прав та інтересів платників   Головне управління ДФС у Чернігівській області нагадує платникам податків про функціонування Контакт-центру ДФС.Скориставшись сервісом, ви маєте можливість отримати відповідь в режимі оn – line. Для цього достатньо зателефонувати до Контакт-центру ДФС за телефонними номером:0-800-501-007. Зв’язок здійснюється зі стаціонарних телефонів - безкоштовно, з мобільних телефонів - за тарифами операторів мобільного зв’язку. Натиснувши на номер з комунікативних пристроїв: комп’ютерів, планшетів та мобільних телефонів, які мають можливість комунікаційної телефонії - сплачуєте тільки за послуги Інтернет-провайдера.Інформаційно-довідкові послуги надаються з 8:00 до 20:00 години (крім суботи та неділі).Крім того, отримати своєчасну, достовірну і повну довідкову інформацію з податкових, митних питань та щодо єдиного соціального внеску, можна скориставшись загальнодоступним інформаційно-довідковим ресурсом (ЗІР) Державної фіскальної служби України.   Інформаційне наповнення «ЗІР» здійснюється за результатами звернень платників до Контакт-центру та з метою зменшення витрат часу представників бізнесу на спілкування.    Зазначимо, що у розділах «ЗІР» функціонують такі блоки: «Запитання-відповіді з Бази знань», «Нормативні та інформаційні документи» та «Письмові консультації». Інформація систематизована тематично:- оподаткування;- митна справа;- ЄСВ;- електронний цифровий підпис.   Варто відмітити, що ресурс передбачає можливість надання пропозицій з технічних питань його роботи шляхом використання «Форми зворотнього зв’язку», розміщеної в рубриці «Про ресурс».   Скористатися послугою можна за електронною адресою (http://zir.sfs.gov.ua) або через веб-портал ДФС України, розділ «Загальнодоступний інформаційно – довідковий ресурс».     Оподаткування доходів від продажу самостійно вирощеноїсільськогосподарської продукції  Головне управління ДФС у Чернігівській області нагадує, що відповіднодонорм ПодатковогокодексуУкраїни (пп. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165) неоподатковуютьсядоходи, отримані громадянами відпродажувласноїсільськогосподарськоїпродукції, щовирощенасамостійно наземельнихділянках, наданихїмурозмірах, встановленихЗемельнимкодексомУкраїнидляведення:- садівництва та/або для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибні ділянки) та/або для індивідуального дачного будівництва. При цьому якщо власник сільськогосподарської продукції має ще земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), але не використовує їх (здає в оренду або обслуговує), отримані ним доходи від продажу сільськогосподарської продукції не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;- особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує2 гектари. При цьому розмір земельних ділянок, зазначених в абзаці другому цього підпункту, а також розмір виділених в натурі (на місцевості) земельних часток (паїв), які не використовуються (здаються в оренду, обслуговуються), не враховуються. Якщо ж розмір земельних ділянок перевищує 2 гектари, то дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах.При продажу сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва) її власник має подавати податковому агенту копію Довідки про наявність у фізичної особи земельних ділянок за формою № 3ДФ. Порядок її видачі затверджено наказом Міністерства доходів і зборів України від 17.01.2014 року № 32.Така довідка безоплатно видається громадянам сільською, селищною або міською радою за місцем їх проживання в термін протягом п'яти робочих днів з дня отримання відповідною радою письмової заяви. Серед реквізитів, які повинні міститися у довідці, зокрема, - вид цільового призначення земельної ділянки, розмір земельної ділянки у гектарах тощо. Довідка видається строком на п'ять років.Отже, якщо продавець сільгосппродукції надав підприємству, яке є податковим агентом, копію чинної та належно складеної довідки, і дані цього документа свідчать про наявність у такої фізичної особи права на застосування пільги, встановленої пп. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 ПКУ, то підприємство-покупець не утримує податок з доходів, що виплачуються за сільськогосподарську продукцію.Однак, слід нагадати, якщо розміри земельних ділянок перевищують норми, встановлені Земельним кодексом України, то такі доходи включаються платником податку до загального річного оподатковуваного доходу, підлягають відображенню у декларації про майновий стан і доходи за наслідками звітного податкового року та оподатковуються за ставкою 18 відсотків, визначеною п. 167.1 ст. 167 ПКУ.   На Чернігівщині платникам податків надано 330,3 тис. адміністративних послуг та електронних сервісів  Із загальної кількості адміністративних послуг, наданих платникам податків за січень – травень поточного року– 67 відсотів (221,4 тис.) платники отримали через Центри обслуговування платників.За інформацією заступника начальника відділу обслуговування платників ГУ ДФС у Чернігівській області Інни Чумакової, найбільш затребуваною була послуга видачі картки платника податків. Нею скористалися понад 14,6 тис. громадян.На другому місці послуга з реєстрації книг обліку розрахункових операцій – 3,1 тис..Також, значну кількість було надано: витягу з реєстру платника єдиного податку – 2,4 тис., реєстрація книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат платникам єдиного податку – 2,0 тис., видача ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями – 1,0 тис., видача довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами фіскальної служби  та  видача ліцензії на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами –  по 0,9 тис., реєстрація розрахункових книжок – 0,8 тис.      Про розгляд звернень громадян фіскальною службою області  Впродовж січня-травня 2016 року до органів ДФС Чернігівської області від громадян надійшло 140 письмових звернень, в тому числі 8 колективних від 47 громадян.Серед пільгових категорій громадян право на звернення реалізували  учасник бойових дій та інвалід ІІІ групи.Переважна більшість звернень стосуються питань роз’яснення податкового законодавства.За результатами розгляду: роз’яснено – 115 звернень, вирішено позитивно – 4, направлено за належністю – 6, відмовлено у задоволенні – 1, на стадії розгляду перебуває 14 звернень.Для забезпечення реалізації конституційного права на звернення керівниками податкових інспекцій області проведено 175 особистих прийомів громадян, з них 52 виїзних.  Усім заявникам надані своєчасні та кваліфіковані відповіді.                                                       Щодо форм звітності з ЄСВ  Головне управління ДФС у Чернігівській області звертає увагу платників податків, що у зв’язку зі змінами, внесеними наказом  Міністерства фінансів України від 11.04.2016 року № 441 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435, звітність за травень 2016 року подається у червні  2016 року за формами звітності, затвердженими наказом Мінфіну № 435.Звітність за новими формами, затвердженими наказом № 435 у редакції наказу № 441, подаватиметься платниками єдиного внеску, починаючи з 01.07.2016. 


До уваги виробників та підприємств оптової та роздрібної торгівлі спиртом, алкогольними напоями та тютюновими виробами!
У зв’язку із численними зверненнями, повідомляємо, що відповідно до Закону України від 19 грудня 1995 року № 481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» всі суб’єкти господарювання, які мають ліцензії, а це виробники, підприємства оптової та роздрібної торгівлі, подають до органів ДФС за основним місцем обліку суб’єкта господарювання, щомісяця до 10 числа наступного місяця звіти про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.Форми таких звітів затверджені наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2016 № 49 «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 03 березня 2016 року за  № 340/28470, який розроблено на виконання частини третьої статті 16 Закону №481.Отже, підставою для скасування вимоги подання звітів про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів може бути лише внесення відповідних змін у Закон № 481.Першим звітним періодом для подання звітів за формами, затвердженими Наказом №49, був квітень 2016 року. В зв’язку із тим, що останній день строку для подання звіту за квітень 2016 припадав на святковий день – 9 травня, подання звіту переносилося на 10 травня 2016 року.Звертаємо увагу суб’єктів господарювання, що граничний строк (останній день) подання звітів за травень 2016 року – 9 червня 2016 року!Відповідно до порядків подання  та заповнення звітів, затверджених Наказом №49, суб’єкти господарювання незалежно від форм власності подають звіт за основним місцем обліку в електронній формі.Для забезпечення подання звітів в електронній формі з використанням ЕЦП, що надаються безкоштовно суб’єктам господарювання АЦСК Інформаційно-довідкового департаменту ДФС, на офіційному веб-порталі ДФС розміщено безкоштовне спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності» (http://sfs.gov.ua/elektronna-zvitnist/spetsializovane-klientske-program/).Також, звертаємо увагу, що подання після граничного строку уточнюючих звітів не передбачено, оскільки звітність розроблена з метою державного контролю за регулюванням виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом, алкогольними  напоями  та  тютюновими  виробами, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України і не відноситься до податкової. Відповідно, на подання зазначеної звітності не розповсюджуються норми   п. 50.1 ст. 50 Податкового кодексу України щодо надсилання уточнюючого розрахунку до податкової звітності.Разом з тим, у разі виявлення суб’єктом господарювання помилки у звітній інформації і направленні нових звітів з уточненими даними у граничні строки подання звітності, інформаційні системи приймання звітності ДФС забезпечать обробку таких нових звітів.У зв’язку із численними зверненнями, повідомляємо, що відповідно до Закону України від 19 грудня 1995 року № 481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» всі суб’єкти господарювання, які мають ліцензії, а це виробники, підприємства оптової та роздрібної торгівлі, подають до органів ДФС за основним місцем обліку суб’єкта господарювання, щомісяця до 10 числа наступного місяця звіти про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.Форми таких звітів затверджені наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2016 № 49 «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 03 березня 2016 року за  № 340/28470, який розроблено на виконання частини третьої статті 16 Закону №481.Отже, підставою для скасування вимоги подання звітів про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів може бути лише внесення відповідних змін у Закон № 481.Першим звітним періодом для подання звітів за формами, затвердженими Наказом №49, був квітень 2016 року. В зв’язку із тим, що останній день строку для подання звіту за квітень 2016 припадав на святковий день – 9 травня, подання звіту переносилося на 10 травня 2016 року.Звертаємо увагу суб’єктів господарювання, що граничний строк (останній день) подання звітів за травень 2016 року – 9 червня 2016 року!Відповідно до порядків подання  та заповнення звітів, затверджених Наказом №49, суб’єкти господарювання незалежно від форм власності подають звіт за основним місцем обліку в електронній формі.Для забезпечення подання звітів в електронній формі з використанням ЕЦП, що надаються безкоштовно суб’єктам господарювання АЦСК Інформаційно-довідкового департаменту ДФС, на офіційному веб-порталі ДФС розміщено безкоштовне спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності» (http://sfs.gov.ua/elektronna-zvitnist/spetsializovane-klientske-program/).Також, звертаємо увагу, що подання після граничного строку уточнюючих звітів не передбачено, оскільки звітність розроблена з метою державного контролю за регулюванням виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом, алкогольними  напоями  та  тютюновими  виробами, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України і не відноситься до податкової. Відповідно, на подання зазначеної звітності не розповсюджуються норми   п. 50.1 ст. 50 Податкового кодексу України щодо надсилання уточнюючого розрахунку до податкової звітності.Разом з тим, у разі виявлення суб’єктом господарювання помилки у звітній інформації і направленні нових звітів з уточненими даними у граничні строки подання звітності, інформаційні системи приймання звітності ДФС забезпечать обробку таких нових звітів. 
Головне управління ДФС у Чернігівській областіФіскальна служба області відкрита для громадськостіГоловне управління ДФС у Чернігівській області підтримує курс на активне залучення громадськості до спільного обговорення напрямів реформування служби, публічного обговорення законодавчих актів.">З початку року органами ДФС області проведено 116  публічних заходів за участі засобів масової інформації, 68 „круглих столів”, 90 зборів та зустрічей з громадськістю, 13 громадських слухань. Інститутами громадянського суспільства проведено 117 заходів, в яких взяли участь представники фіскальної служби. " style="text-align: justify;">Зараз велика увага приділяється налагодженню дієвого зворотного зв’язку з представниками громадських організацій Чернігівщини. " style="text-align: justify;">З метою забезпечення тісної співпраці та системного діалогу з громадськістю, при Головному управлінні ДФС у Чернігівській області створено Громадську раду. Вона має повноваження дорадчого органу, тому водночас і допомагає, і радить, і контролює. Одним із основних завдань Громадської ради  -  є забезпечення відкритості діяльності органу ДФС. " style="text-align: justify;">На робочих засіданнях Громадської ради обговорювались законопроекти щодо удосконалення адміністрування ПДВ, спрощеної системи оподаткування, питання оптимізації структури органів ДФС, призупинення індексації нормативної грошової оцінки земель з метою збереження виробничого потенціалу вітчизняних підприємств тощо. " style="text-align: justify;">Серед проблем, що доводилось вирішувати на засіданнях – залишення на  обліку в органах ДФС області великих платників    податків, що дасть можливість створенню сприятливих умов для розвитку економіки області, поліпшенню інвестиційного клімату.                                                               Головне управління ДФС у Чернігівській області 

Графік прийому громадян посадовими особами Ніжинської ОДПІ
Ніжинська ОДПІ ГУ ДФС у Чернігівській області  з метою поліпшення організації особистого прийому громадян посадовими особами та кадровими змінами повідомляє графік прийому громадян посадовими особами Ніжинської ОДПІ, затверджений наказом від 19.05.2016 року № 190.          Графік прийому громадян керівництвом Ніжинської ОДПІ  Головного управління ДФС у Чернігівській області
П.І.Б., посадаДні прийомуГодини прийому
Тараненко Геннадій Петрович – в.о. начальника Ніжинської ОДПІ Головного управління ДФС у  Чернігівській областівівторок14.00-16.00
Адаменко Олександр Васильович - заступник начальника інспекції - начальник Носівського відділення Ніжинської ОДПІ ГУ ДФС у Чернігівській областісереда11.00-13.00
Шовкун Сергій Іванович  –  перший заступник начальника Ніжинської ОДПІ Головного управління ДФС у  Чернігівській областічетвер14.00 -16.00
Уткіна Оксана Олександрівна –  заступник начальника Ніжинської ОДПІ Головного управління ДФС у  Чернігівській областіп’ятниця11.00 -13.00

" style="line-height:150%">Графік прийому громадян посадовими особами структурних підрозділів  Ніжинської ОДП Головного управління ДФС у Чернігівській області
Назва структурного підрозділуДні прийомуГодини прийому
Спеціаліст з питань матеріального забезпечення та розвитку інфраструктурипонеділок9.00 – 13.00
Спеціаліст по роботі з персоналомпонеділок9.00 – 13.00
Сектор фінансування, бухгалтерського обліку та звітності вівторок14.00 – 18.00
Сектор організації роботивівторок9.00 – 13.00
Спеціаліст з питань юридичної роботисереда9.00 – 13.00
Відділ обслуговування платниківчетвер9.00 – 13.00
Відділподатків і зборів з юридичних осібп’ятниця10.00  – 16.45
Управління податків і зборів з фізичних осібп’ятниця10.00 – 16.45
Сектор моніторингу доходів та обліково- звітних системвівторок14.00 – 18.00
Відділ  аудитучетвер14.00 – 18.00
Відділ погашення боргуп’ятниця9.00 – 13.00

">Ніжинська ОДПІ ГУ ДФС у Чернігівській області доводить до відома громадян, що згідно Порядку розгляду звернень громадян та організації особистого прийому у Державній фіскальній службі України та її територіальних органах, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 02.03.2015  № 271, запис на черговий прийом до начальника Ніжинської ОДПІ припиняється за 10 робочих днів до дати особистого прийому, до першого заступника та заступників за 5 робочих днів до дати особистого прийому.Попередній запис на особистий прийом до керівництва та посадових осіб Ніжинської ОДПІ громадяни можуть здійснити в часи роботи інспекції( з понеділка по четвер з 9 год. 00 хв. до 13 год. 00 хв. та з 14 год. 00 хв. до 17 год. 30 хв., у п’ятницю з 9 год. 00 хв. до 13 год. 00 хв. та з 14 год. 00 хв. до 16 год. 15 хв.) в телефонному режимі за номером (04631) 2-50-92 до Носівського відділення Ніжинської ОДПІ (04642) 2-13-63, та особисто в приміщенні інспекції в ЦОП.                                                                            Ніжинська ОДПІДо уваги платників акцизного податку!
">Суб’єкти господарювання, які отримали передбачені Законом №481 ліцензії подають Звіти відповідно до Наказу Міністерства фінансів України від 11.02.2016р. №49 „Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення” починаючи з 1 травня до 10 травня включно за звітний період - квітень 2016 року, у подальшому слід враховувати, що Звіти складаються окремо за кожний місяць та подаються до 10 числа місяця, що настає за звітним, з перенесенням граничного строку на перший робочий день, якщо 9 число припадає на вихідний або святковий день.Головне управління ДФС у Чернігівській області  


Ніжинську ОДПІ очолив Геннадій Тараненко
Наказом Державної фіскальної служби України № 1964-о від 16травня 2016 року виконуючим обов’язки начальника Ніжинської ОДПІ Головного управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області  призначено Тараненка Геннадія Петровича. У Ніжинській ОДПІ Геннадій Тараненко людина не нова. Свою трудову діяльність він розпочав у податковій службі з листопада 1992 року. Тут пройшов шлях від державного податкового інспектора відділу податків з населення ДПІ по м. Ніжину.  З 1995 року займав керівні посади в інспекції.До нинішнього призначення Геннадій Тараненко обіймав посаду начальника відділу контрольно-перевірочної роботи, організації та проведення перевірок суб’єктів декларування в деклараціях про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру управління податків і зборів з фізичних осіб Ніжинської об’єднаної державної  податкової інспекції Головного управління ДФС у Чернігівській області.Ніжинська ОДПІ На  телефонному зв’язку «гаряча лінія» фахівці фіскальної служби 

19   травня 2016 року з 11-00 до 12-00 год. відбудеться сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з начальником управління податків і зборів з фізичних осіб Ніжинської ОДПІ ГУ ДФС у Чернігівській області  Ольгою Миколаївною Лукащук на тему: «Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки». Телефон 7-18-92.
25 травня 2016 року з 11-00 до 12-00 год. відбудеться сеанс телефонного зв’язку «гарячалінія» із начальником відділу податків і зборів з юридичних осіб Ніжинської ОДПІ ГУ ДФС у Чернігівській області Антоніною Петрівною Ізотовою на тему: «Особливості спеціального режиму оподаткування в сільському господарстві у 2016 році». Телефон 2-45-06.                                                                                            Ніжинська ОДПІ

Платники мають право на скасування штрафних(фінансових)санкцій  у встановлених законодавством випадкахДержавна фіскальна служба України повідомляє, що у платників податків з’явилося право на скасування штрафних (фінансових) санкцій за умови дотримання критеріїв, що визначені Податковим кодексом України (далі - Кодекс).Міністерство фінансів України наказом від 10.02.2016 №40 затвердило «Порядок скасування штрафних (фінансових) санкцій, нарахованих на суму податкового зобов'язання, яку платник податків сплатив без оскарження податкового повідомлення-рішення» (далі - Порядок). Порядок визначає послідовність дій контролюючих органів при скасуванні штрафних (фінансових) санкцій, нарахованих на суму визначеного контролюючим органом податкового зобов'язання, яку платник податків сплатив у терміни, визначені абзацом першим пункту 57.3 статті 57 Кодексу, без оскарження податкового повідомлення-рішення.Слід звернути увагу, що норма застосовується до платників податків з річними обсягами доходів та/або операцій до 20 млн. гривень, є тимчасовою (до 31 грудня 2016 року) та стосується штрафних (фінансових) санкцій, що нараховані на суму податкового зобов'язання, визначеного контролюючим органом. Крім того, штрафні (фінансові) санкції не скасовуються у разі повторного протягом року визначення контролюючим органом суми податкового зобов'язання з одного й того самого податку або збору.Даний Порядок опублікований в «Офіційному віснику України» №20 від 18.03.2016 і набрав чинності з дня опублікування. 
Ніжинська ОДПІ 


З 1 травня збільшилися мінімальна заробітна плата та мінімальний страховий внесокЗ 1 травня 2016 року в Україні збільшилися розміри прожиткового мінімуму і мінімальної зарплати з 1378 грн. до 1450 грн.Ставка для нарахування єдиного соціального внеску з 1 січня 2016 року становить 22 відсотка до визначеної бази нарахування.Відповідно до пункту 5 статті 8 Закону України від  08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» встановлено порядок нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок). Якщо база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, то в такому випадку сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску.Тому, з 1 травня розмір мінімального страхового внеску становить 319 грн. (1450 грн. *22%).На рівні мінімального страхового внеску повинні сплачувати єдиний внесок за себе фізичні особи-підприємці, платники єдиного податку.Також змінилася і максимальна величини бази нарахування єдиного внеску. З 1 січня 2016 року вона становить 25 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, на яку нараховується єдиний внесок. Тож з 1 травня вона дорівнює 36 250 грн. (1450 грн. * 25).Відповідно, збільшився максимальний розмір нарахованого єдиного внеску. З 1 травня він складає 7975 грн. (36 250 грн. * 22%). Без змін залишаються наступні пільги, виплати та ставки податків:- граничний розмір добових, сума податкової соціальної пільги, а також граничний розмір доходу, який дає право на неї;- сума неоподатковуваного доходу у вигляді подарунків;- сума нецільової благодійної допомоги;- ставки єдиного податку для I і II групи;- ставки податку на нерухоме майно. Ніжинська ОДПІ 

До уваги платників акцизного податкуГоловне управління ДФС у Чернігівській області звертає увагу платників акцизного податку які отримали ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами щодо затвердження нових форм звітів.Наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2016 №49 затверджено форми звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядки їх заповнення.Перший звіт за цими формами подається за квітень 2016 року. Термін подачі звіту - до 10 травня 2016 року.ВАЖЛИВО: до суб‘єктів господарювання у разі неподання чи несвоєчасного подання звіту або подання звіту з недостовірними відомостями про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів застосовується фінансова санкція у вигляді штрафів у розмірі 17000 грн. (ст. 17 Закону України від 19.12.1995 №481/95-ВР «Про державне регулюванням виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» зі змінами та доповненнями).
Ніжинська ОДПІ Для власників РРО та КОРО: нюанси друкування звітного чеку та оприбутковування готівкиФахівці Головного управління ДФС в області роз’яснюють власникам реєстраторів розрахункових операцій (РРО), що вимоги щодо роздрукування на РРО фіскальних звітних чеків визначені Законом України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі - Закон). Дія Закону поширюється на усіх суб'єктів господарювання та їх господарські одиниці, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.Фіскальний звітний чек - документ встановленої форми, надрукований РРО, що містить дані денного звіту, під час друкування якого інформація про обсяг виконаних розрахункових операцій заноситься до фіскальної пам'яті.Вимоги щодо роздрукування на РРО фіскальних звітних чеків визначені у пункті 9 статті 3 Закону, а саме суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо), при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових операцій.Ця норма враховує особливості роботи РРО, які повинні забезпечувати друкування таких звітів за кожний робочий день.Відповідно до пункту 2 Вимог щодо реалізації фіскальних функцій РРО, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 2002 року №199 (далі - Вимоги), Z-звіт - денний звіт з обнулінням інформації в оперативній пам'яті та занесенням її до фіскальної пам'яті РРО.Зміна - період роботи РРО від реєстрації першої розрахункової операції після виконання попереднього Z-звіту, до виконання наступного Z-звіту.У примітках до формату і розрядності даних, що зберігаються у фіскальній пам'яті (додаток до Вимог), зазначено, що максимальна тривалість зміни РРО не повинна перевищувати 24 години.У даному випадку слід розрізняти тривалість зміни роботи РРО та тривалість зміни роботи персоналу СГ.Відповідно до п.7 Вимог усі режими роботи реєстратора (крім тих, що забезпечують усунення причин блокування) повинні блокуватися, зокрема у разі перевищення максимальної тривалості зміни роботи РРО.Враховуючи викладене, якщо суб'єкт господарювання працює цілодобово і робоча зміна закінчується наступного календарного дня (наприклад о 00 год. 30 хв.), то фіскальний звітний чек (Z-звіт) повинен роздруковуватися кожного дня після закінчення робочої зміни тобто після 00 год. 30 хв. але не пізніше 24 годин, які минули від реєстрації першої розрахункової операції після виконання попереднього Z-звiтy.Одночасно звертаємо увагу на вимоги пункту 2.6 глави 2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року № 637 із змінами та доповненнями (далі - Положення), чим передбачено, що уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися.Оприбуткуванням готівки в касах підприємств, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги відповідно до вимог глави 4 Положення, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів.У разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням розрахункової книжки (далі - РК) оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК).Виходячи із наведених вимог законодавства, якщо суб'єкт господарювання працює цілодобово, і робоча зміна розпочалась одного календарного дня, а закінчилась наступного календарного дня (ресторан розпочав роботу о 12 год. 00 хв. 15.04.2016, а закінчив о 00 год. 30 хв. 16.04.2016), оприбуткування готівки здійснюється шляхом вчинення запису у КОРО, на підставі фіскальних звітних чеків РРО, при цьому дата оприбуткування у КОРО повинна відповідати даті роздрукування фіскальних звітних чеків РРО (Z-звіт повинен роздруковуватися після завершення робочої зміни о 00 год. 30 хв. 16.04.2016, оприбуткування готівки повинно здійснюватись у КОРО 16.04.2016).
Ніжинська ОДПІ 

До уваги реалізаторів пального!">">Державна фіскальна служба України листом від від 20.04.2016  №14178/7/99-99-19-03-03-17 повідомила платників акцизного податку про порядок декларування податкових  зобов’язань з  акцизного податку за березень 2016 року.">Відповідно до змін, внесених до Податкового кодексу України (далі – Кодекс), Законом України  від 24 грудня 2015 року № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон № 909), до платників акцизного податку віднесено осіб, які реалізують пальне (п.п. 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 Кодексу).">Підпунктом 213.1.12 п. 213.1 ст. 213 Кодексу визначено, що об’єктом оподаткування є операції з реалізації будь-яких обсягів пального понад обсяги, що отримані від інших платників акцизного податку, що підтверджені зареєстрованими акцизними накладними в Єдиному реєстрі акцизних накладних.">З 01.03.2016 запроваджено:"> систему електронного адміністрування реалізації пального; введення акцизних накладних як обов'язкових електронних документів, які складатимуться при здійсненні всіх операцій з реалізації пального на внутрішньому ринку.Таким чином, першим звітним періодом для платників, визначених п.п. 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 Кодексу, буде березень 2016 року.З метою забезпечення належного декларування зобов’язань з акцизного податку в умовах запровадження системи електронного адміністрування реалізації пального та оформлення і реєстрації акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних Державною фіскальною службою України розроблено проект наказу Міністерства фінансів України «Про внесення змін до форми декларації акцизного податку та Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку», який знаходиться на погодженні в Міністерстві фінансів України.Згідно зі ст. 46 Кодексу застосування нової форми декларації (розрахунків) можливе після набрання нею чинності, тобто її оприлюднення,  та лише з податкового періоду, що настає за податковим періодом, у якому відбулося її оприлюднення. До визначення нових форм декларації, які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.Діючу форму декларації акцизного податку затверджено наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 №14 «Про затвердження форми декларації акцизного податку, Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 30.01.2015 за № 105/26550 № 14 (далі – наказ №14).Разом з цим, відповідно до  п. 49.2 1 ст. 49 Кодексу платники, визначені п.п. 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 Кодексу (тобто, особи, які реалізують пальне), а також платники, які мають діючі (у тому числі призупинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню згідно із законодавством, зобов'язані за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації незалежно від того, чи провадили такі платники господарську діяльність у звітному періоді.За таких обставин до набрання чинності новою формою декларації платники акцизного податку, визначені п.п. 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 Кодексу незалежно від того, чи провадили такі платники господарську діяльність у звітному періоді, повинні подати податкові декларації з акцизного податку за чинною формою декларації (наказ №14) до контролюючого органу за основним місцем обліку.У разі відсутності об’єкта оподаткування акцизним податком декларація подається такими платниками шляхом заповнення титульного аркуша до декларації (без заповнення р.05), заповнення рядків 15 та 16 додатка 1 до декларації з нулями та перенесення їх до розділу В самої декларації (графа    В 1).  У разі виникнення об’єкта оподаткування, тобто  наявності операцій з реалізації будь-яких обсягів пального понад обсяги, визначені п.п. 213.1.12   п. 213.1 ст. 213 Кодексу, платники податку з реалізації пального повинні задекларувати ці зобов’язання за чинною формою декларації (наказ №14) шляхом заповнення додатка 1 до декларації та перенесення суми податкового зобов’язання до розділу В самої декларації (графа В 1). Інші платники акцизного податку, зокрема виробники пального, які здійснюють реалізацію пального відповідно до п.п. 212.1.1 п. 212.1 ст. 212 Кодексу, та суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі пальним, що здійснюють реалізацію відповідно до п.п. 212.1.11 п. 212.1 ст. 212 Кодексу, декларують зобов’язання з акцизного податку за формою, затвердженою наказом №14, та з урахуванням рекомендацій, наданих листами ДФС від 21.01.2016 № 1903/7/99-99-19-03-03-17 та від 03.02.2016 № 3495/7/99-99-19-03-03-17.Звертаємо увагу, що згідно з п. 120.1 ст. 120 Кодексу неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори, податкових декларацій (розрахунків) тягнуть за собою накладення штрафу в розмірах, передбачених цією статтею, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.    Ніжинська ОДПІ Декларацію про доходи громадяни можуть відправити до фіскального органу  електронною поштою 

У рамках кампанії декларування доходів громадян ДФС доопрацьовано електронний сервіс «Електронний кабінет платника» (оновлена версія) в частині надання можливості підготувати, заповнити та надіслати декларацію про майновий стан і доходи фізичних осіб (далі - Декларація) в електронному вигляді.У відкритій частині електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (оновлена версія) можна заповнити, зберегти та роздрукувати декларацію, а у закритій частині (особистий кабінет) платник може подати декларацію в електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису (ЕЦП). Безкоштовно отримати ЕЦП можна в акредитованому центрі сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (АЦСК ІДД)Матеріали роз’яснювального характеру з питань декларування громадянами доходів розміщені на офіційному веб-порталі ДФС в банері «Декларування доходів громадян» (http://sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan-2016/). 
                                                                                       Головне управління ДФС у Чернігівській області  
Про режим роботи Центрів обслуговування платників у святкові та вихідні дніЗ метою організації якісного виконання органами ДФС покладених завдань з обслуговування платників податків, запобігання виникненню можливих ризиків несвоєчасного та неякісного прийняття податкової звітності та надання адміністративних послуг, ГУ ДФС у Чернігівській області повідомляє про режим роботи ЦОП у святкові та вихідні дні:30квітня 2016 року — робочий день до 15 год. 00 хв.;2, 3 травня 2016 року — робочі дні у режимі чергування (за необхідності із залученням спеціалістів відповідних структурних підрозділів) до 16 год. 00 хв.;4, 5, 6, 7 травня 2016 року — робочі дні відповідно до затверджених графіків роботи ЦОП;1, 8, 9 травня 2016 року — вихідні дні.Головне управління ДФС у Чернігівській області  
Ніжинців та жителів району, які надають послуги з обробітку землі, запрошуємо задекларувати доходи за 2015 рік

Кожен власник сільськогосподарської техніки, у випадку отримання в минулому році неоподаткованих доходів за обробіток землі, має можливість подати податкову декларацію в Центрі обслуговування платників Ніжинської ОДПІ та отримати необхідну консультаційну та роз’яснювальну допомогу.Фахівці Ніжинської ОДПІ звертають увагу громадян - мешканців громад, у володінні яких знаходяться земельні ресурси сільськогосподарського призначення: стаття 164 Податкового кодексу України зобов’язує Вас подати податкову декларацію у випадку отримання доходів, з яких минулого року не було сплачено податку.Практика свідчить, що громадяни, котрі надають платні послуги в сезон сезонних польових робіт, не завжди знають про законодавчу вимогу щодо декларування доходів. Отож, керівники територіальних громад,  котрі  зацікавлені в додаткових надходженнях до місцевих скарбниць, теж мають долучитися до роз’яснення законодавчих вимог. Ніжинська ОДПІ нагадує, що в Україні традиційно з 1 січня по 1 травня триває кампанія декларування доходів. У цей час громадяни, котрі в минулому році отримували доходи, з яких не було сплачено податок з доходів фізичних осіб, звітуються про такі доходи. Саме завдяки деклараційній кампанії місцеві бюджети щороку отримують додаткові надходження.                                                                                       Ніжинська ОДПІВажливо для орендодавців: нюанси заповнення декларації про майно та доходи
Фахівці Ніжинської ОДПІ роз’яснюють  нюанси заповнення громадянами декларації, які, зокрема, отримували у 2015 році доходи від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування).Для зручності фізичних осіб-орендодавців пропонуємо покрокове заповнення відповідних граф та рядків декларації про майновий стан.Сума доходів від надання майна в лізинг, оренду (суборенду), житловий найм (піднайм), розмір яких визначається згідно з пунктом 170.1 статті 170 розділу IV Кодексу, вказується у рядку 10.3 декларації. Крім того необхідно заповнити графу 7 розділу VII декларації та графу 5 розділу VIII декларації.Тож, у графі 3 рядка 10.3 декларації вказується загальна річна сума доходу, отриманого від надання нерухомого та/або рухомого майна в лізинг, оренду (суборенду), житловий найм (піднайм).Зауважимо, що об'єкт оподаткування від надання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю визначається, виходячи з розміру орендної плати, зазначеного в договорі оренди, але не менше ніж мінімальна сума орендного платежу, встановлена законодавством з питань оренди землі.Об'єкт оподаткування від надання в оренду інших об'єктів нерухомості визначається, виходячи з розміру орендної плати, зазначеного в договорі оренди, але не менше ніж мінімальна сума орендного платежу за повний чи неповний місяць оренди. Мінімальна сума орендного платежу визначається за методикою, що затверджується Кабінетом Міністрів України, виходячи з мінімальної вартості місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомості з урахуванням місця її розташування, інших функціональних та якісних показників, що встановлюються органом місцевого самоврядування села, селища, міста, на території яких вона розташована, та оприлюднюється у спосіб, найбільш доступний для жителів такої територіальної громади. Якщо мінімальну вартість не встановлено чи не оприлюднено до початку звітного (податкового) року, об'єкт оподаткування визначається, виходячи з розміру орендної плати, зазначеного в договорі оренди.Відтак, у графі 4 рядка 10.3 декларації вказується сума податку на доходи фізичних осіб, утриманого (сплаченого) податковим агентом з доходів, отриманих від надання нерухомого та/або рухомого майна в лізинг, оренду (суборенду), житловий найм (піднайм);">У графі 5 рядка 10.3 декларації вказується сума військового збору, утриманого (сплаченого) податковим агентом з доходів, отриманих від надання нерухомого та/або рухомого майна %