Ніжин

Офіційний сайт Ніжинської міської ради

Автор світлини Денис Скороход
Всі розділи

Анонси:

Інформація інспекції з благоустрою

Відділ з благоустрою та енергетики закликають власників земельних ділянок обрізати гілля дерев біля електроліній

 Щоб у Ваших оселях чи приміщеннях, незважаючи на негоду, було надійне електропостачання, просимо сприяння у очищенні трас електроліній від гілок дерев та кущів.

Як свідчить статистика, основною причиною аварійних знеструмлень під час складних погодних умов є гілля дерев, яке ламається і спричиняє замикання чи обриви електропроводів. Крім того, непоодинокі й випадки ураження струмом людей від дотику до обірваних дротів.

Відповідно ст.18 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» та ст.30 п.7 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та згідно п. 11.5.4. Правил благоустрою території міста Ніжина встановлюються наступні межі прилеглих закріплених територій для прибирання власниками приватних домоволодінь  в наступних межах:

- по довжині - на довжину власної земельної ділянки;

- по ширині – від огорожі домоволодіння до края проїжджої частини.

Згідно з п. 5 «Правил охорони електричних мереж», затверджених Кабінетом Міністрів України 4 березня 1997 р. уздовж повітряних ліній електропередачі встановлено охоронні зони у вигляді земельної ділянки і повітряного простору, обмежених вертикальними площинами, що віддалені по обидві сторони лінії від крайніх проводів на відстань для ПЛ напругою до 1 кВ – 2 метри, до 20 кВ – 10 метрів, до 35 кВ – 15 метрів, до 110 кВ – 20 метрів, до 150,220 кВ – 25 метрів. У межах охоронних зон повітряних ліній забороняється саджати дерева та інші багаторічні насадження (п.8 «Правил охорони електричних мереж»).
Також відповідно до п. 5.5. «Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України», затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10 квітня 2006 року № 105, відповідальними за збереження зелених насаджень і належний догляд за ними є: на об'єктах  благоустрою державної чи комунальної власності - балансоутримувачі цих об'єктів; на територіях установ, підприємств, організацій та прилеглих територіях - установи, організації, підприємства; на територіях земельних ділянок, які відведені під будівництво, - забудовники чи власники цих територій; на безхазяйних територіях, пустирях - місцеві органи самоврядування; на приватних садибах і прилеглих ділянках - їх власники або користувачі. 
Якщо на Вашій землі поблизу ліній електропередач є дерева чи кущі, слідкуйте за їхнім станом та обрізайте гілки поряд із електропроводами. А плануючи, де посадити саджанці, памятайте про межі охоронних зон. Таким чином Ви убережете себе, своїх рідних чи колег від можливих перебоїв із електропостачанням та небезпеки ураження струмом від обірваних проводів.
Аби Ви могли провести обрізання гілок дерев поблизу повітряних ліній без загрози для свого життя чи здоровя, звертайтесь у РЕМ за місцем проживання із письмовою заявою. У ній зазначте дату та час, коли хочете обрізати гілля. У вказаний день на місце приїде бригада, яка знеструмить потрібну лінію на час виконання робіт.
Також зверніть увагу - якщо повітряні лінії електропередач проходять через Ваші земельні ділянки, де ростуть фруктові дерева, стежте, аби їх висота не перевищувала 4 м. Інакше вони підлягатимуть вирубці як такі, що можуть спричинити пошкодження лінії. (п. 7 «Правила охорони електричних мереж»).

Інспекція з благоустрою закликає балансоутримувачів прибрати від снігу закріплені за ними  території

З метою попередження травмування людей просимо балансоутримувачів територій різних форми власності – в першу чергу підприємців – виконати вимоги Правил благоустрою, зокрема, організувати прибирання від снігу прилеглих до установ територій, очистити від снігу і бурульок дахи та козирки, здійснити усі можливі заходи щодо безпечного руху пішоходів. Нехтування правилами благоустрою може призвести до травмувань пішоходів. У разі невиконання вимог Правил благоустрою міста Ніжина порушники нестимуть відповідальність за статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

 


        Від 340 до 1700 грн. штраф за неочищення тротуарів від снігу та льоду

Ніжинська інспекція з благоустрою  проводить профілактично-роз'яснювальну роботу з керівниками підприємств та організацій усіх форм власності щодо термінового прибирання з тротуарів снігу, прилеглих до їхніх підприємств,  житлових будинків, магазинів, офісів, та забезпечення вільного руху пішоходів.

Поки сніг рихлий, його без зусиль можна прибрати з тротуару, що дасть змогу в подальшому при перепадах температури уникнути ожеледиці, а отже і травматизму пішоходів, особливо дітей та людей похилого віку.Тому звертаємось до керівників організацій усіх форм власності щодо вжиття термінових заходів для прибирання тротуарів на прилеглих територіях від снігу та льоду, вчасного посипання тротуарів протиожеледною сумішю. 

Згідно з правилами благоустрою, прибирання тротуарів та прилеглих територій здійснюються від будівлі до бордюру проїжджої частини дороги. Зважаючи на те, що більшість сходів на вході до офісів, магазинів, інших приміщень облицьовано плиткою, утворилася небезпека падіння пішоходів. Тому особливо наголошуємо на встановленні на сходах та пандусах проотиковзаючих килимків. 

Попереджаємо, що профілактичні заходи змінюються на заходи щодо притягнення до адміністративної відповідальності осіб, які не забезпечили утримування прилеглої території в належному санітарному стані та допустили порушення Правил благоустрою, що передбачає накладення штрафу на фізичних осіб від 340 до 1360 гривень, та юридичних осіб від 850 до 1700 гривень.

 

Шановні громадяни! 

У зв’язку з проведенням місячника благоустрою та санітарного очищення території збільшується кількість пожеж. Так тільки з початку року внаслідок випалювання населенням залишків сухої рослинності та сміття на присадибних ділянках і відкритих територіях Чернігівщини зареєстровано 26 пожеж, під час яких одна людина загинула, вигоріло понад 73 гектари сухої рослинності. 

Відповідно до розпорядження міського голови від 11 лютого 2016року № 55 керівникам підприємств, установ, організацій, садово – городніх кооперативів та товариств, мешканцям Ніжина заборонено випалювання рослинності або її залишків на закріплених та прилеглих територіях, присадибних ділянках, в смугах відводу автошляхів, залізниці, лісосмугах і на торфовищах.

Відділ з питань надзвичайних ситуацій виконкому нагадує, що в умовах сухої погоди вогонь швидко поширюється від розведеного багаття на велику відстань. Як результат, випалювання сухої рослинності або сміття може призвести до загоряння помешкань, будівель та лісів.

Також пам’ятайте, що випалювання сухої рослинності без відповідного на те дозволу  карається накладенням адміністративного стягнення у розмірі від 340 до 1360 грн. для громадян та від 850 до 1700 грн. для посадових осіб.

Державна служба України з надзвичайних ситуацій застерігає, що при спалюванні рослинних решток утворюються небезпечні продукти горіння, до складу яких входять чадний газ, важкі метали та канцерогенні сполуки. Найнебезпечніший із продуктів відкритого горіння рослинних решток є бензапірен - високотоксична речовина, що здатна викликати онкологічні захворювання, генні мутації.

Шановні ніжинці! Утримайтесь від спалювання рослинності, її залишків та сміття. Не ризикуйте знищити вогнем своє майно, будівлі та нанести шкоду своєму здоров’ю та здоров’ю оточуючих.

 


Шановні мешканці м. Ніжина!

З метою збереження та покращення стану благоустрою міста Ніжина створена та працює інспекція з благоустрою при виконавчому комітеті Міської ради.

В разі виявлення порушень правил благоустрою :

- Неналежне утримання прилеглої території.

- Паління побутових відходів, сміття та сухої рослинності.

- Складування будівельних матеріалів на землях загального

користування.

- Миття транспортних засобів у не встановлених місцях та паркування на газонах.

- Викидання сміття та створення стихійних сміттзвалищ.

- Не своєчасне вивезення сміття комунальними підприємствами.

- Інші порушення.

Просимо Вас звертатися за адресою м. Ніжин площа. І. Франка, 1, кабінет №30 або за телефоном 5-41-71.

 


Пам’ятка населенню

Інспекція з благоустрою виконавчого комітету Ніжинської міської ради повідомляє, що згідно п. 12.39, Правил благоустрою території м. Ніжина передбачено, що юридичні та фізичні особи зобов’язані мати укладені та сплачені договори на вивіз та утилізацію відходів  зі спеціалізованими організаціями.

Відсутність укладених договорів є порушення, за яке настає відповідальність згідно статті 152  Кодексу України про адміністративне правопорушення.

За інформацією стосовно укладення договору на вивіз та утилізацію твердих побутових відходів (ТВП) можете звертатись за телефоном 7-45-28.

Інспекція з благоустрою