«Мистецькі традиції та інновації у творчості династії Саєнків ХХ–ХХІ ст.»: у Ніжині презентували видання матеріалів круглого столу з вивчення творчого спадку мистецької родини

Ім’я митця-декоратора і художника Олександра Саєнка ЮНЕСКО внесла до списку видатних діячів світової культури. Його мистецька спадщина – це понад 500 творів у різних техніках, а найбільше він працював у монументально-декоративному мистецтві та техніці інкрустації соломою. У ранньому дитинстві після хвороби Олександр назавжди втратив слух і здатність говорити, але його талант переважив усі труднощі і збагатив українську культуру. Династія Саєнків продовжується, і його донька Ніна Саєнко та онука Леся Майданець-Саєнко гідно продовжують справу батька.

Наше місто завжди радо зустрічає талановитих митців і розширює горизонти співпраці у сфері культури. Восени 2024 року в художньому відділі Ніжинського краєзнавчого музею імені Івана Спаського експонувалася виставка «Золоте перевесло мистецької династії Саєнків». На ній були представлені неймовірні твори трьох поколінь художньої родини Саєнків у різних техніках. 8 листопада 2024 у Ніжині відбувся круглий стіл «Мистецькі традиції та інновації у творчості династії Саєнків ХХ–ХХІ ст.», учасники якого поділилися своїми дослідженнями з цього питання.

А сьогодні у міській раді було презентовано видання з напрацюваннями і вивченим досвідом, які були озвучені під час круглого столу. На презентацію до Ніжина завітали й донька митця Ніна Саєнко та онука Леся Майданець-Саєнко. До зустрічі долучилися заступник міського голови Сергій Смага і працівники сфери культури й освіти Ніжина.

Вивчення спадщини митців, які зберігають витоки нашої ідентичності, – важлива складова нашого життя.
30.04.2025